Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2014., 21:25   #41
Meni je dobavljač izdao račun u jednom poreznom razdoblju a materijal dostavio u drugom. Knjigovođa mi tvrdi da ona to ne može proknjižiti a on pak tvrdi da ne može promijeniti datum računa jer je zaključio razdoblje.

Sad čitam da je moja knjigoovđa ipak u pravu pa imam pitanje:
što ako nabavljam nešto iz, recimo, daleke Argentine i dobavljač mi izda račun isti dan kada otpremi robu ali roba putuje mjesec dana i stigne tek u idućem poreznom razdoblju? Što onda?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:59   #42
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Meni je dobavljač izdao račun u jednom poreznom razdoblju a materijal dostavio u drugom. Knjigovođa mi tvrdi da ona to ne može proknjižiti a on pak tvrdi da ne može promijeniti datum računa jer je zaključio razdoblje.

Sad čitam da je moja knjigoovđa ipak u pravu pa imam pitanje:
što ako nabavljam nešto iz, recimo, daleke Argentine i dobavljač mi izda račun isti dan kada otpremi robu ali roba putuje mjesec dana i stigne tek u idućem poreznom razdoblju? Što onda?
Što knjigovođa nije mogla knjižiti? Misliš da nije imala račun, a jeste otpremnicu?

Vidi ovako, moj je odg, čemu kompliciranje? Knjižiti po računu uru pdv i automatski zaduženje primkom, po računu. I sve pet.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 09:32   #43
Vidim da je ovo zamrlo prije skoro godinu dana, ali imam pitanjce, pa možda još netko odgovori:
Kako račune u veleprodaji izdajem sa navedenim veleprodajnim cijenama (što je valjda i uobičajeno i ispravno), pa nakon sumiranja obračunavam i pridodajem obračunati PDV do iznosa plaćanja, tako radim i predračune u veleprodaji.
E sad me opominju, a što se spominje i u ovoj raspravi, da takav dokument predstavlja obvezu za PDV, mada u njega ne stavljam razradu obračuna poreza po stopama i osnovicama, već ga samo navodim u ukupnom iznosu između iznosa bez poreza koji proizlazi iz navedenih stavki predračuna i iznosa za plaćanje (koji sadrži PDV, a kojega moram navesti radi kupca ukoliko se odluči uplatiti po predračunu, nakon čega mu izdajem račun za predujam ili račun za robu/uslugu koji sadrži sve zakonom propisane elemente koji se tiču PDV-a).
Ukoliko je to pogrešno, trebam savjet kako izdati predračun u veleprodaji sa cijenama bez PDV-a, a da kupac ne mora sam izračunavati iznos koji treba uplatiti ukoliko prihvaća predračun?
PBDudek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.