Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 11:30   #61
Quote:
Tanj@ kaže: Pogledaj post
Zakaj mladih Zagrepcana? Koristi ga i moj tata.

Buraz ne bus nikad cuo kod Srba. Burazer da.
Ali bus kod Dalmosa cuo kupatilo, momenat, krempita, trenerka.....identicno kao i kod Srba.
ne pizdi

nećeš čut kupatilo nego banj, momenat nikad čuja da neko koristi, trenerka se govori upravo u Zagrebu, a kod nas je tuta krempita da
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:34   #62
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
ne pizdi

nećeš čut kupatilo nego banj, momenat nikad čuja da neko koristi, trenerka se govori upravo u Zagrebu, ..
__________________
We do NOT stop playing because we grow old; We grow OLD because we stop playing !.!.!

Tanj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:36   #63
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Jendostvano mi nije jasno zbog čega veliki broj mladih Zagrepčana koristi termin "buraz", iako je riječ o čistokrvnom srpskom izrazu (gde si bre burazeru i sl). K tome će takvi reći da su veliki navijači Dinama, domoljubi i ne znam ti ga sve što.

Da se razumijemo, za razliku od nekih orijunaša iz Dalmacije (tipa Pavičić i sl. ) kao Dalmatinac volim sve dijelove Hrvatske i sve njene ljude (baš kao što Marko kaže u Lijepa li si) , uživam u Gruntovčanima, Tko pjeva zlo ne misli, Đuki Begoviću, taburašima, istarskom melosu, gangi, klapama, tako da mi ne bi netko slučajno prišio odbojnost prema "purgerima" i sl.

Jednostavno mi smeta podvaljivanje srbizama pod zagrebačku kulturu, a u čemu pridonose i razni "glazbenici" tipa repera koji pokušavaju govoriti što "srpskije".
O cemu ti? Mladi purgeri su problem, a nisu problem uvijek mastoviti izrazi s juga i brda poput 'jebem ti Boga" ili "prcim ti Isusa". I silni pijati, lancuni, sugamani, force i slicne talijanstine. Smiri se buraz.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:50   #64
Riječ burazer nema ni srpsko ni tursko porijeklo. Zato ko nema pojma neka ne piše bezveze.
hercegovac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:56   #65
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
I silni pijati, lancuni, sugamani, force i slicne talijanstine.
ovaj komentar ima posebnu težinu od lika s nickom robybaggio
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 12:32   #66
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
ovaj komentar ima posebnu težinu od lika s nickom robybaggio

Imena i rijeci su isto? Trebalo bi propitati i tvoju diplomu, zasluzena je kao i ona profesora Tanca.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 13:51   #67
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
Riječ burazer nema ni srpsko ni tursko porijeklo. Zato ko nema pojma neka ne piše bezveze.
A čiji je onda? Budući da si toliko načitan očekujem objašnjenje nama neukima.

Inače, izrazi poput lancuna, šugamana i sl su preuzeti iz talinaskog, no to nije ni čudo, s obzirom na to koliko smo stoljeća u Dalmaciji bili pod utjecajem Talijana. Slična je stvar i s njemačkim izrazima u Zagrebu i općenito u središnjoj Hrvatskoj, budući su bili pod utjecajem Austrije. Međutim, kad je to Zagreb bio u sastavu Bosne pa imate toliko "burazera" i sl izraza?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 14:01   #68
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A čiji je onda? Budući da si toliko načitan očekujem objašnjenje nama neukima.

Inače, izrazi poput lancuna, šugamana i sl su preuzeti iz talinaskog, no to nije ni čudo, s obzirom na to koliko smo stoljeća u Dalmaciji bili pod utjecajem Talijana. Slična je stvar i s njemačkim izrazima u Zagrebu i općenito u središnjoj Hrvatskoj, budući su bili pod utjecajem Austrije. Međutim, kad je to Zagreb bio u sastavu Bosne pa imate toliko "burazera" i sl izraza?
A ti se baš trudiš da svaki put napišeš još veću glupost?
sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 14:31   #69
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post

Imena i rijeci su isto? Trebalo bi propitati i tvoju diplomu, zasluzena je kao i ona profesora Tanca.
barem je zaslužena na pravom fakultetu, a ne na vikend-tečaju kojeg si ti pohađao
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:03   #70
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Međutim, kad je to Zagreb bio u sastavu Bosne pa imate toliko "burazera" i sl izraza?
a kad je bio Zagreb u sastavu Italije pa da kažemo bandera?
kada je Zagreb bio u sastavu Velike Britanije ili Amerike da kažemo radio, televizija, show, stage?
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:27   #71
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
barem je zaslužena na pravom fakultetu, a ne na vikend-tečaju kojeg si ti pohađao
Imas li racune za ispite koje si kupio?


Generale McGuyver, mojne tisra. Otvorio si glupu temu koju su gotovo svi odlucno popljuvali (a dobiti kosenzus na ovome podforumu je dovoljan pokazatelj). Niti imas kakvo uporiste u stajalistu ni argumente. Jos jedno kvazi-domoljubno forsiranje, kao i milijun drugih do sada.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:35   #72
Quote:
narayan001 kaže: Pogledaj post
a kad je bio Zagreb u sastavu Italije pa da kažemo bandera?
kada je Zagreb bio u sastavu Velike Britanije ili Amerike da kažemo radio, televizija, show, stage?
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 18:32   #73
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Generale McGuyver, mojne tisra
Ja možda "vršim nuždu", no to je fiziološka potreba, za razliku od tvog "savršenog" odgoja.

BTW. što se konsenzusa tiče, to je i logično, s obzirom na činjenicu kako je u ovoj temi postala većina korisnika "buraz" termina, a vrlo malo nas "lancunaša". Prema tome, to nije nikakav dokaz neispravnosti moje osnovne tvrdnje, naprotiv.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 19:02   #74
Srbi ne govore "buraz", već "burazer" u vokativu "burazeru". Hrvati nemaju promenu "buraz" u vokativu, nego je opet "hej, buraz", a ne npr. "hej, buraze/u".

Kod Srba se mnogo ređe oslovljava sa "burazeru" u odnosu na oslovljavanje sa "brate". "Brate" je apsolutni šampoion svakodnevnog oslovljavanja. Čak i žene nekad u nepažnji oslovimo sa "brate".
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 19:06   #75
buraz više nema primat u zagrebu, zadnjih godina popularniji je burki
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:56   #76
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Srbi ne govore "buraz", već "burazer" u vokativu "burazeru". Hrvati nemaju promenu "buraz" u vokativu, nego je opet "hej, buraz", a ne npr. "hej, buraze/u".

Kod Srba se mnogo ređe oslovljava sa "burazeru" u odnosu na oslovljavanje sa "brate". "Brate" je apsolutni šampoion svakodnevnog oslovljavanja. Čak i žene nekad u nepažnji oslovimo sa "brate".
Ma koristi se buraz i u Srbiji , ali doduše manje! , u stvari i burazer i naročito buraz su danas ređi , nego npr. pre 15 godina!

Brate me takođe nervira , ali najviše mi je "znači" fuj !, koji i sam čest znam koristiti!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:05   #77
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ma koristi se buraz i u Srbiji , ali doduše manje! , u stvari i burazer i naročito buraz su danas ređi , nego npr. pre 15 godina!

Brate me takođe nervira , ali najviše mi je "znači" fuj !, koji i sam čest znam koristiti!
znači, lik je totalno lud a "opušteno"?
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:15   #78
ma koji buraz, prije nekog vremena zamijenjeno je sa "burki" , al već dugo nisam nikog čuo da koristi te termine. ima raznih "legenda", "car", "kralj", "faca", "lik",... ima jako puno onih iz "kućne radinosti", prema kojima možeš prepoznat neke ljudi, jer ih valjda samo oni koriste.

inače, ono "brate" najviše koriste Dalmatinci. kupatilo sam isto tak čuo puno puta, kad se već netko dotaknuo toga, no ovo nije tema o Dalmatincima...
trenerka sigurno nije u zagrebačkom žargonu, čujem ju jedino u Slavoniji...

evo sad vidim da je i dudu napisao ko i ja za burkija
native is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 00:00   #79
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
znači, lik je totalno lud a "opušteno"?
Fakat je grozno ovo "znači" , a buraz??!!

Ma najviše me nervira što kod retardnog dela polulacije "znači" više ništa ne znači u rečenici! , već je najgluplje čisto popunjavanje sa dramskim grimansama , jer retard ne može svoju retoriku unaprediti više nego što mu je Bog dao!

zemunska sahrana!!!

Samo opušteno brate , kapiraš bre!?

p.s
Vic-znaš kako uspavljuje Zemunac dete? , znači spavaj!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 04:02   #80
Meni je ipak najblizi Zagrebacki Purgerski Agramerski Germanizam. Pogledajte samo koliko rieci smo zapravo ( i neki od nas jos uviek) koristili:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Germanizam
A ova gospodja se inace bavi proucavanjem zargona:
http://personal.unizd.hr/~apintari/radovi.html
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.