Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 23:29   #41
nije jedini način da ostanete u hrvatskoj taj da mu tata umre (šokirana sam da je svoju patologiju takvim pipcima proširio na tebe), nego da on uzgoji kičmu. zapravo, to bi čak bilo žalosno zvati kičmom za ove mrvice koje ti pruža.

jasno mi je da djecu često uslijed obiteljskih problema pere nekakav stockholmski sindrom, ali što je previše, previše je, a ovo je nešto najbizarnije što sam u zadnje vrijeme pročitala.
s obzirom na tako rijetko viđanje, zapitaj se koliko ti njega zapravo uopće poznaš.

ne treba ti to. nikome to ne treba.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 00:01   #42
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post

Moja patologija s beskonacnim cekanjem je mozda u tome sto sam, slijedom dogadaja, odrastala prakticki bez majke. Od moje 4. godine ja majku vidim dvaput na godinu... Odgajala nas je baka. Mislim da sam tu izucila umijece cekanja...


Moji roditelji su fenomenalni ljudi, obozavaju nas, razumni su, duhoviti, osjecajni.
Bi li se ovaj opis i kako se ti osjecas uz njega mogao primjeniti i na tvoje roditelje?
I njih si vidjala rijetko, slicno kao sto se i s njim vidjas.

Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Cinjenica da je zbilja, ali najiskrenije, dobar covjek, ima ogromno srce i pomogao bi svima, a da ne bi trepnuo sto to kosta njega... Empatican je, njezna dusa i to sto osjecam neopisiv mir kad se privijem uz njega... Divan je i njezan, obziran, nije mu nikakav problem kuhati, spremati... Ima najdublje oci na svijetu i kad se nasmije, dodje mi da zaplacem od srece.. Mislim sad to zvuci kao na placu, uzasno je tesko nepoznatim ljudima prezentirat nekog koga nikad nisu vidjeli niti dozivjeli. Cini me sretnom kad je tu..
Ako imas volje, pogledaj temu projekcije i obrasci u ljubavnim odnosima.
Mozda ti neke stvari postanu razumljivije, i tvoje dugogodisnje cekanje i nedonosenje odluke o prestanku cekanja.
Izgleda da je to obrazac na koji si naucila i koji ti je poznat.

Evo za pocetak

Quote:
"Postoje mnogi individualizirani oblici patologije ljubavi, koji rezultiraju svjesnom patnjom, i koje psihijatri i sve veći broj laika jednako smatraju za neurotske. Osnovni uvjet neurotske ljubavi leži u činjenici da jedan ili oboje »ljubavnika« ostaju privezani uz figuru roditelja i kad odrastu prenose osjećaje, očekivanja i bojazni, koje su jednom imali prema ocu ili majci, na ljubljenu osobu. Osobe koje su u pitanju nikada se nisu oslobodile obrasca infantilne povezanosti i traze taj obrazac u svojim afektivnim zahtjevima u doba zrelosti. U takvim slucajevima osoba je afektivno ostala dijete od dvije godine, ili pet, ili dvanaest, dok je intelektualno i socijalno na razini
svoje kronoloske starosti. U težim slučajevima ta emocionalna nezrelost vodi do poremećaja u čovjekovoj društvenoj djelatnosti, u lakšima, međutim, sukob je ograničen na sferu intimnih ličnih odnosa. "
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:22   #43
Meni se čini da je ovdje lonac našao poklopac.

On ima jednu vrstu patologije, a ti drugu - i tako se nadopunjujete.

I, kako si rekla, on je tvoj izbor za vječnost, pa zašto onda ovakvo stanje ne bi potrajalo i tijekom iduća četiri života?

Meni sve skupa zvuči strašno, on je (možda) u klopci, ali i ti si u još goroj jer plešeš kako on svira.
Oboje ste već u srednjim godinama, ako sam dobro shvatila.
Brzo ćete u treću dob. Vrijeme leti, a ti čekaj kao u onoj divnoj pjesmi.

Moju je poznanicu dečko ostavio nakon 20 godina takvog nenormalnog hodanja. Problem je bila njegova mama pa je 20 godina trčao između cure i mame i na kraju napucao "curu", sada već sredovječnu ženu. Ogorčenu na cijeli svijet, a sve je sama sebi skuhala.
Eto, samo jedan primjer iz života, pa ti vidi.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:44   #44
Ma ovo je bolesno. Pa lik ti je pičkica. Šta ti točno vidiš u njemu?
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:44   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne ismijavam ga. Zgražam se nad tim dijelom.

Pomozi si nekako, jebote. Imaš malo forumskih postova, ali svi su redom smisleni, s glavom i repom - stvarno ne vidiš da ovdje imaš ozbiljan problem?
Vidim da imam, ne bih bila ovdje da nisam svjesna toga. Uopce ne razgovaram o toj temi s frendicama/obitelji jer me sram uopce odgovariti na neka skroz uobicajena pitanja... Odlucih cuti misljenja ljudi koji nisu nikako emotivno upleteni u pricu.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vjeruješ li da ima takvih, s takvim osobinama, koji su uz to odrasli muškarci?
Vjeruješ li da zaslužuješ takvog?

Jesi ikad bila na psihoterapiji?
Ti si zapravo solo. Viđaš se s njim, ali to nije pravi odnos, to je odnos na aparatima.
Vjerujem da mozda negdje tamo i ima, ali ja takvog nisam u svome zivotu nasla.
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
pitanjce. zašto ga voliš?

ot mišljenje. život je jednostavno prekratak za čekanje. propustila si potencijalno puno boljih odnosa, koji bi te više ispunjavali i u kojima bi bila sretnija. jer, očito je da u ovom nisi.
Tocno tim rijecima mi je i sam znao reci. Mislim da nisam propustila nesto bolje. Naime, ovih 9 godina koje spominjem, to su godine koliko se mi poznajemo ukupno. Nismo od prvog dana hodali... U prvom periodu dok je bio posvecen poslu, ja sam imala svoj zivot i neke veze. Od 2012. smo mi nekako krenuli s povremenim druzenjem, ali puzevim korakom, sve do pred kraj 2015. kad je postalo sluzbenije, odnosno, poceli smo se zajedno pojavljivati na dogadajima tipa vjencanja/krstenja , druzenja s prijateljima...
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Mislim da je vaša veza postala žabokrečina i sada se samo čeka da prođe dovoljno vremena da ispari sama od sebe

Užasno mi je što ti pišem post u ovakvom tonu i sa ovakvom prognozom jer vidim da ga voliš i još si u fazi iščekivanja “ čuda “- ali draga moja ... on je dozvolio da ga životna situacija ponese u svoj kaos i nije iskoristio elan kojeg pruža ljubav te se pobrinuo za vas dvoje.

Mislim da je prekasno za bajke i happy End ali svjedno ću ti držati fige i nadati se da sam potpuno u krivu

P.S. Znam da ti znaš i razumiješ kako i zašto je uvijek netko i nešto ispred tebe ..znam da su njegovi razlozi vrlo jasni i snažni .. ali ne bi trebali biti dovoljni ako na taj način odbacuje svijetlu budućnost.
To mnogo govori o njemu - možda čak i da ima neko kliničko stanje poput depresije i sl
Svejedno , mogao je potražiti pomoć -pogotovo u zemlji gdje je takva pomoć još uvijek besplatna.
Ali nije ni to uradio za vas ...

Čuvaj se
Hvala ti na postu. I na drzanju figa.
Ovo s depresijom nije posve iskljuceno.

Iako vecina postova ide u smijeru kritiziranja njega, ja ne mogu reci da on ne poduzima bas nista. Otkako je ostao bez posla, pokrenuo je OPG. Poslao je stotine zamolbi. Ove godine je odlucio upisati neke skole i tecajeve kako bi si prosirio vjestine i mogucnosti zaposljavanja, kako kod nas tako i vani. I to je zadnja etapa nakon koje definitivno sibamo van. Prema planu.
To bi trebalo biti u sijecnju sve gotovo pa cemo vidjeti pakiraju li se koferi ili ce se dogoditi opet nesto radi cega treba "jos malo pricekati".
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Znam tipa kod kojeg je ženidba i imanje dijece bio zabranjeni topik, i tako je jadnu curu zavlačio godinama... dok iznenada nije naišla prava. S tom se oženio odmah, i ubrzo postao aktivan na imanju dijece. Izvrnuta priča naopako.
Znam da mozda tako zvuci, ali zbilja nije taj slucaj. On obozava djecu i stoput je zamisljao nasu malu Saru. Da, imamo imena vec. On zeli pobjeci od svega doma, samo nije spreman za dramatican rez, vise nekako pokusava sloziti stvari da sve sto napravi, prodje bez nekih teskih osjecaja. Kao, prirodnim procesom. "Evo, napokon sam nasao posao, idem van", "A ako bas moras, nista, sretno ,javi se" - to bi bio valjda najlaksi i najljepsi scenarij, i nema zelju da umjesto toga dozivljava pickaranje i brisanje iz oporuke. Samo meni to bas ne djeluje realno. Uvjerena sam, kad dodje trenutak da ide (najavio je da ide van u sijecnju za poslom), biti ce kukumakanja i plakanja, i kukulele ne idi sine, kako ce mama sama... Ocekujem da se iznenada pojacaju i neki njeni simptomi da mu bude jos teze.. On tvrdi da ga nista nece odgovoriti tada.

Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
S obzirom da nažalost imam nekog iskustva s osobom koju su roditelji zlostavljači (psihičko/fizički) indoktrinirali da ipak dodam koju. Nema tu pomoći, uvijek će oni imati kontrolu. Ma koliko on tebe volio.
I meni je moja govorila kako nikada nikog nije toliko voljela, kako joj nikada s nikime nije bilo toliko dobro i sve te priče. Ali uvijek bi bio dovoljan jedan mig roditelja, jedan trenutak koji ostanu nasamo s njom da nju sjebu a nama vezu pretvore u pakao. Mislim da postoji dobar razlog zašto ovdje roditelji za tebe ne znaju jer da znaju vraga bi to potrajalo 9 godina. Ne bi ste preživjeli prvu.
On ima sreće da je u tebi pronašao nekoga dovoljno pasivnog tko neće tražiti ono što mu pripada u vezi. A ti si možda prešla rub zone odakle si još mogla spasiti.
Ovo boldano i on vjeruje. Stalno ponavlja da su unistili 2 braka (bratu i sestri) i da me ne zeli da svoje otrovne pipke prenose i na nas.

Odaziv na temu je prilicno dobar. Pretresli ste sve smjerove, to mi je ok... Nisam doduse procitala nista sto vec nisam izanalizirala nebrojeno puta u svojoj glavi, ali je drugacije kad to cujem od objektivnih ljudi. Mozda, doduse, ta objektivnost malo zakine od potpunog shvacanja, ali nema veze, taj dio je na meni.

Netko me pitao jesam bila ikad na psihterapiji. Nisam, ali uopce ne zazirem od toga.
Volim analizirati i razumjeti procese koji se dogadjaju u meni, ne bjezim od suocavanja ni sa cime.
Netko je spomenuo da sam pasivna, nemam kicmu, ne smijem traziti nista. Ne bih se bas potpuno slozila, jer ja znam imati trenutke kad mi je dosta i kazem mu sve ovo sto i vama kazem, da mi je dosta tog cekanja i takvog zivota, ali kao sto rekoh, on padne u neku superdepresivnu epizodu, zakljuci kako mi je dosta njega, place, sav je jadan i tuzan, redovito mu krv krene na nos i strah me da mu se nesto fizicki ne poremeti u glavi ako nastavim inzistirat jer mi taj izboj krvi nije nekako uobicajen da se dogadja... A probajte zamislit da nastavljate cijedit covjeka iz kojeg doslovno curi krv od pritiska.
Slomi se kad sam tuzna, onda se nekad pravim jaca no sto jesam, da njemu bude lakse. Ali, mislim da sve losije glumim.
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:50   #46
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Bi li se ovaj opis i kako se ti osjecas uz njega mogao primjeniti i na tvoje roditelje?
I njih si vidjala rijetko, slicno kao sto se i s njim vidjas.



Ako imas volje, pogledaj temu projekcije i obrasci u ljubavnim odnosima.
Mozda ti neke stvari postanu razumljivije, i tvoje dugogodisnje cekanje i nedonosenje odluke o prestanku cekanja.
Izgleda da je to obrazac na koji si naucila i koji ti je poznat.

Evo za pocetak
Hvala puno za link i komentar, razmisljam o tome koliko tu ima istine. A svakako cu procitati i temu.
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:32   #47
Bolje ti onda nemoj više potezati tu temu da se on ne bi uzrujao i da ne dobije krvarenje iz nosa.

Oprosti, sama sebi zvučim cinično i ružno i ne želim tebe činiti još jadnijom, ali upravo si napisala da čak i kad se pokušaš izboriti za pravo na vlastite potrebe, nekako njegove uspiju doći u prvi plan pa onda nije bitno to što si ti nesretna jer on krvari.
Podsjeća na vrtićarce koji povraćaju od bijesa kad nešto nije po njihovom.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:55   #48
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Hvala puno za link i komentar, razmisljam o tome koliko tu ima istine. A svakako cu procitati i temu.
Ta tema ima 50tak stranica postova koji nisu ni kratki bi brzo probavljivi. Krenes li ti to sad citati zabavit ces se koji mjesec, pa onda mozes poceti jos malo proucavati neke knjige i tu i tamo preispitivati sto znaci ovo, sto ono. Za dvije do tri godine mozda pocnes razmisljati o tome da bi mogla popricati s nekim strucnijim jer ce ti se hrpa procitanog pretvoriti u nesto sto se cini kao odgovor, ali samo fali jos taj neki zavrsni detalj. Pa ti se onda nece svidjeti taj netko strucan s kim ces popricati, pa ces jos malo sama citati, otvoriti do onda jos koju temu na forumu, a buduci si pismenija od vecine vjerojatno ce ti netko reci i da lijepo pises. I tako, godinu po godinu, proci ce jos 9. I bit ces tu gdje si i danas, s potpuno istim pitanjima, s potpuno istim strahovima. Doduse, mozda mrvicu narastu.

Zelis li za 9 godina biti tu gdje si i sad? Jer sanse su ti jako dobre za to. Ako bi nesto drugacije, bolje, morat ces se jako zasamarati i okrenuti se za 360 (). Onako, ostri rezovi, bez odgadjanja, bez gledanja unazad, bez posustajanja. To mislim da je jedino sto moze dugorocno znaciti neku stvarnu promjenu. Sve ovo cici mici pomalo ufino, kurac od ovce. Vidimo se za 9 godina na istom mjestu.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:08   #49
Imao sam sličnu situaciju, iako ne toliko ekstremnu kao tvoju.

Naime, bivša djevojka je živjela s mamom i bakom. Baka je glava familije i njena riječ je zadnja, tu nema pogovora. Po bakinom, plan je bio sljedeći - prvi završi faks, a onda dečki, dejtanje i sl. Budući da joj je ona djelomično financirala fakultet, nije smjela ni htjela ništa prigovoriti. Tako da, nije smjela baki reći za mene. Morala je izmišljati izgovore da bi se mogla vidjeti sa mnom, ja sam smio doći kod nje samo kad bake ne bi bilo doma... uglavnom, frustriralo mje to što nismo mogli imati normalan odnos. Ona je stalno obećavala da će reći baki za nas, da će se posvađati s njom ako treba... ali konstantno odugovlačenje s tim, dok mi nije prekipilo, shvatio sam da do toga vjerojatno nikad neće doći, da se nije spremna suočiti s bakom, bez obzira o čemu se radi. Rekao sam da ne mogu više tako i prekinuo. Nije bila nimalo lagana odluka, ali znao sam da je jedina ispravna. Nekad treba biti racionalan.

Sa sadašnjom djevojkom sam oko 3 i pol godine u vezi. Iako je i tu bilo raznih prepreka, ona se borila za nas, i to me zapravo osvojilo.


Ono što želim reći - ako se partner nije spreman izboriti za vas, obino nije vrijedno borbe.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:24   #50
Tesko da bi taj odnos medu vama mogao funkcionirati.
Ocito je da ste oboje teski mazohisti. A mazohisti bi se trebali uparivati sa sadistima, ne sa mazohistima.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:30   #51
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Imao sam sličnu situaciju, iako ne toliko ekstremnu kao tvoju.

Naime, bivša djevojka je živjela s mamom i bakom. Baka je glava familije i njena riječ je zadnja, tu nema pogovora. Po bakinom, plan je bio sljedeći - prvi završi faks, a onda dečki, dejtanje i sl. Budući da joj je ona djelomično financirala fakultet, nije smjela ni htjela ništa prigovoriti. Tako da, nije smjela baki reći za mene. Morala je izmišljati izgovore da bi se mogla vidjeti sa mnom, ja sam smio doći kod nje samo kad bake ne bi bilo doma... uglavnom, frustriralo mje to što nismo mogli imati normalan odnos. Ona je stalno obećavala da će reći baki za nas, da će se posvađati s njom ako treba... ali konstantno odugovlačenje s tim, dok mi nije prekipilo, shvatio sam da do toga vjerojatno nikad neće doći, da se nije spremna suočiti s bakom, bez obzira o čemu se radi. Rekao sam da ne mogu više tako i prekinuo. Nije bila nimalo lagana odluka, ali znao sam da je jedina ispravna. Nekad treba biti racionalan.

Sa sadašnjom djevojkom sam oko 3 i pol godine u vezi. Iako je i tu bilo raznih prepreka, ona se borila za nas, i to me zapravo osvojilo.


Ono što želim reći - ako se partner nije spreman izboriti za vas, obino nije vrijedno borbe.
Meini je ovo apsolutno i skroz (da, oboje ) u redu i tu dalje nema o čemu pričati. Činjenica je da je tvoj slučaj studentski, a ovaj i nije baš.. i smatram da nikako nisu komparabilni.

I nemam pojma šta si forsirao upoznavanje s bakom i to za vrijeme njena studija, a znaš kakva je situacija Btw. djevojka ti je jasno davala do znanja da joj je faks jako bitan i da ne želi razočarat TheBabaInvestments, jedino šđto si ti trebao napraviti jest biti uz tu curu i planirati što nakon njena faksa, a ne joj srat.

Baba je po meni skroz okej i u pravu. Staljinistički nastrojena žena, ali žena sa zdravim i ispravnim stavom.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:35   #52
Na stranu sad sve ostalo oko ove veze, jer manje-vise je sve receno, nema se tu vise sta za dodati, nego meni je zapelo za oko nesto drugo... to sto mu krvari iz nosa svaki puta kada se uzruja... hmmm, jos nisam cuo da nekome krv curi iz nosa kada se uzruja...ne znam bas jel to normalno, mozda bi mogao otici na pregled...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:49   #53
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Meini je ovo apsolutno i skroz (da, oboje ) u redu i tu dalje nema o čemu pričati. Činjenica je da je tvoj slučaj studentski, a ovaj i nije baš.. i smatram da nikako nisu komparabilni.

I nemam pojma šta si forsirao upoznavanje s bakom i to za vrijeme njena studija, a znaš kakva je situacija Btw. djevojka ti je jasno davala do znanja da joj je faks jako bitan i da ne želi razočarat TheBabaInvestments, jedino šđto si ti trebao napraviti jest biti uz tu curu i planirati što nakon njena faksa, a ne joj srat.

Baba je po meni skroz okej i u pravu. Staljinistički nastrojena žena, ali žena sa zdravim i ispravnim stavom.
Ma nije meni bilo do upoznavanja. Ali sama činjenica da se moramo skrivati, a imamo više od 15 godina jel', mi je neprihvatljiva.

Nije tu pitanje bitnosti faksa, nego pasivnosti. Umjesto da se suprotstavi baki, išla je linijom manjeg otpora.
Znam da nije bila jednostavna situacija, ova autoričina je još gora, ali to su osobine koje me smetaju kod partnerice. Očito nismo bili kompatibilni i nisam više htio gubiti vrijeme na taj odnos.
Ljudi najviše griješe misleći da će se bitne loše stvari i navike, bitne karakterne osobine koje nam smetaju, promijeniti. A u velikoj većini - neće.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:12   #54
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ma nije meni bilo do upoznavanja. Ali sama činjenica da se moramo skrivati, a imamo više od 15 godina jel', mi je neprihvatljiva.

Nije tu pitanje bitnosti faksa, nego pasivnosti. Umjesto da se suprotstavi baki, išla je linijom manjeg otpora.
Znam da nije bila jednostavna situacija, ova autoričina je još gora, ali to su osobine koje me smetaju kod partnerice. Očito nismo bili kompatibilni i nisam više htio gubiti vrijeme na taj odnos.
Ljudi najviše griješe misleći da će se bitne loše stvari i navike, bitne karakterne osobine koje nam smetaju, promijeniti. A u velikoj većini - neće.
Pa čini se da ti je bilo do upoznavanja. Nema se ona šta suprostavljat ženi koja ulaže u njenu budućnost i ima jasne uvjete, pogotovo ne radi nekog klipana koji ju je u konačnici ostavio, danas govoreći da je gubio vrijeme.

Znam curu čiji su starci svojim kćerima rekli da jednostavno ne žele upoznati niti čuti za dečke njihove dok ne završe fakultet, bilo to u roku ili ne (na njima je, hoće li 5 ili 10 godina, ako kužiš )

I njen dečko je to ispoštovao, 5 godina (+ 3 što u srednjoj, dakle 8), iako je ona jako željela njega upoznati sa svojim roditeljima, ali jednostavno je i sama poštovala njihove jasno postavljene kriterije. Vjenčani su.

Meni je to skroz u redu, takav stav o školovanju i pičkama koji će potencijalno jebat moje kćeri.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:24   #55
Dva moguća pristupa problemu:

Pretpostavimo da on govori istinu. Zlostavljan je i onemogućavan u normalnom životu od strane roditelja. Ukoliko roditelji ne žele svojoj djeci boljitak, treba ih se ostaviti iza sebe. Razbaštinit će ga? Pa što. Nek si zabiju kuću i ostavštinu u guzicu.
On je previše sjeban da bi to napravio?
Ili jabuka ne pada daleko od stable - manipulativni roditelji -> manipulativan sin?

Pretpostavimo da ne govori istinu - dakle, roditelji su normalni, ili možda nisu ni živi više?
U tom slučaju priča prerasta u to da on živi s normalnom obitelji, a ti si tu fantastično izmanipulirana ljubavnica koja živi u wonderlandu.

Koja god da je varijanta, predugo si ga već čekala.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:25   #56
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Nisam uopce znala gdje bih smjestila temu...
Ova pjesma sam ja i moj zivot...

Konstantin Simonov
"Čekaj me"

Čekaj me, i ja ću doći,
samo me čekaj dugo.
Čekaj me i kada žute kiše
noći ispune tugom.
Čekaj me i kada vrućine zapeku....
Oprosti, ali ova pjesma pokazuje da i ti imaš (o, itekako) sklonosti mazohizmu. Osim ako nisi pisala nakon popijene pola litre neke teške žestice.

Ufff, vaš život (ne samo zajednički, nego i pojedinačni) je na stand by-u, i to (pre)dugo. S tim da ti, kao, imaš neku viziju da nešto treba učiniti, pa i konkretne planove koji se onda, izjalove jer tvom dragom, sorry na grubosti, krvari iz nosa.

A oboje ste između 30 i 40 godina. Ajme.

30 i 40 godina. Ljudi su toj dobi čuda stvarali, a tvoj dragi nemre prerezat pupčanu vrpcu. Bar ne bez stručne pomoći.

Bojim se da nisi ni ti daleko od toga da potones u to nezdravo stanje (bivanja, ali i razmišljanja). Poistovjećuješ se s pjesmom Čekaj me i proglašavaš je naslovnom temom tvog života.

Odamakni se od toga. Proglasi pauzu za razmišljanje i sabiranje. Sjedi u miru, sama sa sobom i vidi kako ljudi žive svoje živote, a kako vi živite svoj. Pusti njega da razmisli i sabere se.

Nakon toga poduzmite nešto, ako želite zajednički živjeti. Suočite se sa zmajoglavim roditeljima, pa što i da ga razbaštine.

Negdje sam pročitala da nemreš prijeć rijeku ako sjediš i gledaš u nju.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:39   #57
Ja bih samo dodala još jednu stvar, koja je posve nebitna jer se u ovoj priči uopće ne radi o tome, ali čisto da ostane zapisano, da ne bi bilo da to nitko nije rekao:

U Hrvatskoj je jako, jako teško (borderline nemoguće) razbaštiniti jedno od svoje djece.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:55   #58
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja bih samo dodala još jednu stvar, koja je posve nebitna jer se u ovoj priči uopće ne radi o tome, ali čisto da ostane zapisano, da ne bi bilo da to nitko nije rekao:

U Hrvatskoj je jako, jako teško (borderline nemoguće) razbaštiniti jedno od svoje djece.
Sad kad si spomenula me zanima postoje li podaci (javno dostupni) koliko ljudi to uopce pokusa napraviti? Godisnje.

I moze li se nekog razbastiniti bez njegovog znanja? Drugim rijecima, hocu li dobit neku obavijest ako se desi?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:00   #59
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Vjerujem da mozda negdje tamo i ima, ali ja takvog nisam u svome zivotu nasla.

Tocno tim rijecima mi je i sam znao reci. Mislim da nisam propustila nesto bolje. Naime, ovih 9 godina koje spominjem, to su godine koliko se mi poznajemo ukupno. Nismo od prvog dana hodali... U prvom periodu dok je bio posvecen poslu, ja sam imala svoj zivot i neke veze. Od 2012. smo mi nekako krenuli s povremenim druzenjem, ali puzevim korakom, sve do pred kraj 2015. kad je postalo sluzbenije, odnosno, poceli smo se zajedno pojavljivati na dogadajima tipa vjencanja/krstenja , druzenja s prijateljima...
Kakve su ti bile te veze?
Redovno vidanje ili ti je bilo previse?

Ovaj puzev pocetak koji je polako prerastao, doduse, vise formom nego ucestaloscu druzenja u sluzbeni, moze se gledati kao tvoj odnos s roditeljima.
Rijetko uzivo, ali znas da su tu negdje za tebe.
Tako nekako dodje i s njim. Znas da te voli, ali....okolnosti i to.



Quote:

Iako vecina postova ide u smijeru kritiziranja njega, ja ne mogu reci da on ne poduzima bas nista. Otkako je ostao bez posla, pokrenuo je OPG. Poslao je stotine zamolbi. Ove godine je odlucio upisati neke skole i tecajeve kako bi si prosirio vjestine i mogucnosti zaposljavanja, kako kod nas tako i vani. I to je zadnja etapa nakon koje definitivno sibamo van. Prema planu.
To bi trebalo biti u sijecnju sve gotovo pa cemo vidjeti pakiraju li se koferi ili ce se dogoditi opet nesto radi cega treba "jos malo pricekati".
Cak i da nema takve starce-tlacitelje, ovo ne lici na 'pakiram kofere za tri mjeseca i selim u nepoznato. Prema planu.'
Tecajevi i skole ne traze njegovu prisutnost tu?
To je preko kompjutera ili ce sve bit gotovo?
OPG-om ce se bavit netko drugi?
Ako mu koja molba prodje, kako ce objasniti starcima da ipak ide?
Ne znam, nekako to sve vise vuce na ukopavanje tu a ne na rezanje korijenja uraslog u domacu grudu.

Quote:

Znam da mozda tako zvuci, ali zbilja nije taj slucaj. On obozava djecu i stoput je zamisljao nasu malu Saru. Da, imamo imena vec. On zeli pobjeci od svega doma, samo nije spreman za dramatican rez, vise nekako pokusava sloziti stvari da sve sto napravi, prodje bez nekih teskih osjecaja. Kao, prirodnim procesom. "Evo, napokon sam nasao posao, idem van", "A ako bas moras, nista, sretno ,javi se" - to bi bio valjda najlaksi i najljepsi scenarij, i nema zelju da umjesto toga dozivljava pickaranje i brisanje iz oporuke. Samo meni to bas ne djeluje realno. Uvjerena sam, kad dodje trenutak da ide (najavio je da ide van u sijecnju za poslom), biti ce kukumakanja i plakanja, i kukulele ne idi sine, kako ce mama sama... Ocekujem da se iznenada pojacaju i neki njeni simptomi da mu bude jos teze.. On tvrdi da ga nista nece odgovoriti tada.
Oboje ste skloni sanjarenju. Pocevsi od smisljanja imena djecurliji pa do zamisljanja najidealnijih mogucih scenarija.

Ti djelujes realnije ali moze bit i da i on zna kako je to sve tek wishful thinking kojim uljepsavate vrijeme kad ste zajedno.
To sto tvrdi da ga nista nece odgovoriti moze biti slicno kao sto ti radis kad ga zelis ohrabiti pa glumis da si jaca nego jesi.


Quote:
mu sve ovo sto i vama kazem, da mi je dosta tog cekanja i takvog zivota, ali kao sto rekoh, on padne u neku superdepresivnu epizodu, zakljuci kako mi je dosta njega, place, sav je jadan i tuzan, redovito mu krv krene na nos i strah me da mu se nesto fizicki ne poremeti u glavi ako nastavim inzistirat jer mi taj izboj krvi nije nekako uobicajen da se dogadja... A probajte zamislit da nastavljate cijedit covjeka iz kojeg doslovno curi krv od pritiska.
Slomi se kad sam tuzna, onda se nekad pravim jaca no sto jesam, da njemu bude lakse. Ali, mislim da sve losije glumim.
On ima problem sa starcima ali to je njegov problem koji on mora rijesti da bi poceo samostalan zivot. Nije to lako a cesto se ni ne uspije.
Uz to ima i problem da fizicki reagira krvarenjem kao reakcija na emocionalne konflikte.
Sto se moze odraziti i u drugim aspektima zivota.
Ti takodje imas problem s tim da njega ne mozes pustiti iako ti ne cini dobro.
Cak i ako ga ostavis, ostat ce ti osjecaj odgovornosti i straha.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:23   #60
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post

Znam curu čiji su starci svojim kćerima rekli da jednostavno ne žele upoznati niti čuti za dečke njihove dok ne završe fakultet, bilo to u roku ili ne (na njima je, hoće li 5 ili 10 godina, ako kužiš )
Pa bilo bi bolje da su im rekli da zavrse faks u roku + 1 godina a decko im na volju.
Ako one misle da mogu decka i faks u roku, neka im.
Nego ovako...samo ti studiraj koliko hoces samo pred nama glumi da te nista drugo ne zanima.


Quote:
I njen dečko je to ispoštovao, 5 godina (+ 3 što u srednjoj, dakle 8), iako je ona jako željela njega upoznati sa svojim roditeljima, ali jednostavno je i sama poštovala njihove jasno postavljene kriterije. Vjenčani su.



Meni je to skroz u redu, takav stav o školovanju i pičkama koji će potencijalno jebat moje kćeri.
Moze to bit i kontraproduktivno.
Da iz inata nece u skolu nego ode s barabom koji ce je spasiti od tiranizirajuceg starog.
Odgovornost i obaveze rastu s godinama i djecu treba pustit da sami uskladjuju svoje obaveze kako odrastaju.
Znaci, obavljaj redovno svoje duznosti a ako uspijes organizirati i dodatne aktivnosti, jos bolje.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.