Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 15:33   #81
Upomooooć...moj je danas iz čista mira izjavio da ne želi više ići u školu...da on ne može podnjeti da profesori od njega očekuju da zna gradivo....da će ići raditi...Isuse....
Evo je muž sada išao na informacije...tko zna što će ga dočekati...
A do jučer je sve bilo relativno ok.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:37   #82
možda nije niš strašno,te spike su sad u modi,reci mu da se može pod ferjem zaposliti i brzo se predomisle
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:42   #83
kad opet počne pričati o odustajanju od škole i poslu, lijepo sjedni s njim i popričajte o tome što bi mogao raditi bez završene srednje i koliko bi mogao zaraditi tako. a onda mu predoči koliki bi mu bili mjesečni troškovi - stanarina, računi, hrana, bla bla bla... mislim da će se ubrzo ohladiti od te ideje.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:59   #84
Ma radio je preko ferija...radio cijelo ljeto....još sam ga ja nagovarala da ipak radi pola ferija,a ostalo da uživa...radio je na građevini.Kaže da mu je to bolje od škole...a što je najgore ili najbolje od svega škola mu ide relativno ok.Evo,sad me muž zvao da su ocjene ok...malo su u padu,ali ništa strašno.
Jedino što ima 7 neopravdanih što nije do sad nikad imao....Vidi se da je u nekoj krizi i sad razmišljam što uraditi po pitanju neopravdanih...
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:16   #85
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Ma radio je preko ferija...radio cijelo ljeto....još sam ga ja nagovarala da ipak radi pola ferija,a ostalo da uživa...radio je na građevini.Kaže da mu je to bolje od škole...a što je najgore ili najbolje od svega škola mu ide relativno ok.Evo,sad me muž zvao da su ocjene ok...malo su u padu,ali ništa strašno.
Jedino što ima 7 neopravdanih što nije do sad nikad imao....Vidi se da je u nekoj krizi i sad razmišljam što uraditi po pitanju neopravdanih...
ako je sve drugo ok opravdaj mu,pa pokušaj sa njim razgovarati
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 07:51   #86
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
ako je sve drugo ok opravdaj mu,pa pokušaj sa njim razgovarati

OPRAVDAJ MU?


Kako?

Zašto?

Bez saznanja gdje je bio i zašto je izostao?

Pa sa onda čudite kad ne možete obuzdati djecu....

Najgora mi je bila situacija sa roditeljskih sastanaka ( namjerno pišem u množini ) kad su roditelji opravdavali izostanke bez da su uopće znali gdle su im bila djeca i kad je to bilo.Recimo,3.sat poslijepodnevne nastave znali su opravdati " pa zaspal je "...

I posprdni smješak razrednika nakon toga...

No,i same ocjene i samo ponašanje dotične djece govorilo je dosta o djeci i roditeljima...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:31   #87
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
[B]
Pa sa onda čudite kad ne možete obuzdati djecu....
Mislim da si ti malo prestrog prema nama ostalima ...
Ako je tvoje dijete OK to je super, ali nisu ni sva djeca ista ... ne možeš za sve kriviti roditelje, eto, mi smo se oboje jako trudili, ali ipak nije ispalo najbolje ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:37   #88
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ovo kao da je opis mog sina unazad cca. 3 god. Kao da su klonirani
Najnovija fora - lego kompleti, ali, pazi ovo, ne novi nego "antikni" stari 10-tak i više godina, koje su fanatici kupili i držali neraspakirane, a sad ih, normalno, prodaju po 2-3 puta većoj cijeni ...
kad je naišao na jednu takvu aukciju i popisao sve što bi htio, ispala je cifra od preko 300 €

Rekao sam mu OK kad skupiš lovu naručit ćemo (svi mu daju pa bi relativno brzo i skupio, ali nema strpljenja, pa kako mu uleti koja stotka tako mu još brže i izleti) ...

I sad svaki dan davi da kad ćemo naručit, da će se prodat itd ...
A što je najgore on ne špekulira, nego da bi se on s tim kompletima jednostavno igrao ... što znači da će za 2-3 mjeseca (ili tjedna) završiti u hrpetini ostalih djelova na podu ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:19   #89
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti malo prestrog prema nama ostalima ...
Ako je tvoje dijete OK to je super, ali nisu ni sva djeca ista ... ne možeš za sve kriviti roditelje, eto, mi smo se oboje jako trudili, ali ipak nije ispalo najbolje ...
Ne smatram da sam strog.
Ima nekih stvari koje se djeci jednostavno ne smiju tolerirati.
Jedna od njih je neopravdano izostajanje sa nastave.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:37   #90
iskreno, ni ja ne bih opravdavala djetetu neopravdane. samo se usosilo, nek se samo vadi iz toga. i ja sam markirala, no nikad mi nije palo na pamet žicati starce da opravdavaju. pozitivno utječe na razvoj kreativnosti
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 18:22   #91
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
ako je sve drugo ok opravdaj mu,pa pokušaj sa njim razgovarati
Neću...to sam mu još u osnovnoj rekla da mu nećemo opravdavati izostanke za koje ne znamo.
Jednom je pitao može li otići sa zadnja dva sata i hoću li mu to opravdati(naravno znam gdje je išao) i rekli smo ok,ali ovo ne opravdavam.Još i razrednica pita hoće li mu koji opravdati jer kao puno goroj djeci starci opravdavaju izostanke...
Ma tu istu večer je došao kući...veseo kao da i nije bilo razgovora o tome da mu se ne ide u školu...Mislili smo ga kazniti ne izlaskom ovaj vikend radi neopravdanih,ali odustali smo...rekli smo da mu je to opomena pred isključenje kod nas pa nek pazi što radi sebi...
Ma pametan je on dječarac samo ga jebe malo kemija u mozgu(hormoni)
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:21   #92
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Neću...to sam mu još u osnovnoj rekla da mu nećemo opravdavati izostanke za koje ne znamo.
Jednom je pitao može li otići sa zadnja dva sata i hoću li mu to opravdati(naravno znam gdje je išao) i rekli smo ok,ali ovo ne opravdavam.Još i razrednica pita hoće li mu koji opravdati jer kao puno goroj djeci starci opravdavaju izostanke...
Ma tu istu večer je došao kući...veseo kao da i nije bilo razgovora o tome da mu se ne ide u školu...Mislili smo ga kazniti ne izlaskom ovaj vikend radi neopravdanih,ali odustali smo...rekli smo da mu je to opomena pred isključenje kod nas pa nek pazi što radi sebi...
Ma pametan je on dječarac samo ga jebe malo kemija u mozgu(hormoni)
kao i naše,ako naš nije spreman za ispit,ja mu opravdam,mislim da je puno bolje da pošteno nauči,nego kad dobije 1 onda je problem ispraviti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:56   #93
Sorry ali takvi roditelji su mi fakat užasni! Da nije spreman za ispit? I ti mu to opravdaš???
Pa kako će se onda naučiti odgovornosti i biti kasnije u životu dosljedan ako izbjegava svoje obaveze i to još uz blagoslov roditelja.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 22:04   #94
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
kao i naše,ako naš nije spreman za ispit,ja mu opravdam,mislim da je puno bolje da pošteno nauči,nego kad dobije 1 onda je problem ispraviti

Ispit!? Koji to ispit u osnovnoj ili srednjoj školi? One bijedne provjere znanja i testovi za koje moj brat ljenčina i prokrastinator u općoj gimnaziji uspije naučiti u zadnja dva sata prije škole?

Ne znam misli li tvoje dijete na fakultet, jer za državnu maturu ima jednu jedinu šansu (s drugim rokom mu se smanjuje šansa za upis), a na faxevima se sad ide prema tome da se ukidaju rokovi (na mom već jesu i imaš jedan jedini rok, ako padneš - čekaj dogodine u isto doba).

Mislim, nije problem u sad tamo nekom testu o virusima i bakterijama nego u lošoj navici koja se stvara.

P.S. Ova masno pisana riječ me nešto strašno bode u oči.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 22:07   #95
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Sorry ali takvi roditelji su mi fakat užasni! Da nije spreman za ispit? I ti mu to opravdaš???
Pa kako će se onda naučiti odgovornosti i biti kasnije u životu dosljedan ako izbjegava svoje obaveze i to još uz blagoslov roditelja.
to se dogodi jednom u godini,i nemam nikakvih problema sa njim,nisam tako stroga kao pojedini,večinom to rješavamo razgovorom,i sve se da riješiti sa razgovorom,možda sam dosadna kad govorim stalno jedno te isto ali rezultat se vidi,ocjene su dobre,nema izostanaka,relativno je miran u školi,redovito dolazi doma poslije škole nema vrludanja-ja sam zadovoljna
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 07:33   #96
Drago mi je da ima još mojih istomišljenika - po mojem mišljenju poštenih i odgovornih roditelja.

Dakle,sun.shine,Lavica i corina BRAVO!

Ovakvim odnosom prema djeci odgajaju se pametna,ozbiljna i odgovorna djeca.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 07:53   #97
svi mislimo da su naše metode najbolje,to samo vrijeme pokaže,tko je griješio,a tko ne.neki forsiraju mora ići na fax,a dijete ne želi,zašto forsirati stvar,danas sutra ako želi ići može si sam platiti,ili mu mi pomognemo koliko možemo,u nekim stvarima se ne slažem u potpunosti sa drugim roditeljima,ali to je stvar osobnog mišljenja,ne namećem svoje,ali mi isto tako smeta kad neko kaže ne radiš dobro.možda ne radim,ali to je moj stav,i ne odustajem od njega
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 09:09   #98
Mislim da stvarno nema potrebe bilo kome popovati o odgoju djeteta, budući da svako živi u svom životu i najbolje poznaje svoje dijete. Svatko zna kakve uvjete ima doma i što može očekivati od svog djeteta, druga je stvar što si neki ne žele priznati kakva su im djeca, tj. ne žele to vidjeti ali istina uvijek ispliva, prije ili kasnije ... Moje dijete je lijeno učiti ali bude zato doma sve napravio, obavio kupovinu, otišao na poštu, pospremio stan, oprao prozore, sve, zato znam da može i zato ga pritegnemo oko škole.
S druge strane imam primjere kolegičine djece, gdje djevojke od 16 i 18 g. nikad ništa ne pospremaju, mama za njima skuplja gače po stanu (doslovno), sobe su im ko atomska skloništa, sve im teško obaviti, ali u školama sve 5...
Pa ti sad vidi
Veli kolegica da je njoj važna škola i da budu se napospremale i nakuhale kasnije u životu. Meni isto važna škola ali mi je važno i da radi nešto drugo osim škole.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 09:17   #99
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Mislim da stvarno nema potrebe bilo kome popovati o odgoju djeteta, budući da svako živi u svom životu i najbolje poznaje svoje dijete. Svatko zna kakve uvjete ima doma i što može očekivati od svog djeteta, druga je stvar što si neki ne žele priznati kakva su im djeca, tj. ne žele to vidjeti ali istina uvijek ispliva, prije ili kasnije ... Moje dijete je lijeno učiti ali bude zato doma sve napravio, obavio kupovinu, otišao na poštu, pospremio stan, oprao prozore, sve, zato znam da može i zato ga pritegnemo oko škole.
S druge strane imam primjere kolegičine djece, gdje djevojke od 16 i 18 g. nikad ništa ne pospremaju, mama za njima skuplja gače po stanu (doslovno), sobe su im ko atomska skloništa, sve im teško obaviti, ali u školama sve 5...
Pa ti sad vidi
Veli kolegica da je njoj važna škola i da budu se napospremale i nakuhale kasnije u životu. Meni isto važna škola ali mi je važno i da radi nešto drugo osim škole.
slažem se sa tobom,ja trenutno nemogu raditi doma,jer hodam sa štakama,znaći sav posao oko stana-podijelili su mm i djeca,djeca pomažu možda i više nego što bi trebala,i uz to uče,sa malom nemam nikakvih problema od 1razreda na dalje.mali-sory meni je mali ima 17g,jedino je problem natjerati ga da uči,ali u školi ima četvorke,sam se ne sjeti ni pogledati ima li zadaću,a za pomoći nešto ,je prvi
mislim da je najvažnije imati povjerenje u dijete,nismo ni mi bili bolji,ali da liječim svoje komplekse na djetetu ne pada mi na pamet
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 10:13   #100
Svaki roditelj treba znati koje su mogućnosti njegovog djeteta.Objektivne.
I nakon toga inzistirati na maksimumu.
I ne popuštati pred izljevima tipa "ne da mi se,neću..."

Jer,jednog dana,kad djeca odrastu,shvatit će da nisu postigla svoj maksimum.I da su roditelji donekle ( uz njih ) krivci za to.Što zbog lijenosti roditelja,što zbog linija manjeg otpora.

I zamjerit će roditeljima,vjerujte mi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.