Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 06:12   #121
Cuke, vi sto cekate bete... Kako se osijecate? Imate kakvih simptoma?
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 07:08   #122
Quote:
vanesssa kaže: Pogledaj post
Cuke, vi sto cekate bete... Kako se osijecate? Imate kakvih simptoma?
ja nemam nikakve ni PMS ni ništa...malo neki osijećaj nečega dolje, neznam, vjerojatno od crinone gela...
Jeno veliko ništa
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:18   #123
evo da se i ja javim. Meni je danas 9 dnt 3-dnevnog, 6-staničnog embria iz prirodnog ciklusa. Beta bi mi trebala biti 12 dan, al to pada u nedjelju, pa ću ja probati izvaditi je već u subotu (duuuugo mi do ponedjeljka)

Meni je ovo 4 transfer do sada i nikada nisam ugledala pozitivnu betu. Svaki put do sada sam bila napuhnuta, užasno su me bolile sise, skpljala mi se slina u ustima, bilo mi lagano zlo, nisu mi pasali neki mirisi i sl (meni se neki od tih simptoma obično javljaju i u PMS-u)
Ovog puta - NIŠTA. Nisam nimalo napuhnuta, čak sam možda malo i smršavila, sise ko da nemam, nikakvi problemi sa mirisima ili okusima. Baš ništa. Jedino što imam a što mi je užasno čudno je što me cca već od 1-2 dana nakon transfera boli oko lijevog jajnika. Punkciju sam imala na desnom jajniku!!!! I ta bol mi se pojačava kako vrijeme prolazi (nije to neka strašna bol, al dovoljno da stalno osjetim taj lijevi dio). Zadnji dan dva čini mi se kao pritisak pred mengu, al opet sve na tu lijevu stranu.
ne znam što da mislim
mjaukalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:34   #124
Quote:
mjaukalo kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim. Meni je danas 9 dnt 3-dnevnog, 6-staničnog embria iz prirodnog ciklusa. Beta bi mi trebala biti 12 dan, al to pada u nedjelju, pa ću ja probati izvaditi je već u subotu (duuuugo mi do ponedjeljka)

Meni je ovo 4 transfer do sada i nikada nisam ugledala pozitivnu betu. Svaki put do sada sam bila napuhnuta, užasno su me bolile sise, skpljala mi se slina u ustima, bilo mi lagano zlo, nisu mi pasali neki mirisi i sl (meni se neki od tih simptoma obično javljaju i u PMS-u)
Ovog puta - NIŠTA. Nisam nimalo napuhnuta, čak sam možda malo i smršavila, sise ko da nemam, nikakvi problemi sa mirisima ili okusima. Baš ništa. Jedino što imam a što mi je užasno čudno je što me cca već od 1-2 dana nakon transfera boli oko lijevog jajnika. Punkciju sam imala na desnom jajniku!!!! I ta bol mi se pojačava kako vrijeme prolazi (nije to neka strašna bol, al dovoljno da stalno osjetim taj lijevi dio). Zadnji dan dva čini mi se kao pritisak pred mengu, al opet sve na tu lijevu stranu.
ne znam što da mislim
Ma odi u šetnju, na film, kazalište, večeru, druženje, izlet ...
Misli da što manje misliš i da ti što brže prođe vrijeme i ova neizvjesnost do rezultata bete.
Znaš i sama da nema pouzdanih ranih znakova.
Ali još samo sutra i u subotu ćeš znati da li se zapelcalo.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 14:50   #125
mjaukalo ja isto imam večinom navečer i noću slaba probadanja i pikanja na lijevoj strani(isto punkcija bila na desnom jajniku), vele da je to pozitivno tako da nam vibriram za velike bete!
Ja danas 8dnt počela osiječati bradavice, malo me pikaju pa peku, nemam pojima, u ponedjeljak bi trebala kao ne dobiti, neznam kako ću reagirati na crinone gel, hoće na vrijeme doći M ako se nije oplodilo...isto dani sporo prolaze, koliko god htijela ne misliti na to i zaokupiram se sa svime i svačime, opet mi nejde iz glave...mada sad prvi put da se ne nadam ono podsvjesno da je to to...nemam taj filing....
a nočas sanjala da mi je beta bila oko 200, a taman se zaljubila u nekog momka i on u mene i nešto smo muljali(no ja nisam u snu imala muža) i morala sam mu nekako reći da sam trudna(neznam s kim sam na kraju bila trudna), umrla od smijeha kad sam se probudila, što nejebica radi
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:00   #126
Drage cure koje cekaju za betu, vibriram pozitivno da beta bude onako kako treba biti.
Ja poslije menge idem na UZV, pa onda u prirodni ciklus, ako bude folikula, tako da me sve to ceka kao i vas.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:11   #127
Lena, oplodilo se je Pitanje jel se primilo

Simptome ne gledajte još tako rano - pravi dođu s betom. A u početku je ona mala - ovo je više progesteron. Iako znam, i ja ih na sebi uvijek tražim i osluškujem. No od kad su me zadnji puta svi simptomi prevarili, ljutim se na njih

Nek mi netko pošalje mengu, sad kad ju čekam nikako doć...dani mi se vuku
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:28   #128
O.. Vidim da ima terminusa. Ja ne ocekujem mengu u utorak.

Danas mi je frendica rodila. To bi bila 5 trudnoca bliskih mi osoba koju sam otpratila na postupcima.
Danas mi nebu dobar dan. Vec osjecam laganu depresiju.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:07   #129
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
mjaukalo ja
a nočas sanjala da mi je beta bila oko 200, a taman se zaljubila u nekog momka i on u mene i nešto smo muljali(no ja nisam u snu imala muža) i morala sam mu nekako reći da sam trudna(neznam s kim sam na kraju bila trudna), umrla od smijeha kad sam se probudila, što nejebica radi
ahahah ja isto gluposti sanjam. Sanjala sam da prodajem na placu?!?!? tj. nekom buvljaku al najveći problem mi je što ne mogu obući svoju kožnu jaknu jer sam trudna. I sad sve neka drama oko te moje jakne, a to što sam trudna to je skroz normalno.
mjaukalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:31   #130
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Lena, oplodilo se je Pitanje jel se primilo
Joj da, baš ga gluposti lupam!
A baš ga ta M zajebava, kad ne terba dođe, a kad je čekaš onda joj se i ne žuri

mjaukalo nešto nam snovi žele reći
BleckB ~~~~~~~~~~~da ne dođe u utorak! Drži se, sad si sigurno ti na redu moraš biti!
Snoopy ajde pridruži nam se u čekanju bete, tj ti dođi mi odemo
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:51   #131
Hej cure i ja krećem sa mpo , cekam da M stigne pa da krenem s bockanjem. Znam da je individualno, al većinom kad obicno punkcija bude, koliki folikul bi otprilike trebao bit za punkciju?
MAMIBLUE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 07:34   #132
Punkcija bude 12 13 14 15 16 dan.. odnosno dok folikul ne dođe do cca 18 19 mm kad se daje štoperica i onda za 36 sati je punkcija.
Meni je najčešće bila na 14 dan iako sam bila jednom i na 12 dc.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 07:47   #133
Quote:
MAMIBLUE kaže: Pogledaj post
Hej cure i ja krećem sa mpo , cekam da M stigne pa da krenem s bockanjem. Znam da je individualno, al većinom kad obicno punkcija bude, koliki folikul bi otprilike trebao bit za punkciju?
ej eto i tebe! Neznam kako je pod stimulacijom, to i mene zanima, ali i tako je sve individualno. Ovisi kako se folikuli razvijaju. Meni je štoperica bila na 12dc, folikul je bio 16mm, punkcija 14dc(kako mi i inače pada ovulacija) ali nisam čula koliko mm je bio...
Ja isto ne vjerujem više simptomima, ali ako me osjećaj ne vara mislim da od ovog postupka neće biti ništa. Tako osjećam, i ne mogu se nikako uvijeriti da nije gotovo dok M ne dođe. I tako mi je sve isto i suzdržavam se da ne odem trčati jer imam veliku potrebu da se izmorim pošteno, no dati ću si još tih par dana. Idem jesti to mogu, i mislim da ću ovih dana skupit koju kilu viška...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:28   #134
Cure, tko vadi betu danas?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:29   #135
Aha, znači otprilike na 18-19mm se daje stoperica. Meni je prvi put pa mi je sve novo.
MAMIBLUE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 08:56   #136
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Pitanje za curke iz Zagreba. Gdje nabavljate šprice i injekcije?
Sve lijekarne u koje sam do sada došla imaju najmanju špricu od 2,5 ml ili 5
One fine tanke inzulinske ni u snu.

Jel se to više opće i prodaje? Ili su svi inzulini prešli na neke fensi šmensi penove i kajjaznamkaj.
Ja ti nabavljam u ljekarni Zeus na Borongaju...sto se tice sprica, pa zar ti nisu dovoljne od 2 i 5ml?
A mozes probati i u Farmaciji u Ivanicgradskoj
Nazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 08:58   #137
Quote:
MAMIBLUE kaže: Pogledaj post
Aha, znači otprilike na 18-19mm se daje stoperica. Meni je prvi put pa mi je sve novo.
Meni su ti uvijek davali stopericu na 17-18mm..
Nazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:01   #138
Cure, moze pomoc kod vas koje ste bile u dugom protokolu...meni je danas 10ti dan Decapeptyla...a menge niotkuda...koliko se tolerira da kasni???
Prosla dva puta u dugom protokolu bi mi uvijek dosla do 9-10 dana..a sada nikako
Nazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:03   #139
svi ste utihnuli...a ja dolazim svako malo pročitati nešto, neke vesele vijesti...a ono ništa
malo ću vas onda ja izgnjaviti sa svojim "nesimptomima"...danas mi je 10dpt, tu i tamo dolje nešto osijetim, ali rijetko...bradavice me počele peči jučer baš onako jako, toliko da sam noćas sanjala da dojim....imam u grlu i ustima od jučer okus kao da sam se dan prije napila pa onda onaj bljek okus. Nisam pila majke mi!
zanam da ovi "simptomi" ništa ne znače, ja ih pišem jer nitko drugi neće i da se vidi na kraju koliko se umišljenih simptoma može imati a sve od PMS-a, jer koliko god da bi htijela da sam trudna, kolike sam sreće neće od prve mene,neeeee...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:37   #140
Quote:
MAMIBLUE kaže: Pogledaj post
Aha, znači otprilike na 18-19mm se daje stoperica. Meni je prvi put pa mi je sve novo.
ma moze i 17 ak doc procijeni da brze rastu.. zato se ide na ultrazvuke prije
U svakom slucaju dobijes li ju na 17 18 ili 19 definitivno budi sigurna da nece puknuti ranije ( od onih 36 sati) bez obzira na veličinu.
Ja sam jednom imala neki ludi folikul koji je bio barem 1 mm ispred drugih ali doc se vodio veličinom ostalih koji su bili podjednake veličine - hocu reći radije jedan propustiš i dobiješ 5 drugih koji su ok nego da naštelavaš po ovom najvecem i sjebes ostalih 5.
Na kraju se iz tog postupka 2 nisu oplodila, a koji su točno, najveci ili najmanji - nikad necemo znati
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.