Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2012., 23:48   #1081
Quote:
cereser kaže: Pogledaj post
I ja se ponekad pitam kao suprotnost teoriji koju čitamo, kako uživati u nečemu za što nemaš želju. I zašto bi onda i želio postići ono za čime nema želje? Ako ima namjera a nema želje, zašto onda ima namjera. Zar nije ta namjera neki cilj odnosno i želja?

Možda je ipak rješenje samo u oduzimanju važnosti i traženju izlaza u sili?
Stvar je u tome što mi to sve zovemo "želja", a on je povukao crtu između želje i namjere. On želju smatra nečim o čemu mi maštamo ali nije sigurno da ćemo išta poduzeti jer nam se čini nedostižnim, ili nešto silno želimo i forsiramo ostvarenje pa tako stvaramo suvišni potencijal. A namjerom odlučujemo to imati i poduzimamo akcije. Naravno da su to sve naše želje, ali je ovako lakše objasniti zašto ih jedni ostvaruju, a drugi ne. Razlika je samo u pristupu.
elena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 13:33   #1082
Quote:
elena2 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što mi to sve zovemo "želja", a on je povukao crtu između želje i namjere. On želju smatra nečim o čemu mi maštamo ali nije sigurno da ćemo išta poduzeti jer nam se čini nedostižnim, ili nešto silno želimo i forsiramo ostvarenje pa tako stvaramo suvišni potencijal. A namjerom odlučujemo to imati i poduzimamo akcije. Naravno da su to sve naše želje, ali je ovako lakše objasniti zašto ih jedni ostvaruju, a drugi ne. Razlika je samo u pristupu.
super si to objasnila, ponekad se dobro prisjetiti velikih jednostavnih istina. volim aktivne pristupe i mrzim čekati
a što je sa situacijama kad jednostavno moram čekati? npr. dam nekom broj i čekam njegov poziv. eto, banalno, ali u toj situacji stvarno ne znam kako bi ostvarila namjeru bez želje.
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 13:45   #1083
Quote:
tkosam kaže: Pogledaj post
Vidiš, mi ovdje lijepo pišemo, a oko nas na forumu, klatna orgijaju. Naime, ljudi misle da su to njihove misli. Čak su uvjereni da su to njihove želje, zamisli, što je svijet klatna....što su ljudima učinili, nažalost.

A ono što je najgore....zavoljeli su sustav. Sustavu moj dragi, zatvori me. Nek budem kao svi. Nek budem broj, da se ne zna za mene. Klatno pruža sigurnost, ali ne brini, time gubiš svoju posebnost- svoj unutarnji glas duše.

Sve se događa tiho i neprimjetno, dan za danom, dan za danom, san je dublji i dublji.

Upravljanje svojom stvarnošću nemoguća je misija za njih.

Morate doć do novca, naravno, radeći ono što volite i gdje živite praznik, a nakon toga se udobno smjestite u naslonjač i pogledajte dvoboj ljudi protiv matrixa.
tu i tamo sam znala pogledati zvjezdane staze. sedma od devet mi je postala ok lik tek kad je skužila da nije dio borga i da može koristiti svoj mozak.
priznajem kolektivno nesvjesno (kako god ga zvali), ali bogme itekako imam svoju volju, ego i stav.
mislim da si svojevoljno izabrao biti dio "borga" i da smo previše različiti da bi ulazili u konstruktivan sukob mišljenja. biram ignoriranje
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 14:34   #1084
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
super si to objasnila, ponekad se dobro prisjetiti velikih jednostavnih istina. volim aktivne pristupe i mrzim čekati
a što je sa situacijama kad jednostavno moram čekati? npr. dam nekom broj i čekam njegov poziv. eto, banalno, ali u toj situacji stvarno ne znam kako bi ostvarila namjeru bez želje.
hehe jako česta situacija, pogotovo kod nas cura ono dok dežuraš nad mobitelom i strepiš hoće li se javiti obično se ništa ne događa, a dok se okupiraš nečim drugim tj. prebaciš važnost na nešto drugo, odjednom te iznenadi poziv kad najmanje očekuješ. Ne znam kako kod vas, ali kod mene je tako u 99,9 % slučajeva!!
elena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 20:54   #1085
Iz druge knjige
Poglavlje Namjera
Pomalo se otkriva tajna moći drevnih magova koji su sagradili piramide u Egiptu....
Piramide su izgrađene izvanjskom namjerom..
Biti će prihvaćene svakojake hipoteze , samo ne ova
ona je kod suvremenog čovjeka atrofirala
Meni se čini da bi graditeljima piramida bilo zabavno saznati kako potomci (dakle mi sada) koji (njih) svoje drevne potomke smatamo zaostalom civilizacijom, muku mučimo kako bi otkrili njihovu tajnu u okvirima unutarnje namjere.

Veli Zeland u drugog knjizi
Men je to sjetilo kada sam išao srenju školu kako su nas učili da su piramide krađene uz pomoć, volova, robova, užadi i balvana
a kipovi su klesani uz pomoć dlijeta i čekića.
Čitam da D. Wilcock u knjizi U potazi za izvornim poljem daje objašnjenje da su piramide građene uz pomoć zvuka i levitacije (izvanjska namjera).
Zdav razum će to ismijati ili odbaciti.
Jer Izvanjska namjera je još uvijek za nas zagonetka.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 23:21   #1086
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Nisam se često koristila transurfingom, a kada jesam za sada se sve ostvarilo.
Za sada sam ga samo koristila za posao, novac i zdravlje..
da. isto je i kod mene.
no u zadnje vrijeme osim afirmacije
Moj svijet se brine o meni
znam i reći
Moj svijet se brine za mene i moje bližnje
moj bližnji su:moja obitelj, poznanici, i vi, ekipa s foruma.
jer zate li ono: kad netko u selu doživi prosvijetjenje , ona cijelo selo ima korist od toga.
Jer svi mi ovdje shvaćamo da zaslužujemo sve najbolje od života.
Pa nek ta naša pozitivna energija ima utjecaj i na ljude oko nas.
Zajedno smo jači.
Zajedno mijenjamo stvari na bolje brže nego individualno.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 23:53   #1087
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Iz druge knjige
Poglavlje Namjera
Pomalo se otkriva tajna moći drevnih magova koji su sagradili piramide u Egiptu....
Piramide su izgrađene izvanjskom namjerom..
Biti će prihvaćene svakojake hipoteze , samo ne ova
ona je kod suvremenog čovjeka atrofirala
Meni se čini da bi graditeljima piramida bilo zabavno saznati kako potomci (dakle mi sada) koji (njih) svoje drevne potomke smatamo zaostalom civilizacijom, muku mučimo kako bi otkrili njihovu tajnu u okvirima unutarnje namjere.

Veli Zeland u drugog knjizi
Men je to sjetilo kada sam išao srenju školu kako su nas učili da su piramide krađene uz pomoć, volova, robova, užadi i balvana
a kipovi su klesani uz pomoć dlijeta i čekića.
Čitam da D. Wilcock u knjizi U potazi za izvornim poljem daje objašnjenje da su piramide građene uz pomoć zvuka i levitacije (izvanjska namjera).
Zdav razum će to ismijati ili odbaciti.
Jer Izvanjska namjera je još uvijek za nas zagonetka.
Da, piramide su građene izvanjskom namjerom religijske elite da žive i grade megalomanske projekte na grbači većine. A tko je kriv toj većini što nije imala izvanjsku namjeru! Pa je onda elita postala previše megalomanska u svojoj izvanjskoj namjeri i istrošila resurse. Pa su došli Rimljani s jačom izvanjskom namjerom i boljom logistikom i pokorili Egipat. Pa su i njihove elite živjele svojom izvanjskom namjerom na grbači onih sa slabijom, a i ponešto boljim naoružanjem. Dok i njihova megalomanija nije otišla predaleko pa propalo i Rimsko Carstvo.......
Pa došao Hitler s vrlo jakom izvanjskom namjerom da on i njegov narod (odabrani) žive na grbači ostatka svijeta i pritom usput unište koji narod tek toliko da se vidi snaga njihove izvanjske namjere. Ali i on pretjerao s megalomanijom...
Pa došle korporacije i krupni kapital s vrlo snažnom izvanjskom namjerom da sve prisvoji nekolicina odabranih i da žive na grbači ostalih koji nemaju dovoljno jaku izvanjsku namjeru. Ali kada ovo carstvo potroši resurse ili se međusobno počne uništavati svojom megalomanijom, odstupnice na ovom planetu više nema.
I onda nećemo imati izbora nego se na brzinu sklepati u Borg, kao što je spomenula Venera Veritas i kao polumehanička čudovišta bauljati svemirom.
Ili se nećemo stići sklepati, pa će onda za kojih 50-100 tisuća godina, kada se civilizacija uspije oporaviti do pismenosti, neki arheolozi iskopati naše stare spise i čudit će se kako smo to tako srljali u propast iako nam je znanost bila dovoljno razvijena da nam da sve pokazatelje da srljamo u propast.
Ali sigurno će se naći i netko tko će iskopati neka stara znanja i biti će uvjeren da nisu one korporacije trošile tuđe resurse i živjele na grbači drugih, već im je snagu i moć priskrbila njihova izvanjska namjera.

Ali Antik, pa gdje su ti stari Egipćani? Gdje su Maje? Ako su tako dobro mogli baratati izvanjskom namjerom, pa gdje su?

Zadnje uređivanje pronađena : 18.06.2012. at 00:24.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 06:29   #1088
Baš sam se neki dan pitao da li Zelnad govori o Zahvalnosti?
I jučer sam našao
u knjizi Šum jutarnjih zvijezda:
Iskrena je zahvalnost odašiljanje stvaralačke energije!
ZAhvalnost je u biti blizu bezuvjetne ljubavi!

I Opreh je rekla,: Umjesto da se koncentrirate na ono što nemate, butite zahvalni na onome što imate i imat ćete toga još i više!
Predivno!
Ja već godinau dana svako juto u kupaono+i kod umivanja velim sebi
Moje tijelo se obnavlja, pomlađuje i čisti!
Nevjerojatno koliko sam se pomladio u samo tih godinu dana!

Nego svima bih preporučio film Sve moje bivše.
Pogledah taj film 2 puta već
super mi je je taj film, odlična komedija
no ako malo dublje pogledate taj film, govori o [B]Prostranstvu varijanti,[/B] i kako da se spustimo u gledalište i budemo Promatrač, Čuvar...u svom životu a manje Kontrolor...O čemu Zeland i priča)
Odličan film!!!
Pogledajte ga.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 07:56   #1089
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post

Ali Antik, pa gdje su ti stari Egipćani? gdje su?
Pa umrli su, jer su bili stari.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 11:34   #1090
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Pa umrli su, jer su bili stari.
Ha, ha! Da, imaš pravo, malo sam se zanijela.

Eto, ja nekako mislim da izvanjska namjera može proizvesti Kerume i Mamiće, ali samo unutrašnja Einsteine i Gandhije.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:10   #1091
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ha, ha! Da, imaš pravo, malo sam se zanijela.

Eto, ja nekako mislim da izvanjska namjera može proizvesti Kerume i Mamiće, ali samo unutrašnja Einsteine i Gandhije.
Ovo je smješno! Unutarnja namjera je jako slabašan način izravnog djelovanja na okolinu. I Einstein i Gandhi koristili su se izvanjskom namjerom.

Zar si smješna, pa ne razmišljaš da je i Einstein imao konkurenciju i one koji su htjeli bit bolji od njega?
Misliš li da su ti, njegovi konkurenti djelovali u okviru unutrašnje ili izvanjske namjere? Danas su XY, N.N. Samo je Einstein Einstein, njega se pamti. Unutarnjom namjerom se služi radnik na ulici. On na svijet djeluje izravno bez kontrole misli. To je jako usko polje mogućnosti i tjera na vječnu borbu.

Izvanjska namjera je ravnodušna. Ona ne pozna dobro ili loše. Ona ne pozna tko je zao, tko je dobar, tko ima kakvu namjeru.

Zašto su nestale drevne civilizacije? On je to i naveo. U tolikoj mjeri su upravljali izvanjskom namjerom da su se sile ravnoteže okrenule protiv njih. Pritom je spomenuo Atlantidu. Ali tko zna čim su se oni bavili i što im se točno dogodilo to je i nebitno. Trenutno nisu s nama u stvarnosti


Već sam govorio o tome da se naša civilizacija razvija bez spajanja duše i razuma. Na najneučinkovitiji način, boreći se s tijekom. Naši proizvodi su proizvodi razuma. Svi tehnički proizvodi, shvaćaš li koliko su složeni? A zašto su tako komplicirani i složeni? Zato jer su proizvodi razuma i unutarnje namjere.
Ćelavi i debili znanstvenik čija je svjest uronjena u matricu sigurno ne upravlja izvanjskom namjerom.

Za Maye je konkretno spomenuo da su toliko zaglibli u astrologiju da su dozvali sami svoju propast. Kad su došli Španjolci, oni su to shvatili kao sudbinu, koja je neizbježna. I jednostavno se pustili.


Nema govora o tome da unutarnja namjera ima snagu. Probaj. To će bit teška borba. Izvanjska namjera je povjetarac koji te sam vodi. Samo se treba prepustit.


Treba samo povjerovat. Ono što je Isus govorio. Da imate trunčicu vjere, micali bi planine!

Ili misliš da je pametnije angažirati 20 000 000 radnika da 50 godina otkopavaju planinu i pomaknu je koji metar? Koji je učinkovitiji i na kraju, prirodniji način?
tkosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:35   #1092
Ako želim pomaknut planinu, pomaknem planinu. Jednostavno. Naravno, kod ljudi je ovakva moć upravljanja izvanjskom namjerom zakržljala.

Ako želim postat poduzetnik, postanem poduzetnik. Ako želim bit sportaš, budem sportaš. Tko je taj tko je odredio da je Einstein ispravan, a Kerum neispravan?

Tko je odredio da je Steven Hawking genije? Klatna? Izvanjska namjera? Unutarnja namjera? A Kerum nije? Ili?

Duša Stevena Hawkinga se spaja na prostranstvo varijanti, njegove misli nisu uhvaćene klatnima. Klatno govori: Izmjeni se. Moraš se trudit. Budi kao svi. Moraš prvo završit na Qxfordu. Idi na Harvard. Moraš se usavršavat. Budi kao svi. Budi vijak.
Ovaj u to nije povjeravao. I, što se dogodilo? Stroj se okrenuo za njim, ima pravo narušavat pravila i određivat svoje zakone.

Isto tako ni Kerum. Klatno kaže: da bi bio poduzetnik, završi visoke škole, trudi se, budi kao svi. Razmišljaj kao svi. Budi vijak.
Ni ovaj u to nije povjerovao. I, što se dogodilo? Stroj se okrenuo za njim. Ima pravo narušavat pravila i određivat svoja.
tkosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:08   #1093
Zamisli, ne trebaju ti Rotary klubovi, Lionsi, udruženja slobodnih zidara. Ne trebaju ti Hdz, niti Sdp. Ne trebaju ti udruženja debila u astrofizici. Ne treba ti međunarodna organizacija kretena u znanstvenim institucijama. Ne treba ti veza u nogometnom klubu. Ne treba ti udruga botaničara. Ne treba ti Fakultet kopija i budala. Ne treba ti filološko društvo s primjesama nautike. Ne treba ti glazbena akademija i kraljevske akademije matorih i ćelavih.

Ono što ti treba zove se izvanjska namjera.

Zamisli što je nama Vadim Zeland dao? Jasno, otvoreno, transparentno svima. Tko je budan već pomalo i shvaća.
tkosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:53   #1094
Ne znam, Tkosam, možda sam se samo opet izgubila u terminologiji jer nisam čitala Vadima tako da sam si namjeru definirala što sama, što po Castanedi.

Uglavnom, možda imaš pravo glede suženosti pojma unutrašnje namjere. Ja, zapravo, vidim izvanjsku namjeru kao grabljenje u polje sile za vlastiti probitak pojedinca. I imaš pravo, mi to smijemo i imamo pravo na to. A jednom kada spoznamo da možemo, teško je tomu odoljeti. Samo što ja mislim da se tako narušava ravnoteža i da, čini ti se da si se probudio, ali kada zaista do kraja pregledaš, uvidiš da nisi izvan matrice, već si dio njezinog glavnog mehanizma. Ali da, nije zabranjeno.

S druge strane, tu je namjera. Ovaj put da se preciznije izrazim. Kada shvatiš da se samo ujedinjavanjem unutrašnje i vanjske namjere ravnoteža počinje vraćati u normalu. Baratanje namjerom nije tako spektakularno kao baratanje izvanjskom namjerom, ne priskrbiš si kuću s bazenom, slavu ili ferrari. Znaš da smo svi jedno i svu svoju namjeru usmjeravaš prema izjednačavanju uvjeta u kojima bi svakomu bilo omogućeno progledati. Sve svoje uspjehe ne možeš nikomu dokazati, a nemaš ni potrebu. Ali da, pomičeš planine, samo što je to centimetar po centimetar i znaš da će trebati još puno rada i puno voljnih da tako usmjeravaju namjeru.

No, jednom kada se iskusi da smo svi jedno, boli narušavanje ravnoteže jer znaš da je narušavaš sam sebi i da si ti ta matrica koja je stvorila ovakav svemir.

I opet, istina je da nam nitko to ne zamjera, osim možda djece kojoj ćemo ostaviti pet kuća, ali ne i zraka za disanje ili pitke vode.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:24   #1095
Ma da pojednostavimo:
unutarnja namjera je osobna a izvanjska namjera neosobna, u prvoj imaš na djelu onaj sklop koji nazivaju "ego", druga je slobodna od ega
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:33   #1096
Evo jednog malog testa za sestre i braću transurfere:
Upravo je u tijeku "povijesna utakmica", i meni je upaljena telka i pivo je u čaši, kakav je vaš odnos prema tome? Gdje su načela transurfinga za gledanja tekme?
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:07   #1097
Španjolsko klatno se gasi. Nijedno klatno ne može beskonačno širit moć. Naravno, zdrav razum tvrdi- Španjolci su glavni favoriti.
tkosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:00   #1098
Ma vidi ih kako su neozbiljni! Gledaju nogomet.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:31   #1099
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
No, jednom kada se iskusi da smo svi jedno, boli narušavanje ravnoteže jer znaš da je narušavaš sam sebi i da si ti ta matrica koja je stvorila ovakav svemir.
to bi bilo stvarno loše kad bi matrica bila statična i u mirovanju, a ne u stalnoj neprekidnoj promjeni.

Onaj dio stvarnosti koji je statičan, tamo odakle kreacije izvire ne moze se pokrenuti, taman se na trepavice postavili.

Onaj dio stvarnosti koji se mijenja ne moze se ne mijenjati, u njemu je promjena neumitna.

Stoga bolje kultivirati i usmjeriti svjesnu namjeru, nego pustiti da nas zivot bude vodjen slijepim silama naše, ili još pogubnije tuđe podsvjesti.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 11:04   #1100
Izvanjska namjera Josea Mourinha
tkosam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.