Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 09:34   #5601
Yelli, citam da je odluka donesa i da jos tri tjedna cekate do svoja cetiri zida,
To ce za tren prozujati, jesi li vec prebacila misli
Ja sam se navukla na ovu temu i tvoju pricu i bas bi mi bilo zao da te nestane
Plus , pomazes sigurno svojim iskustvom drugim koji su u slicnim situacijama
milencica is offline  
Old 08.01.2018., 09:58   #5602
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Yelli, citam da je odluka donesa i da jos tri tjedna cekate do svoja cetiri zida,
To ce za tren prozujati, jesi li vec prebacila misli
Ja sam se navukla na ovu temu i tvoju pricu i bas bi mi bilo zao da te nestane
Plus , pomazes sigurno svojim iskustvom drugim koji su u slicnim situacijama
Milencica,

U grcu sam jer osjecam da ce biti sr...
Plus je napeta atmosfera opcenito, osjeti se da nitko nije ‘svoj’.
Mene pogotovo hvata bijes otkad sam vidjela da je sveki guglala o skrbnistvu tako da istrazujem i cituckam iskustva drugih...definitivno danas zovem czss da ih obavijestim o zbivanjima i najavim da selim (nez jel ima veze sto smo prijavljeni na adresu od svekica)
Posto mogu pretpostavit da ce partner odustat, kao ranije, od selidbe, mogla bi past prijetnja da ce me tuzit ili slicno
Mislim da majka u vecini slucajeva dobije djecu, a prethodno centar procjenjuje u kakvim uvjetima zive partneri ili ce zivjeti.
Nas je tu kod njih zgurano 5 odraslih, beba i dva veca psa (psi su iskljucivo u kuci), non stop su kuhinja s dnevnim zadimljeni s hrpetinom dlaka na namjestaju, tako da sam s malim uglavnom u spavacoj sobi.
Lijepo cu to sve nabrojati plus prijetnje koje su izrecene i plasenje oduzimanjem djeteta.
Nek si j...mater
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 10:03   #5603
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Milencica,

U grcu sam jer osjecam da ce biti sr...
Plus je napeta atmosfera opcenito, osjeti se da nitko nije ‘svoj’.
Mene pogotovo hvata bijes otkad sam vidjela da je sveki guglala o skrbnistvu tako da istrazujem i cituckam iskustva drugih...definitivno danas zovem czss da ih obavijestim o zbivanjima i najavim da selim (nez jel ima veze sto smo prijavljeni na adresu od svekica)
Posto mogu pretpostavit da ce partner odustat, kao ranije, od selidbe, mogla bi past prijetnja da ce me tuzit ili slicno
Mislim da majka u vecini slucajeva dobije djecu, a prethodno centar procjenjuje u kakvim uvjetima zive partneri ili ce zivjeti.
Nas je tu kod njih zgurano 5 odraslih, beba i dva veca psa (psi su iskljucivo u kuci), non stop su kuhinja s dnevnim zadimljeni s hrpetinom dlaka na namjestaju, tako da sam s malim uglavnom u spavacoj sobi.
Lijepo cu to sve nabrojati plus prijetnje koje su izrecene i plasenje oduzimanjem djeteta.
Nek si j...mater
Ti ne živiš u RH?

Il' sam nešto krivo pohvatala..


Uglavnom odluka je donesena, drzi se te odluke.

Zašto misliš da bi pored tebe žive i zdrave neko drugi dobio skrbništvo..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 08.01.2018., 10:08   #5604
A tvojoj svekrvi Yelli rado bih porucila: Da joj vjerojatno nista strasno nece biti od ljutnje, tuge i sekiracije.
Zena se nalazi u ranim srednjim godinama,sinovi imaju svoje obitelji,ima unuke,krov nad glavom, posao, muza,
Zavrseno je vrijeme 24 sata titranja i kontrole svoje djece, to vise nije potrebno ni pozeljno.
Ne znam ima li joj to netko reci li i ne slusa druge.
Neka si obavi kompletniji sistmatski pregled, malo razvrsta u glavi sta bi mogla i htjela raditi u svoje slobodne vrijeme. Ono neka zivi svoj zivot, gdje god da da zivi sigurno nije jedina opcija da zapovjeda i uhodi ukucane.
Smije i zbog selai drugih uraditi ponesto sto jos nikad nije.
I ma posla oko sebe i svog muza preko glave, samo to trenutno ne vidi.
Drzim jj fge da se brzo prestroji u sbvoju zivotnu pricu a tebe i Vas ostale pusti da samo zivite kako najbolje mozete i zelite
milencica is offline  
Old 08.01.2018., 10:13   #5605
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ti ne živiš u RH?

Il' sam nešto krivo pohvatala..


Uglavnom odluka je donesena, drzi se te odluke.

Zašto misliš da bi pored tebe žive i zdrave neko drugi dobio skrbništvo..
Zivim u mjestu blizu zg-a

Bojim se da ce upotrijebiti to sto sam prije godinu dana imala depresiju uslijed prekida s ‘dragim’, isla na terapije sve po spagi, kontrole u trudnoci, neposredno prije poroda, sve ok proslo, ali se bojim da bi se to moglo (sto je i receno ‘ti si psih nestabilna’) upotrijebiti u svrhu dobivanja djeteta...
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 10:15   #5606
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
A tvojoj svekrvi Yelli rado bih porucila: Da joj vjerojatno nista strasno nece biti od ljutnje, tuge i sekiracije.
Zena se nalazi u ranim srednjim godinama,sinovi imaju svoje obitelji,ima unuke,krov nad glavom, posao, muza,
Zavrseno je vrijeme 24 sata titranja i kontrole svoje djece, to vise nije potrebno ni pozeljno.
Ne znam ima li joj to netko reci li i ne slusa druge.
Neka si obavi kompletniji sistmatski pregled, malo razvrsta u glavi sta bi mogla i htjela raditi u svoje slobodne vrijeme. Ono neka zivi svoj zivot, gdje god da da zivi sigurno nije jedina opcija da zapovjeda i uhodi ukucane.
Smije i zbog selai drugih uraditi ponesto sto jos nikad nije.
I ma posla oko sebe i svog muza preko glave, samo to trenutno ne vidi.
Drzim jj fge da se brzo prestroji u sbvoju zivotnu pricu a tebe i Vas ostale pusti da samo zivite kako najbolje mozete i zelite
A taman ima sistematski ovaj tjedan lol
Ma njoj je samo kava i pljuga, cucki i evo sad vodi brigu o nama..
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 10:16   #5607
Sad cu zvat socijalnu, samo da se maknu iz kuce
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 10:16   #5608
Čitam i zahvaljujem Bogu, sudbini, karmi, majici prirodi, čemu god što me zapala muževa familija ovakva kakva je, i što su svekar i svekrva psihički zdravi i normalni ljudi... a i moji prema meni, njemu i nama...
tiluriumm is offline  
Old 08.01.2018., 10:35   #5609
Yeli drži se. Bilo bi dobro da imaš potporu i nekoga od obitelji. Sa bratom od mog muža je izbio čitav kaos kada mu je žena odlučila otići. Jako dugo im je trebalo da odrede skrbništvo, a za to vrijeme je svekrva radila stvarno gnjusne stvari. Osim toga on joj nije ni htio dati razvod, pa je valjda i to produžilo cijeli kaos.

Što se tiče rastave, ja sam već nekoliko puta bila na rubu. Mislim da svatko tu ima individualnu priču. Mojoj svekrvi je miljenik drugi sin (taj koji se rastao), dok mog muža omalovažava i vrijeđa čitav život kao i svog muža. Najvjerojatnije iz tog razloga je on bio na mojoj strani, ali se nije bio u stanju postavljati joj. Npr. u situaciji s dojenjem me potpuno podržavao. Unatoč tome, radi bolesnih odnosa i mog razočaranja u njega bili smo na rubu rastave.
U tom trenutku sam ja putem nasljedstva dobila stan. Od tada svekrva je prema meni postala druga osoba i u mom prisustvu me poštuje i vrlo je pristojna. I zbog takvog licemjerja mi se ponovno zgadila i izbjegavam je, a i ona vrlo rijetko viđa našu kćer. Sad kad odjednom imam više od njenog sina, krenula se prema meni ponašati kao prema čovjeku! Ma strašno.
Mogla bi sada napisati plahte o tome što se sve izdogađalo zadnjih godinu dana, ali ukratko ja sam što se tiče muža u njega doživjela razočaranje kao u muškarca ne samo tom prilikom s svekrvom. Unatoč svemu ja intenzivno nastojim promjeniti stvari na bolje. Moj muž nije loš čovjek, ali je vrlo nesigurna osoba nakon njenog odgoja (pisala sam već o tome mislim na ovoj temi : odgajala ga je da je jako glup, nesposoban, da se sad ne ponavljam), a sam je očito preslab da se digne na noge. Nisam najsretnija s tom situacijom i nedavno smo i razgovarali iskreno o mogućoj rastavi, ali i dalje oboje nastojimo mijenjati stvari pošto imamo malu kćer.
Lutkina kuća is offline  
Old 08.01.2018., 11:18   #5610
Zvala sam. Nitko mi ne moze oduzet dijete osim u slucaju zanemarivanja i zlostavljanja.
Zena je lijepo rekla: ‘ako se vi ne osjecate dobro u njihovoj kuci, uzmite stvari i dijete i odite. Partner ako zeli, ici ce s vama. Bake i dede tu ne mogu nista.
Majci se dijete ne oduzima samo tako. Ukoliko se vi i partner odlucite razici i necete se moci dogovoriti oko djeteta, obracate se nama gdje se poduzimaju daljnje procedure.

I nikakve spike ne prolaze ‘psihicki nestabilna’, ukoliko dijete nije zanemarivano.

Cuiso.

Lutkina kuca,
Moj partner jos nije ni muskarac u doslovnom smislu, mladji je od mene, ali i za svoje godine jako djetinjast i ovisan o starcima.
Veli svekrva jucer da je njoj bio straaaaasan period kad su decki trebali u srednju skolu pa cak i u osnovnu, bojala se za njih.
SICK
Nije ni cudno da ovak reagira na odvajanje
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 11:20   #5611
Mi nismo vjencani btw
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 11:20   #5612
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Zivim u mjestu blizu zg-a

Bojim se da ce upotrijebiti to sto sam prije godinu dana imala depresiju uslijed prekida s ‘dragim’, isla na terapije sve po spagi, kontrole u trudnoci, neposredno prije poroda, sve ok proslo, ali se bojim da bi se to moglo (sto je i receno ‘ti si psih nestabilna’) upotrijebiti u svrhu dobivanja djeteta...
Ma ne brini se, neće ti zbog toga nitko oduzeti dijete. Žene imaju i postporođajnu depresiju pa im se ne oduzimaju djeca zbog toga.

Sjećam te se sa Kućnih ljubimaca šta si bila pisala. De ti nemoj čistiti tu kuću i poslikaj taj svinjac od kuće (ako me sjećanje dobro služi pisala si da im i ti psi vrše nuždu po kući) i fino ako krenu izvoditi nekakve kerefeke daj i te slike socijalnoj da vide u kakvom svinjcu žive. Reci da je jedan od razloga zboh kojeg se seliš strah za zdravlje bebe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 08.01.2018., 11:39   #5613
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Puni me pričama o majcinstvu ‘jedna je majka, tate su drugaciji, dijete je dio tebe, nesto samo tvoje, vidjet ces to ti je jedini fokus u zivotu, svi mi mozemo pricat price al ti si mama sad, najbolje znas sto tvom djetetu treba, sebe i malog stavi na 1.mjesto’
Boldani dio mi je posebno ogavan. Zar ona stvarno misli da očevi npr. ako moraju ići raditi daleko od obitelji ne osjećaju stres i da im je sasvim svejedno što neće vidjeti svoje djetešce idućih mjesec-dva (ili tko zna koliko).
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 08.01.2018., 12:02   #5614
Ako taj tvoj nakon što se odselite odluči otići natrag mami umjesto ostati s vama, onda se stvarno nemaš više što misliti.

To mu je sad test, vidjet ćeš sama da li će biti u stanju mijenjati se.
Lutkina kuća is offline  
Old 08.01.2018., 12:06   #5615
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ne brini se, neće ti zbog toga nitko oduzeti dijete. Žene imaju i postporođajnu depresiju pa im se ne oduzimaju djeca zbog toga.

Sjećam te se sa Kućnih ljubimaca šta si bila pisala. De ti nemoj čistiti tu kuću i poslikaj taj svinjac od kuće (ako me sjećanje dobro služi pisala si da im i ti psi vrše nuždu po kući) i fino ako krenu izvoditi nekakve kerefeke daj i te slike socijalnoj da vide u kakvom svinjcu žive. Reci da je jedan od razloga zboh kojeg se seliš strah za zdravlje bebe.
Trgnuli su se otkad je mali rodjen. Ma nek si zive kak hoce, al moj zivot nek puste
A da, psi svjez zrak i dalje ponjuse samo kad idu na wc van. Nije to normalno i bok. Al dobro,njihov problem

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Boldani dio mi je posebno ogavan. Zar ona stvarno misli da očevi npr. ako moraju ići raditi daleko od obitelji ne osjećaju stres i da im je sasvim svejedno što neće vidjeti svoje djetešce idućih mjesec-dva (ili tko zna koliko).
Ha ne znam sta ona misli. Vidim da je ona ‘glava kuce’, muz je nesto gadno sj...jer se ponasa ko papak, ne kuzim, njega se niti ne pita puno.
Al sama prizna da ima ‘problem’ vezanosti za djecu. I za pse.

Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ako taj tvoj nakon što se odselite odluči otići natrag mami umjesto ostati s vama, onda se stvarno nemaš više što misliti.

To mu je sad test, vidjet ćeš sama da li će biti u stanju mijenjati se.
Ako treba, bolje sad nego kasnije.
Razmisljam koliki sam idiot u sto sam se upustila.
yonaa is offline  
Old 08.01.2018., 14:26   #5616
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Jel planirate ostati sa starcima?
ne, ne samo radi sveki neg ima tu i drugih razloga, pisala sam već o tome, živimo u selendri di smo odsječeni od svijeta, a tu nemamo kaj raditi jer sve pomalo propada

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Zivim u mjestu blizu zg-a

Bojim se da ce upotrijebiti to sto sam prije godinu dana imala depresiju uslijed prekida s ‘dragim’, isla na terapije sve po spagi, kontrole u trudnoci, neposredno prije poroda, sve ok proslo, ali se bojim da bi se to moglo (sto je i receno ‘ti si psih nestabilna’) upotrijebiti u svrhu dobivanja djeteta...
dok god si u stanju brinuti za dijete nemaš brige

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Mi nismo vjencani btw
da mi nismo vjenčani njegovi me nebi ni vidli, nema šanse da bi onda pristala na suživot s njima, zapravo i poslije vjenčanja sam odugovlačila s selidbom, stvarno mi se nije žurilo
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 08.01.2018., 18:22   #5617
Yeli, svaka čast na pozivu socijalnom centru i na odlučnosti

Mala nemirna, zašto bi vjenčanje bilo presudan faktor da se preseliš k njima?
sanjita is offline  
Old 08.01.2018., 18:30   #5618
Ne bi joj bio presudan faktor da se preseli nego da pobjegne glavom bez obzira na prvi znak ludosti i opasnosti. Ja sam to tako shvatila. S papirima je još nešto i druzi pod tim krovom, a ako samo žive skupa puno je jednostavnije dignut sidro.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 08.01.2018., 18:59   #5619
Kad će žene shvatiti da mlađi muškarci nisu za brak i obitelj?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 08.01.2018., 19:21   #5620
Kad ostaneš trudna baš ti i nije stalo koliko mu je godina, a najčešće to bude razlog ozbiljnijeg vezanja i ubračivanja... Čast iznimkama. Ne valja generalizirat jer je moj mlađi od mene, a ja ga zezam da su mu lažirali rodni i da ima staru dušu, ali ipak... uglavnom je bolje da je muškarac stariji (iako ni to nije garancija da će biti zrel). Ma nije nam lako kako god okreneš.
tiluriumm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.