Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 17:36   #1
Nevezani policajci me kaznili zbog nevezanja!?

Danas sam uočen od strane policijskih djelatnika da razgovaram na mobitel u vožnji i da nisam vezan, u službenom autu. Uočili su me na jednom raskršču, pratili 100-tinjak metara sa njihovom službenom škodom octaviom i signalizirali mi da stanem....iako tih 100 metara nakon raskršča nisam razgovarao na mobitel....Policajac vozač je izašao iz auta i rekao mi da izađem iz auta....Izašao sam iz auta i stao pokraj njihovog auta kod suvozača... Dao sam mu vozačku i prometnu od službenog auta...Kaže mi da nisam bio vezan i da sam pričao na mobitel "ŠTA ČEMO" kaže on....Pravdao sam se da sam pričao sa šefom službeno, vrlo kratko, zbog potrebe posla....Suvozač policajac koji je sjedio u autu, kaže da se to njih ne tiče, da sam ja mogao i sa ljubavnicom pričati "ŠTA ČEMO"...opet isto pitanje... Kažem mu da mu mogu dokazati da je službeni poziv, a i bio sam u službenom autu... Kaže on da ga se to ne tiče i opet pitanje "ŠTA ČEMO"... Kroz cijeli taj razgovor primječujem da oba policajca u njihovom autu NISU VEZANI i da im je sigurnosni pojas sproveden iza sica (sjedala) do utičnice za pojas (vjerovatno da im ne pišti zvučni signal nevezanja). Na kraju su oni umjesto dvije kazne po 500 kuna, napisali jednu kaznu 500 kuna i jedno upozorenje.
Pitanje:
Dali policajci isto moraju biti vezani u autima ili to pravilo za njih ne vrijedi? I dali je moralno, pravedno, etički ili kako to da več napišem, da te službena osoba kažnjava za nešto što oni to isto čine pred tvojim očima?
I drugo pitanje, što im znači ono pitanje, 5-6 puta u toku razgovora "ŠTA ČEMO"?!
Samsonite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:34   #2
Vezati se po zakonu ne moraju (policija, valjda i hitna i vatrogasci...), nisu u prekrsaju a ti jesi, tako da moral i etika otpadaju....

Zbilja ih se ne tice s kime si razgovarao... Ne smijes s nikim...

'Sto cemo' si objasnio sam... Jedna kazna i jedno upozorenje...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:55   #3
Ne moraju samo onda ako imaju sirene ili svjetla upaljena.

Ono "šta ćemo" ti je bilo pitanje koliko ćeš ubost za marendu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:09   #4
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne moraju samo onda ako imaju sirene ili svjetla upaljena.

Ono "šta ćemo" ti je bilo pitanje koliko ćeš ubost za marendu.
Zar nemaju svi panduri kameru na prsima pretpostavljam da s kamerom ne moze bas pitat sta cemo?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:09   #5
dobio si ti kaznu ne zbog vezanja i pričanja već zbog JEZIKA!!!, sljedeći put veži jezik...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:15   #6
Ajd da i ja nekaj "pridonesem"!
Pješke prešao preko pruge kad je rampa bila spuštena i č.137 ...500 kuna ili odmah 250 kuna! Platio!!!!
Neki dan vozim se biciklom kad se upali crveno izmjenično svijetlo na istom prelazu i "uhvati" vozilo.
Sumnjam da ga je vozač i mogao vidjeti i zaustaviti se.
Iza njega jedno 100tinjak metara policija i "radi slalom među spuštajučom rampom" i lovi vozilo.
Onda sam im "očitao bukvicu" o sigurnosti prometa i kako bi ih strojovođa vlaka uvažio i propustio jer su cajkani (bez didu-didu).
Čutali ko pizde!

Danas u Zg, kombi vozilo 190-016! Približim im se i pokažem da upale svijetla. Prestignu me, ali vidim da nisu upalili jer nema pozicijskih. Na semaforu im ponovo pokažem da pale svijetla, po gestikulaciji zaključim da su svijetla upaljena, ali otraga rade samo štop!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:31   #7
Quote:
Samsonite kaže: Pogledaj post
Pravdao sam se da sam pričao sa šefom službeno, vrlo kratko, zbog potrebe posla....Suvozač policajac koji je sjedio u autu, kaže da se to njih ne tiče, da sam ja mogao i sa ljubavnicom pričati "ŠTA ČEMO"...opet isto pitanje... Kažem mu da mu mogu dokazati da je službeni poziv, a i bio sam u službenom autu... Kaže on da ga se to ne tiče i opet pitanje "ŠTA ČEMO"... Kroz cijeli taj razgovor primječujem da oba policajca u njihovom autu NISU VEZANI i da im je sigurnosni pojas sproveden iza sica (sjedala) do utičnice za pojas (vjerovatno da im ne pišti zvučni signal nevezanja). Na kraju su oni umjesto dvije kazne po 500 kuna, napisali jednu kaznu 500 kuna i jedno upozorenje.
Pitanje:
Dali policajci isto moraju biti vezani u autima ili to pravilo za njih ne vrijedi? I dali je moralno, pravedno, etički ili kako to da več napišem, da te službena osoba kažnjava za nešto što oni to isto čine pred tvojim očima?
I drugo pitanje, što im znači ono pitanje, 5-6 puta u toku razgovora "ŠTA ČEMO"?!
Na krivom si putu! TI nisi bio vezan i TI si pričao na mobitel! Dobio si dvije kazne! Novčanu od 500kn i pisanu mjeru upozorenja što je također sankcija. Na tebi je da izvučeš pouku i drugi puta se propisno vežeš, i nabaviš hands free.

Policija isto mora poštivati zakon, a ako si uočio da ne poštuju, tj. da"im je sigurnosni pojas sproveden iza sica (sjedala) do utičnice za pojas" prijavi ih unutarnjoj kontroli, možeš i anonimno, Ministarstva unutarnjih poslova, gdje ćeš opisati koji su prekršaj napravili, kojim su vozilom upravljali, gdje se sve to dogodilo...

Nije moralno i etički da policajac kažnjava, a sam ne poštuje zakon. Policija mora prva, svojim primjerom, poštivati zakon.
jagobero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:48   #8
Očekivao sam pametnije i stručnije odgovore na moj post tj. upit...najrealnije mi je odgovorio "jagobero"....iako ne potpuno..... Zanima me pravno...dali su se policajci dužni vezati...i ako ne...u kojem slučajevima ne... Jel ima netko taj stručni podatak-pravilo ili pravilnik...
Jagobero...u pravu si...ne poričem svoj prekršaj...ali "smeta me" kad dva malo jača (deblja) policajca sjede nevezani i mene kažnjavaju za taj prekršaj...istovremeno kroz čitav razgovor (ne direktno) se osječa njihovo iniciranje da im uvalim koju pinku....ono ponavljanje "ŠTA ČEMO"...
I kome da ih sad tužim....platit ču kaznu...i to je to...
Ovaj post sam i napisao da ako se nekom slično nekad desi da znaju kako reagirati...ili možda prigovoriti policajcima da i oni nisu vezani....ili bi se onda još više zamjerili policajcima i dobili veče kazne.... Šta raditi u takvim situacijama...
Samsonite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:57   #9
Stara narodna kaže; "Ne valja se s rogatim bosti!" Kad ih vidiš okreni glavu na drugu stranu. Ako zakon kaže pali svijetla, upali ih, ne ćeš bankrtotirati, ako ti kažu kopčaj pojas, onda kopčaj. A o mobitelu ne ću uopće, jer i ja mrzim kada se za vrijeme vožnje priča na mobitel, zato što je velika većina inače neoprezna, pa samo rade sranje.

"Što ćemo?" Trebao si reći odmah, sorry, napravio sam sranje, nema pomoći, a zatim se probati dogovoriti za neku blagu kaznu, najmanja moguća, tipa zaboravio svijetla, a zatim plaćanje odmah ili sad, pa se provući sa sićom.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:59   #10
Da, Jogobero ti je dobro odgovorio. Ti si počinio prekršaj i to što i oni čine prekršaj te ne opravdava. Tuži ih na info@mup . hr tako imaš pisani trag, a broj značke bi trebao pisat na nalogu koji ti je izdao.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:02   #11
Quote:
Samsonite kaže: Pogledaj post
ali "smeta me" kad dva malo jača (deblja) policajca
A da su mrsaviji
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:25   #12
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Zar nemaju svi panduri kameru na prsima pretpostavljam da s kamerom ne moze bas pitat sta cemo?
nemaju svi,neće još dugo dugo.A ionako sami pale.

To je bilo pitanje;novčana na licu mjesta ili prekršajni nalog

Quote:
jagobero kaže: Pogledaj post
tj. da"im je sigurnosni pojas sproveden iza sica (sjedala) do utičnice za pojas" prijavi ih unutarnjoj kontroli, možeš i anonimno, Ministarstva unutarnjih poslova, gdje ćeš opisati koji su prekršaj napravili, kojim su vozilom upravljali, gdje se sve to dogodilo...
.

a dokazi

Quote:
Samsonite kaže: Pogledaj post
Zanima me pravno...dali su se policajci dužni vezati...i ako ne...u kojem slučajevima ne...
čl.149 st.1 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama iako to tebi ništa ne treba značit

Quote:
ali "smeta me" kad dva malo jača (deblja) policajca sjede nevezani i mene kažnjavaju za taj prekršaj...
Pa bi tebi trebali dat blokove da i ti njih kazniš :klap:


Quote:
Ovaj post sam i napisao da ako se nekom slično nekad desi da znaju kako reagirati...ili možda prigovoriti policajcima da i oni nisu vezani....ili bi se onda još više zamjerili policajcima i dobili veče kazne.... Šta raditi u takvim situacijama...
Hasnfefer ti je odgovorio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:42   #13
Sivkić....vezano za članak 149 st. 1....policajci nisu imali uključene ni svjetlosne ni zvučne znakove na svom vozilu prilikom zaustavljanja mog auta, a nisu bili vezani...stoga su i oni bili u prekršaju...
A vezano za prijavu njih unutarnjoj kontroli (kako je jagobero napisao)...to si u pravu...nemam dokaza...samo moja riječ protiv njihove...
Samsonite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:58   #14
šta cjepate atome, bio si su prekšaju i ideš se još pravit pametan..
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 21:04   #15
eh al da je imo nekog poznatog u policiji, sve bi bilo gotovo za 3-4 minute uz slogan policije "polako i sugurno, hvala i doviđenja"...ne radi policia ISTO prema svima u prometu...
primjer - lokalni šerifi u manjem gradu. smiju star pđe oče (recimo svoju birtiju i sl) i njima lokalci neće niš. stani ti kao običan građanim koji nemaš niš tebi odma čitaba...

tako da razumijem Samsonnajta...ali, šta da im je išo dat mito (50-100kn za galbec, jer eto od "sirotinjske" policijske plaće oni ne mogu svaki dan plaćat gabelc) i oni uzeli. kako bi on dokazao da su oni uzeli te pare kako mu nebi naplatili kaznu??????
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 21:14   #16
Quote:
Samsonite kaže: Pogledaj post
Sivkić....vezano za članak 149 st. 1....policajci nisu imali uključene ni svjetlosne ni zvučne znakove na svom vozilu prilikom zaustavljanja mog auta, a nisu bili vezani...stoga su i oni bili u prekršaju...
Što ih ne oslobađa da tebe kazne.Nist ti plaćen da kažnjavaš njih nego su oni plaćeni da kažnjavaju tebe.

Zaboravi i kraj priče.Nisi ni prvi ali ni zadnji.
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
kako bi on dokazao da su oni uzeli te pare kako mu nebi naplatili kaznu??????
nikako,a i davanje mita je kazneno djelo.za 50 kn se DO ne bi ni javilo na telefon.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:01   #17
Quote:
Samsonite kaže: Pogledaj post
Očekivao sam pametnije i stručnije odgovore na moj post tj. upit...najrealnije mi je odgovorio "jagobero"....iako ne potpuno..... Zanima me pravno...dali su se policajci dužni vezati...i ako ne...u kojem slučajevima ne... Jel ima netko taj stručni podatak-pravilo ili pravilnik...
Jagobero...u pravu si...ne poričem svoj prekršaj...ali "smeta me" kad dva malo jača (deblja) policajca sjede nevezani i mene kažnjavaju za taj prekršaj...istovremeno kroz čitav razgovor (ne direktno) se osječa njihovo iniciranje da im uvalim koju pinku....ono ponavljanje "ŠTA ČEMO"...
I kome da ih sad tužim....platit ču kaznu...i to je to...
Ovaj post sam i napisao da ako se nekom slično nekad desi da znaju kako reagirati...ili možda prigovoriti policajcima da i oni nisu vezani....ili bi se onda još više zamjerili policajcima i dobili veče kazne.... Šta raditi u takvim situacijama...
Potpuno te razumijem! Platio si 500 kn, a ako slijedećih godinu dana budeš ponovno evidentiran kao vozač koji nije vezan, platiti ćeš još 1.000 kn (pisana opomena bit će zanijenjena s kaznom od 500 kn + nova kazna od 500kn).

Kada si u prekršaju, nemoj prigovarati policajcu i prozivati ga na licu mjesta za prekršaj. Nemoj se s rogatim bosti! Pokušaj dosljedno poštivati prometne propise i sigurnosna pravila, poštuj odredbe iz ZSPC. Koristi sigurnosni pojas, nabavi hands free, poštuj ograničenja brzine...zbog sebe i zbog drugih.

Ako si u prekršaju pokušaj umanjiti štetu, pokaži kritičnost prema svom prekršaju, nemoj ulaziti u nepotrebne rasprave kada si u prekršaju i nemoj tražiti odgovornost u policiji. Oni moraju raditi svoj posao. Ponekad ga ne radr najispravnije i najbolje, takve anonimno prijavi, ako te to već toliko žulja, ali nikako nemoj ulaziti u dokazivanja pravde na terenu.

To ti je moj savjet! I ja sam bio kao ti, pa bi ih postrojavao u onim ratnim godinama, govorio da su jazavci itd., ali ta vremena su prošla. Danas pokušavam poštivati propise. Vežem se, pazim na ograničenja,....tu i tamo se javim na mob., ali pokušavam to izbjegavati.
jagobero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:07   #18
Quote:
jagobero kaže: Pogledaj post
a ako slijedećih godinu dana budeš ponovno evidentiran kao vozač koji nije vezan, platiti ćeš još 1.000 kn (pisana opomena bit će zanijenjena s kaznom od 500 kn + nova kazna od 500kn).
Neki novi zakon

Ako ima opomenu onda samo plaća kaznu jer mu se više ne može "oprostit".ne postoje nikave zamjene.Opomena je kazna za prijašnji prekršaj i ne može mu taj prijašnji prekršaj nitko naplatit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:17   #19
Quote:
Samsonite kaže: Pogledaj post
Sivkić....vezano za članak 149 st. 1....policajci nisu imali uključene ni svjetlosne ni zvučne znakove na svom vozilu prilikom zaustavljanja mog auta, a nisu bili vezani...stoga su i oni bili u prekršaju...
A vezano za prijavu njih unutarnjoj kontroli (kako je jagobero napisao)...to si u pravu...nemam dokaza...samo moja riječ protiv njihove...
Ne mislim da bi oni bili sankcionirani ako bi ih ti prijavio unutarnjoj kontroli. To ne. Ali ako ih argumentirano i anonimno prijaviš, ako opišeš sve njihove pizdarije, budi siguran da ih pritužba na rad može skupo koštati jer postaju zanimljivi unutarnjoj kontroli, ulaze u one koji su problematični, više ih se nadzire u radu i onda će ih unutarnja kontrola za neko vrijeme vrlo vjerojatno uhvatiti u ponašanju koje je stegovni prijestup.

Svojom anonimnom prijavom skrećeš pozornost njihovim nadređenima da u služi imaju šerife, a ne policijske službenike. Ali nitko ti neće vratiti ovih 500 kn, a pisano upozorenje izbrisati. To ti ostaje.
jagobero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:18   #20
Šta se praviš tup. Ti si bio kriv i ti si trebao platiti kaznu. A gospon murjak misli da ga je Bog poslao na zemlju i da je gospodar svemira i bahato te tutka po mozgu sa ŠTA ĆEMO.

Imaš 2 opcije:
1) ponizit se, ispričat njima dvojici, ostalim vozačima koje si ugrozio pričajući na mobitel, mami što nisi bio dobar kad si bio mali, ptičicama na grani i onoj teti što te gleda sa juumbo plakata kraj ceste i moliti ih da ti oproste.
2) reći ponosno da ti napišu kaznu i da prestanu ponavljat ŠTA ĆEMO "jer nsmo zajedno ovce pasli da mi trebaš tutkat po mozgu i učiti me životu"
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.