Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 10:56   #221
Solar ove godine: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...stx2=s=outs=24

Mi se baš nesviđa, toliko škorpiona, Plutona i osme kuće me níje ostavilo ravnodušnom...
Ima li tko dvije tri pozitivne reći, obradovalo bi me
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 11:48   #222
Mene moj zabrinjava još više.
Previše je Mjesečeve simbolike...Asc je u Raku, Mo u 4. kući (4. je puna, i Sunce je tamo) Mo u egzaktnoj konjunkciji sa Sjevernim čvorom, što pada na moj natalni Južni čvor.
Čak i u progresijama za ovu godinu, čini mi se da je Mjesec točno na MC-u.
Malo je previše tog Mjeseca.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 12:06   #223
Imam pitanje , sta mislite kako se ispoljava ako mi je sol Asc na natalnoj Ve i sol Ve na natalnom Asc ? Koliko je to znacajno u sledecom solaru da li zna neko?
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 22:38   #224
da li bi neko zeleo da pogleda moj solarni, moze i samo ljubav , prilazem kartu http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...8E-u1387225102
dragamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 04:39   #225
Molim nekoga da pogleda moju solarnu za sljedeću godinu. Da li ova osma kuća na asc donosi nešto loše, molim vas. Već su počele nepotrebne slutnje i misli. hvala. evo karte.

https://imageshack.com/a/img36/9787/9pr.gif
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:22   #226
:)

Pozdrav svima. Zanima me zdravlje za ovu godinu. Pošto je pluton na asc u solaru, da li to znači nešto u vezi zdravlja. Hvala Vam puno i lijep pozdrav.

http://tinypic.com/m/ic0606/2
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:59   #227
A što ako je solarna 8 kuća na natalnoj prvoj + Pl na solarnom asc. MO u opoziciji sa PL, AS i kvadrat sa UR, a pak UR kvadrat PL i AS, solarni. Pošto nisam stručnjak za išta pametno reći u vezi toga, a i PL me nagradio samo negativnim i crnim mislima tako da ne mogu biti objektivna, da li netko vidi nešto potencijalno opasno ili sam sad pretjerala?
Još mi i to treba uz sve ostalo, pa ovo je užas.

http://tinypic.com/m/id91u0/2

Zadnje uređivanje missbone : 29.07.2014. at 17:18.
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:25   #228
Moj solar za sljedeću godinu ima sve uglove na 1. stupnju kardinalnih znakova. A ako je malo ranije rođenje, onda su na nuli.
Sol. asc. pada u 1. natalno polje, čak i vl. solarnog asc. je u 1. solarnoj kući, (Venera u Vagi) sa Suncem i SČ...
To izgleda doslovno kao potpuno novi početak.

A inače su mi solari vrlo točni, samo što se uglavnom realiziraju pred sam kraj godine.
Kao npr. ovaj koji još vrijedi, a tek se sad "ostvaruje". Moje preseljenje i neke obiteljske promjene, između ostalog...

http://tinypic.com/r/33o1tl3/8
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 21:24   #229
Quote:
missbone kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanima me zdravlje za ovu godinu. Pošto je pluton na asc u solaru, da li to znači nešto u vezi zdravlja. Hvala Vam puno i lijep pozdrav.

http://tinypic.com/m/ic0606/2
Quote:
missbone kaže: Pogledaj post
A što ako je solarna 8 kuća na natalnoj prvoj + Pl na solarnom asc.
Ja sam ti imala Pluton na solarnom Asc za svoju prošlu solarnu godinu i bila polumrtva od straha kad sam to vidjela. K tome sam imala u solarnom i kvadraturu Sunca i Mjeseca, šta da ti kažem: jako sam bila zabrinuta, to zaista grdo izgleda.

Uglavnom, ništa strašno se nije desio, nisam imala problema sa zdravljem niti bila bolesna, dapače, prilično zdrava (kuc-kuc u drvo). Bila su neka manja nerviranja u životu, ali tako je sa svakim solarnim (onako - obične životne stvari), nije bilo ništa "groundbreaking" niti fatalno. Zapravo, sve u svemu bila je to jedna relativno mirna godina.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 12:19   #230
Pozdrav,što mislite što mene očekuje u 2015 na osnovu mog solara?Hvala
https://www.dropbox.com/s/2j4tuff60n...02015.jpg?dl=0
__________________
Ne plači za onim što nemaš već ostavi druge da plaču što nemaju tebe !
Za svijet si samo netko a za nekoga si cijeli svijet !!!
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 16:28   #231
Šta mi donosi idući solarni horoskop?
Evo ga:
http://oi63.tinypic.com/2drvwqg.jpg

I evo ga u odnosu na natalnu kartu:
http://oi66.tinypic.com/v4w308.jpg
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:48   #232
Ne donosi nista sto nema u natalu "najavljeno"
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:37   #233
Smrt u horoskopu solarnog povratka

http://tinypic.com/r/10f2kar/9

Ne znam jesam li uopće dobro "skinula" kartu solarnog povratka i natalnu skupa.
Dakle, ova karta solara je jako za mene teška. To sam već pisala na temi solarnog horoskopa. Kao što se vidi Asc solara je na osmom polju natala i to mi se strašno ne sviđa, pogotovo gledajući Mjesec u konjukciji s Algolom.
Frolli kaže da se smrt može približno odrediti i, vjerujte, nije mi svejedno (o podsvjesti da i ne pričamo).
Molim neka tumačenja, prvenstveno vezano uz osmo polje.
KASIOPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 15:27   #234
A nisi osjetila već Uran i na 4. i na 8. i na 1. polje?
Tu se više neće vraćati, a čudno mi je da je prošao nezapaženo...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 16:37   #235
Quote:
KASIOPA kaže: Pogledaj post
http://tinypic.com/r/10f2kar/9

Ne znam jesam li uopće dobro "skinula" kartu solarnog povratka i natalnu skupa.
Dakle, ova karta solara je jako za mene teška. To sam već pisala na temi solarnog horoskopa. Kao što se vidi Asc solara je na osmom polju natala i to mi se strašno ne sviđa, pogotovo gledajući Mjesec u konjukciji s Algolom.
Frolli kaže da se smrt može približno odrediti i, vjerujte, nije mi svejedno (o podsvjesti da i ne pričamo).
Molim neka tumačenja, prvenstveno vezano uz osmo polje.
Mislim da si dobro izradila kartu, samo šteta što nisi napravila kartu s aspektima. Evo ću ti napisati neke generalne odrednice jer se čini da generalno imaš pogrešan pristup tumačenju karte solarnog povratka:

1. Karta solarnog povratka je karta koja vrijedi godinu dana od rođendana do rođendana i ona nikada ne može pokazati nešto što ne postoji natalno odnosno ono za što natalno ne postoje predispozicije. Solarna karta samo ističe polja i točke natalne karte koji će u tekućoj godini biti "na tapeti".

2. Fiksne zvijezde kao što im sama riječ kaže su "prilično nepomične" i njihova pozicija se cijeli život vrlo malo mijenja u odnosu na natalnu. Pošto je ovdje znak bika u vrhu 8. polja onda je Algol cijeli život u 8. polju. Također za konjunkciju fiksnih zvijezda u smislu "fatalističkog događaja" u životu vezanu uz njegovu simboliku mora biti vrlo malen orbis aspekta koji radi, max. 2 stupnja. Tebi Algol natalno nema niti jedan egzaktan aspekt, a niti ovdje u slučaju solarne karte ga ne radi s solarnim Mjesecom (skoro 3 stupnja je udaljen od njega).

Isto tako fiksna zvijezda najveći učinak ima kada se njena priroda poklopi s prirodom planete, dok kada postoji proturječje između prirode planete i prirode fiksne zvijezde kao što je ovdje slučaj (Algol ima simboliku Saturna/Marsa što je suprotno prirodi Mjeseca) učinak fiksne zvijezde slabi. Odnosno, kada su fiksne zvijezde u pitanju onda vrijedi da je njihova značajka pojačavanje postojećeg utjecaja, a ne "pridodavanje novih značajki".


Tako da uzevši sve to u obzir rekla bi da će ova godina imati određene krizne manifestacije 8. polja (krize, transformativni procesi) moguće i da životna energija oslabi jer je ovo godina Saturna u Sunčevu znaku te je generalno smanjena vitalnost i životna energija i Uran opozicionira natalni Mjesec pa su žemski organi izloženi...ali na osnovi samo ove Solarne karte nikako se ne mogu stavljati predikcije kako si ih predočila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 02:53   #236
Fish;ako si u stanju;molio bih te za malenu sugestiju u vezi moje solarne karte koja nastupa za par dana.

Dakle,smrdi mi u zraku(na valove)zadnjih mjesec mjesec i pol kao da se bliže priznanja za moj rad i trud u kontekstu karijere itd.I to stvarno jedan lijep osijećan,nadam se da nije do jupitera!

Dakle,poklopio mi se(točno poklapa)solarni horoskop sa natalnim u kućama-doduše ne točno.Kako sam čuo u životu natusa slijedi jedna jako lijepa godina nakon solarnoga poklapanja sa natalnim.
Molim te odgovor.Naime,uspoređivao sam si solare i došao do zaključka da mi se to zadnji puta desilo pred točno 12.godina u jednome periodu koji je ostavio u meni lijepe tragove!

Da ne duljim;ja osjećam neki optimizam u zraku iako me trenutno gazi "saturnov povratak"i nije mi nimalo ugodno.No gledam to sve na jednu lijepšu stranu saturna koji mi trigornira Mc u domeni "dizanja"društvenoga statusa i položaja kojega silno želim već dobrih 7 godina i na tome marljivo radim.

Je li ovo godina koja me napokon otvara u karijernome aspektu ili solarna venera u konjukciji na sunce u 10. polju u zemljanome trigonu sa jupiterom i plutonom donosi ništa više nego iluziju?
Btw tranzitni mi jupiter krajem 8 mjeseca radi trigon na natalno sunce koje je u 11.polju ostvarenja pa opet to povezujem sa ovom solarnom kartom kao predskazanje povoljnih događaja..

Što kažeš ukratko na kartu?
Sunce,vladar prvoga polja u solarnome 10.polju;stelium u solarnome 10.polju?Solarni uran 0 MC-neočekivane prilike?
Najviše me raduje ta solarna venera u konjukciji na natalno sunce u trigonu na jupiter(2.polje)i pluton 6.solarno polje!
Osim samoostvarenja dobra godina i za lijepo oploditi dosadašnji rad?


Hvala ti Fish!


http://tinypic.com/view.php?pic=23vc...9#.VyqLUXqjt3E
http://tinypic.com/view.php?pic=2w5k...9#.VyqTs6Mj7Fo
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 05.05.2016. at 03:32.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 08:49   #237
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da si dobro izradila kartu, samo šteta što nisi napravila kartu s aspektima. Evo ću ti napisati neke generalne odrednice jer se čini da generalno imaš pogrešan pristup tumačenju karte solarnog povratka:

1. Karta solarnog povratka je karta koja vrijedi godinu dana od rođendana do rođendana i ona nikada ne može pokazati nešto što ne postoji natalno odnosno ono za što natalno ne postoje predispozicije. Solarna karta samo ističe polja i točke natalne karte koji će u tekućoj godini biti "na tapeti".

2. Fiksne zvijezde kao što im sama riječ kaže su "prilično nepomične" i njihova pozicija se cijeli život vrlo malo mijenja u odnosu na natalnu. Pošto je ovdje znak bika u vrhu 8. polja onda je Algol cijeli život u 8. polju. Također za konjunkciju fiksnih zvijezda u smislu "fatalističkog događaja" u životu vezanu uz njegovu simboliku mora biti vrlo malen orbis aspekta koji radi, max. 2 stupnja. Tebi Algol natalno nema niti jedan egzaktan aspekt, a niti ovdje u slučaju solarne karte ga ne radi s solarnim Mjesecom (skoro 3 stupnja je udaljen od njega).

Isto tako fiksna zvijezda najveći učinak ima kada se njena priroda poklopi s prirodom planete, dok kada postoji proturječje između prirode planete i prirode fiksne zvijezde kao što je ovdje slučaj (Algol ima simboliku Saturna/Marsa što je suprotno prirodi Mjeseca) učinak fiksne zvijezde slabi. Odnosno, kada su fiksne zvijezde u pitanju onda vrijedi da je njihova značajka pojačavanje postojećeg utjecaja, a ne "pridodavanje novih značajki".


Tako da uzevši sve to u obzir rekla bi da će ova godina imati određene krizne manifestacije 8. polja (krize, transformativni procesi) moguće i da životna energija oslabi jer je ovo godina Saturna u Sunčevu znaku te je generalno smanjena vitalnost i životna energija i Uran opozicionira natalni Mjesec pa su žemski organi izloženi...ali na osnovi samo ove Solarne karte nikako se ne mogu stavljati predikcije kako si ih predočila.
Fish puno ti hvala na trudu. Ja podsvjesno mislim da ovo ljeto neće biti dobro.
Što se tiče Mjeseca mislila sam na njegov lunarni povratak u osmom mjesecu i na konjukciju solarnog Algola i solarnog Mjeseca (mali orbis - 1,51). Mislim da su upravo ti Lunarni povraci jako važni jer sužavaju vremenske periode nekog događanja. Također mi se Sunce na DC ne sviđa, ali dobro ako preživim ljeto javim se.
KASIOPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:29   #238
Quote:
KASIOPA kaže: Pogledaj post
Fish puno ti hvala na trudu. Ja podsvjesno mislim da ovo ljeto neće biti dobro.
Što se tiče Mjeseca mislila sam na njegov lunarni povratak u osmom mjesecu i na konjukciju solarnog Algola i solarnog Mjeseca (mali orbis - 1,51). Mislim da su upravo ti Lunarni povraci jako važni jer sužavaju vremenske periode nekog događanja. Također mi se Sunce na DC ne sviđa, ali dobro ako preživim ljeto javim se.
Joj što Saturn može učiniti strijelcu, toliko negativističkih misli. Razumijem da se možeš osjećati loše i imati negativne misli, ali ti astrološki stvari tako ne stoje i ti zapravo tražiš u astrologiji nešto što ne postoji samo da bi sebi opravdala takvo stanje duha.

Stoga, evo ti nekoliko "astroloških činjenica" pa vidi što ćeš s njima:

- Naš život i životna energija su prije svega opisani Suncem pa kada nam je život ugrožen onda najprije sagledavamo da li postoji ugrožavanje tog segmenta natalne karte. Ovdje natalno ne postoji veza Algola i Sunca niti veza Sunca i 8. polja, dakle ne postoji predispozicija za djelovanje Algola u njegovoj domeni. Ovdje imamo aktivaciju lunarnog Mjeseca i Algola u 8. polju koju isto nemamo natalno pa ne postoje predispozicije u osobi koje bi se aktivirale ti aspektom.


- Mjesec se odnosi na naš "žemski život" pa eventualni "kobni događaji" koji su vezani uz njega su povezani s žemskim ciklusom i sposobnošću reprodukcije (8. polje). Zato ovaj lunarni Mjesec u 8. polju govori da u toj domeni dolazi "do smrti" što je tipično za te godine i poznato pod nazivom - završetak klimakterija kod žena.


- Mjesec u ovoj karti je vladar 10. polja (karijera) pa je i to domena u kojoj dolazi do "smrti"
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:02   #239
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Joj što Saturn može učiniti strijelcu, toliko negativističkih misli. Razumijem da se možeš osjećati loše i imati negativne misli, ali ti astrološki stvari tako ne stoje i ti zapravo tražiš u astrologiji nešto što ne postoji samo da bi sebi opravdala takvo stanje duha.

Stoga, evo ti nekoliko "astroloških činjenica" pa vidi što ćeš s njima:

- Naš život i životna energija su prije svega opisani Suncem pa kada nam je život ugrožen onda najprije sagledavamo da li postoji ugrožavanje tog segmenta natalne karte. Ovdje natalno ne postoji veza Algola i Sunca niti veza Sunca i 8. polja, dakle ne postoji predispozicija za djelovanje Algola u njegovoj domeni. Ovdje imamo aktivaciju lunarnog Mjeseca i Algola u 8. polju koju isto nemamo natalno pa ne postoje predispozicije u osobi koje bi se aktivirale ti aspektom.


- Mjesec se odnosi na naš "žemski život" pa eventualni "kobni događaji" koji su vezani uz njega su povezani s žemskim ciklusom i sposobnošću reprodukcije (8. polje). Zato ovaj lunarni Mjesec u 8. polju govori da u toj domeni dolazi "do smrti" što je tipično za te godine i poznato pod nazivom - završetak klimakterija kod žena.


- Mjesec u ovoj karti je vladar 10. polja (karijera) pa je i to domena u kojoj dolazi do "smrti"
Joj, Fish, kak je to točno, jerbo su svi moji završeci tu upravo na pragu - onaj klimakterični je već skroz na skroz na izdisaju (reprodukcija ha,ha) a ovaj karijerni je pred "pemzijom" u studenom tak da ono, ha valjda ću se nekako "skulirati" u starosti. Naravno da mi je Saturn uništio cijeli emotivni život - pa kad gledaš gdje se smjestio i šta sve čini i to već 40 godina..... Ali neka njega, da nije tako samo bih jurila strijelački kroz život pa bi u nekom slijedećem "fasovala".
KASIOPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:25   #240
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Fish;ako si u stanju;molio bih te za malenu sugestiju u vezi moje solarne karte koja nastupa za par dana.

Dakle,smrdi mi u zraku(na valove)zadnjih mjesec mjesec i pol kao da se bliže priznanja za moj rad i trud u kontekstu karijere itd.I to stvarno jedan lijep osijećan,nadam se da nije do jupitera!

Dakle,poklopio mi se(točno poklapa)solarni horoskop sa natalnim u kućama-doduše ne točno.Kako sam čuo u životu natusa slijedi jedna jako lijepa godina nakon solarnoga poklapanja sa natalnim.
Molim te odgovor.Naime,uspoređivao sam si solare i došao do zaključka da mi se to zadnji puta desilo pred točno 12.godina u jednome periodu koji je ostavio u meni lijepe tragove!

Da ne duljim;ja osjećam neki optimizam u zraku iako me trenutno gazi "saturnov povratak"i nije mi nimalo ugodno.No gledam to sve na jednu lijepšu stranu saturna koji mi trigornira Mc u domeni "dizanja"društvenoga statusa i položaja kojega silno želim već dobrih 7 godina i na tome marljivo radim.

Je li ovo godina koja me napokon otvara u karijernome aspektu ili solarna venera u konjukciji na sunce u 10. polju u zemljanome trigonu sa jupiterom i plutonom donosi ništa više nego iluziju?
Btw tranzitni mi jupiter krajem 8 mjeseca radi trigon na natalno sunce koje je u 11.polju ostvarenja pa opet to povezujem sa ovom solarnom kartom kao predskazanje povoljnih događaja..

Što kažeš ukratko na kartu?
Sunce,vladar prvoga polja u solarnome 10.polju;stelium u solarnome 10.polju?Solarni uran 0 MC-neočekivane prilike?
Najviše me raduje ta solarna venera u konjukciji na natalno sunce u trigonu na jupiter(2.polje)i pluton 6.solarno polje!
Osim samoostvarenja dobra godina i za lijepo oploditi dosadašnji rad?


Hvala ti Fish!


http://tinypic.com/view.php?pic=23vc...9#.VyqLUXqjt3E
http://tinypic.com/view.php?pic=2w5k...9#.VyqTs6Mj7Fo
Kada se solarna karta poklapa svojim vrhovima s natalnom kartom to označava godinu u kojoj se na neki način osjećamo "u svojoj koži", kao godina skrojena "po našoj mjeri". To samo po sebi ne označava uspjeh, nego tu neku životnu poziciju koja nas smješta tamo gdje je za nas to najprirodnije i iz koje ostvarujemo svoju ličnost.

Solarna karta nije dovoljna za davanje prognoza, a dosta je teška godina tranzitno zbog Saturna u strijelcu. A što se tiče pitanja, solarni Uran je već odmakao od MC-a (prevelik orbis za solar) ali trigonira vladara 6. polja (Saturna) pa ipak označava pomicanje s mrtve točke u odnosu na dosadašnji rad.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.