Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2013., 19:28   #801
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
A pitala si za ucinkovitost, pa...

A distinkciju izmedju pravaca ti je Beljki jako dobro napravio...
Iskreno, i zanima me i ta informacija između ostalog. Znam da je kbt pogodan, ali imam želju proširit vidike pa probat i nešto drugo
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:06   #802
Koja informacija te konkretno zanima?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:21   #803
Koliko se hipnozom mogu umanjiti / riješiti simptomi anksiozno depresivnog poremećaja?
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:43   #804
Par postova prije si napisala...

Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da je hipnoterapija kao i sve ostale terapije PROCES koji ovisi o brojnim faktorima.

I onda opet pitas istu stvar?

Hipnoterapija je psihoterapija koja koristi takav nacin rada. To nije kirurska operacija kojom se nesto uklanja za sto se zna gdje je i sto je, niti je lijek koji prouzroci odredjeni efekt nakon X dana uzimanja.

Hipnoza/hipnoterapija nije carobni stapic.

Ali ako ti je lakse uvijek mozes otici kod Lagac, potrositi "malo" eura i onda lakse razumjeti sto ti je receno
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:59   #805
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Par postova prije si napisala...




I onda opet pitas istu stvar?

Hipnoterapija je psihoterapija koja koristi takav nacin rada. To nije kirurska operacija kojom se nesto uklanja za sto se zna gdje je i sto je, niti je lijek koji prouzroci odredjeni efekt nakon X dana uzimanja.

Hipnoza/hipnoterapija nije carobni stapic.

Ali ako ti je lakse uvijek mozes otici kod Lagac, potrositi "malo" eura i onda lakse razumjeti sto ti je receno


Očito se ne kužimo. Neki smatraju da je kbt prikladna za to. Ja osobno smatram da psihoanaliza nije pogodna, etc. Prejudiciram ovo zadnje jer nisam probala. Jedan geštaltist mi je preporučio da idem na kbt.

Ništa se ne rješava čarobnim štapićem, moje je pitanje išlo u smjeru bi li se dalo nešto učinit s hipnozom, pa koliko god to vremena iziskivalo.

Ne idem kod te Legac, ne vjerujem joj
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:06   #806
Jos bih dodao - mozda se cak moze postaviti pitanje koliko se mogu hipnozom kao takvom (ako se pri tome misli samo na direktnu sugestiju) mogu umanjiti simptomi. Ali uklanjanje simptoma i nije neka uspjesna i drugorocna stvar. Svaki problem ima neki uzrok i bez toga tesko da ces samo direktnu sugestiju tipa "spavaj, broji do deset, e sad vise nisi tako jako anksiozan (ne racunajuci kontraprogduktivnu formulaciju )" i vozdra smatrati nekim ozbiljnim rjesenjem.

Odakle anksioznost? Jer si bila u prometnoj nezgodi ili jer ides kasno spavat i nemas danjeg svjetla ili jer imas neotkriven poremecaj prehrane ili je u sumi? Ako je banalan fizicki uzrok hipnoza nije rjesenje. AKo nije hipnoza moze biti jedno terapijsko orudje ali opet ovisi o situaciji, razlozima, iskustvu, skolovanju i teoretskom okviru terapeuta, sto god.

Hipnoza nije tako izolirana. Cak i ovi "najcisci" spomenuti hipnoticar iz Omni-a koriste stvari posudjene iz psihoterapije. S druge strane i druge spihoterapije mozes reci da koriste hipnozu kao bihevioralna desensitizacija, posebno tamo gdje ju rade uz vjezbe opustanja i u masti bez fizickog stimulansa. Makar je i to djelom samo zbog percepcije hipnotickig transa, prilican je trans svoje vrste i kad smo izlozeni stresu suocavanja sa fobijom, ako ces tako gledati.

Niti postoji jasna definicija hipnoze, niti jedna specificna metoda koja nosi to ime niti svi rade na isti nacin niti znamo u cemu je tocno kod tebe stvar, kako na to odgovoriti?

Pogotovo kada je tesko ista reci i za psihoterapiju opcenito, cak i koliko i da li uopce (statisticki) djeluje, ima svakakvih istrazivanja. Previse nepoznanica da bi se moglo odgovoriti.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:47   #807
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Očito se ne kužimo. Neki smatraju da je kbt prikladna za to. Ja osobno smatram da psihoanaliza nije pogodna, etc. Prejudiciram ovo zadnje jer nisam probala. Jedan geštaltist mi je preporučio da idem na kbt.

Ništa se ne rješava čarobnim štapićem, moje je pitanje išlo u smjeru bi li se dalo nešto učinit s hipnozom, pa koliko god to vremena iziskivalo.
A tako napisi...

Da, BKT je nacin koji se time relativno uspjesno bavi, ali tu moras znati da se bavi uklanjanjem simptoma.. nekad bude ok, a nekad ne..

Meni je osobno slabo od BKT-a

Hipnoza tu moze pomoci vrlo vrlo vjerojatno... naravno, u rukama sposobnog terapeuta... buduci da ima i onih koji su zavrsili on-line tecaj hipnoze
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:26   #808
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jos bih dodao - mozda se cak moze postaviti pitanje koliko se mogu hipnozom kao takvom (ako se pri tome misli samo na direktnu sugestiju) mogu umanjiti simptomi. Ali uklanjanje simptoma i nije neka uspjesna i drugorocna stvar. Svaki problem ima neki uzrok i bez toga tesko da ces samo direktnu sugestiju tipa "spavaj, broji do deset, e sad vise nisi tako jako anksiozan (ne racunajuci kontraprogduktivnu formulaciju :rofl : )" i vozdra smatrati nekim ozbiljnim rjesenjem.

Odakle anksioznost? Jer si bila u prometnoj nezgodi ili jer ides kasno spavat i nemas danjeg svjetla ili jer imas neotkriven poremecaj prehrane ili je u sumi? Ako je banalan fizicki uzrok hipnoza nije rjesenje. AKo nije hipnoza moze biti jedno terapijsko orudje ali opet ovisi o situaciji, razlozima, iskustvu, skolovanju i teoretskom okviru terapeuta, sto god.

Hipnoza nije tako izolirana. Cak i ovi "najcisci" spomenuti hipnoticar iz Omni-a koriste stvari posudjene iz psihoterapije. S druge strane i druge spihoterapije mozes reci da koriste hipnozu kao bihevioralna desensitizacija, posebno tamo gdje ju rade uz vjezbe opustanja i u masti bez fizickog stimulansa. Makar je i to djelom samo zbog percepcije hipnotickig transa, prilican je trans svoje vrste i kad smo izlozeni stresu suocavanja sa fobijom, ako ces tako gledati.

Niti postoji jasna definicija hipnoze, niti jedna specificna metoda koja nosi to ime niti svi rade na isti nacin niti znamo u cemu je tocno kod tebe stvar, kako na to odgovoriti?

Pogotovo kada je tesko ista reci i za psihoterapiju opcenito, cak i koliko i da li uopce (statisticki) djeluje, ima svakakvih istrazivanja. Previse nepoznanica da bi se moglo odgovoriti.
Eno na
Ali hvala na opširnom odgovoru, sad sam dobila bolji uvid u stanje stvari. Zapravo i BKT koristi nekakve tehnike zamišljanja, ali na nekoj svjesnijoj razini, ako sam se pravilno izrazila.
Sad si me zatekao s pitanjem odakle mi se javila anksioznost. Znam kako se javila, sjećam se točno kako je to bilo, ali pravi uzrok ko zna koji je.
Kopam po sebi ali nikako iskopat

Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
A tako napisi...

Da, BKT je nacin koji se time relativno uspjesno bavi, ali tu moras znati da se bavi uklanjanjem simptoma.. nekad bude ok, a nekad ne..

Meni je osobno slabo od BKT-a

Hipnoza tu moze pomoci vrlo vrlo vjerojatno... naravno, u rukama sposobnog terapeuta... buduci da ima i onih koji su zavrsili on-line tecaj hipnoze
Nas dvoje ko na drogama, svatko svoj film vrti

Upoznata sam s BKT-om i vidim u kojem smjeru ide rad. Uz to proučavam i čitam svakojake samopomoći pa se nadam dobrom ishodu. Ali pošto sam ziheraš, najradije bi probala sve vrste psihoterapije da vidim koja mi najbolje paše...to ću jednog dana kad se obogatim

Toga se i bojim, tih šarlatana...danas je svako drugi hipnoterapeut

Jesam ja dobro shvatila da OMNI škola hipnoze traje svega 6-7 dana

I oni su mi sad sumnjivi
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:11   #809
Hej društvo, jedno pitanje...
Može li se hipnoterapijom/hipnozom vratiti sjećanje? Radi se samo o jednoj večeri u kojoj imam "rupu" od par sati. Strašno me zanima što se tada desilo i voljela bi to saznati. Mislim da se ne radi o blackoutu zbog alkohola jer nisam puno popila tu večer, ali noć prije nisam uopće spavala pa je možda umor... Ne znam. Uglavnom, može li se i ako da, u koliko navrata, doći do takvih sjećanja?
bijeli.klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 08:31   #810
Moze ali nije pouzdano.

Cak i u svakodnevnom zivotu mozgic dosta popunjava rupe u sjecanju koje je u pravilu fragmentirano, ne pamtimo cjelovito dogadjaje pa nadodajemo.

Vrlo je moguce i da se u hipnozi isfantazira, iako je moguce i da se dosjetimo prave stvari, no tesko se moze sa sigurnoscu razlikovati. U ovom slucaju cak ne mozes primjeniti niti "forenzicke" metode, odnosno izbjegavati navodjenje posto je vec jasno zadani cilj mjesta i vremena u koji je onda lako svasta isproicirati. U svakom slucaju kada se radi o neterapijskoj upotrebi nikada se ne mozes osloniti samo na hipnozu bez klasicnih vanjskih fizickih potvrda/dokaza.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 11:35   #811
Imam pitanje.. Ako netko može pomoći,tražim nekoga tko se bavi regresijom i progresijom u zagrebu. Pa ako bi netko mogao preporuciti nekoga. Mislim cijene su ima katastrofalne, 500kn za sat vremena a seansa traje 2-3 sata, pa ako netko zna nekoga tko je jeftiniji. Hitno je! Hvala!
meme22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 00:42   #812
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Jesam ja dobro shvatila da OMNI škola hipnoze traje svega 6-7 dana
Dobro si shvatila
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 00:43   #813
Quote:
meme22 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.. Ako netko može pomoći,tražim nekoga tko se bavi regresijom i progresijom u zagrebu. Pa ako bi netko mogao preporuciti nekoga. Mislim cijene su ima katastrofalne, 500kn za sat vremena a seansa traje 2-3 sata, pa ako netko zna nekoga tko je jeftiniji. Hitno je! Hvala!
Osobno bih preporucio da trazis po kvaliteti, a ne cijeni. Jedina osoba koju u ZG mogu preporuciti za hipnozu je Biserka Koren.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 02:59   #814
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Osobno bih preporucio da trazis po kvaliteti, a ne cijeni. Jedina osoba koju u ZG mogu preporuciti za hipnozu je Biserka Koren.
Takodjer bih dodao da je regresija vrlo uobicajena hipnoticka procedura i da ce svatko tko se hipnozom ozbiljnije bavi znati sto i kako, a lako je moguce da ces boljeg i iskusnijeg strucnjaka (koji se ne reklamira kao regresoterapeut ili nekad cak niti kao hipnoterapeut) dobiti i jeftinije od opcija koje se cisto regresijski reklamiraju.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 03:33   #815
Je li u HR postoji hipnoza radi vracanja izbrisanih sjecanja (sumnja na paranormalne fenomene)?
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:27   #816
Question

Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Osobno bih preporucio da trazis po kvaliteti, a ne cijeni. Jedina osoba koju u ZG mogu preporuciti za hipnozu je Biserka Koren.
Sacreus, kako stupiti u kontakt sa dr. Biserkom Koren , tražila sam na internetu ali bezuspješno.
Radi li ona u nekoj bolnici ili privatno ? Može odgovor na pm.
Naime , dogovorila sam termin radionice samohipnoze (našla na internetu) i što se više bliži isti nisam više sigurna da li sam izabrala pravu osobu , nešto me kopka, a i cijena mi nije baš neka sića 1.000,00 Hrk za dvije radionice .
Ima netko neki savjet ?
keli35898 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 22:33   #817
Sto znaci radionica? Koliko to traje za koliko ljudi itd?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 14:01   #818
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sto znaci radionica? Koliko to traje za koliko ljudi itd?
Koliko sam svatila radi se o učenju samohipnoze , nakon razgovora se uvodi u hipnotičko stanje i uči kako to sami raditi , dobije se kao i neki CD gdje su neke upute.
Radi se induvidualno .
keli35898 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 14:41   #819
Quote:
keli35898 kaže: Pogledaj post
Sacreus, kako stupiti u kontakt sa dr. Biserkom Koren , tražila sam na internetu ali bezuspješno.
Naci cu broj pa ti javim...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 14:42   #820
Quote:
keli35898 kaže: Pogledaj post
Koliko sam svatila radi se o učenju samohipnoze , nakon razgovora se uvodi u hipnotičko stanje i uči kako to sami raditi , dobije se kao i neki CD gdje su neke upute.
Radi se induvidualno .
Napisao bih ali prvo cu ipak pitati ako moze link ili vise podataka o tome, tako se lakse moze saznati ako to sto vrijedi, jer mozda netko i zna nesto o tome...

A sto se tice CD-a... youtube je pun hipnoza... tako da to nije nis posebno...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.