Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 10:53   #101
[QUOTE=Smotani2;16700818]Svaki roditelj treba znati koje su mogućnosti njegovog djeteta.Objektivne.
I nakon toga inzistirati na maksimumu.
I ne popuštati pred izljevima tipa "ne da mi se,neću...
u ovome se slažem sa tobom,takve stvari mislim da nitko ne tolerira,ja samo stojim iza jednogarednju školu mora završiti,sviđalo mu se to ili ne,ima li volje ili nema,to je ono što mora,a dalje ako će imati volje mi ćemo mu pomagati koliko možemo,ako ne ,neka ide raditi,možda onda shvati da ni to nije lako kako misli!!
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 14:47   #102
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Bojim se da je sada prekasno.
Trebalo je oštro reagirati još u začecima takvog ponašanja.

Moja kćer je izvrstan primjer kako pravovremena reakcija daje dobar rezultat.
Budući da imam dijete u predpubertetu (11 godina) i prestravljena sam događajima oko nas, interesira me kakva je to pravovremena reakcija...jer mene je već sada strah onoga što me čeka.....
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 07:42   #103
Da ne prepričavam,ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=201703

je opisana cijela priča.
Uglavnom,sad je u redu.
Odlična u školi,skoro savršenog ponašanja.
Povremeno izlazi,ne pije i ne puši.

Očito je to bila samo nesretna faza u životu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 08:52   #104
Slažem se s gore navedenim, popuštanjem im uopće ne činiš uslugu, tj. tko će im kasnije u životu popuštati???!!! Trebaju postati odgovorne osobe!
A imam i prigovor što se tiće bontona mladih (vršnjaka i starijih od mog sina): to je sve poslijedica onog: ne po guzi odgoja, tj. batina je iz raja izašla, odnosno netreba mi batina ak imam drugo sredstvo da ga još jače kaznim (a ne boli ga tijelo) tipa: zabrana tv, kompjutera, PS, izlazaka i sl. Ne mlatiš, nisi nasilan, a njemu je gore nek da je popio batine...
S druge strane nas i glupi mediji bombardiraju s graničnim slučajevima gdje treba cijelu obitelj pozatvarat u razne institucije: prekjučer u JL na zadnjoj strani slika mame i curice od 13 g. koja se seksa, puši, pije, izlazi i ko zna kaj još sve ne (mama sve zna ), odvela je po kontracepcijske tbl., a nagrađuje je cigaretama kad je dobra !!! Baba je izjavila da ona sve čini da malu udobrovolji, tj. ak je mala loše volje onda je njoj nemoguće biti s njom u istoj kući, haloooo, pa tko je tu kome roditelj!!!???
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 09:19   #105
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Slažem se s gore navedenim, popuštanjem im uopće ne činiš uslugu, tj. tko će im kasnije u životu popuštati???!!! Trebaju postati odgovorne osobe!
A imam i prigovor što se tiće bontona mladih (vršnjaka i starijih od mog sina): to je sve poslijedica onog: ne po guzi odgoja, tj. batina je iz raja izašla, odnosno netreba mi batina ak imam drugo sredstvo da ga još jače kaznim (a ne boli ga tijelo) tipa: zabrana tv, kompjutera, PS, izlazaka i sl. Ne mlatiš, nisi nasilan, a njemu je gore nek da je popio batine...
S druge strane nas i glupi mediji bombardiraju s graničnim slučajevima gdje treba cijelu obitelj pozatvarat u razne institucije: prekjučer u JL na zadnjoj strani slika mame i curice od 13 g. koja se seksa, puši, pije, izlazi i ko zna kaj još sve ne (mama sve zna ), odvela je po kontracepcijske tbl., a nagrađuje je cigaretama kad je dobra !!! Baba je izjavila da ona sve čini da malu udobrovolji, tj. ak je mala loše volje onda je njoj nemoguće biti s njom u istoj kući, haloooo, pa tko je tu kome roditelj!!!???
slažem se da ima svega,nisam za kažnjavanje djece batinama,ali malo strože zabrane,i da se utjecati na njih.nažalost koliko čitam kakve sve roditelji imaju probleme,mislim da im nebi ništa bilo niti da dobe batine.večina nas je odrasla uz batine pa nam takve gluposti nisu padale na pamet,a ddanas su zaštićeni i rade gluposti.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:12   #106
Pozdrav, pridružujem se klubu mama u pubertetu.
Imam dvije teenagerice i mlađeg sina (9,5) koji ih sve više oponaša.
Cure su poprilično nervozne, masu puta međusobno komuniciraju deranjem, vrišanjem i lupanjem vratima. Dignu mi živac, postanem i sama nervozna, a one za pola sata kikoću se i smiju ko da ništa nije bilo.

Soba im je katastrofa, pospreme je tek kad kažem da ću ju ja pospremiti; onda se prepadnu da ću im pola stvari pobacati pa se ulove posla.
Već sam umorna od tog stalnog ponavljanja.
Hvala Bogu, u školi nema problema, ocjene su dobre, dobro im je društvo i s veseljem idu svaki dan od kuće.

Ponekad tako navečer znamo sjediti u boravku i pričati o svemu; o školi, nasilju, filmovima, sexu i kad čujem kako razmišljaju osjećam se ponosno jer vidim da razmišljaju zrelo i odgovorno.

A onda, za pola sata potpuno se povampire i posvađaju se oko toga koja će prva na Facebook,ili tko je čiju majcu zaprljao; pa krenu častiti jedna drugu sa; glupačo, kravo, idiote.... ma kuća se trese. Na cestu se čuje kako viču.

I tako non stop kao neki začarani krug, period sloge i ljubavi, period urlanja i durenja..... umorna sam pomalo od toga i pitam se kad će više to proć.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 19:52   #107
Ljud moji, sve je to crtani film, i nepospremanje i prigovaranje i neurednost i vriska i dreka. Umori čovjeka za poluditi, ali se da izdržati. Sve je dobro dok vidiš da vode računa o sebi, da shvaćaju kad štete sebi i to onda ne čine. Sve je dobro dok se tu ne nađe loše društvo, droga i alkohol. Netko je rekao da je trebalo pravovremeno reagirato. Probala sam otvoriti onaj link ali ne uspijevam pa ne znam cijelu priču, ali bi voljela znati kako reagirati na djete od 14- 15 godina koje silno hoće "svoj život". Čak je zahtjevala od mene i oca da joj iznajmimo stan u kojem će ona sa 15 godina sama živjeti jer da ona ima pravo na svoj život! Ja sam pokušala sve, i svakotjedni odlazak u školu ( njezina razrednica je rekla da u 20 godina svog radnog staža nije vidjela roditelja kao šta sam ja - svaki tjedan sam bila u školi, a ponekad i više puta), i razgovori , i sistem nagrada i kazni, i prijetnje poslom, i psihološka pomoć i svašta. Sve sam napravila i kao da nisam ništa. Sad me silno mrzi. Sve doživljava mojom kontrolom, gušenjem njezine ličnosti i sl. glupostima. Veoma mi je fizički slična, i sad čak sve čini da bude što različitija od mene, tako da se pofarbala u dijematralno suprotnu boju kose samo da ne liči na mene. Kaže da ja imam školu a da je ona zato ne želi, da ne bi bila kao ja, pa zato ne uči.
Ja smao pitam, dokle????
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 05:55   #108
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Ljud moji, sve je to crtani film, i nepospremanje i prigovaranje i neurednost i vriska i dreka. Umori čovjeka za poluditi, ali se da izdržati. Sve je dobro dok vidiš da vode računa o sebi, da shvaćaju kad štete sebi i to onda ne čine. Sve je dobro dok se tu ne nađe loše društvo, droga i alkohol. Netko je rekao da je trebalo pravovremeno reagirato. Probala sam otvoriti onaj link ali ne uspijevam pa ne znam cijelu priču, ali bi voljela znati kako reagirati na djete od 14- 15 godina koje silno hoće "svoj život". Čak je zahtjevala od mene i oca da joj iznajmimo stan u kojem će ona sa 15 godina sama živjeti jer da ona ima pravo na svoj život! Ja sam pokušala sve, i svakotjedni odlazak u školu ( njezina razrednica je rekla da u 20 godina svog radnog staža nije vidjela roditelja kao šta sam ja - svaki tjedan sam bila u školi, a ponekad i više puta), i razgovori , i sistem nagrada i kazni, i prijetnje poslom, i psihološka pomoć i svašta. Sve sam napravila i kao da nisam ništa. Sad me silno mrzi. Sve doživljava mojom kontrolom, gušenjem njezine ličnosti i sl. glupostima. Veoma mi je fizički slična, i sad čak sve čini da bude što različitija od mene, tako da se pofarbala u dijematralno suprotnu boju kose samo da ne liči na mene. Kaže da ja imam školu a da je ona zato ne želi, da ne bi bila kao ja, pa zato ne uči.
Ja smao pitam, dokle????
dok je ne popusti pubertet,a tebe živci,neznam zašto sva djeca misle da im škola netreba,kao da idu u školu radi nas a ne sebe,razmišljaju li uopče od čega će živjeti,kako se zaposliti,o čemu uopče razmišljaju?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:49   #109
To se i ja veoma često pitam. Ja sam u četvrtom osnovne znala da moram završiti školu, o tome se nije uopće diskutiralo, to je bilo tako i nikako drugačije. Ova današnja djeca imam utisak kao da misle da je dovoljno da postoje na ovom svijetu i da im se sve mora dati i staviti pod rit. Kad pitam moju kćer šta uopće misli o budućnosti i da li uopće misli, onda raspon odgovora ide, sve ovisno o raspoloženju u datom trenutku, ovako:

- ufaaaa, nemoj me gnjaviti sa tim glupostima!
- šta to tebe briga, to je moj život a ne tvoj!
- šta me briga, ići ću konobariti u kafić!
- šta me briga, ako ne nađem posao, ići ću se kurvati!
- biti ću simultani prevodioc, ili nešto sl.
Kad je pitam s kojim ocjenama će upisati jezike i kažem da tamo treba učiti, onda se otrese na mene da joj moram sve pokvariti.

Nezrelost, lakomislenost, prepotencija... Što li je to?? Sa 17 mislim da bi ipak trebali imati neku zericu zrelosti više u glavi, pa barem toliko da shvati da bez škole neće daleko. Na žalost, nema neki poseban talenat da bez škole napravi karijeru, može se jedino udati ako joj je to ambicija i ako nađe nekoga tko će se s njom usrećiti, ali šta je s tim rješila u svom životu?
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:54   #110
Ha, konačno sam pronašao normalnu temu, koju sam pročitao cijelu, i malo mi je lakše. Mi imamo dva - volim ih nazvati zvrljani, stariji 12 g i mlađi 8. Starijeg pere pubertet već godinu dana... prerano, draga i ja smo mislili da će to još malo pričekati, zajeb. Ludilo koje ste uglavnom opisali većina vas. Te promjene raspoloženja i nadrkanost su za popizditi. Izderavanje na mlađeg, pokušaji i na suprugu i mene - to smo (valjda) sasjekli u začetku. Ponavljanje sto puta nekih stvari koje treba napraviti, već smo ga mislili voditi na uho-grlo-nos, jer nas valjda ne čuje?!
Neki dan on meni kaže iz čistog mira da neće ići u srednju matematičku?! A sad je 6 r.??
O čemu ti to pričaš, pitam ga, a on histerizira da ako sam ja išao taj smjer da ne mora i on?! A do sada nikad nismo ni pričali o srednjoj.
Promijenilo mu razrednika ove godine ( matematiku predaje), lani je obožavao matku, a sad mu ide na živce?!
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 15:12   #111
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
To se i ja veoma često pitam. Ja sam u četvrtom osnovne znala da moram završiti školu, o tome se nije uopće diskutiralo, to je bilo tako i nikako drugačije. Ova današnja djeca imam utisak kao da misle da je dovoljno da postoje na ovom svijetu i da im se sve mora dati i staviti pod rit. Kad pitam moju kćer šta uopće misli o budućnosti i da li uopće misli, onda raspon odgovora ide, sve ovisno o raspoloženju u datom trenutku, ovako:

- ufaaaa, nemoj me gnjaviti sa tim glupostima!
- šta to tebe briga, to je moj život a ne tvoj!
- šta me briga, ići ću konobariti u kafić!
- šta me briga, ako ne nađem posao, ići ću se kurvati!
- biti ću simultani prevodioc, ili nešto sl.
Kad je pitam s kojim ocjenama će upisati jezike i kažem da tamo treba učiti, onda se otrese na mene da joj moram sve pokvariti.

Nezrelost, lakomislenost, prepotencija... Što li je to?? Sa 17 mislim da bi ipak trebali imati neku zericu zrelosti više u glavi, pa barem toliko da shvati da bez škole neće daleko. Na žalost, nema neki poseban talenat da bez škole napravi karijeru, može se jedino udati ako joj je to ambicija i ako nađe nekoga tko će se s njom usrećiti, ali šta je s tim rješila u svom životu?
Super za ovo sa simultanim prevođenjem, objasni joj da za to nije dovoljan "samo" faks, to se uci na postdiplomskom. Svaka čast ako dođe do toga... To ti kažem ja kao prevoditelj...
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:06   #112
ja sam šokirana sa svime što sam pročitala... ali ne opisima vaše djece nego vama...
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions
TryckyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:03   #113
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Ha, konačno sam pronašao normalnu temu, koju sam pročitao cijelu, i malo mi je lakše. Mi imamo dva - volim ih nazvati zvrljani, stariji 12 g i mlađi 8. Starijeg pere pubertet već godinu dana... prerano, draga i ja smo mislili da će to još malo pričekati, zajeb. Ludilo koje ste uglavnom opisali većina vas. Te promjene raspoloženja i nadrkanost su za popizditi. Izderavanje na mlađeg, pokušaji i na suprugu i mene - to smo (valjda) sasjekli u začetku. Ponavljanje sto puta nekih stvari koje treba napraviti, već smo ga mislili voditi na uho-grlo-nos, jer nas valjda ne čuje?!
Neki dan on meni kaže iz čistog mira da neće ići u srednju matematičku?! A sad je 6 r.??
O čemu ti to pričaš, pitam ga, a on histerizira da ako sam ja išao taj smjer da ne mora i on?! A do sada nikad nismo ni pričali o srednjoj.
Promijenilo mu razrednika ove godine ( matematiku predaje), lani je obožavao matku, a sad mu ide na živce?!
dali ti želišda on ide tamo gdje si ti išao,ili češ pustiti da sam bira u 8 razredu?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:03   #114
Quote:
TryckyS kaže: Pogledaj post
ja sam šokirana sa svime što sam pročitala... ali ne opisima vaše djece nego vama...
objasni zašto?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:26   #115
previše je nerazumijevanja tu... pa valjda se sjećate kako je vama bilo u njihovim godinama? kako ste se osjećali.... samo što se današnji teenageri usuđuju na svaki način iskazati svoju zbunjenost, možda ponekad krivi, ali neće tu kazne pomoći... i u puno postova se spominje prije je bio onakav sad je čudovište ili u sličnom kontekstu. žao nam je što razvijamo samostalnost i želimo je pokazati. nismo mi porculanske lutkice! ako se toliko sramite svoje djece ili vam smeta njihovo ponašanje recite im. mojima na primjer nikada nije palo na pamet da me kazne a ja sam ispala odlična. i ona cura koju su kaznili što je pala godinu... nije se sigurno poboljšala zbog vaše kazne, nego zato što je shvatila! shvatila bi i da ste ju pustili, ako vam nije bio toliki problem da ponavlja godinu, ne bi vam bio ni problem da ponavlja par puta.
ponavljanje stvari koje treba napraviti i čišćenje sobe. oprostite, je li vaša soba? vi spavate u njoj? pa pustite dijete na miru, ima pravo na kreativni nered, ako je njemu dobro i vama bi trebalo biti. iskreno ne znate vi što je najbolje za vaše dijete. mislim da valjda mi znamo što je najbolje za nas... a sada samo naprijed. napadnite me
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions

Zadnje uređivanje TryckyS : 12.11.2008. at 19:49.
TryckyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:30   #116
Quote:
TryckyS kaže: Pogledaj post
previše je nerazumijevanja tu... pa valjda se sjećate kako je vama bilo u njihovim godinama? kako ste se osjećali.... samo što se današnji teenageri usuđuju na svaki način iskazati svoju zbunjenost, možda ponekad krivi, ali neće tu kazne pomoći... i u puno postova se spominje prije je bio onakav sad je čudovište ili u sličnom kontekstu. žao nam je što razvijamo samostalnost i želimo je pokazati. nismo mi porculanske lutkice! ako se toliko sramite svoje djece ili vam smeta njihovo ponašanje recite im. mojima na primjer nikada nije palo na pamet da me kazne a ja sam ispala odlična. i ona cura koju su kaznili što je pala godinu... nije se sigurno poboljšala zbog vaše kazne, nego zato što je shvatila! shvatila bi i da ste ju pustili, ako vam nije bio toliki problem da ponavlja godinu, ne bi vam bio ni problem da ponavlja par puta.
ponavljanje stvari koje treba napraviti i čišćenje sobe. oprostite, je li vaša soba? vi spavate u njoj? pa pustite dijete na miru, ima pravo na kreativni nered, ako je njemu dobro i vama bi trebalo biti. iskreno ne znate vi što je najbolje za vaše dijete. mislim da valjda mi znamo što je najbolje za nas... a sada samo naprijed. naodnite me
samo ču ti jedno reći,svaki roditelj želi najbolje za svoje dijete,ovo sve što si napisala je djelomično točno,fotokopiraj si to,i pročitaj kad češ biti roditelj,zanima me hočeš li se toga pridržavati.ne kritiziram te samo svatko misli na svoj način,zar ne?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:47   #117
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
samo ču ti jedno reći,svaki roditelj želi najbolje za svoje dijete,ovo sve što si napisala je djelomično točno,fotokopiraj si to,i pročitaj kad češ biti roditelj,zanima me hočeš li se toga pridržavati.ne kritiziram te samo svatko misli na svoj način,zar ne?
da svatko misli na svoj način...
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions
TryckyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 20:47   #118
@ xanas, jesi ti sigurna da tu nema nekakvih dubljih i vecih razloga od samog puberteta?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:56   #119
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Kad pitam moju kćer šta uopće misli o budućnosti i da li uopće misli, onda raspon odgovora ide, sve ovisno o raspoloženju u datom trenutku, ovako:

- ufaaaa, nemoj me gnjaviti sa tim glupostima!
- šta to tebe briga, to je moj život a ne tvoj!
- šta me briga, ići ću konobariti u kafić!
- šta me briga, ako ne nađem posao, ići ću se kurvati!
- biti ću simultani prevodioc, ili nešto sl.

Nezrelost, lakomislenost, prepotencija... Što li je to?? Sa 17 mislim da bi ipak trebali imati neku zericu zrelosti više u glavi, pa barem toliko da shvati da bez škole neće daleko.
ovo je smiješno i zastrašujuće istovremeno
Ići će se kurvati omg...

čini mi se da baš i nema doticaj sa stvarnošću i da joj treba lekcija čim prije

budući idu zimski praznici, možda bi mogla tražiti od nje da nađe neki posao preko praznika da vidi što zapravo znači konobarenje ili neki drugi posao
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 13:05   #120
Ja osobno mislim da ima. Njen otac misli da nema. Njena psihijatrica kaže da se još ne može znati jer da tek nakon 25 godine se može sa sigurnošću tvrditi da li postoji nekakav poremaćaj ili ne.
Vidim i sama da ovo prelazi granice svega, ali su mi ruke vezane, kad nešto pokušam napraviti ona se utekne ocu i mogu se slikati...
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.