Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2015., 12:07   #1
Vođenje knjiga za non-EU

Poštovani,

Molim Vas savjet.

Javila mi se jedna non-EU državljanka da je otvorila d.o.o. u mome kraju i da planira prevoziti goste autobusima od točke A do B putem Hotela itd...

Inaće vodim knjige obrtnicima itd... Ali, zanima me dali je non-EU državljanki sa d.o.o. otvorenim u hrvatskoj problem voditi knjige? Koja je razlika između domaćeg i non-EU prijevoznika?

Dali da se upustim u ovo ili je prevelik zalogaj s obzirom da bih znao voditi domaću firmu?
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 14:11   #2
S obzirom da je d.o.o. kojega je otvorio stranac u RH pravna osoba dali je uopće bitno što je vlasnik stranac ili se vodi kao svako normalno poduzeće?
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 10:50   #3
Nema veze od kud je vlasnik.
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 10:53   #4
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
S obzirom da je d.o.o. kojega je otvorio stranac u RH pravna osoba dali je uopće bitno što je vlasnik stranac ili se vodi kao svako normalno poduzeće?
Vodi se kao normalno poduzeće. Nije bitno dali je stranac ili ne. Jedino je teže strancu koji ne govori hrvatski jezik objasniti da mora platiti hrvatske šume, i on se u čudu pita pa gdje su te moje šume kad moram platiti.. sve ostalo je plaćao samo to nije htio...
__________________
Sve što je lijepo ima neku zvrčku, ili je ilegalno, ili je nemoralno, ili goji
Aleksandraracun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.