Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 08:40   #2281
Strah me jer mi je prijateljica jako loše podnijela anasteziju, povraćala je dva dana i bila na infuzijama naredna dva jer nije mogla jesti.

Isto tako, meni nos nije grbav ni krumpirast nego jednostavno jak i dug i baš dominira licem. Iz profila mi je još najgori i stvarno bih htjela manji i ženstveniji nos.

Ali, isto tako moram reći da nemam baš nikakvih zdravstvenih problema - ni s disanjem niti s ičim i strah me da operacija tu nešto ne poremeti.

Brinu me i troškovi, s pregledima, pretragama, zahvatom i putnim troškovima sve to bi me izašlo oko 20 000 kn. Ako nešto ode krivo ja si stvarno ne mogu priuštiti drugu operaciju za godinu dana.

Tako da se stvarno jako premišljam što da radim. Puno ljudi tu a i na drugim forumima je požalilo operaciju i nije zadovoljno tako da
Laurette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 21:25   #2282
Quote:
Laurette kaže: Pogledaj post
Strah me jer mi je prijateljica jako loše podnijela anasteziju, povraćala je dva dana i bila na infuzijama naredna dva jer nije mogla jesti.

Isto tako, meni nos nije grbav ni krumpirast nego jednostavno jak i dug i baš dominira licem. Iz profila mi je još najgori i stvarno bih htjela manji i ženstveniji nos.
Ja sam isto imala uzasno budjenje iz anestezije..gore iskustvo u zivotu nisam imala. Cijeli slijedeci dan sam povracala krv i vrtilo mi se nenormalno. Bas grozno grozno iskustvo.Ne mora tebi biti tako..neki se cak i dobro naspavaju
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:54   #2283
Quote:
petra288 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala uzasno budjenje iz anestezije..gore iskustvo u zivotu nisam imala. Cijeli slijedeci dan sam povracala krv i vrtilo mi se nenormalno. Bas grozno grozno iskustvo.Ne mora tebi biti tako..neki se cak i dobro naspavaju
Ja da vam pričam da sam cijelo popodne nakon operacije bila toliko uzbuđena,što sam napokon tu nosinu operirala rekli biste ova je poludila.Jesam 3 put povraćala krv,ali upozorili su me da je moguće,i bila mi je muka,a tu noć nisam skoro oka sklopila,pa je svako pol sata sestra ulazila da me pita jeli vam treba sto,jeste u redu,kako se osjećate ajme,hehe.Ja sam bila toliko omamljena i uzbuđena jer sam to više riješila sa lica.Mozda ce netko misliti da pretjerujem,ali ja vam nisam imala nos,ja sam imala jednu ogromnu kosčetinu srid sredine nosa i to je ličilo na mostarski most,blago rečeno.Tako da mi je uistinu smetalo,em za disanje,a brate nakaradno,bzze sacuvaj.Tako,kad se sjetim tog popodneva samo razvučem osmjeh i briga me
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:16   #2284
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Ja da vam pričam da sam cijelo popodne nakon operacije bila toliko uzbuđena,što sam napokon tu nosinu operirala rekli biste ova je poludila.Jesam 3 put povraćala krv,ali upozorili su me da je moguće,i bila mi je muka,a tu noć nisam skoro oka sklopila,pa je svako pol sata sestra ulazila da me pita jeli vam treba sto,jeste u redu,kako se osjećate ajme,hehe.Ja sam bila toliko omamljena i uzbuđena jer sam to više riješila sa lica.Mozda ce netko misliti da pretjerujem,ali ja vam nisam imala nos,ja sam imala jednu ogromnu kosčetinu srid sredine nosa i to je ličilo na mostarski most,blago rečeno.Tako da mi je uistinu smetalo,em za disanje,a brate nakaradno,bzze sacuvaj.Tako,kad se sjetim tog popodneva samo razvučem osmjeh i briga me
to je samo do lošeg anesteziologa.
linija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:58   #2285
anes

Ja sam imao 4 operacije do sada, 2 puta nos, krajnici i jednom nesto na zeludcu. Iskreno najbolji dio svih tih operacija je anestezija odnosno buđenje bez bolova, opusten i skoro prespavas cijeli dan. Nije svakome isto ali anesteziju ja nikad nisam gledao kao neku prepreku da rijesim neki svoj problem.
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:52   #2286
Quote:
sinuskosinus kaže: Pogledaj post
Ja sam imao 4 operacije do sada, 2 puta nos, krajnici i jednom nesto na zeludcu. Iskreno najbolji dio svih tih operacija je anestezija odnosno buđenje bez bolova, opusten i skoro prespavas cijeli dan. Nije svakome isto ali anesteziju ja nikad nisam gledao kao neku prepreku da rijesim neki svoj problem.
Od svih mogućih razloga da ne odem na operaciju anastezija je najmanji. Najviše me strah da će nešto otići krivo, da ću imati zdravstvene probleme koje sada nemam. Kako tu čitam, neki su išli na 2-3 operacije i svejedno nisu ništa rješili, samo se stanje pogoršalo. Ja nemam novaca za "popravke". Ako prvi put ne ispadne ok, nemam druge prilike. Usosila sam samu sebe do kraja. I zato se premišljam već skoro godinu dana.
Laurette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:10   #2287
Quote:
linija11 kaže: Pogledaj post
to je samo do lošeg anesteziologa.
Slazem se. Ja sam 3 sata poslije operacije pila kavu o mucnini nije bilo govora.
I tu skidam kapu Glumicicevom anesteziologu...jos nisam procitala da je kod njega netko povracao i da mu nije bilo dobro poslije operacije.
NRB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:03   #2288
Nakon sto sam procitao veliku vecinu ove teme(i prethodne) moram priznati da mi je cudno kako se u 90% slucajeva vrte 3 ista kirurga bilo sa negativnim ili pozitivnim iskustvima. Svi pisu o Glumicicu, Zambelliju i Toncicima.

Iskreno, nakon nekih horor prica koje sam ovdje procitao prekrizio sam i Glumicica i Toncice. Zambellija nisam, ali radije bi operirao u Zagrebu.

Gdje su iskustva pacijenata primjerice sa poliklinikom Bagatin, Zgaljardicem, Djuricem(Sinteza)?
skupljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 08:36   #2289
Ima li tko iskustva sa dr. Ignatovskim iz Poliklinike Arcadia iz Daruvara?
lostdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 04:15   #2290
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Mene je operirao Zambelli,i stavim slike u inbox,čim dođem na kompjuter
Shalji mi i meni molimte
dimebencov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 08:26   #2291
Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
Ja samo savjetujem svima koji se misle na operaciju:
1.ne idite
2. Ako stvarno to zelite bez obzira na sve rizike NE OSLANJAJTE se na internet i recenzije, tu je puno laznih komentara i ocjena (samo pogledajte vremenski razmak svih "petica" i prezimena ponekih od komentatora.)
3. Pravi kirurg sigurno nema vremena ni potrebe za online reklamiranjem
4. Vas kirurg mora bit i dobar, iskren covjek, bez toga zaboravite. (To savjetuju i na stranici Estheticon)

To je uzasno komplicirana operacija i najboje ju je zaobic, a ako vec morate ic raspitajte se unutar relevantnih krugova tko je dobar jer ne narucujemo sminku ni odjecu s asosa, ebaya itd. Radi se o zdravlju i necemu sta te obiljezi za cili zivot i za sta nema nazad.

Draga Sandalye, bi li mi htjela poslati slike u inbox prije i poslije? Ja imam malu nepravilnost na nosu koja mi ponekad smeta pa bih htjela operirati, ponekad zaboravim na to. Najgore mi je što imam problema sa disanjem i konstantnim curenjem nosa bilo ljeto ili zima. Možda me uspiješ odgovoriti. Žao mi je što si tako nezadovoljna ishodom, ne mogu si ni zamisliti kako se osjećaš.
lostdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:29   #2292
Pozdrav svima, evo nakon dugo vremena odlucio sam i ja podijeliti svoje iskustvo sto se tice op. nosa a imam ga podosta (tri operacije iza mene a tek mi je dvadeset i koja). Naravno da ne bi odmah netko krivo shvatio cemu toliko operacija i „sto je ovome“ odmah cu reci da je nos diran iz razloga sto se to moralo (nije samo u pitanju bio estetski dio nego i funkcionalni). Forum pratim vec jako dugo vremena, jos od starog foruma tako da sam upoznat s tematikom jako dobro odnosno dobro znam koga se „kudi“ a koga jako „hvali“… Ugl. imao bi o cem pisati vj. mi ne bi ni stalo u jedan post pa cu pricu maksimalno skratiti.

U kratkim crtama 2. op. u Vinogradskoj 2016. god. glavni operator dr. Marko Velimir Grgic uz jos dvojicu koji su „asistirali“ ,radena septorinoplastika, uzimana hrskavica s rebra. Tu vam samo mogu reci da izbjegavate Vinogradsku i njezine „strucnjake“ sto vas dalje noge nose, a po gotovo doticnog dr. Dosao sam sa jako losim nosom i sa funkcionalne strane, a i sa estetske pogotovo. Ono sto su mi oni napravili pamtiti cu za vijeke vijekova. Funkcionalno koda nisam ni bio, pred 3. op o ceme cu reci nesto u nastavku dr. mi je rekao da mi je septum totalno kriv. Estetski grozota doslovno mi nabili komad hrskavice s rebra od cca par cm u nos i tako zasili bez da su ista oblikovali, pobrusili i slicno. Rezultat je bio da je citav nos pobjegao u jednu stranu odnosno u stranu koja je bila ajmo rec zadebljana od udarca te se poznala i kvrzica. Na drugoj strani nastala udubina. Ali ono sto je bilo najgore je ta hrskavica koja je tako ne pobrusena i ne oblikovana iskocila na vrhu te je to sve estetski izgledalo skoro i gore nego prije op. Naravno vrh totalno pao, a sve u svemu nos nije mogao biti gori…

3. op kod dr. Zambelli-a 2017. god odnosno prije nesto manje od 5 mj. Sve u svemu jako sam razocaran dr-ovim radom ocekivao sam od njega kao „strucnjaka na glasu“ puno vise, a bogami mislio sam da za tu cijenu koju trazi jednostavno neke „osnovne“ pogreske si nesmije ni dozvoliti. Krajnji rezultat je da budemo jasni puno bolji nego od 2.op. i to je jedina sreca u svemu (premda gore od 2.op vjerujte mi nije mogao ni napraviti da je i htio). Ugl radena ponovno septorinoplastika ovaj put uzimana hrskavica iza uha od silne u nosu opet falilo jer je izvlacio kolumelu kako bi se vrh mogao malo oblikovati i kako bi to sve na nesto i licilo. Nadalje nos suzavan i pobrusena hrskavica koja je ubacena iz rebra u 2.op. Ono sto nije dobro je to sto to sve opet nije dobro oblikovano. Sa te jedne strane gdje mi je po sred sredine nosa zadebljanje od udarca i gdje mi je kvrzica nije pobrusio nista. Nos iz profila jos donekle i izgleda na nesto (ravan), od napred se vidi to zadebljanje s jedne strane i nos opet vuce na tu stranu, prema tome opet nejednake nosnice, druga strana upala ali ovaj put manje (premda ima jos vremena da bude i gore), polu profili losi i u svemu jos najlosiji. Iz polu profila se tek vide ti nedostatci koje nije popravio, kvrzica s poluprofila na zadebljanoj strani, druga strana gdje je malo upalo opet po sredini grbavije vj jer je donji dio nizi (upao) i nos vuce u suprotnu stranu pa je ajmo rec ta hrskavica/kost tu jaca i jednostavno ta strana izgleda skroz neravno. Na kraju zbog toga sto nos vuce na tu jednu stranu nije ni disanje puno bolje uvijek jedna nosnica slabije prohodna, koda imam neki pritisak u njoj. Sve u svemu nisam uopce zadovoljan, na kraju me samo cudi da to uopce i iz profila izgleda na nesto posto je lose „popeglano“.

Moj savjet izbjegavajte op. nosa ukoliko se iskljucivo ne radi o funkciji jer kod nas u HR su strucnjaci za nos jako losi pa cak i privatnici mislim da se kod njih sve na kraju svodi samo na "lovu"...
Promotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:21   #2293
Prijatelju da si se bar javio prije nego sto si iso kod Grgića ja bi te razuvjerio. Lik je meni unistio nos, i sad moram platit masne pare da se pokusa nesto napraviti. Meni se čini da je on više za uši, i ima pozitivne komentare vezano za te operacije ali gospodo draga ja vas pitam koliko takvi doktori moraju ljudima unistavat nos i njihovo zdravlje da se tome stane na kraj. Ako je otorinac ne mora znaciti da je savršen za nos, mozda je bolji na nekom drugom području. Ali to se treba reci pacijentu da se ne moze popraviti, da nije spreman, da nije adektavatan , nije kreativan i na kraju krajeva ni ne zna napraviti nesto bolje. Nažalost ti si jos jedan od onih koji su nezadovoljni radom Grgića ali eto...
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:16   #2294
Da nazalost tada se nisam usudio pisati na forum… Za Grgica stvarno nemam rijeci, ali i drugo osoblje me nije odusevilo sestre su bile grozne uvjek nesto prigovarale, cak su u kantini bile lijene stol pokrciti za pacijentom, ma uzas nebi vise u Vinogradsku da je neznam sto… Ugl jos bio ljeti a sobe bez klime …

Premda bih naglasio i da mi je 2. op bila kod Zambell-ia tj. da je on morao uzimati hrskavicu s rebra i to sve radit isto pitanje na sto bi to licilo, ovako mu je bio barem jedan dio posla napravljen ali opet badava, ne skroz ali nije ni prenajbolje. Stvarno od drugih privatnika je skuplji za 500-1000 e, a koliko je kvalitetniji mislim da je to sve isti k…

Takoder jos sto mi se ne svida a to je praksa sa vecinom doktora taj sami dogovor oko op. mislim ti tamo njemu mozes pricat neznam sto „dubit na glavi“ ali njima to na jedno uho ude na drugo izide cak imam osjecaj da se u nekim trenutcima i iskljuce. Sa Zambelliem sam na konzultacijama dogovarao sto kako, spominjao mu i pokazivao to zadebljanje od udarca na jednoj strani cak se i vidi oziljak, da bi on na kraju to totalno zanemario i ostavio. Mislim nos je sfusao i neke stvari zakamuflirao ali opet nije to to, asimetrican je skroz. E da sto se tice osoblja sestre sve 5 simpaticne, brinu i rade svoj posao ok. Jos koliko sam bio poseban slucaj nagalsiti cu da sam tufere nosio 6 dana s tim da sam u jednoj nosnici imao plastiku kao da se sluznica ne zaljepi, a kalup sam skidao 10-ti dan s tim da se probudio ujutro taj dan on ispao vec sam jer je nos bio splasnuo, tako da sam gore dosao samo sa flasterima na nosu. Mislim sta sam sokova prozivio s tim nosom nebi zeljeo nikome. Najveci problem je i psiha poslije tih svih operacija (stalno gledanje nosa isl.), tako da stvarno kome to nije bas nuzno nemojte ni pomisljat …
Promotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 06:07   #2295
Promotion moze slike u inbox? Cini mi se da je tebi mozda cak i krivo lomljen nos
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:26   #2296
Quote:
Promotion kaže: Pogledaj post
Da nazalost tada se nisam usudio pisati na forum… Za Grgica stvarno nemam rijeci, ali i drugo osoblje me nije odusevilo sestre su bile grozne uvjek nesto prigovarale, cak su u kantini bile lijene stol pokrciti za pacijentom, ma uzas nebi vise u Vinogradsku da je neznam sto… Ugl jos bio ljeti a sobe bez klime …

Premda bih naglasio i da mi je 2. op bila kod Zambell-ia tj. da je on morao uzimati hrskavicu s rebra i to sve radit isto pitanje na sto bi to licilo, ovako mu je bio barem jedan dio posla napravljen ali opet badava, ne skroz ali nije ni prenajbolje. Stvarno od drugih privatnika je skuplji za 500-1000 e, a koliko je kvalitetniji mislim da je to sve isti k…

Takoder jos sto mi se ne svida a to je praksa sa vecinom doktora taj sami dogovor oko op. mislim ti tamo njemu mozes pricat neznam sto „dubit na glavi“ ali njima to na jedno uho ude na drugo izide cak imam osjecaj da se u nekim trenutcima i iskljuce. Sa Zambelliem sam na konzultacijama dogovarao sto kako, spominjao mu i pokazivao to zadebljanje od udarca na jednoj strani cak se i vidi oziljak, da bi on na kraju to totalno zanemario i ostavio. Mislim nos je sfusao i neke stvari zakamuflirao ali opet nije to to, asimetrican je skroz. E da sto se tice osoblja sestre sve 5 simpaticne, brinu i rade svoj posao ok. Jos koliko sam bio poseban slucaj nagalsiti cu da sam tufere nosio 6 dana s tim da sam u jednoj nosnici imao plastiku kao da se sluznica ne zaljepi, a kalup sam skidao 10-ti dan s tim da se probudio ujutro taj dan on ispao vec sam jer je nos bio splasnuo, tako da sam gore dosao samo sa flasterima na nosu. Mislim sta sa
m sokova prozivio s tim nosom nebi zeljeo nikome. Najveci problem je i psiha poslije tih svih operacija (stalno gledanje nosa isl.), tako da stvarno kome to nije bas nuzno nemojte ni pomisljat …

I ja sam planirala prije mjesec dana kod Zambellija ali uzimanje hrskavice sa rebra i iza uha da bi mi popravio haos koji je napravljen prosto me uzasava....sada jos kad sam procitala poruku od Promotion ne znam sta da radim a nesto moram uraditi jer ovako ne mogu ostaviti.Promotion mogu li dobiti slike poslije Zambellija? Hvala
IveIv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:43   #2297
Cure/decki imate pp.

IveIv evo iz mog iskustva sto se tice uzimanja hrskavice s rebra i iza uha. Ovo iza uha za razliku od rebra nije nis strasno cak ti se ni rez skoro ne vidi na kraju. A ono koliko poslije op. gledas nos, to uho jednostavno i ne skuzis i zanemaris ga totalno. Jest da mi je bilo samo ono "jos mi treba da me napravi klempava" kud nos ne valja usi su barem ok... Kod rebra je druga prica ostane ti oziljak od rezanja cca 5-6 cm sto se jako vidi. Sam oporavak je puno gori i tezi potrebno min 1-2 mj. jer rebro boli, osjetis ga, cak ne mozes tih 1-2 mj normalno ni spavati barem ja nisam mogao jer sam morao stalno na ledima sta radi rebra sta radi nosa. I da ond. naravno jos te ubiju i bolovi u ledima od takvog polozaja dok spavas...
Promotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:25   #2298
Quote:
Promotion kaže: Pogledaj post
Cure/decki imate pp.

IveIv evo iz mog iskustva sto se tice uzimanja hrskavice s rebra i iza uha. Ovo iza uha za razliku od rebra nije nis strasno cak ti se ni rez skoro ne vidi na kraju. A ono koliko poslije op. gledas nos, to uho jednostavno i ne skuzis i zanemaris ga totalno. Jest da mi je bilo samo ono "jos mi treba da me napravi klempava" kud nos ne valja usi su barem ok... Kod rebra je druga prica ostane ti oziljak od rezanja cca 5-6 cm sto se jako vidi. Sam oporavak je puno gori i tezi potrebno min 1-2 mj. jer rebro boli, osjetis ga, cak ne mozes tih 1-2 mj normalno ni spavati barem ja nisam mogao jer sam morao stalno na ledima sta radi rebra sta radi nosa. I da ond. naravno jos te ubiju i bolovi u ledima od takvog polozaja dok spavas...
Moze li i meni slika, hvala
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:01   #2299
Quote:
Promotion kaže: Pogledaj post
Cure/decki imate pp.

IveIv evo iz mog iskustva sto se tice uzimanja hrskavice s rebra i iza uha. Ovo iza uha za razliku od rebra nije nis strasno cak ti se ni rez skoro ne vidi na kraju. A ono koliko poslije op. gledas nos, to uho jednostavno i ne skuzis i zanemaris ga totalno. Jest da mi je bilo samo ono "jos mi treba da me napravi klempava" kud nos ne valja usi su barem ok... Kod rebra je druga prica ostane ti oziljak od rezanja cca 5-6 cm sto se jako vidi. Sam oporavak je puno gori i tezi potrebno min 1-2 mj. jer rebro boli, osjetis ga, cak ne mozes tih 1-2 mj normalno ni spavati barem ja nisam mogao jer sam morao stalno na ledima sta radi rebra sta radi nosa. I da ond. naravno jos te ubiju i bolovi u ledima od takvog polozaja dok spavas...
Molim te,mozes li i meni sliku?
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 02:59   #2300
Odlucila sam se i ja na ovaj zahvat, te prema do sada istraženom, u obzir mi dolazi samo dr. Glumicic! Zelim bas specifican nos, kakav sam vidjela da bas jedini on zna napraviti kak treba!

E sad, zanima me koliko se otprilike čeka na konzultacije i na sam termin operacije?

Koliko ste vi čekali (nije bitno kod kojeg doktora) između konzultacija do samog dana operacije?

Također ako netko ima nedavnu relevantnu info o cijeni kod dr. Glumicic (znam da se vrti oko 2k eura)., please javite. Takoder za nas koji zivimo u inozemstvu, te bi letili do Zg samo na operaciju, koliko se treba ostajati nakon operacije?

Hvala!
brysontiller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.