Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2012., 20:25   #141
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Možda je to šamar i za ljevicu ali dok je možda ljevica tvrdila da neće biti odšteta, desnica je tvrdila da "izbrisani" uopće i ne postoje. Pa sad vidi tko je dobio veći šamar!
Tale video pove vse o opravičenosti odškodnin:
[youtube]T9ZdqDbjkac[/youtube]

Andrej Šter, bivši notranji minister: "Gospod Torodović, zakaj si niste uredili statusa?"

Aleksandar Todorović, bivši predstavnik "izbrisanih": "ZAKAJ PA BI SI GA PA UREDIL?"


Evo, mislim, da ta video dovolj jasno govori, koliko so "odškodnine" upravičene. Ti ljudje svojega statusa NISO HOTELI UREDIT!

Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Ti očigledno nisi primjetio tko je sada na vlasti u Hrvatskoj?
Ne sprenevedaj se! Govora je o zadnjih 20 letih, ko sta Slovenija in Hrvaška doživeli demokratične spremembe. Pri vas je večinoma na oblasti desnica, pri nas pa levica.
Sicer pa, če simpatiziraš z levico, slovensko ali hrvaško, mi to o tebi vse pove.

Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Lud se raduje onome čega se pametan stidi. Baš si pokazao visoki stupanj morala kad se hvališ da Slovenija neće isplatiti odštete. Bilo je lako ljudima oduzimati mogućnost za rad, mogućnost kupovati stanove u privatizaciji, mogućnost zdravstvenog, penzijskog i invalidskog osiguranja, mogućnost školovanja njihove djece, itd. itd. Ali kad treba pošteno priznati da se tim ljudima dogodila protuustavna nepravda i da su žrtve državne aroganca, ti radije ustraješ u zlu umjesto da priznaš tu nepravdu. I naravno, to nema nikakve veze s tim da li netko želi zlo Sloveniji ili ne. To je pitanje uljudbe. Dakle civiliziranosti i morala.
Še enkrat. Tistim, ki so se jim zgodile krivice, naj se plača odškodnina. Ampak to je nekaj posameznikov, ostali niso upravičeni. Kot je razvidno iz videa, oni NISO HOTELI UREDIT statusa. Sam Todorović je to v kamero priznal pred celo Slovenijo. In sedaj je vprašanje civiliziranosti, da našim ljudem zmanjšujemo plače, penzije, štipendije.....zato da bodo špekulanti dobili odškodnino zaradi svoje preračunljivosti. Ja res, to je skrajno civilizirano!
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 00:01   #142
Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Tale video pove vse o opravičenosti odškodnin:
[youtube]T9ZdqDbjkac[/youtube]

Andrej Šter, bivši notranji minister: "Gospod Torodović, zakaj si niste uredili statusa?"

Aleksandar Todorović, bivši predstavnik "izbrisanih": "ZAKAJ PA BI SI GA PA UREDIL?"


Evo, mislim, da ta video dovolj jasno govori, koliko so "odškodnine" upravičene. Ti ljudje svojega statusa NISO HOTELI UREDIT!
Ti očigledno sporo kontaš, zar ne? Pa pobogu, naravno da je Todorović bio u pravu. Zašto bi on morao sebi sređavati status kad si ga ni sam nije oduzeo? Neka mu ga sredi onaj tko mu ga je (protuustavno prema Ustavnom sudu) i oduzeo. To je isto kao da ja dođem kod tebe doma i spalim ti kuću a ti tražiš od mene odštetu. Onda ti ja dođem i pitam te zašto si još nisi izgradio kuću umjesto da mene gnjaviš tim zahtjevima za odštetu. Da nisi toliko indoktriniran partijskom politikom to bi i sam mogao vidjeti. A ovako očigledno sve što misliš mora ti netko prvo dojaviti. Tužno.

Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Sicer pa, če simpatiziraš z levico, slovensko ali hrvaško, mi to o tebi vse pove.
Ma vidim ja tebe da si ti jedan od onih koji ljude sude prema političkom opredeljenju. Da sebi uštedim koji karton ja sada tebi neću napisati što ja mislim o takvim ljudima. Ili gdje ja njih n.........

Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Še enkrat. Tistim, ki so se jim zgodile krivice, naj se plača odškodnina. Ampak to je nekaj posameznikov, ostali niso upravičeni. Kot je razvidno iz videa, oni NISO HOTELI UREDIT statusa. Sam Todorović je to v kamero priznal pred celo Slovenijo. In sedaj je vprašanje civiliziranosti, da našim ljudem zmanjšujemo plače, penzije, štipendije.....zato da bodo špekulanti dobili odškodnino zaradi svoje preračunljivosti. Ja res, to je skrajno civilizirano!
Ono što mene kod tebe najviše iznenađuje je tvoje "znanje" o tome koliko ljudi od tih "izbrisanih" ima pravo na odštetu. Jer sam siguran da ti pojma nemaš o slučajevima i pričama tih ljudi već samo ovdje prenosiš propagandu svojih partijskih vođa. Možda bi bilo i vrijeme da počneš malo razmišljati i svojom glavom. Jeste, u početku može i malo zaboljeti ali vjeruj, uskoro će ti biti pravi užitak.
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 10:05   #143
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Ti očigledno sporo kontaš, zar ne? Pa pobogu, naravno da je Todorović bio u pravu. Zašto bi on morao sebi sređavati status kad si ga ni sam nije oduzeo?
In zakaj smo si ga vsi ostali MORALI uredit. Vsi, brez izjeme, samo Todoroviću pa to ne bi bilo treba. Kakšna izjema je on? Očitno tebi tu nekaj ni jasno. Poglej, nekateri smo te čase živeli, nekateri pa pametujete, kar so vam drugi povedali. Če smo si vsi Slovenci morali uredit status, si ga mora tudi Todorović in milo rečeno perverzno je, da so on upa na TV izjavit, da njemu pa to ni treba.

Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Neka mu ga sredi onaj tko mu ga je (protuustavno prema Ustavnom sudu) i oduzeo. To je isto kao da ja dođem kod tebe doma i spalim ti kuću a ti tražiš od mene odštetu. Onda ti ja dođem i pitam te zašto si još nisi izgradio kuću umjesto da mene gnjaviš tim zahtjevima za odštetu. Da nisi toliko indoktriniran partijskom politikom to bi i sam mogao vidjeti. A ovako očigledno sve što misliš mora ti netko prvo dojaviti. Tužno.
Veš kaj je "tužno"? Da ti zagovarjaš špekulante in kriminalce. To pa je žalostno.
Nima Todoroviću nihče ničesar urejat, ker po tej logiki, kot ti praviš, je bilo 2.000.000 Slovencem "protiustavno" odvzet status. Ne, ne, ne tak je bil ZAKON takrat. Vsi Slovenci in ostali smo MORALI uredit status v NOVI DRŽAVI, ki je nastala. 99% ljudi je to naredilo, 1% pa tega ni naredil in krivi so si sami. Do odškodnine so upravičeni samo tisti, ki si NISO MOGLI uredit statusa, ne pa da NISO HOTELI. Kdor ni hotel, pač ni hotel, ampak zato mu ni kriva Slovenija. Todorović je jasno povedal, da ni hotel. In tisti, ki niso hoteli, jim tudi Evropsko sodišče ne bo dalo odškodnin, ker že v tem postopku je bilo upravičeno 6 od 11. Torej? Očitno tudi po mnenju Evropskega sodišča se niso vsem zgodile krivice. Tistim, ki pa so se, ker jim Slovenija ni hotela dat papirjev, pa naj dobijo odškodnino. Tisti, ki pa niso hoteli uredit statusa, si pa zaslužijo nič drugega kot spremstvo policije na mejo in izgon iz države!

Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Ma vidim ja tebe da si ti jedan od onih koji ljude sude prema političkom opredeljenju. Da sebi uštedim koji karton ja sada tebi neću napisati što ja mislim o takvim ljudima. Ili gdje ja njih n.........
Normalno. Povej mi koga voliš in povem ti, kdo si! Ljudi ki podpirajo splav oziroma pobijanje ljudi, ki podpirajo gej posvojitve, oploditve zdravih samskih žensk, marksistični ekonomski pristop in kvazi "socialno" državo......in podobne neumnosti, jaz pač težko spošujem. Ni ga večjega zla, kot ideologija socialnega liberalizma. Vse najhušje pod eno streho.

Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Ono što mene kod tebe najviše iznenađuje je tvoje "znanje" o tome koliko ljudi od tih "izbrisanih" ima pravo na odštetu. Jer sam siguran da ti pojma nemaš o slučajevima i pričama tih ljudi već samo ovdje prenosiš propagandu svojih partijskih vođa. Možda bi bilo i vrijeme da počneš malo razmišljati i svojom glavom. Jeste, u početku može i malo zaboljeti ali vjeruj, uskoro će ti biti pravi užitak.
1. Partijski vođe? O čemu ti to? Jaz nisem bil, nisem in ne nameravam nikoli v prihodnje biti član nobene stranke. Jaz nimam nobenega vodje, tako da se malo umiri!

2. Sprašuješ od kot jaz poznam primere istočasno pa sam pametuješ o tem. S to razliko, da jaz sem ta čas živel, ti pa si ga verjetno v najboljšem primeru opazoval. Torej ti kot opazovalec vse veš in znaš in lahko pametuješ o tem, kako se je zgodila krivica, tisti, ki pa smo živeli v Sloveniji, urejali svoje statuse in na koncu 20 let spremljali ta problem, pa nismo kompetenti, da o tem razpravljamo. Če jaz nisem kompetenten, potem ni nihče v tej temi in lahko stvar zaključimo. Tudi prav, ampak to da boste pa nekateri tule pametovali o stvareh, ki jih evidentno ne poznate istočasno pa meni očitali nepoznavanje, to pa ne bo šlo!
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 16:28   #144
Zanima me kaj se to događa s dokapitalizacijom NLB-a i merkatora!?
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 17:12   #145
Erazem

jest bi te vprasal kje si bil leta 91" ko se tako sklicujes na prednike ki so dajali zivljenja za Slovenijo , mislim da se ti ki so tega leta dali to najvrednjso stvar obracajo v grobu in mislim da se niso borili za tako drzavo kot je Slovenija danes

poznam osebno ljudi ki so padli v ta birokratski mlin in postali izbrisani
poznam osebno ljudi ki so bili v trenutku osamosvajanja na drugi strani cevi pa so vse uspeli uredit seveda so imeli ocitno vec denarja in vez kot uni revciki zgoraj
mogoce ni 25000 mogoce je 19554 po krivem izbrisanih

opraviceno ali pa ne to brisanje krivica se ni smela zgoditi niti eni osebi pa makar bilo 24999 opravicenih brisanj

Erazem
obremenjen si z duhovi preteklosti danes se ne bije boj za drzave in nacijo bije se za golo prezivetje nas ljudi
vse dzave ex YU so imele relativno samostojnost samo v trenutkih osamosvajanj danes so pa spet prostovoljne hlapcevske regije prejsnjih gospodarjev preberi malce zgodovino ni treba dlje kot 100let nazaj

ps: moderator sory na slovenskom
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:45   #146
Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
In zakaj smo si ga vsi ostali MORALI uredit. Vsi, brez izjeme, samo Todoroviću pa to ne bi bilo treba. Kakšna izjema je on? Očitno tebi tu nekaj ni jasno. Poglej, nekateri smo te čase živeli, nekateri pa pametujete, kar so vam drugi povedali. Če smo si vsi Slovenci morali uredit status, si ga mora tudi Todorović in milo rečeno perverzno je, da so on upa na TV izjavit, da njemu pa to ni treba.
Nemoj ovdje prodavati maglu. Svi rođeni u Sloveniji koji su obadva roditelja imali Slovenca dobili su državljanstvo Slovenije ex lege. Svi koji su bili iz mješovitih brakova, jedan im je roditelj dakle bio iz druge republike, i bili su rođeni u Sloveniji, dobili su državljanstvo ex lege ako nisu prosvjedovali. Svi koji nisu bili rođeni u Sloveniji ili su im roditelji bili iz drugih republika, nisu dobili državljanstvo. Postoji dakle velika grupa ljudi koji 1991 nisu trebali ništa uređivati nego su državljansto jednostavno dobili samim zakonom. Problem postoji dakle samo s onima koji to nisu dobili zakonom. A zbilja bi bilo lijepo da prestaneš ovdje prodavati gluposti koje je već Ustavni sud Republike Slovenije odavno otkrio kao obične laži. Ljudi bez državljanstva u Sloveniji 1991 nisu bili bez statusa. Imali su sređen status - dozvolu za stalni boravak. I taj im je status bio 1992 protuustavno oduzet, ali samno onima iz exYu republika ali ne i onima koji su bili iz drugih država. Očigledna diskriminacija. Pošto je već Ustavni sud sve napisao, uputio bi te na čitanje njihovih odluka prije nastaviš s svojim lažima na ovom forumu. I nemoj ti meni o tome što je tko doživjeo ili nije. Mislim da bi te mogao poslati da mi kupiš cigarete. I što ti znaš o tome što sam ja živjeo ili doživjeo. Jednostavno si bezobrazan.


Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Veš kaj je "tužno"? Da ti zagovarjaš špekulante in kriminalce. To pa je žalostno.
Nima Todoroviću nihče ničesar urejat, ker po tej logiki, kot ti praviš, je bilo 2.000.000 Slovencem "protiustavno" odvzet status. Ne, ne, ne tak je bil ZAKON takrat. Vsi Slovenci in ostali smo MORALI uredit status v NOVI DRŽAVI, ki je nastala. 99% ljudi je to naredilo, 1% pa tega ni naredil in krivi so si sami. Do odškodnine so upravičeni samo tisti, ki si NISO MOGLI uredit statusa, ne pa da NISO HOTELI. Kdor ni hotel, pač ni hotel, ampak zato mu ni kriva Slovenija. Todorović je jasno povedal, da ni hotel. In tisti, ki niso hoteli, jim tudi Evropsko sodišče ne bo dalo odškodnin, ker že v tem postopku je bilo upravičeno 6 od 11. Torej? Očitno tudi po mnenju Evropskega sodišča se niso vsem zgodile krivice. Tistim, ki pa so se, ker jim Slovenija ni hotela dat papirjev, pa naj dobijo odškodnino. Tisti, ki pa niso hoteli uredit statusa, si pa zaslužijo nič drugega kot spremstvo policije na mejo in izgon iz države!
Ovo što pišeš je jednostavna laž!!! Dakle LAŽ. Rođeni Slovenci od roditelja Slovenaca i oni iz mješovitih brakova ništa nisu MORALI "urejati". Državljanstvo su dobili samim zakonom! Jeste, morali su srediti dokumente ali njihov status je bio sređen samim zakonom. Također "stalni boravak" nije bio oduzet onima koji nisu bili stranci iz exYu republika nego su došli iz "pravog" inostranstva. Jedini koji su bili diskriminirani bili su "stranci" iz exYu republika. Očigledna diskriminacija, baš kao što je jasno utvrdio i Ustavni sud Republike Slovenije. A ti se možeš bacati na trepavice ali već je Ustavni sud Republike Slovenije sve jasno presudio i odlučio. Na Republici Sloveniji je samo još da slijedi ono što joj je najviši sud u državi odredio.

I naravno da je Todorović u pravu. Bez obzira na to tko on bio i što je radio. U pravu je zato jer mu je to potvrdio najviši sud u Sloveniji a tko si ti da tvrdiš suprotno?

A odštete? Općecivilizacijska norma je da oni kojima se protuzakonito nanese šteta imaju pravo tražiti odštetu. Da je radnja Slovenije bila protuzakonita odredio je najviši sud u Sloveniji. Jedino je još pitanje da li i koliko im je štete bilo prouzročeno. A o tome, hvala bogu, neće suditi takvi kao ti. Komsomolci svojih (ovaj put desnih) partija.

Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Normalno. Povej mi koga voliš in povem ti, kdo si! Ljudi ki podpirajo splav oziroma pobijanje ljudi, ki podpirajo gej posvojitve, oploditve zdravih samskih žensk, marksistični ekonomski pristop in kvazi "socialno" državo......in podobne neumnosti, jaz pač težko spošujem. Ni ga večjega zla, kot ideologija socialnega liberalizma. Vse najhušje pod eno streho.
Kako rekoh, gade mi se ljudi koji svoje sugovornike ocijenjuju prema političkojo pripadnosti. Koje zanemaruju da im je sugovornik prvo čovijek a tek onda birač neke stranke. To su oni isti koji su u prošlosti zbog ideologija svih boja bili spremni ubijati svoje političke protivnike. Retro me satanas!

Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
1. Partijski vođe? O čemu ti to? Jaz nisem bil, nisem in ne nameravam nikoli v prihodnje biti član nobene stranke. Jaz nimam nobenega vodje, tako da se malo umiri!
Bio ili ne bio u stranci, ovo što pišeš je kao da prepisuješ od službenih ili poluslužbenih stranica SS. Pardon, SDS.

Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
2. Sprašuješ od kot jaz poznam primere istočasno pa sam pametuješ o tem. S to razliko, da jaz sem ta čas živel, ti pa si ga verjetno v najboljšem primeru opazoval. Torej ti kot opazovalec vse veš in znaš in lahko pametuješ o tem, kako se je zgodila krivica, tisti, ki pa smo živeli v Sloveniji, urejali svoje statuse in na koncu 20 let spremljali ta problem, pa nismo kompetenti, da o tem razpravljamo. Če jaz nisem kompetenten, potem ni nihče v tej temi in lahko stvar zaključimo. Tudi prav, ampak to da boste pa nekateri tule pametovali o stvareh, ki jih evidentno ne poznate istočasno pa meni očitali nepoznavanje, to pa ne bo šlo!
Zaćepi ako ne znaš što sam ja živjeo ili nisam živjeo. Tko si ti da meni govoriš što sam ja doživjeo ili nisam doživjeo. Ili ljudi koji su meni bliski. I da, baš ja mogu suditi o tome što se desilo 1992 i koje su krivice doživjeli ljudi u Sloveniji. A ti si taj koji o tome ne može kompetentno raspravljati.

Zadnje uređivanje Hildebrand : 05.07.2012. at 00:51.
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:53   #147
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
Erazem

jest bi te vprasal kje si bil leta 91" ko se tako sklicujes na prednike ki so dajali zivljenja za Slovenijo , mislim da se ti ki so tega leta dali to najvrednjso stvar obracajo v grobu in mislim da se niso borili za tako drzavo kot je Slovenija danes

poznam osebno ljudi ki so padli v ta birokratski mlin in postali izbrisani
poznam osebno ljudi ki so bili v trenutku osamosvajanja na drugi strani cevi pa so vse uspeli uredit seveda so imeli ocitno vec denarja in vez kot uni revciki zgoraj
mogoce ni 25000 mogoce je 19554 po krivem izbrisanih

opraviceno ali pa ne to brisanje krivica se ni smela zgoditi niti eni osebi pa makar bilo 24999 opravicenih brisanj

Erazem
obremenjen si z duhovi preteklosti danes se ne bije boj za drzave in nacijo bije se za golo prezivetje nas ljudi
vse dzave ex YU so imele relativno samostojnost samo v trenutkih osamosvajanj danes so pa spet prostovoljne hlapcevske regije prejsnjih gospodarjev preberi malce zgodovino ni treba dlje kot 100let nazaj

ps: moderator sory na slovenskom
Respekt! Ali uzalud. Nije to u skladu s partijskom linijom koju tvrdo slijedi naš komsomolac Erazem. A što nije u skladu s partijskom linijom, to ne postoji. Jednostavno, zar ne?
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:36   #148
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Bio ili ne bio u stranci, ovo što pišeš je kao da prepisuješ od službenih ili poluslužbenih stranica SS. Pardon, SDS.
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Zaćepi ako ne znaš što sam ja živjeo ili nisam živjeo. Tko si ti da meni govoriš što sam ja doživjeo ili nisam doživjeo. Ili ljudi koji su meni bliski. I da, baš ja mogu suditi o tome što se desilo 1992 i koje su krivice doživjeli ljudi u Sloveniji. A ti si taj koji o tome ne može kompetentno raspravljati.
Mislim, da nadaljna vsebinska razprava ni potrebna. Pokazal si svoj pravi obraz in povedal vse.

1. Ti meni naj utihnem? Kdo pa misliš da si?

2. Vladajočo, demokratično izvoljeno stranko, članico evropske ljudske stranke EPP, ki je vodilna stranka v Evropskem parlamentu, stranko, katere predsednik je precedoval EU in bil tako 6 mesecev prvi človek demokratične Evrope ti enačiš z nacističnimi enotami SS? To je skrajno pobalinsko, primitivno in prostaško ter za kazensko ovadbo, če ne še kaj drugega.

3. Še enkrat povem, nikoli nisem bil, nisem in ne nameravam bit član nobene stranke. Nikoli!

4. Očitno si ali živeč v Sloveniji, ali izbrisan ali sorodnik izbrisanega ali vse skupaj. Torej jaz s tabo nimam več kaj razpravljat. Sploh glede na to, da kažeš zaskrbljujoče sovraštvo in netolaranco do drugače mislečih. Tovrstno početje me le še utrjuje v prepričanju, da imam prav.

5. Tvoj zadnji post je poln laži, polresnic in natolcevanj. Replicirat in demantirat tvoje izmišljotine bi bila samo izguba časa!
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 15:03   #149
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post

est bi te vprasal kje si bil leta 91" ko se tako sklicujes na prednike ki so dajali zivljenja za Slovenijo , mislim da se ti ki so tega leta dali to najvrednjso stvar obracajo v grobu in mislim da se niso borili za tako drzavo kot je Slovenija danes
Sam nisem imel neke resne vloge pri osamosvojitvi, nekateri moji bljižni pač. Zato zelo dobro vem:

1. Kakšno tveganje so osamosvojitelji prevzeli nase, če bi stvar spodletela. In tistih, ki so delali na tem, da spodleti je bilo precej, od komunistov, do JNA.....pa tudi marsikdo med izbrisanimi.

2. Zakaj so se osamosvojitelji borili. Mogoče Slovenija danes res ni takšna, kot so si jo ljudje idealistično predstavljali 1990 (druga Švica), je pa vseeno obdobje zadnjih 20 let najlepše odbobje slovenskega naroda v vsej njegovi zgodovini, tako ekonomsko kot politično, torej je bila osamosvojitev več kot pametno dejanje.

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
poznam osebno ljudi ki so padli v ta birokratski mlin in postali izbrisani
poznam osebno ljudi ki so bili v trenutku osamosvajanja na drugi strani cevi pa so vse uspeli uredit seveda so imeli ocitno vec denarja in vez kot uni revciki zgoraj
mogoce ni 25000 mogoce je 19554 po krivem izbrisanih

opraviceno ali pa ne to brisanje krivica se ni smela zgoditi niti eni osebi pa makar bilo 24999 opravicenih brisanj
OK. Saj že ves čas trdim, če se je komu zgodila krivica, naj se individualno obravnava in če se ugotovi, da so birokrati iz malomarnosti komu onemogočili pridobitev papirjev, naj se popravi krivica. To da si pa nekdo ni hotel uredit statusa pa ni naš problem in bi bila krivica, do vseh tistih Slovencev in tujcev, ki so si status uredili, da bi jim sedaj dajali še odškodnine za njihovo preračunljivost.
Ravno danes sem govoril s sosedom Hrvatom, ki ima naše državljanstvo in vse. Pa sem ga vprašal, kaj pravi na tele "izbrisane". Je rekel katastrofa! Pravi da njemu na kraj pameti ni prišlo, da si statusa ne bi uredil tako kot vsi Slovenci in vsi ostali. In danes ne more verjet, kaj se dogaja. Seveda, on je pač normalen razumen človek, nikoli ne skriva, da je po narodnosti Hrvat, mu tudi ni treba, ampak kot državljan je pa Slovenec in se tako tudi obnaša. Torej da se, če se hoče, če so ljudje pošteni, razumni, normalni, ne glede na to katere narodnosti so.
In če sva jaz in moj sosed lahko šla takrat na upravno enoto in plačala, ne vem koliko je že bilo 3800 SIT ali nekaj takega, sem pozabil in uredila status, zakaj drugi tega ne bi mogli? Razen seveda, če bi referent ne želel iz takšnih ali drugačnih razlogou izdat papirjev. To pa je krivica, to se pa strinjam, ampak takega referenta je treba kaznovat, človeku, ki se mu je zgodila krivica pa plačat odškodnino. Govorit pa, da je Slovenija sistemsko hotela nekoga izbrisat in da je politika dajala navodila za izbris je pa milo rečeno smešno. Politika je sprejela zakon, slabih 2.000.000 ljudi ga je spoštovalo in tisti imamo danes papirje, Slovenci, Srbi, Hrvati, Avstrijci, Madžari.....tisti, ki pa zakona niso spoštovali pa so danes kjer so.


Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
Erazem
obremenjen si z duhovi preteklosti danes se ne bije boj za drzave in nacijo bije se za golo prezivetje nas ljudi
vse dzave ex YU so imele relativno samostojnost samo v trenutkih osamosvajanj danes so pa spet prostovoljne hlapcevske regije prejsnjih gospodarjev preberi malce zgodovino ni treba dlje kot 100let nazaj
Jaz nimam občutka, da smo mi hlapčevska regija kogarkoli. Poleg tega je naša zgodba drugačna od večine Balkana. Mi nismo imeli tako hude vojne in mi smo kulturno veliko bolj vezani na Sredno Evropo kot na Balkan. Tja se moramo obračat, tam moramo iskat svoje zaveznike, politične in ekonomske in če bomo pametni ne bo nobenih težav. O hlapcih filozofira stari Stanovnik, za katerega bi bilo bolje, da živi v miru svojo starost, kot pa da razgraja po slovenskih medijih in dviguje prah, tam kjer ni treba.
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 15:09   #150
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Zanima me kaj se to događa s dokapitalizacijom NLB-a i merkatora!?
V ponedeljek so država, KAD, SOD in KBC dokapitalizirali NLB do te mere, da ustreza vsem zahtevam nadzornikov po 9% najkvalitetnejšega temeljnega kapitala. Sedaj po država do konca leta poskušala najti strateškega partnerja, ki bi kupil banko, država pa bi obdržala 25% lastništva. Če prodaja ne uspe, potem bo verjetno potrebno iskat druge rešitve, morda tudi v okviru EU.

Mecator se bo prej ali slej prodal, ker imajo največji lastniki velike težave s tem lastništvom. Pivovarna Laško ima velike dolgove in se mora dezinvestirat, zato da se bo lahko razdolžila, banke pa ravno tako ne želijo imeti v lastni deležev podjetij, ker jim tovrstne naložbe vežejo kapital, ki ga že itak nimajo dovolj. Tako da verjetno bo Mecator prodan v roku leta dni. Kupil ga bo verjetno vaš Todorić.
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 15:58   #151
Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Mislim, da nadaljna vsebinska razprava ni potrebna. Pokazal si svoj pravi obraz in povedal vse.

1. Ti meni naj utihnem? Kdo pa misliš da si?

2. Vladajočo, demokratično izvoljeno stranko, članico evropske ljudske stranke EPP, ki je vodilna stranka v Evropskem parlamentu, stranko, katere predsednik je precedoval EU in bil tako 6 mesecev prvi človek demokratične Evrope ti enačiš z nacističnimi enotami SS? To je skrajno pobalinsko, primitivno in prostaško ter za kazensko ovadbo, če ne še kaj drugega.

3. Še enkrat povem, nikoli nisem bil, nisem in ne nameravam bit član nobene stranke. Nikoli!

4. Očitno si ali živeč v Sloveniji, ali izbrisan ali sorodnik izbrisanega ali vse skupaj. Torej jaz s tabo nimam več kaj razpravljat. Sploh glede na to, da kažeš zaskrbljujoče sovraštvo in netolaranco do drugače mislečih. Tovrstno početje me le še utrjuje v prepričanju, da imam prav.

5. Tvoj zadnji post je poln laži, polresnic in natolcevanj. Replicirat in demantirat tvoje izmišljotine bi bila samo izguba časa!
Dragi Erazem, komsomolče stari. Pogledaj u Hrvatsku pa ćeš vidjeti što sve se može dogoditi velikim političarima, predsjednicima i tako dalje. I naravno da s tobom nema smisla raspravljati. To je isto kao raspravljati s službenom stranicom tvoje partije. One kojoj navodno ne pripadas ali vjerno ovdje prenosiš njene stavove. I da, bilo bi već vrijeme da naučiš hrvatski ako si se namjerio pisati na ovom forumu.
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:06   #152
U svakom slucaju, Sloveniji preti "grcki scenario". Opet ce da se vine stara krilatica "Evropa zdaj" u formatu: dali ste Grckoj, podajte i nami...

http://tinyurl.com/cvf7y3p
Gavrilo1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:52   #153
Quote:
Erazem kaže:
In če sva jaz in moj sosed lahko šla takrat na upravno enoto in plačala, ne vem koliko je že bilo 3800 SIT ali nekaj takega, sem pozabil in uredila status, zakaj drugi tega ne bi mogli?
Ja ne znam zate, ali ja nigdje nisam trebala ići, nit sam išta platila. Nit su trebali igdje ići stranci sa stalnim boravkom koji su imali državljanstvo neke ne-Jugo države.

Na UE su morali ići oni koji su željeli slovensko državljanstvo, a nisu ga dobili automatski.

Po stoti put, ljudi koji nisu željeli slovensko državljanstvo, a imali su stalni boravak, imali su uređeni status. Status stranog državljana sa stalnim boravkom. Tadašnja vlada (a i ti ovdje) je sve njih označila kao protuslovenski element kojeg se treba rješiti i zato ih nije prenijela u novu evidenciju stranaca s stalnim boravkom (kao što je to učinila sa ostalim strancima). A ja malo teško vjerujem da je jedna 26-godišnja trudna konobarica iz Međimurja bila tako jako protiv samostalne Slovenije, da iz čistog inata nije htjela slovensko državljanstvo, što je naravno teški zločin i treba ju potjerati iz države (tvoje riječi).
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 22:08   #154
Erazem
360 tolarjev je to bilo in osebna iskaznica s katero si dokazal da prebivas v Sloveniji
glede da ves cas spominjas da si si uredil svoj status pomeni da nisi atoktoni prebivalec dezele, vedno me zanima zakaj hocete bit vecji Slovenci od autoktonih
no to vprasanje mi se poraja povsod kjer to vidim in ta fenomen je prisoten po vseh drzavah se posebej na balkanu
no in ne si delat utvar balkan ni samo geografski pojem na zalost nosi tudi mentalitet Slovenija na zalost pada v ta kotel z zakasnitvijo , vse kar je Slovenija predstavljala v prejsnji dzavi in z to svojo doto uspela priti v EU je posasi zbledelo

na tvoju i moju zalost Slovenija postaje privatna prcija stranih gazdi
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:45   #155
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Dragi Erazem, komsomolče stari. Pogledaj u Hrvatsku pa ćeš vidjeti što sve se može dogoditi velikim političarima, predsjednicima i tako dalje. I naravno da s tobom nema smisla raspravljati. To je isto kao raspravljati s službenom stranicom tvoje partije. One kojoj navodno ne pripadas ali vjerno ovdje prenosiš njene stavove. I da, bilo bi već vrijeme da naučiš hrvatski ako si se namjerio pisati na ovom forumu.
1. Pišem in oglašam se samo v temah, ki so tako ali drugače povezane s Slovenijo.

2. Glede na to da na vse moje poste repliciraš, očitno slovenščino več kot odlično razumeš in torej nimaš s slovenščino nobenih težav, ampak gre samo za tvoje nacionalistične izpade. Torej si navaden nacionalistični nestrpnež.

3. Ti niti slučajno nisi poklican, da boš meni ukazoval kaj in kako bom jaz pisal. Če pa administrator tega foruma misli, da sem prekršil katero izmed pravil, potem me bo pa že on opozoril in ne ti. Mislim, da na tem forumu ne diskriminirajo uporabnikov glede na nacionalnost.
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:51   #156
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zate, ali ja nigdje nisam trebala ići, nit sam išta platila. Nit su trebali igdje ići stranci sa stalnim boravkom koji su imali državljanstvo neke ne-Jugo države.

Na UE su morali ići oni koji su željeli slovensko državljanstvo, a nisu ga dobili automatski.

Po stoti put, ljudi koji nisu željeli slovensko državljanstvo, a imali su stalni boravak, imali su uređeni status. Status stranog državljana sa stalnim boravkom. Tadašnja vlada (a i ti ovdje) je sve njih označila kao protuslovenski element kojeg se treba rješiti i zato ih nije prenijela u novu evidenciju stranaca s stalnim boravkom (kao što je to učinila sa ostalim strancima). A ja malo teško vjerujem da je jedna 26-godišnja trudna konobarica iz Međimurja bila tako jako protiv samostalne Slovenije, da iz čistog inata nije htjela slovensko državljanstvo, što je naravno teški zločin i treba ju potjerati iz države (tvoje riječi).
Poglej, jaz sem svoje povedal, 100x eno in isto pa nima smisla ponavljat. Ostani ti pri svojem jaz bom pa pri svojem.

Samo to mi še ni jasno, zakaj imaš slovensko državljanstvo, če ti je pa Slovenija tak problem? Tega pa res ne razumem. Jaz že ne bi hotel živet v državi, ki bi jo tako sovražil.
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 14:04   #157
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
Erazem
360 tolarjev je to bilo in osebna iskaznica s katero si dokazal da prebivas v Sloveniji
glede da ves cas spominjas da si si uredil svoj status pomeni da nisi atoktoni prebivalec dezele, vedno me zanima zakaj hocete bit vecji Slovenci od autoktonih
O kakih avtohtonih ti to? A zdej smo že tako daleč, da boste nekateri tukaj od mene zahtevali, da dokažem da sem Slovenec po mami in očetu in vseh prednikih, za katere obstaja družinsko drevo. Kaj bi mogoče še DNK analizo?

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ne si delat utvar balkan ni samo geografski pojem na zalost nosi tudi mentalitet Slovenija na zalost pada v ta kotel
E vidiš to se pa strinjam. Vse bolj smo v balkanskem kotlu, vse bolj imamo balkansko mentaliteto, vse več je jugonostalgije......Pa veš zakaj? Ravno zato, ker smo na veliko "uvažali" ljudi iz juga, ki se niso asimilirali, ampak hočejo danes že celo status manjšine, ki nam vsiljujejo svojo mentaliteto, svojo kulturo......in zato, ker so nam večino 20 letne samostojnosti vladali tisti, ki so bili proti samostojni Sloveniji, torej bivši komunisti. Tako da se strinjam s tabo, veliko napak smo naredili ob osamosvojitvi, takrat bi morali lustrirat komuniste in prerezat vse stike z Balkanom, pa bi bilo danes drugače! Danes pa tisti, ki želijo biti Balkan, že postajajo večina in vse manj je upanja da se slovenija priključi Srednji Evropi, zato pa vse bolj postaja del Balkana, nacionalno, politično, ekonomsko.....

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
na tvoju i moju zalost Slovenija postaje privatna prcija stranih gazdi
Še vedno nisi povedal na kak način in na katerem področju?
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:14   #158
Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Poglej, jaz sem svoje povedal, 100x eno in isto pa nima smisla ponavljat. Ostani ti pri svojem jaz bom pa pri svojem.

Samo to mi še ni jasno, zakaj imaš slovensko državljanstvo, če ti je pa Slovenija tak problem? Tega pa res ne razumem. Jaz že ne bi hotel živet v državi, ki bi jo tako sovražil.
Meni Slovenija nije ama baš nikakav problem. Ja Sloveniju volim. Jedino ti neslaganje s političkim odlukama povezuješ s nekom mržnjom. Kao što uzimanje državljanstva povezuješ s ljubavlju prema državi. A jedno s drugim nema nikakve veze. Odluku o državljanstvu (ako moraš birati) donosi se na osnovi životnih okolnosti i planova koje imaš. Ako je čovjek na privremenom radu u inozemstvu i namjerava se vratiti u svoju domaću zemlju, nema smisla mjenjati državljanstvo. Ako tamo ima obitelj i ako tamo planira zauvijek ostati, ima smisla uzeti državljanstvo, pa makar se morao odreći matičnog.

Lojalnost nekoj državi se kaže i kroz poštivanje institucija države. I ako najviše pravosudno tijelo u državi presudi da je neka politička odluka bila protuzakonita, lojalan građanin bi to trebao poštivati te tražiti odgovornost donositelja odluke.
Poštujem ja i vaše odluke na referendumima, iako se s nekima od njih ne slažem.

Za razliku od tebe, ja svoj sud o nekoj političkoj odluci donosim nevezano za to tko ju je donio, nego kakve ona posljedice ima. Da si ti rođen u Srbiji, sada bi ovdje Slovence i Hrvate optuživao za rat i raspad Jugoslavije. Ja bih agresiju Srbije osudila i da sam Srpkinja, kao što bih osudila i agresiju Slovenije i Hrvatske da su se stvari događale obrnuto. Da si rođen u Hrvatskoj, na ovom bi forumu pljuvao po Slovencima.

I zato ti možeš živjeti samo u Sloveniji, jer se osjećaš dobro samo dok si dio većine, dok možeš vikati "država, to sam ja" odnosno "tko misli drugačije od mene, je protiv države". Za biti manjinac treba ipak malo pogledati preko planke i svoja stajališta donositi u svojoj glavi, jer ih samo tako možeš argumentirano braniti. Nema većine da se utopiš u njoj.

Politika koja je tebi draga (politika JJ-a) je politika podjela na vaše i naše (s time da vaše naravno treba deportirati do granice i potjerati preko) i politika svađe (bez obzira na posljedice, mi smo uvijek u pravu i ne pristajemo na nijedan kompromis) te ono što meni najviše diže tlak - "država to smo mi i tko je protiv nas, je protiv države. Erazem, Slovenija nisu samo glasači SDS, država su i ljevičari, i trenirkarji, i ateisti i gay osobe i djeca tih gay osoba, država su i samske žene koje žele dijete.

I da odgovorim na tvoje prvo pitanje. Ja slovensko državljanstvo imam jer sam čistokrvna Slovenka i 1991. godina živjela sam u Sloveniji. U slovenskom ratu sam izgubila dragog prijatelja. Ne poznajem nijednog izbrisanog.

Svoje stajalište oko izbrisanih donijela sam ubrzo nakon izbrisa, kada sam se malo informirala. Drago mi je da Ustavni sud RS i Sud za ljudska prava dijele moje mišljenje. A stav oko Piranskog zaljeva i dodira Slovenije s otvorenim morem nakon što sam saznala što o tome kaže pravo. Isti stav iznosim i u Sloveniji i u Hrvatskoj. Otvorena sam za argumente i ako mi netko dokaže da sam u krivu, ja ću to priznati. Samo budala nikada ne mjenja mišljenje.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 21:44   #159
Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
1. Pišem in oglašam se samo v temah, ki so tako ali drugače povezane s Slovenijo.

2. Glede na to da na vse moje poste repliciraš, očitno slovenščino več kot odlično razumeš in torej nimaš s slovenščino nobenih težav, ampak gre samo za tvoje nacionalistične izpade. Torej si navaden nacionalistični nestrpnež.

3. Ti niti slučajno nisi poklican, da boš meni ukazoval kaj in kako bom jaz pisal. Če pa administrator tega foruma misli, da sem prekršil katero izmed pravil, potem me bo pa že on opozoril in ne ti. Mislim, da na tem forumu ne diskriminirajo uporabnikov glede na nacionalnost.
Pošto pišeš na hrvatskom forumu i repliciraš na hrvatske poruke očigledno i ti više nego odlično razumiješ hrvatski. Pa bi tako mogao pokazati i nešto poštovanja sugovornicima na forumu i kao gost potruditi se da pišeš na domaćem jeziku ovog foruma. A pošto to ne radiš sad bi i ja mogao razmišljati koji su razlozi da to ne radiš. Mogao bi ali neću. Jer zbilja nema smisla razmišljati o tvom mentalnom sklopu.

Ostalo mogu samo još podpisati ovo što ti je napisala koka2004. Tome stvarno nema više što dodati. Nepoštivanje najviših sudskih tjela za tebe je vrlina. A zalaganje za ljudska prava jednako mržnji protiv Slovenije. Pa dali je s tobom sve dobro?
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:15   #160
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Pošto pišeš na hrvatskom forumu i repliciraš na hrvatske poruke očigledno i ti više nego odlično razumiješ hrvatski. Pa bi tako mogao pokazati i nešto poštovanja sugovornicima na forumu i kao gost potruditi se da pišeš na domaćem jeziku ovog foruma. A pošto to ne radiš sad bi i ja mogao razmišljati koji su razlozi da to ne radiš. Mogao bi ali neću. Jer zbilja nema smisla razmišljati o tvom mentalnom sklopu.
Enako bi lahko tudi ti pisal v slovenščini, kot bi lahko jaz v hrvaščini. Lahko pa piševa vsak v svojem jeziku, ker očitno razumeva drug drugega. Razlika je samo v tem, da si ti nestrpen do slovenščine in Slovencev, jaz pa do hrvaščine in Hrvatov nisem. Zelo zanimivo, na eni strani te skrbi za pravice "izbrisanih", na drugi strani pa iz tvojih zapisov jasno izhaja veliko sovraštvo do drugače mislečih in do ljudi druge narodnosti in jezika. Najprej pometi pred svojim pragom, s svojo nestrpnostjo in sovraštvom, potem pa se vtikuj v druge. To kar pa sedaj počneš pa je hinavsko sprenevedanje.

Kar pa se tiče foruma, ti pa še enkrat povem. Za red na vsakem normalne forumu skrbijo moderatorji in ne ti ali kateri koli drug uporabnik.
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.