Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 14:15   #1
Biciklom na vrhove planina

Ovako, molio bih da se na ovom topicu saberu svi vrhovi u RH ( ne nužno najviši) na koje je moguće doći (MTB ili cestovnim) biciklom. Naime imam želju popeti se na sve dostupne vrhove planina iznad 600 m nv na koje je to moguće u nekakvim normalnim okolnostima (dakle u obzir dolaze i bolje staze tipa Leustek). Kasnije možemo doraditi topic od kuda je još dobro krenuti, putopisne reportaže do pojedinih vrhova i itd. pa ..pomozite i dopunite po sljedećem ključu :

RB. Planina (Polazište)Vrh Visina Opis staze Vrsta bicikla

1. Biokovo - (Podgora) sv.Jure - 1762 m : asfalt do vrha - cestovni, MTB
2. S.Velebit - (Krasno) Zavižan - 1678 m : asfalt i makadam -obavezno MTB
3. S. Velebit- (Jablanac) V.Alan - 1414m: asfalt - cestovni, MTB
4. J.Velebit - (Obrovac)sv. Rok-Mali Alan -1045 m : asfalt i makadam -obavezno MTB
5. Medvednica- (Zagreb) Sljeme - 1033 m : asfalt -cestovni, MTB
6. Učka -(Ičići) kula Vojak - 1401 m : asfalt, lošiji pri vrhu- cestovni, MTB
7. Ivanšćica -(Var.toplice)Ivanšćica - 1059 m : asfalt - cestovni, MTB
8. Žumb.gora- (Samobor)Žumberak- 1006 m : asfalt - cestovni, MTB
9. Plešivica - (Jastrebarsko)Plešivica - 777 m : asfalt - cestovni, MTB
10. Samoborska gora- (Samobor)Japetić- 879 m: asfalt - cestovni, MTB
11. Strahničica-(Krapina)Strahinjčica- 846 m : asfalt, makadam,š. staza-obavezno MTB

Zadnje uređivanje loncart : 28.09.2015. at 15:07.
loncart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 00:15   #2
Dužina puta od dna staze do vrha i koliko uspona, ništa?
Woodgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 00:32   #3
Na Ivanščicu ide asfalt? Kaj nije makadam?
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 03:04   #4
Quote:
Woodgate kaže: Pogledaj post
Dužina puta od dna staze do vrha i koliko uspona, ništa?
Mislim da je autor zamislio temu kao izvor informacija o stanju i prohodnosti cesta/staza na usponima.
Visinsku razliku, dužinu cesta i nagib se da naći na netu, ali ovakve informacije iz iskustva su zlata vrijedne. Sviđa mi se ova tema.

Nego, kad sam već tu, mogu podijelit frendovo iskustvo... nedavno je išao na Risnjak bicom, montićem, po stazi. Staze su u katastrofalnom stanju i kaže da je većinu puta morao nositi bajk.
Ne znam kakvo je stanje cestom, ali ionako se ne može cestom gore. Završnih nekoliko km je offroad, u svakom slučaju.
Eto, pa ako netko ima namjeru ić, neka se pripremi na nošenje bajka.
E da, ima i medvjeda. Navodno su bježali od jednog na povratku. Nije ih lovio, ali zlu ne trebalo.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:12   #5
Da, na Ivanscicu ide makadam, ne cesta... Tesko da ces gore doci s cestovnjakom.
Takoder, polaziste za Ivanscicu ti je malo cudno, Vz. toplice su dosta daleko od Ive... Ako vec radis listu, polazista bi ti trebala biti neka najbliza mjesta od kojih kreces gore. Npr. za Ivu bi to bio Prigorec ako kreces s strane Varazdina...

Evo par brda
Kalnik (Ljubeščica, točnije Ljubelj Kalnički) Kalnik(dom 480m, vrh Vranilac 643m) makadam, šumska staza - MTB

Kalnik (iz Križevačke strane, mjesto Kalnik) Kalnik(dom 480m, vrh Vranilac 643m) cesta

Ravna gora (Žarovnica, Kamenica) Ravna gora(piramida) 680m, makadam

Grebengrad (Madžarevo, Topličica) Grebengrad(planinarska kuca 49m, vrh Veliki Lubenjak 590m) ,makadam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje markec12345 : 29.09.2015. at 08:25.
markec12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:50   #6
http://www.climbbybike.com/ ima pretaživanje po zemljama.
Ako je nekome interesantna i Slovenija, http://klanci.muha.cc/ ima i filter po podlogama (asfalta / makadam).
__________________
Rule #72 // Legs speak louder than words.
Jenny TimeLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:37   #7
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Mislim da je autor zamislio temu kao izvor informacija o stanju i prohodnosti cesta/staza na usponima.
Visinsku razliku, dužinu cesta i nagib se da naći na netu, ali ovakve informacije iz iskustva su zlata vrijedne. Sviđa mi se ova tema.

Nego, kad sam već tu, mogu podijelit frendovo iskustvo... nedavno je išao na Risnjak bicom, montićem, po stazi. Staze su u katastrofalnom stanju i kaže da je većinu puta morao nositi bajk.
Ne znam kakvo je stanje cestom, ali ionako se ne može cestom gore. Završnih nekoliko km je offroad, u svakom slučaju.
Eto, pa ako netko ima namjeru ić, neka se pripremi na nošenje bajka.
E da, ima i medvjeda. Navodno su bježali od jednog na povratku. Nije ih lovio, ali zlu ne trebalo.
Quote od frenda (fejs inbox) za voznju na risnjak

Ja sam u subotu bio na Risnjaku! Nije ništa teško, možda samo prvi dio je malo zajeb, ali to se lako prehoda ako niste sigurni u sebe. Dalje je samo jurnjava nizbrdo. Staza do gore je markirana i ne može se pogriješiti, a spust je po istoj stazi. Do gore je 80% guranje, nekih 2:30h se gura do vrha.
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:41   #8
na zavižan se može cestovnom bez problema, na par mjesta sam gurao bajk čisto zbog obzira prema gumama i bajku, ali sa 28mm gumama bi trebalo bez frke ići
na učku više puta što cestom što makadamom iako zadnjih 7km je sve asfalt osim zadnjih 100m do kule

za sljedeću godinu planiram na sv juru
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:03   #9
Može se biciklom i na sam krov Hrvatske,vrh Sinjal na Dinari.

http://www.adventure-sport.net/Rubri...-Hrvatske.html

Pitomiji pristup je od zaseoka Glavaši.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:09   #10
Sveta Gera, 1,178m (Žumberak). Nakon asfalta (od mjesta Sošice) ima 10 km makadamskog ok puta.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:53   #11
Evo ti par sajtova za izradu rute pa udri.

http://ridewithgps.com/
http://www.bikemap.net/hr

Ako se hoces malo znojit - http://ridewithgps.com/trips/2405896
Hf.
__________________
"Ubuntu" - an African word meaning Slackware is too hard for me.
SantasLilSlacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 15:46   #12
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
na zavižan se može cestovnom bez problema, na par mjesta sam gurao bajk čisto zbog obzira prema gumama i bajku, ali sa 28mm gumama bi trebalo bez frke ići
na učku više puta što cestom što makadamom iako zadnjih 7km je sve asfalt osim zadnjih 100m do kule

za sljedeću godinu planiram na sv juru
ucka ( i sa istarske strane ) je fumis vaginalis za Sv juru
Sv Jure ( cca 2.30h ) mi je bilo drugo najgore izbijanje u karijeri
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:41   #13
Svake godine koristim GO malo kasnije, ovako u 9mj. pa sam prošli tjedan iskoristio za uspon na Sv.Juru.
Što reci, svatko tko voli uphill, prirodu, biciklizam, život, imati će jedno fenomenalno iskustvo ako se odluči na uspon.
Nisam gledao karte, nagibe, kujce palce nego sam uzeo bajk, natovario vodom, datuljama i udri.
Malo je nezgodno drzati neki pace kad ne znas što te i gdje čeka, tako da sam udarao nekih ugodnih 70%,
dakle ugodna zona, i trebalo mi je 2h 3min. Ako je uopće bitno.
S obzirom da u Makarskoj jos uvijek traje sezona, ajmo reći, plaća se parking, odlučio sam se krenuti od ulaza u park prirode. Magistrala je krcata, svi jure i ne vidim smisao da si kvarim voznju bzvz.
Moze se krenuti i od Konzuma (skretanje za Vrgorac), ali su se tamo neki cigosi vrtili oko parkiranih auta,
pa si mi se nije dalo ostavljati auto pun stvari par sati bez nadzora. Od konzuma do ulaza u park prirode je onako lijepi lagani uspon 6km za zagrijavanje, bilo bi lijepo ali draze su mi stvari za GO.

A na ulazu, milina. Parking u hladu, đabe, gotovo nikog, na ulazu uljudni, sve 5.
I tako se krenuo penjati, onako po nagibu, prvih 5km me podsjetilo na Sljeme. Taj prvi dio se vozi kroz šumu, dok se ne probijes kroz ladovinu i krene prekrasan pogled na Makarsku rivijeru.
Tko ode, neće požaliti. Prvih cca 12 km je dosta konstantno, no kada se probijete preko onih prvih vrhova koji su vidljivi s mora, ipak ide uspon/odmor i to baš kad pomisliš...u jebaga ak bu ovak još 10 km...ali onda ti planina da malo šanse da se oporaviš. Tako je sljedećih 7,8 km. No zadnjih 2-3 km nema odmora.
Tu baš osjećaš da ideš na vrh. Nema odmora, nema 50m ravnice za predah, samo gore i to nakon 20km uspona.
Prekrasne serpentine prema vrhu. Zadnji km. Gore, raj. S jedne strane Imotski, zagora, Hercegovina,
s druge rivijera, Jadran, Brač, Hvar. Čarolija.

Oprostiti ćete jer sam na mobu i bez signala, još sam u brdima samo na drugom mjestu ;-)
Pa ako uspijem zalijepiti koju sliku, ako ne, kada dodjem u Zg.

http://i60.tinypic.com/1z37wvk.jpg


http://i59.tinypic.com/2e680mv.jpg


http://i61.tinypic.com/14jyooi.jpg


P.s.
Evo, koliko vidim, ide upload. Ne znam da li veličina štima pa neka modovi urede malo.
Zadnja je panoramska, kao sto vidite, točno hvata ono što gore možete vidjeti i osjetiti, s Jadranske strane.
Sv. Jure je prekrasan, idite, vozite uživajte.
P.p.s.
Spust sa cestovnjakom je onako, cesta je blago rečeno, srednje kvalitete, za uspon nema frke, spust kao spust gušt zbog okoline i ambijenta, jedino je cesta malo slabija karika.
Neke contice 25mm, i nema brige.

Zadnje uređivanje tvuk : 30.09.2015. at 09:25. Reason: prevelike slike
jack knife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:25   #14
Inače kad uploadaš na tinypic imaš opciju resize...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:58   #15
Wink

Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Inače kad uploadaš na tinypic imaš opciju resize...
slike su za pet, bilo bi ih šteta resize-ati
pozdrav
hrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:16   #16
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
ucka ( i sa istarske strane ) je fumis vaginalis za Sv juru
Sv Jure ( cca 2.30h ) mi je bilo drugo najgore izbijanje u karijeri
ma ću si staviti 32-11 kasetu
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:56   #17
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Inače kad uploadaš na tinypic imaš opciju resize...
Nije problem, no inače ne tipkam u ponoć na tuđem mobu, sa signalom za k., u polu snu. No eto malo sam čitao i vidio interesantnu temu, pa je biciklistički entuzijast u meni htio post-ati.
Zato sam i zamolio, ne kuži se dobro na mobu da li su prevelike ili ne., a opet bilo bi ok da budu što veće.
Pa da bude jasno da nije nemar nego manjak uvjeta.
jack knife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:58   #18
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
ma ću si staviti 32-11 kasetu
Nemaš brige, ide sa 11-28 bez problema. Osim na nekim dijelovima, jbg to izguraš ;-), nemaš potrebe za 32 zuba. Ide to ok.
jack knife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 14:04   #19
Quote:
jack knife kaže: Pogledaj post
Nemaš brige, ide sa 11-28 bez problema. Osim na nekim dijelovima, jbg to izguraš ;-), nemaš potrebe za 32 zuba. Ide to ok.
Ja ovo ne kužim, u prvom djelu rečenice veliš da ide bez problema, a onda kažeš da guraš? Primjećuješ kontradikciju?
__________________
Rule #72 // Legs speak louder than words.
Jenny TimeLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 14:43   #20
Quote:
Jenny TimeLord kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne kužim, u prvom djelu rečenice veliš da ide bez problema, a onda kažeš da guraš? Primjećuješ kontradikciju?
Početak dijagnoze ti je točan. Ti ne kužiš. I onda još mudruješ.
Dakle, kad ne ide, al jbga, stisneš zube i izguraš. Za nekoga tko se poziva na The Rules i hard core pristup biciklizmu i sportu, interesantno je da sportski i životni pojam izguraš, shvaćaš kao guranje, u ovom slučaju bicikla. Nešto izguraš do kraja. Baš nikad nisi čula za taj termin?
I opet ponavljam, onda jos mudruješ. Samoprozvani forumaški heroji, heroina u ovom slučaju, nesvjesni svojih limita i nesvjesni s kim komuniciraju preko tipkovnice, mudruju i ispadaju smiješni. Već viđeno na ovom forumu. Tipkaj i krivo analiziraj. Samo daj. Odoh vozit. Čestitke na preusmjeravanju teme u "sad ću vam svima objasniti a zapravo ne shvaćam ni sama" zonu.
Živjeli.
jack knife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.