Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2017., 13:13   #6141
2017 Autosportov Bozicni Kviz

https://www.autosport.com/christmas/...972.1488186148
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 13:28   #6142
Quote:
You scored 23/50 (46.00%).

F1 only: 5/11 (45.45%).

Non-F1: 18/39 (46.15%).

That's not too bad. Most fans did as well as you...
Na jedina 2 Nascar pitanja sam odgovorio tacno to mi je bitno
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:28   #6143
Loeb odustao na Dakaru.
Ove godine svi u problemima. Ogromni zaostaci i puno odustajanja nakon samo 5 dana...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:29   #6144
Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
2012. Dakle, ipak su otkrili toplu vodu.

Pričat o nascaru u kontekstu kvalitetnog utrkivanja i usporedbe s F1 može samo neznalica ili netko ... poput tebe.
Nascar ima kvalitetnije takmicenje a F1 ima superiorniju tehnologiju. Ja gledam trke zbog ovog prvog!
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:16   #6145
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Nascar ima kvalitetnije takmicenje a F1 ima superiorniju tehnologiju. Ja gledam trke zbog ovog prvog!
Čim definiraš kvalitetnije natjecanje ? Brojem pretjecanja, kvalitetom vozača, težinom staza ili bolida za upravljanje, elektroničkim ograničenjima ... ?
Pa ja Nascar pamtim iz 80ih, i da sad ponovno pogledam neku utrku vjerojatno bih na prste jedne ruke nabrojao uočljive razlike. Pretpostavljam da im je većina staza ovalna, što je meni negledljivo. Negledljivo.
U motosportu je F1 vrh, benchmark koji drugi pokušavaju dostići i čija se rješenja kopiraju. Na stranu tradicija, novac, kvaliteta vozača, inovacije ili inženjerstvo, niti jedna serija nije u stanju ponuditi ono što F1 nudi zadnjih 50-60 godina.
Općenito nisam ljubitelj američkih sportova i životne filozofije uopće pa možda nisam niti mjerodavan, no usudim se reći da bi američki motosport bez europljana i azijata doživio fijasko, kao i njihova cijela autoindustrija. No obzirom da su masivno i bogato tržište, i oni su se tamo ugurali.
Za razliku od njih, iz F1 kao inicaijalno europskog natjecanja slobodno izuzmi sve neeurposke momčadi, i opet češ dobiti seriju koja će dominirati u svemu, baš u svemu što motosport danas može pokazati.
A vrh te piramide je Ferrari, i ja sam siguran da se nije pojavio ozbiljan vozač koji nije sanjao o njihovom kokpitu, i biti njihov prvak.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:22   #6146
Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
Čim definiraš kvalitetnije natjecanje ? Brojem pretjecanja, kvalitetom vozača, težinom staza ili bolida za upravljanje, elektroničkim ograničenjima ... ?
Akcijom, potezima napadima odbranama, borbom za pobedu, razumes te stvari to su stvari koje cine trku a u Nascaru su naravno najbolji vozaci tih automobila na tim stazama dokaz ti je Montoja koji je vazio za top vozaca u F1 a kad je dosao u Nascar nije mogo pobediti ni jednom na ovalu i ako mislis da je te aute lako voziti i biti konkurentan varas se.

Quote:
Pa ja Nascar pamtim iz 80ih, i da sad ponovno pogledam neku utrku vjerojatno bih na prste jedne ruke nabrojao uočljive razlike. Pretpostavljam da im je većina staza ovalna, što je meni negledljivo. Negledljivo.
E vidis i meni je u pocetku bilo bezveze gledati ovale ali sam se vremenom naviko i zavoleo cak vise od redovnih staza. Zato sto pruzaju ono sto u F1 nikad video nisi:



Zbog ovoga sam poceo gledati IRL a kasnije Nascar.

Quote:
U motosportu je F1 vrh,
Vrh samo tehnologije i najbrzih bolida na krivudavim stazama i naravno najboljih vozaca tih auta. Ali ono najvaznije vrh dobre akcije, kvalitetnih trka, e to izvini ali nije. Tu ga Nascar dere.

Quote:
benchmark koji drugi pokušavaju dostići
bencmark u tehnologiji da i to Nascar ne pokusava dostici, ali bencmark u trkama ne kakav je to bencmark kad su trke predvidive a za titulu se bore jedva 2 vozaca

Quote:
Općenito nisam ljubitelj američkih sportova i životne filozofije uopće pa možda nisam niti mjerodavan, no usudim se reći da bi američki motosport bez europljana i azijata doživio fijasko,
U Nascaru ne vozi ni jedan evropljanin niti azijat. Sve ameri i jedan meksikanac.

Quote:
Za razliku od njih, iz F1 kao inicaijalno europskog natjecanja slobodno izuzmi sve neeurposke momčadi, i opet češ dobiti seriju koja će dominirati u svemu, baš u svemu što motosport danas može pokazati.
Ma ne dominiraju bre u onom najvaznijem u show-u na stazi! Dzaba im sva tehnologija ovog sveta kad nemaju trke jel ti to razmes!!!???

Quote:
A vrh te piramide je Ferrari, i ja sam siguran da se nije pojavio ozbiljan vozač koji nije sanjao o njihovom kokpitu, i biti njihov prvak.
Ferari nije 10 godina na vrhu LOL
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:22   #6147
Decki ja obozavam Nascar ali usporedivati f1 sa Nascarom je glupo jer se radi o dijametralno suprotnom nacinu utrkivanja,drugim pravilima, sve je drugacije.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 22:10   #6148
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Decki ja obozavam Nascar ali usporedivati f1 sa Nascarom je glupo jer se radi o dijametralno suprotnom nacinu utrkivanja,drugim pravilima, sve je drugacije.

Nemam rijeci.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:14   #6149
gasi sve, umro dan gurney!
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:14   #6150
Nascar i F1 na pragu uvodjenja 'budget capa'

Quote:
NASCAR moving closer to team budget cap

Facing downturns in audience and sponsorship, NASCAR might soon do something that once seemed unimaginable: Institute a budget for teams.

Across the professional sports landscape financial mechanisms are used to prevent stick-and-ball teams from spending themselves into oblivion while at the same time leveling the playing field to improve competition.

Not too long ago the notion that a salary cap or luxury tax similar to what Major League Baseball, the NBA, NFL, and NHL utilize could ever be applied to NASCAR would’ve induced laughter and eye rolls. Teams, after all, are regarded as “independent contractors,” essentially separate business entities who even though they share certain revenue streams are still autonomous of one another and keep their respective financial records private.

But what if NASCAR, at a time when costs to compete remain astronomically high while television ratings and attendance are flat, implemented a cap or tax akin to what other sports leagues have in place? Perhaps this would serve as the conduit to overcome the financial gulf brought about by Corporate America not as enamored with NASCAR as previously.

Once an idea that would’ve been soundly dismissed, it’s now being seriously considered. NASCAR and its teams have had multiple discussions about such an idea, and the consensus among the multitude of NASCAR executives, team owners and executives, drivers, and manufacturer representatives that SB Nation spoke with is that while a budget cap won’t be instituted in the immediate future, it is likely to come within the next three to four years.

The exact framework of the budget cap is still being crafted, but a rough outline has emerged that will serve NASCAR and its teams on two primary fronts: 1) It will help teams reduce and better manage operating costs that are no longer practical in an economic climate where teams face a sponsorship deficiency, and 2) A way to induce better competitive balance and bridge the gap between the powerhouse organizations and the minnows.

“For any professional sport to be viable long term, it needs to be a reasonable business to the team owner,” Chip Ganassi Racing co-owner and Race Team Alliance chairman Rob Kauffman told SB Nation. “You look at football, baseball, English football, Formula One, and there are a variety of models and ways — some more successful than others — to make that happen. NASCAR is no different.

“Part of trying to have a reasonable business, revenues and costs have to balance. In general, revenues within [NASCAR] are not going up and like in any business, you have to address your costs.”

What is covered under the budget cap remains undecided, though it is unlikely to encompass salaries for drivers or even key high-level team personnel. Under the most-often-discussed proposal, teams would have a yet to be determined dollar amount that could be allocated toward engineering, research and development, equipment, and crew members who travel to races.

Due to competitive reasons and teams not wanting to reveal trade secrets that may be the difference between winning and finishing 30th, independent auditors would be assigned to monitor and examine each team’s expenses. A hard budget cap wouldn’t go into effect immediately, instead gradually to allow time to make appropriate tweaks as necessary and for teams to adjust to the new rules without incurring a penalty. Formula One is mulling a similar proposal that would limit teams to a budget between $116-174 million and go into effect beginning in 2019, according to Auto Motor und Sport.
https://www.sbnation.com/nascar/2018...eam-budget-cap
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:28   #6151
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Na jedina 2 Nascar pitanja sam odgovorio tacno to mi je bitno
Jebote koje postignuce

A sto je bilo sa relevantnim pitanjima?

Rip Dan, cojik je pobjedivao svugdje gdje je vozio, bravo!!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:20   #6152
El Matador uzeo i svoj drugi Dakar!
https://www.autosport.com/dakar/news...-in-2018-dakar

Zanimljivo da je Peterhansel bio brži no dvaput se slupao i tako ispao iz konkurencije za ovogodišnju titulu.
Drugo, meni zanimljivo je bilo to da je su vozači u Toyotama žestoko kritizirali nepravednost u pravilima zbog kojih, tvrde, nisu mogli konkurirati za pobjedu. Naime, auti s pogonom na sve kotače ne smiju imati automatsku promjenu pritiska u gumama, što im je bio veliki hendikep u odnosu na buggy vozila (Peugeot) na dinama. Dok su buggyji smanjivali pritisak u vožnji preko dina i potom ga povećavali, 4x4 vozla to nisu smjela pa su vozili na manjem pritisku i zbog toga svi redom bušili puno guma. Vidjet ćemo hoće li biti promena oko ovoga sljedeće godine. Tim više što Peugeot odlazi.

Zadnje uređivanje Life on Mars : 20.01.2018. at 17:38.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:54   #6153
čestitke svim pobjednicima...jedan od zajebanijih 'dakara'.
opet moji ostali kratkih rukava u moto kategoriji, pasmater!
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:04   #6154
Koji su tvoji?
Ja sam favorizirao Sainza i Loeba jer sam za njih uvijek navijao i za njihovih WRC dana. Kad je Loeb ispao, ostao mi je samo Sainz, koji je na kraju i pobijedio. Ja happy!
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:33   #6155
marsovci.
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:41   #6156
Promaklo mi je da se referiraš na moto konkurenciju.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:46   #6157
Meni je isto drago za Sainza, tip uvijek vozi Dakar sve ili ništa.
Peterhansel, Loeb i Despres sami sebe su pobijedili ove godine, sva sreća za Peugeot da su imali 4 automobila.
Kamioni su isto bili zanimljivi na predzadnjoj etapi Kamaz je vodio ispred Iveca za samo 2 sekunde, na kraju Iveco odustao...

Zadnje uređivanje gaff_ : 21.01.2018. at 17:58.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:49   #6158
Čitam sad na Autosportu iskrenog Sainza kako govori da mu je bilo užasno teško održavati prednost kad je jednom stigao u vodstvo. Jer imao je preko sata, ali teren je bio nevjerojatno težak, rally dug i greška se lako dogodi. A tijekom tako duge trke, strateško čuvanje prednosti i izbjegavanje problema jako lako završi loše na ovaj ili onaj način. Dva udesa bržeg i iskusnijeg kolege (Peterhansela) su to zorno prikazala.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:04   #6159
Da je Peterhansel pobijedio srušio bi rekod Chagina u pobjedama.
Svejedno ne sumnjam da će se on vratiti za godinu-dvije ...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:57   #6160
A vidjet ćemo, odlaskom Peugeota on, Loeb, Sainz i Despres ostaju bez momčadi. Neki od tog dream teama će tražiti drugu momčad, neki drugo natjecanje (Loeb je već naglasio da će voziti neku drugu kategoriju). No od Peterhansela nekako i ja očekujem da se vrati, on se kroz godine toliko napobjeđivao da misim da bi pobijedio i u kategoriji bicikala da je jednom uvedu.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.