Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 18:45   #1021
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Ne. Ne. Ne. Ne. Nećeš zatrudniti. Ne.

hvala
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:38   #1022
Quote:
mala15 kaže: Pogledaj post
hvala
Da je meni bio forum dok sam imao 15............
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 23:02   #1023
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Ne. Ne. Ne. Ne. Nećeš zatrudniti. Ne.
Šta ju uljuljkavaš u lažnu sigurnost?

Mala15, Možeš se zahliknuti ak te dragi ne upozori - ti dišeš, a trebaš gutati.... A sad ozbiljno...

SPB se prenose i oralnim putem, dakle, neke bolesti možeš pokupiti i samim pušenjem.

I da, ak ti je 15 kao što nick da naslutiti, ajde usavrši teoriju i informiraj se o spolnim bolestima.
Peneloopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 01:05   #1024
Quote:
Peneloopa kaže: Pogledaj post
Šta ju uljuljkavaš u lažnu sigurnost?

Mala15, Možeš se zahliknuti ak te dragi ne upozori - ti dišeš, a trebaš gutati.... A sad ozbiljno...

SPB se prenose i oralnim putem, dakle, neke bolesti možeš pokupiti i samim pušenjem.

I da, ak ti je 15 kao što nick da naslutiti, ajde usavrši teoriju i informiraj se o spolnim bolestima.
Vidiš, boleštine mi nisu pale na pamet. A genitalni herpes?
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:29   #1025
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Vidiš, boleštine mi nisu pale na pamet. A genitalni herpes?
Herpex simplex - HSV
pojednostavljeno.... herpes koji imaš na licu je HSV1, genitalni je HSV2 - to su dva izdanka istog pretka (kak se fino narodno izražavam ), dakle slične loze, ali ne i skroz istovjetni.

Ne samo da je moguće oralnim sexom zaraditi HSV2 nego je lako moguće i sam sebe zaraziti sa HSV1. Ako diraš facu na kojoj imaš aktivan herpex (sluzava rana) i prstima dirneš to, a zatim si počohaš dupe (jer vi to muški kao volite raditi) možeš si ga prenijeti.
Peneloopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 16:15   #1026
Quote:
Peneloopa kaže: Pogledaj post
Herpex simplex - HSV
pojednostavljeno.... herpes koji imaš na licu je HSV1, genitalni je HSV2 - to su dva izdanka istog pretka (kak se fino narodno izražavam ), dakle slične loze, ali ne i skroz istovjetni.

Ne samo da je moguće oralnim sexom zaraditi HSV2 nego je lako moguće i sam sebe zaraziti sa HSV1. Ako diraš facu na kojoj imaš aktivan herpex (sluzava rana) i prstima dirneš to, a zatim si počohaš dupe (jer vi to muški kao volite raditi) možeš si ga prenijeti.
oralnim seksom je moguće dobiti jedino hsv tipa 1.

tip 2 se dobiva genitalnim seksom( i ovo gore spomenuto-prijenos rukama sa usta gdje je izbio hsv tip1 , na genitalije, ako je netko toliko neoprezan)
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 16:31   #1027
Mda, jasno je zapravo iz posta, čisti lapsuz. Zapravo bi bilo kontradiktorno da se HSV2 dobije oralno.

Evo djeco zašto je potrebno informirat se iz više izvora... Svi griješe, treba biti upućen.

Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
tip 2 se dobiva genitalnim seksom
Ipak, treba naglasiti kako ne mora biti penetracije da bi se zarazilo. Virus je izrazito zarazan, dovoljan je i običan kontakt upalne ranice sa sluzokožom. Dakle, svejedno oprez!

Zadnje uređivanje Peneloopa : 21.04.2009. at 16:37.
Peneloopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 16:39   #1028
već u višim razredima osnovne škole bi trebalo uvesti detaljnu edukaciju o spolnim bolestima, i to pod obavezno.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:50   #1029
I apstinenciju do punoljetnosti.

Nešto mlađa sam radila u ljetnom kampu i klinci (13-16 god) su me doživljavali kao jednu od njih tak da su svašta priznavali i tražili savjete. Ostala sam iznenađena koliko djevojaka je zapravo nagovoreno na oralni sex, a zatim i vaginalni. Doslovno sam slušala o brutalnim manipulacijama koje nisu primjećivale ni one kao zrelije i pametnije.

Dakle, ako se pitate prvi mi je put- kako, zašto.... imajte na umu da svaki od narednih razloga je zapravo razlog protiv:

- dugo smo zajedno i to se već očekuje
- sve frendice su već spavale sa svojim dečkima
- on je muško i izgubit će zanimanje za mene ako mu ne dam
- rekao mi je da me voli/ odnosno da ja njega ne volim jer ne želim spavati s njim
- ionako ne mogu zatrudniti prvi put
- nitko nikada nije bio tako dobar prema meni
- uvijek se naduri nakon što se malo mazimo i ljubimo, kaže da ga samo izazivam, šprovociram i igram igrice...

P.S. Modovi, znam da nije to tema i da ovo nije tema edukativnog karaktera, al morala sam Ionako će se utopiti u moru stranica koje slijede....
Peneloopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:45   #1030
Tvoj odgovor je sasvim na mjestu.
Kad bismo bili jako pedantni, mogli bismo pobrisati bar 70% svih postova ovdje i ostaviti samo najjezgrovitije postove.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:40   #1031
Quote:
mali anđeo kaže: Pogledaj post
Ovako..
Drago mi je da je netko pokrenuo ovakvu temu pa se više ( nadajmo se ) neće toliko postavljati iste teme..
Imam samo jedno pitanje..
Je li dobro u prvi spolni odnos stupiti s nekim dosta starijim od sebe?

efo..zeleno je po pravilima
pa zasto nebi bilo naravno ako smatras tu osobu, osobom kojoj mozes vjerovati i s kojom mozes dalje nastaviti to je moje misljenje
sanja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:28   #1032
kako se maximalno zaštiti od trudnoće? (spolne bolesti mi nisu upitne)
__________________
Bolje žaliti za učinjenim nego za neučinjenim
Valentish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 00:56   #1033
Quote:
valentinea kaže: Pogledaj post
kako se maximalno zaštiti od trudnoće? (spolne bolesti mi nisu upitne)
ne postoji 100%tna zaštita, ali konracepcijske pilule su najpouzdanije rekla bih??
ako neš njih onda kondomi, ali nek ih nakon uporabe provjeri bojfrend da ne bi bilo da vam je neka rupica promakla
blondie? is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 10:32   #1034
Quote:
blondie? kaže: Pogledaj post
ne postoji 100%tna zaštita, ali konracepcijske pilule su najpouzdanije rekla bih??
ako neš njih onda kondomi, ali nek ih nakon uporabe provjeri bojfrend da ne bi bilo da vam je neka rupica promakla
uz tablete imas i spiralu ona je mozda cak i pouzdanija od tableta samo sto je skuplja
sanja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:15   #1035
Quote:
sanja007 kaže: Pogledaj post
uz tablete imas i spiralu ona je mozda cak i pouzdanija od tableta samo sto je skuplja
Ako si s osobom koju volis, i ako je to stalna veza..nema potrebe za nicim...nek on pazi ako se sto i desi nek se desi
jusus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:26   #1036
Quote:
jusus kaže: Pogledaj post
Ako si s osobom koju volis, i ako je to stalna veza..nema potrebe za nicim...nek on pazi ako se sto i desi nek se desi
ne slažem se ..... iako ste u dugoj i stabilnoj vezi, ako ne želite imati dijete, sigurnije je bilo što koristit... također, mnogi su za te prirodne metode (plodni dani, prekidanje snošaja), ali nekako sumnjam u njih...
meni se najviše sviđa ideja s pilulama, a za ove ostale ne znam (osim kondoma), nekako su mi prekomplicirane ili čine teško dostupne (pogotovo ako si u manjem mistu)
i ne možeš reći ako se desi nek se desi! zar je super ako par od 20-ak godina dobije dijete? a oboje nemaju posao, vlastito misto za živit, dovoljno novca i planove za budućnost? što nije puno bolje se štitit i napravit si dijete kad si oboje nađete posao, stan i kad ste sigurni u svoju budućnost?
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 23:09   #1037
nije mi nimalo namjera nek se desi što se desi :S
al hvala
__________________
Bolje žaliti za učinjenim nego za neučinjenim
Valentish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:13   #1038
ja mislim da su to gluposti da trebas cekati da nekoga volis pa s njim izgubiti nevinost...ja sam nevinost izgubila s deckom koji mi je bio preprejeboz....pa sam poludila kraj njega...i nije mi zao )))

poludila mislim u pozitivnom smislu,da sam se napalila...nisam s njim bila kasnije u vezi ni nista ali smo se nasli svakih koliko toliko na .......

Zadnje uređivanje Teta2U : 28.04.2009. at 00:05.
porculanskakuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 09:48   #1039
ovisi od osobe do osobe... meni su gluposti da se trebaš poševit s nekim 1.put jer ti je jako jebozovan a nemaš nikakve posebne osjećaje prema njemu. i često osobe koje tako počnu se na kraju ševe s bilo kime (bar one koje ja znam - ali oni su hrpa nezrelih manijaka). ja sam uvijek za seks iz ljubavi, i nikad nisam posebno uživala ni u brijanju s nekim bezveze prijateljem/poznanikom (napravila sam to 1-2 puta, kad sam bila pijana, ali i tad mi je bilo žao poslije ili sam prestala nakon pola minute).
mislim da sve te radnje za sobom nose dio odgovornosti (pogotovo seks) i da uvijek trebaju uključivati osjećaje. i još gore - što ako slučajno ostaneš trudna s osobom koju ne voliš (iako su male šanse, ali ovisi o pojedincu) ? što ćeš poslije?
možda ovako zvučim užasno konzervativno, ko časna, ali vjerujte mi, nisam, jedna sam od otvorenijih i perveznijih osoba što se tiče seksa.

neka svako radi kako ga je volja.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 12:11   #1040
Quote:
valentinea kaže: Pogledaj post
kako se maximalno zaštiti od trudnoće? (spolne bolesti mi nisu upitne)
Muskarcem koji ima mozga u glavi

Ne treba ti nista vise... Al, i tvoj mozak, tj. da ga imas bar
em malo je bitno

Gledam barem po sebi, posevio se ko zna koliko puta, nikad dosao ni blizu tome, nikad koristio prezervative tj. kondome ili kako god i eto jos nemam dijete.
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger