Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 14:58   #1261
@Fish, mogu li se te natuknice primjeniti i na natalne karte u kojima je 7. kuća u znaku Jarca?
Naravno razumijem da bi trebalo uzeti u obzir planete koje se nalaze u 7. kući, i samog vladara Saturna iako nije u 7. kući. Ali generalno uz to ostalo mogu li se te natuknice gledati u skladu s položajem Saturna i planeta koje su u 7. kući?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:59   #1262
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Išla sam googlati taj aspekt Venera i Saturna i baš sam se pronašla u tome. Imala sam vezu na daljinu (različite države) osam godina tijekom kojih sam morala braniti tu ljubav pred drugima i još se borila sama sa sobom.

Via Tapatalk
Tvoja Venera ima još jednu opoziciju s Uranom, ovo što pišeš baš je mix tih utjecaja. I s tim opozicijama jako je na žalost teško naći nekoga tko nam je blizak i s kim se skladno nadopunjujemo. Treba puno zrelosti i truda da bi se to ostvarilo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:01   #1263
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
@Fish, mogu li se te natuknice primjeniti i na natalne karte u kojima je 7. kuća u znaku Jarca?
Naravno razumijem da bi trebalo uzeti u obzir planete koje se nalaze u 7. kući, i samog vladara Saturna iako nije u 7. kući. Ali generalno uz to ostalo mogu li se te natuknice gledati u skladu s položajem Saturna i planeta koje su u 7. kući?
One se mogu primijeniti svugdje gdje se miješa utjecaj Venere i Saturna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:09   #1264
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
One se mogu primijeniti svugdje gdje se miješa utjecaj Venere i Saturna.
Onda bi bila dovoljna čak i sama Venera u Jarcu, jer ona spaja Veneru i Saturna?

tnx
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:22   #1265
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturnova veza s Venerom i serijom 7. nipošto ne mora označavati puno starijeg muža već to da osoba ulazi u brak u vrijeme dok još za to nije zrela.
Da, ali moja Venera NEMA vezu sa Saturnom pa je 75% toga što si navela opet u igri...
U čemu je kvaka?

P.S. Ili ja tu vezu ne vidim...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:24   #1266
Fish,ja imam Saturn 180 Venera,nemam Venera 180 Uran...
I imam veze na daljinu,sa starijima,uz komplikacije,nemogucnost zaokruzivanja price
Cemu ivo mogu da pripisem?
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:27   #1267
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Da, ali moja Venera NEMA vezu sa Saturnom pa je 75% toga što si navela opet u igri...
U čemu je kvaka?

P.S. Ili ja tu vezu ne vidim...?
Veza Venere i Saturna se na osobnom planu može vidjeti kroz:


- Veneru u jarcu
- aspekt Venera/Saturn
- Saturn u konjunkciji s DSC-om
- Saturn u 7. polju



Saturnov upliv na partnerstva se također može vidjeti i kroz:

- aspekt između Saturna i vladara 7. polja
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:30   #1268
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Fish,ja imam Saturn 180 Venera,nemam Venera 180 Uran...
I imam veze na daljinu,sa starijima,uz komplikacije,nemogucnost zaokruzivanja price
Cemu ivo mogu da pripisem?
Veze na daljinu mogu imati više faktora zbog kojih egzistiraju:

- zbog toga što osoba "ne voli blizinu" (Venera/Uran)
- zbog toga što osoba voli da zbog veze mora putovati (Venera/Jupiter)
- zbog toga što fizička udaljenost ometa bliskost (Venera/Saturn)

itd...tj. jedna te ista stvar ne mora imati isti uzrok.

Očito je kod tebe na snazi Venera u opoziciji s Saturnom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:14   #1269
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Veze na daljinu mogu imati više faktora zbog kojih egzistiraju:

- zbog toga što osoba "ne voli blizinu" (Venera/Uran)
- zbog toga što osoba voli da zbog veze mora putovati (Venera/Jupiter)
- zbog toga što fizička udaljenost ometa bliskost (Venera/Saturn)

itd...tj. jedna te ista stvar ne mora imati isti uzrok.

Očito je kod tebe na snazi Venera u opoziciji s Saturnom.
Pa izgleda....
Racuna li se aspekat Venera 135 Uran ? Njega imam pa ne znam dal se broji kao problem
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:26   #1270
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Pa izgleda....
Racuna li se aspekat Venera 135 Uran ? Njega imam pa ne znam dal se broji kao problem
Rejnna ovo je pitanje za drugu temu, temu minornih aspekta, a minorni aspekti imaju jako slabašan često i neprimjetan utjecaj u odnosu na glavne i tumače se kao dopuna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:28   #1271
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Rejnna ovo je pitanje za drugu temu, temu minornih aspekta, a minorni aspekti imaju jako slabašan utjecaj u odnosu na glavne i tumače se kao dopuna.
Hvala ti, svakako je bolje ako je minoran aspekt ,znaci da nije iu njemu problem
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:09   #1272
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Veza Venere i Saturna se na osobnom planu može vidjeti kroz:


- Veneru u jarcu
- aspekt Venera/Saturn
- Saturn u konjunkciji s DSC-om
- Saturn u 7. polju



Saturnov upliv na partnerstva se također može vidjeti i kroz:

- aspekt između Saturna i vladara 7. polja
Znači, ako sam dobro shvatila, aspekt nije neophodan, već je dovoljno i to što je planet prirodni vladar određenog polja?
U tom slučaju, prirodni vladari očito imaju prilično snažan utjecaj na ono što se u njihovim prirodnim poljima nalazi...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:17   #1273
Uz utjecaj Saturna (Mars u Jarcu, dispozitor Sunca takodjer u Jarcu, aspekti: Venera trigon Saturn, Venera trigon Mars, Jupiter inace vladar 7. trigon Saturn) i vladar 7. ukljestenom znaku 12. kuca. Neko slican primjer? Jos i opozicija Venere i Plutona.
PisGem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:22   #1274
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Znači, ako sam dobro shvatila, aspekt nije neophodan, već je dovoljno i to što je planet prirodni vladar određenog polja?
U tom slučaju, prirodni vladari očito imaju prilično snažan utjecaj na ono što se u njihovim prirodnim poljima nalazi...?
Astrologija funkcionira na principu "nakupljanja". Što se više sličnog tipa energije "nakupi" na jednom mjestu to je očitovanje tog tipa energije snažnije i vidljivije. Tako je i s ovim pitanjem. Što je snažniji upliv Saturna na seriju 7. to se njegov utjecaj jače ispoljava u području partnerstva.

Vrlo direktan Saturnov upliv na polje partnerstva predstavlja položaj Saturna na DSC ili u 7. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:55   #1275
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoja Venera ima još jednu opoziciju s Uranom, ovo što pišeš baš je mix tih utjecaja. I s tim opozicijama jako je na žalost teško naći nekoga tko nam je blizak i s kim se skladno nadopunjujemo. Treba puno zrelosti i truda da bi se to ostvarilo.
Sad sam morala ići i naći kakav je to aspekt Venere koja je u opoziciji s Uranom i to mi je pogođeno. Želim imati svoga para i toplu i emocionalnu vezu o stvarno imam puno ljubavi za dati i želim se vezati, a onda druga strana mene voli samoću i svoj prostor. Al nije mi problem vezati se, samo volim imati i to neko vrijeme za sebe.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:31   #1276
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Astrologija funkcionira na principu "nakupljanja". Što se više sličnog tipa energije "nakupi" na jednom mjestu to je očitovanje tog tipa energije snažnije i vidljivije. Tako je i s ovim pitanjem. Što je snažniji upliv Saturna na seriju 7. to se njegov utjecaj jače ispoljava u području partnerstva.

Vrlo direktan Saturnov upliv na polje partnerstva predstavlja položaj Saturna na DSC ili u 7. polju.
Hvala na pojašnjenju.
Sad mi je puno toga bistrije i jasnije je zbog čega Saturn ne nosi uzalud pridjev "učitelj života"...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 23:39   #1277
vladar sedme kuće je venera (7. kuća u biku, prazna) koja se nalazi u 3.kući i loše je aspektirana, kvadrat sa jupiterom/saturnom.
ako ima netko da mi kaže nešto o tome po pitanju braka, ljubavne (ne)sreće
midoriq is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:56   #1278
Quote:
midoriq kaže: Pogledaj post
vladar sedme kuće je venera (7. kuća u biku, prazna) koja se nalazi u 3.kući i loše je aspektirana, kvadrat sa jupiterom/saturnom.
ako ima netko da mi kaže nešto o tome po pitanju braka, ljubavne (ne)sreće
Najprije moram reći da naša sreća ne ovisi o braku niti o partneru nego o nama u cijelosti i da bi bili zadovoljni, u braku ili u nečemu drugome, najprije moramo pomiriti vlastite unutarnje konflikte (crvene crte u natalnoj karti ).

Kad 7.kuća počinje u biku onda znači da osoba od bračnog partnera treba stabilnost, sigurnost i sklonost obiteljskom životu.

Položaj vladara govori koliko će biti podržana simbolika ove 7. kuće. Nisi navela u kojem znaku je Venera, pa pretpostavljam da se radi o vodenjaku ili jarcu. Venera u jarcu puno bolje razumije znak bika i podnosi "bračne stege" nego Venera u vodenjaku kojoj je potrebno više slobode.

Venera inače predstavlja naše želje i način izražavanja i primanja ljubavi, pa tako Venera u jarcu može pripomoći stabilnosti braka kroz izražavanje svog strpljenja, a Venera u vodenjaku kroz izražavanje svoje originalnosti i razbijanja monotonije.

Ti odlučuješ kako će ti biti i hoćeš li biti sretna.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:07   #1279
Saturn je opasan ucitelj i gdje on zapne,dobro nauci i napati vlasnika aspekta....imam 180 Venere i Saturna i znam zasto to pricam....polje koje predstavlja ta Venera je apsolutno je u rusevini....
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 18:33   #1280
hvala. da, venera je u jarcu. mislila sam na sreću u ljubavi. znam da saturn u ovom aspektu otežava venerine potrebe i realizaciju.
midoriq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.