Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 08:17   #3061
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
5 Oće naš i oprošteno ti je.
Download s vama!
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:55   #3062
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Za sada se love seedere, znaci one Koje djelu.
Na Torrent ides skinutu neki Film i cim skines neki sitni dio, pomocom torrenta odmah drugi od tebe skidaju i na kraju ti dokazu da je naprimjer 64 osobe skinulo od tebe taj Film. 64 osobe po 5€ stete = 320€ +320€ kazne + advokata i dodes za cas na 800-1200€.
Poznajem par koji su platili 800 za jedan CD.

Kod Megaupload ako ti dokaze stetu da si skinuo mogu ti samo za jedno skidanje naplatiti stetu.
Nabaviti VPN i nema problema. VPN ne košta više od 10 eura na mjesec i vecina ima kill switch u sluacju da VPN prestane radti ubije internet promet ili torrent tako da ste mirni.

VPN je vrlo lako za koristiti.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:32   #3063
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A nije to lako, ja Sam odlicni konzument. Kupujem u godini sigurno vise od 50 ploca/cdki. Ali evo Kada znam da ima leak nekog novog albuma mojih omiljeni par grupa 2 tjedna ili duze prija objave Iden i ja redovno u te ilegalne vode.
Naravno da bi bilo jebena karma da me uhvate tada jer vec Imam narucen taj Album itd.
Isti vrag sa zastitom od kopiranja.
Kupim cd-ku i posto ne nosim originale U Auto napravim doma kopiju (dozvoljeno dok je ne Sam nekome) Ali neke se nisu Dali jednostavno kopirati.

Tako da svjesno isto ako moralno ne radis nista lose ides u mutne vode.
Da, zakonski je to što kažeš i dalje ilegalno, nema veze jel ti to kasnije kupiš ili ne. Kome je što moralno je sad već filozofska rasprava.

Meni je recimo posebno debilna geo zaštita - ono, isfuravamo se na dvd priče i regije. I ono, imam netflix, plaćam, ali neeee, zašto bih ja mogla vidjeti npr Babylon Berlin na netflix.de, treba mi vpn i da glumim da sam u usa i onda eto, ga mogu vidjeti.

To je isto ilegalno, jer ono, ti znaš da nemaš pravo na to i fejkaš adresu dolaska i eto sad radi - to što radi ne znači da imaš to legalno, nego samo da ti je obmana prošla. Dok netflix ne zablokira taj vpn.

I ono, efektivno te tjeraju da radiš ilegalne stvari jer ono, iako plaćaš uslugu, onda te još jebu s regijama. Čemu? Ako je do veće zarade ili ako žele da posebno platiš exkluzivu, nek mi daju opciju da to jedno mogu dodatno kupiti i bok. Jel, kad sam već budala koja eto ide platiti.

I onda natezanja s vpnom kad mi netflix zablokira server, pa traži da ti jave drugi itd.

Šta ne bi smisao bio da budeš internacionalno dostupan i da to naplatiš?

Ili shema, i da platiš amazon prime, sky i netflix, opet ima stvari do kojih ne možeš jer ne postoje na tim servisima.

Ili je cilj da ljudi popizde i skidaju kroz torrent, a onda će odvjetnici brati pare (ono gore sam pisala pojednostavljeno na ključne točke, naravno da odvjetnici zastupaju nekoga)

Ono gledaš kako možeš biti pošten, i skužiš da to baš ne ide, jer prave klase i nismo svi jednaki ni na f internetu.
Old 16.02.2018., 13:44   #3064
Ali ipak vecina novog Vinyla ima danas Download-Code ili Amazon ima auto-rip, znaci Sto god kupim ne ceka kod amazona i kao mp3.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:23   #3065
Obrazac E 207

Pozdrav,

ima li netko tko mi može pomoči oko popunjavanja obrasca E 207 DE?

https://www.deutsche-rentenversicher...ationFile&v=10

Ili popunjeni obrazac pa da vidim za primijer, ili taj obrazac na hrvatskom. Lagano počinjem dobivati sijede.
Hvala.
Mayerss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.