Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2003., 13:34   #81
Quote:
Originally posted by Anastasia
Iđemo hipotetski: (s time da želim naglasiti da ne zagovaram prijevaru, da u ovom trenutku, sada i ovdje ne bih prevarila svog dečka jer je on najbolji čovjek kojeg poznajem i ne bih riskirala da ga izgubim za ništa na ovom svijetu)
Ali pošto diskutiramo, evo:

Prijevara je vrlo često simptom nekog nezadovoljstva. Često nije u pitanju da neka žena ima dobre sise, nego problem kojeg imaš unutar veze.
To nešto što ti nedostaje, jednostavno pronađeš u drugoj osobi i lako je, u tom trenutku, povesti se za tim. I tada je jako teško biti karakter. Jer osoba s kojom si više nije onako divna, nezadovoljstvo prema njoj raste, a ova druga osoba ima točno to što ti tako jako nedostaje i što tako jako želiš...
Čak osjetiš i jedan fiktivan osjećaj zaljubljenosti... Iako je to samo iluzija.
Možda si već pokušao razgovarati sa svojom djevojkom, ali ona ne sluša. Ne sluti koliko to tebe muči...


mudro zboris i zgodan ti je primjer..


ali mene ako nesto muci ne rijesavam to u krevetu druge osobe..
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 13:38   #82
Ljubav ne poznaje prevaru. Ali takve ljubavi su rijetke samim tim što se misli na obostranu, gotovo istom jačinom primanu i davanu.
Zašto nema prevare na počecima, kada ljubav buja, kada smo u zanosu, kada smo spremni za sve? No, prečesto se utopimo u drugim stvarima, uljuljamo u sigurnost svoje ljubavi i uzimamo je olako. Onda ona postaje manje obostrana i nagrižena "vanjskim".

Ako bi moja ljubav bila ljubav, onda bi mogla oprostiti prevaru jer to nema veze s razumom, ali bi vjerojatno i otišla upravo iz istih razloga.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 13:43   #83
Daj Eladio uvijek me ispizdis... A ja tek sad kuzim da mi nesto nije valjalo sa Azdajom, a sta u takvim situacijama, sta je sa situacijama kad samog sebe zavaravas da je sve u redu?
Ja ne rjesavam to u krevetu druge osobe... Neko rjesava u krevetu, neko za sankom, neko cmizdri, neko se smije ko blesav... ja bi jako volio da sam sve lose situacije koje sam mogao rijesiti razgovorom, rijesio razgovorom. Da nikad nisam u zivotu lagao, krao ili pomislio i izvrsio preljub, da sam svakom ubogom prosjaku dao 5 kuna i da sad imam dovoljno love da kupim bjelovarskoj bolnici aparat za dijalizu.
Lako ti je popovat u tvom crno-bijelom svijetu. Kao, sve sto mi je na dusi, ja odmah istresem pred partnera, kad sam u vezi, ne postoje nikakve zadrske.... Ja, koji se smatram prilicno otvorenim, svejedno imam par vrata koja ne zelim otvarati.
A sta ako ne mozes rijesiti razgovorom taj problem, a previse ti je stalo do te osobe da ne zelis prekinuti vezu? Sta ako se nadas da ce s vremenom ipak shvatiti da joj zelis samo najbolje, bez obzira na sve vase razlike? I nadas se da ce takvo sto desiti, ali opet, znas da nece. I onda zabrijes s nekom nebitnom osobom, da se ubijedis da si djubre i da ju ne zasluzujes? kad zelis ostaviti nekog, a nisi dovoljno snazan za to?
Ti i problemi koji se rjesavaju razgovorom... Kakvi su to jebeni problemi koji se rjesavaju razgovorom, to su problemi? Ima i vecih problema od onih koji se mogu rijesiti razgovorom, da ih nema, ne bi bilo prevara. To sto ti nisi naletio na takve probleme, ne znaci da oni ne postoje.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 13:46   #84
Dragonfly:
Da bi volio drugog, moraš naučiti voljeti sebe, što je puno teže nego li zvuči na prvu loptu.
Ostajanje u vezi sa muškarcem koji vara nije ljubav prema sebi, a time niti prema njemu.
To je kompromis koji proizlazi iz straha; bolje vrabac u ruci, nego golub na grani.
Prihvatiti nečijie mane je ok, ali varanje nije mana.
Ne prenosi se genetski. Nije dio karaktera. To je slabost. To je nemogućnost osobe da voli drugu osobu koja proizlazi iz nevoljenja sebe, a skriva se pod raznim maskama frajerisanja, seksualnog apetita, fizičke privlačnosti i t d i t d.
Izraz totalnog nepoštivanja sebe, a time i drugoga s kojim djeliš zajednički život.
U principu, veza između onoga koji vara i onoga koji ostaje u takvoj vezi iz "ljubavi" je veza dvoje slabih ljudi koji nisu u stanju suočiti se sami sa sobom, a kamo li sa onim drugim.

BRAVO DRAGONFLY
__________________
Where you are that is where I wanna be...through your eyes all the things I wanna see...
miss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 13:51   #85
..tko je spomenuo razgovor???
i odakle ti da mi je sve crno - bijelo ???


ja imam kao sto si rekao svoj nacin rijesavanja problema, uglavnom razmisljam ili si popijem

jedino sto je tu crno - bijelo je da nelegnem s drugom bas zato jer imam PROBLEME

sta tu nekuzis???
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 14:00   #86
Eladio, ja takav stav o nevaranju partnera priznajem tek ako si bio u vezi preko dvije godine, jer sve ispod toga ni nije neki izazov za ostati vjeran. Eto ti sad.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 14:03   #87
Quote:
Originally posted by lebowski
Eladio, ja takav stav o nevaranju partnera priznajem tek ako si bio u vezi preko dvije godine, jer sve ispod toga ni nije neki izazov za ostati vjeran. Eto ti sad.


imas pravo..
nisam bas neki macak sto nisam prevario , cak ni curu s kojom sam bio godinu i pol , hrpa problema - hrpa razloga "ZA" kako bis ti rekao


zasto 2 godine?
zasto ne 4 godine ili brak?
a sta ako je brak nakon 7 mjeseci hodanja?
(eto tebi sad )
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 14:06   #88
Zato sto je dokazano da kemijske pizdarije koje uzrokuju ljubav imaju vijek trajanja od pola godine do dvije godine papčinoj jedna, samo se preseravaš tu po forumu, a nikad nisi uopće bio u situaciji pred prevarom, ne mogu vjerovat, papak jedan rječki bljak fuj... Ali, ako je to marketing za ribice na forumu, onda kužim.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 14:12   #89
Quote:
Originally posted by lebowski
Zato sto je dokazano da kemijske pizdarije koje uzrokuju ljubav imaju vijek trajanja od pola godine do dvije godine papčinoj jedna, samo se preseravaš tu po forumu, a nikad nisi uopće bio u situaciji pred prevarom, ne mogu vjerovat, papak jedan rječki bljak fuj... Ali, ako je to marketing za ribice na forumu, onda kužim.


ma kakvi
mi tu u Rijeci smo liseni takvih problema
ma jok rijecani
ma pusti mene papka



jebena ti retorika - kao da ja kazem : jesi li veci jebac zato sto varas?
jesi ,jel' tako
a mozda da te oplacu , joj tvoje muke, ni to nije los PP

nije da nisam bio u situaciji,i to slicnoj kakvu i opisujete , ali svejedno nisam to ucinio
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 22:00   #90
Moderatorice, jel postoji način da se Eladiu, Lebowskom i sličnim balavcima ograniči postanje na jednoj temi na 2-3 komada?

tx unaprijed,
n.
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 08:33   #91
Ne, osim da ih brišem. A lijepo sam rekla nemojte chatat - i to oba2 moderatori koji bi trebali služit za primjer ovoj zajednici!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 12:03   #92
Mislim da je ovo o prevari/oprostu filozofsko a ne ljubavno pitanje i kao takvo nema jednoznacnog odgovora, bez obzira koliko trubili o principima. (ne, ovo nije poziv za PBE )

Osobno, nisam nikad prevario curu. Mozda sam papak, mozda ekstremno emotivan, a mozda se stvari jednostavno nisu poklopile. Danas kad gledam unazad, zao mi je sto nisam curu prije 4 godine prevario iskljucivo iz razloga sto mislim da bi se ta prevara izrodila u novu vezu s daleko blizom osobom nego sto mi je bila ta duga veza. No, ispao sam moralan i glup do kraja. Zivio sam u to vrijeme s curom nesto vise od godinu dana, veza je vec bila pri kraju i pucala je po savovima, ali ipak sam se nadao da cemo sve probleme prevazici. U to vrijeme se pojavila osoba s kojom sam prije bio u vezi koja je propala zbog mojih kretenskih postupaka i s kojom sam ostao poslije toga prijatelj. Prvo "prijatelj", zatim neko vrijeme prijatelj a onda se opet pocela buditi strast. U kljucnom trenutku sam rekao NE, jos neko vrijeme smo bili "prijatelji" i prijatelji i nakon toga se potpuno razisli. Veza je pukla par mjeseci iza toga.

Da li bih prevario ili oprostio prevaru? Nemam pojma, nadam se da se necu naci u takvoj situaciji, a dok se ne nadjem svi stavovi su ipak samo nagadjanja.

Ne znam ni da je ijedna mene prevarila. Nadam se da nije, no danas to i nije tako bitno. Ima medjutim jedna stvar koja me uzasno raspizdi, mozda zbog moje nezrelosti. Nervira me sto na raskidu veze, pogotovo neke ozbiljne i burne, mi (ex)cura izjavljuje "samo da znas, nikad te nisam prevarila" tonom kao da mi ostavlja nasljedstvo.
Zar to ne bi trebala biti normalna stvar ili sam ja nepopravljivi romantik
To je jos vise izrazajno kod veza na daljinu gdje su takva pitanja i izjave u prvo vrijeme i normalne. Ali, kad se stvar stabilizira, smatram da je takva nekakva deklaracija na kraju razumljiva sama po sebi i krajnje nepotrebna.

Nadam se da cu se naci u vezi s dovoljno ljubavi i mudrosti na obje strane da cemo moci biti sigurni jedno u drugo u kojoj ce nakon nekog vremena takve stvari biti bespredmetna pitanja
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 18:00   #93
Tonni, baš mi se sviđaju tvoji postovi, ovako kada zboriš "iz duše"!!

sada sam u jednoj vezi koju po svemu definiram sretnom. Imali smo i imamo uspona i padova, dugih diskusija pa i svađa vezanih uz neka naša ponašanja koja nas smetaju ili živciraju, trenutaka velikih dvojbi. Međutim, ono što nikada nije prifalilo, je povjerenje jedan u drugog. Snaga i želja da se uvijek komunicira, iznova pa opet ako treba o istoj stvari. Vjerujem mu, i to me beskrajno usrećuje. Naravno da je teško, ako ne i nemoguće pričati o nekoj budućnosti, jer nitko ne može garantirati vječnost. Sada, u ovom trenutku, osjećam se beskajno sretna što sam imala prilike osjetiti što znači nekome vjerovati. U nečije osjećaje prema meni. Volim ga jer on je toliko toga, prihvaćam ga sa svim što on je (sa svih 150 mana koje ima, ali još uvijek manje nego što ih imam ja), ali najviše zato jer on tako zna voljeti, jer ga nije ni sram, ni strah voljeti.
Izvinite mi na ovom ispadu emocija. Ne želim zvučati patetično ni banalno.

U bivšoj vezi, osjećala sam se uvijek nemirno, loše, nedovoljno poštovano. Njemu sam uvijek bila nedovoljna, i nikada se nisam osjećala smireno, jednostavno sretno.
Znam da me bivši varao, između ostalog zato jer je imao patološku potrebu da sebi dokaže da je faca, da je macho, zato jer može poševiti neku drugu žensku. A nije znao da biti macho, ponekad znači usrećiti osobu koju voliš. zavaravao se da ga volim toliko da ću prihvaćati poniženja koja mi je nanosio. Voljela sam ga, ali sada, gledajući unazad, voljela bih da ga nikad nisam upoznala. jer dugo sam krpala komadiće moje uništene duše nakon njega. Uništio je sve osim možda vjere, da nisu svi takvi kao on, da ne mogu osuditi cijeli svijet zato jer on takav u njemu živi. Njemu samo Bog može pomoći, a možda više ni on, jer se odavno odao paklu i izgubio pamet.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 18:14   #94
do pred dvije, tri godine bila bi sigurno napisala da nikada ne bih prevarila, da ne bih oprostila prevaru, da nije moguće voljet dvije osobe istovremeno, da je sve moguće riješit razgovorom... A sada ne tvrdim više ništa od toga. Nevjerojatno kako te život uvijek demantira. Konačna odluka ovisi o okolnostima i o osobi.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 18:38   #95
Quote:
Originally posted by sweet Irma
Nevjerojatno kako te život uvijek demantira.
Ovo je jedna meni vrlo draga rechenica.I treba ju podebljati prije svakog laprdanja u prazno.

Zaista je nevjerojatno kako te zhivot zna "izigrati", nadigrati u tvojim najcvrscim stavovima .

Bozhe,kada se sjetim koliko sam puta izgovarala ono chuveno "ja NIKAD"........sve , ali sve sto sam rekla ja nikad - mi se dogodilo.

Bog me htio nauchiti pameti.Josh ne znam - je li?
Mozhda, malo.:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 18:47   #96
Quote:
Kakvi su to jebeni problemi koji se rjesavaju razgovorom, to su problemi?
ne, to nisu problemi - to su nesporazumi.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 19:40   #97
imah jednu uzasno dugu vezu. negdje na pola puta skuzih da nekaj ne stima. i probala rijesit razgovorima... citajuci ovo dalja samo imajte na pameti da sam imala 16 kad smo zapoceli i da sam ga jako voljela. razvijala sam se uz njega i prerasla ga, ali mi je trebalo osam godina da to shvatim.
uglavnom, prevarih ga na polovici 1.x I rekoh mu iz ocaja i panike.
nakon par dana imali smo sex najbolji u nasoj vezi. I rekoh mu.
Tad sam imala svoj model i nesto na kaj sam mu mogla ukazati.
Rekao mi je da shvaca ali da on nije takav tip i da je takav sex bio produktom njegove ljutnje....
Kako da ostavite nekog tko vas je izveo iz puberteta? Nikak. I ostali smo jos toliko vremena zajedno i varala sam ga i dalje s vremena na vrijeme iz jednostavnog razloga: nas dvoje smo trebali biti samo frendovi (sto i jesmo danas) ali nikako ne i ljubavnici.
I nemate pojam koliko je tesko steci u partnera povjerenje ako znate kakvi ste vi sami bili
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 19:46   #98
Quote:
I nemate pojam koliko je tesko steci u partnera povjerenje ako znate kakvi ste vi sami bili
Ja sam neobično lakovjeran tip. Sve vjerujem.
Važne stvari isplivaju same. Tao se otkrije kad ga ne tražiš.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 23:29   #99
kako se kaze: grijesiti je ljudski a oprostiti je bozanstveno osobno smatram da ako je to prava ljubav i ako mislis da ce potrajat onda razmisli o opciji da mu oprostis ali ako smatras da bi se to moglo ponovit eeeee onda je to drugi par rukava onda ga pusti da jednostavno "odleprsa". Znam da nije lagano ali bolje ga pusiti nego se opet muciti i prozivljavat sve iz pocetka. Ali ipak jos neceg sam se sjetila. Jesi li razmislila da mozda nisi ti u necemu pogrijesila i njemu nije bilo dobro pa je iso to traziti kod neke druge? meni se iskreno od nevjernih ljudi Ljubav je nesto sveto i trebalo bi se ju vise uvazavat i postivat
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 23:37   #100
Quote:
Originally posted by Tonni
Mislim da je ovo o prevari/oprostu filozofsko a ne ljubavno pitanje i kao takvo nema jednoznacnog odgovora, bez obzira koliko trubili o principima. (ne, ovo nije poziv za PBE )

Osobno, nisam nikad prevario curu. Mozda sam papak, mozda ekstremno emotivan, a mozda se stvari jednostavno nisu poklopile. Danas kad gledam unazad, zao mi je sto nisam curu prije 4 godine prevario iskljucivo iz razloga sto mislim da bi se ta prevara izrodila u novu vezu s daleko blizom osobom nego sto mi je bila ta duga veza. No, ispao sam moralan i glup do kraja. Zivio sam u to vrijeme s curom nesto vise od godinu dana, veza je vec bila pri kraju i pucala je po savovima, ali ipak sam se nadao da cemo sve probleme prevazici. U to vrijeme se pojavila osoba s kojom sam prije bio u vezi koja je propala zbog mojih kretenskih postupaka i s kojom sam ostao poslije toga prijatelj. Prvo "prijatelj", zatim neko vrijeme prijatelj a onda se opet pocela buditi strast. U kljucnom trenutku sam rekao NE, jos neko vrijeme smo bili "prijatelji" i prijatelji i nakon toga se potpuno razisli. Veza je pukla par mjeseci iza toga.

Da li bih prevario ili oprostio prevaru? Nemam pojma, nadam se da se necu naci u takvoj situaciji, a dok se ne nadjem svi stavovi su ipak samo nagadjanja.

Ne znam ni da je ijedna mene prevarila. Nadam se da nije, no danas to i nije tako bitno. Ima medjutim jedna stvar koja me uzasno raspizdi, mozda zbog moje nezrelosti. Nervira me sto na raskidu veze, pogotovo neke ozbiljne i burne, mi (ex)cura izjavljuje "samo da znas, nikad te nisam prevarila" tonom kao da mi ostavlja nasljedstvo.
Zar to ne bi trebala biti normalna stvar ili sam ja nepopravljivi romantik
To je jos vise izrazajno kod veza na daljinu gdje su takva pitanja i izjave u prvo vrijeme i normalne. Ali, kad se stvar stabilizira, smatram da je takva nekakva deklaracija na kraju razumljiva sama po sebi i krajnje nepotrebna.

Nadam se da cu se naci u vezi s dovoljno ljubavi i mudrosti na obje strane da cemo moci biti sigurni jedno u drugo u kojoj ce nakon nekog vremena takve stvari biti bespredmetna pitanja
Ma toni ti si jednostavo ŠEF!!!!!!!! Svida mi se kako razmisljas.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.