Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 07:20   #1821
Je, na trudnicama smo tipkale
Ja sam odlučila jer sam kretala na posao. Samo prvi dan ukidanja dnevnih je bio koma za uspavati, od tad se uspavljuje na krevetu. Legne, mazimo se, zaćori. Više nije tražio po danu. A mislila sam da će sisati do osnovne
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:46   #1822
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Je, na trudnicama smo tipkale
Ja sam odlučila jer sam kretala na posao. Samo prvi dan ukidanja dnevnih je bio koma za uspavati, od tad se uspavljuje na krevetu. Legne, mazimo se, zaćori. Više nije tražio po danu. A mislila sam da će sisati do osnovne
Ja isto uskoro krecem na posao.
I bas kad pomislim da bi bilo dobro pomalo ukidati on se razboli i doslove ne jede nista osim sise. I sad ga sisaj. Ocito jos nije spreman.
Ne predstavlja ni meni dojenje problem ali bih barem voljela smanjiti.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:59   #1823
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Ja isto uskoro krecem na posao.
I bas kad pomislim da bi bilo dobro pomalo ukidati on se razboli i doslove ne jede nista osim sise. I sad ga sisaj. Ocito jos nije spreman.
Ne predstavlja ni meni dojenje problem ali bih barem voljela smanjiti.
Naviknu ti se oni brzo na to, samo moras bit odlucna.
Sta se uspavljivanja tice i nocnog dojenja, ja bi jednostavno legla s njima, i cekala da zaspu. Po noci kad se promeskolji mladja (13mj.) mazim ju i sapnem nek spava da sam ja tu. Zicaju ali odustanu kad vide da ne das. Za par dana su se navikli, oboje, bez vecih problema. Iako mi jos guraju ruku u majicu (mali ne sisa vec godinu i par mj. ali ostalo mu je to, pustim mu).
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:56   #1824
Hej, Tze, evo i tebe
Baš kako kažeš, treba odlučiti i ne dati. Nama je prošlo bolje od očekivanog, a ovo dok sam kao pokušavala smanjiti, prvo noćne, pa dnevne, samo nam je oboma bilo mučenje; sad može sisa, sad ne može, bezveze. Meni je psihološka granica bila negdje godinu dana, a kad sam stvarno uvidjela da mu je sisa samo duda, bez problema sam sama sa sobom rasčistila da je to to.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:40   #1825
Ej Glo nas 10ak se druzimo tamo na fb grupi pa slabo imam uvid u vas ostale curke s Trudnica, nadam se da je sve dobro s tobom i malenim ☺


Taj prestanak dojenja ponekad teze padne nama nego njima uz dovoljno njeznosti dobro oni to prihvate sve u svemu.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:24   #1826
Postoji fejs grupa??
Ja sam odustala bila od trudnica i piskaranja

Ma da, meni je jos uvijek lijepo dok on doji. Tako da i dajem.
Moja psiholoska granica je dvije godine, tako da mi zato vjerojatno nije niti problem.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:55   #1827
Nije vrag da sam jedina koja je jedva cekala da prestane dojit ?

Nisam zacrtala nikakvu granicu, mala je sama odabrala da vise nece. Ustvari, izdržala bi do 1.5 god. max.
Prvi dan sam bila malo ljuta sto me tek tako otkantala, a vec sutradan freeeedoooom
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:02   #1828
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Nije vrag da sam jedina koja je jedva cekala da prestane dojit ?

Nisam zacrtala nikakvu granicu, mala je sama odabrala da vise nece. Ustvari, izdržala bi do 1.5 god. max.
Prvi dan sam bila malo ljuta sto me tek tako otkantala, a vec sutradan freeeedoooom
Nije ni meni najdraza stvar na svijetu i postavila sam i za jedno i za drugo sebi granicu tako nekako do 1.5g. i toliko sam izdrzala s malim, a ona (13mj.) je na 2 dojenja, ujutro i navecer po 10ak min, nek se izgusta jos malo pa cao djaci
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:26   #1829
ja sam svoj dojilački staž završila s 13.5 mjeseci djeteta.

koliko god mi je bilo normalno da je dojim prvih 12 mjeseci (prvih 6 mjeseci samo to), toliko mi je na kraju počelo smetati. baš me fizički smetalo, izazivalo neugodu.
noćni podoji pred kraj su bili čisto izvolijevanje, uopće joj to nije trebalo. gnjavila je i mene i sebe. to mi je baš bilo..tlaka i nepotrebno.
dnevna dojenja sam izbacila oko 10og mj., po preporuci pedijatrice jer nije dobilava na težini.

na kraju smo ostali na večernjem (kojeg je ona željela) i jutarnjem (kojeg nije tražila već sam ja nudila).
prestali smo se bez problema. prvo sam ukinula jutarnji, a večernji jednu večer...jednostavno nisam dala. i to je bilo to.
a kao bebica bila je veliki sisoljubac.

zanimljivo kako je 20ak dana nakon prestanka "naletila" na moju golu bradavicu i počela se igrati prstićima s njom, uopće se nije sjećala da je sate i sate provela na njoj

iskreno, svaka čast ženama koje imaju volju dojiti nakon 14,15 mj. neću niti zamišljat kojom jačinom vuku dječica od 12-13kg

što je rekla moja sestra (ima ih troje): meni nije dolazilo u obzir da ne dojim djecu, ali mi nije dolazilo ni u obzir da ih dojim nakon godine dana
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:36   #1830
Điđe, nisi jedina, kod mene ko i kod Frede, do 6 mj isključivo, do godinu dana pod normalno. Iako mi je sa oko njegovih osam mj već počelo smetati, silna nasisavanja, igranja...i laknulo mi kad je prestao.
Sinoć sam prvi put pred malim bila u potkošulji otkako je prestao sisati, mislila sam da bu tražio, no ništa, nula bodova
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 08:42   #1831
Mislila sam da nikada nece prestati visiti na sisi, ali sa godinu i 7 mj smo odlucili pokusati skinuti malog sa sise i proslo je daleko bolje od ocekivanog.
Par dana ga je uspavljivao iskljucivo tata na rukama i spavali su sami. Bilo je suza, no kad bi mu pokazao da mame nema doma (bila sam u sobi pored) prepustio bi se i zaspao.
Danas, 10ak dana nakon prestanka, bez problema se uspava na rukama svima i iduci nam je cilj nauciti ga da spava u svom kreveticu
Ali najvaznije, svi bolje spavamo nocu. Prije je imao bar 2-3 budjenja (nekad i 5-6), cisto da se pomazi na sisi. Sad nocu odvali u komadu 9-7 uz eventualno jedno budjenje od par minuta.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 20:50   #1832
Mi smo prestali s 11.5 mjeseci, školski (svodili na 3 podoja dnevno, pa 2, pa 1 i gotovo).

Nego, KOLIKO DUGO NAKON ZADNJEG PODOJA vam je curilo mlijeko?
Meni evo iz desne pomalo curi već 45 dana
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 08:45   #1833
Meni je curilo par tjedana kad je on imao negdje 3 mj i otad ni kap nije curila sama od sebe. Mi smo prestali s 19,5 mj. Prestala bih i prije, al je bio jako tuzan kad sam mu uskratila, a meni to nije bilo tesko ni psihicki ni fizicki pa nisam inzistirala. Sad kad smo prestali vise nije bio tako tuzan, vise je bio ljut no brzo ga je proslo. Spava cijelu noc bez prekida, tu i tamo se jednom probudi na kratko i ja ga podragam pa nastavi spavati. Naviknuli smo ga da umjesto cike, citamo price prije spavanja. Kad ugasimo svijetlo po sat vremena pjeva i hopše po meni dok ne zaspe al nije zadnjih mjesec-dva ni sa cicom bilo bolje. Pocicao bi i onda bi isto hopsao po meni i pjevao sat vremena.
__________________
"Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje."
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 23:12   #1834
Dojim vec 2g i 9 mj. Mogla bih cijeli zivot. Nesto najlakse na svijetu. Ali sam si rekla da cu ga s cca 3g skinuti. Nemam pojma kako, a tim je teze sto je meni to toliko jednostavno i ne utjece mi na kvalitetu zivota, ali valjda dolazi vrijeme i za taj dan.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 04:21   #1835
Kako prestati dojiti?

I mi imamo preko 2 god. staza i sve se nadam da ce ona sama odustati od sike, al nema sanse. Imamo jutarnji, vecernji i par nocnih podoja, vikendom i prije popodnevnog spavanja. Meni ne smeta, cak mi je nekako i zao prestati. Bila bih najsretnija da ona odluci da je dosta

Osim toga, ima tako super imunitet i rijetko je bolesna, nikad nista vise od cureceg nosica, uvjerena sam da je dojenje povezano s tim.


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 07:36   #1836
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Dojim vec 2g i 9 mj. Mogla bih cijeli zivot. Nesto najlakse na svijetu. Ali sam si rekla da cu ga s cca 3g skinuti. Nemam pojma kako, a tim je teze sto je meni to toliko jednostavno i ne utjece mi na kvalitetu zivota, ali valjda dolazi vrijeme i za taj dan.
Samo prestanes. S toliko godina je i njima samo navika. Ja sam kada je mladji imao tri samo prestala vaditi, pa bi on krenuo dalje u svoje aktivnosti. Nikakvih problema.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 10:16   #1837
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Samo prestanes. S toliko godina je i njima samo navika. Ja sam kada je mladji imao tri samo prestala vaditi, pa bi on krenuo dalje u svoje aktivnosti. Nikakvih problema.
On ne traži preko dana, niti mu nudim. Sisa samo prije spavanja i ako se probudi po noći. To mu je, eto, rutina za uspavljivanje.
Dakle, to je uvijek kada je pospan, a tada baš i nije razuman. Probam povremeno da mu kažem kako je sika umorna, kako joj se spava, ali krene plač i ljutnja, a kako meni dojenje uopce nije problem, popustim mu. Da mi barem malo smeta, mogla bih biti odlučnija. Jedino mi je, eto, kao velik je, trebao bi prestati. Nekako mi je 3 godine granica u mojoj glavi, očito ću tada morati istrpiti plač, tugu, ljutnju, bijes.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 10:23   #1838
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
On ne traži preko dana, niti mu nudim. Sisa samo prije spavanja i ako se probudi po noći. To mu je, eto, rutina za uspavljivanje.
Dakle, to je uvijek kada je pospan, a tada baš i nije razuman. Probam povremeno da mu kažem kako je sika umorna, kako joj se spava, ali krene plač i ljutnja, a kako meni dojenje uopce nije problem, popustim mu. Da mi barem malo smeta, mogla bih biti odlučnija. Jedino mi je, eto, kao velik je, trebao bi prestati. Nekako mi je 3 godine granica u mojoj glavi, očito ću tada morati istrpiti plač, tugu, ljutnju, bijes.
Aaaa. To je drugo. Moji nisu plakali. Samo su prestali. Vidjet ces.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 22:21   #1839
Mjesec dana pred treći rođendan i 7 dana da nije sikio. Nadam se da je to to i da smo sprošli bez i jedne suzice. Nije bilo nikakvog odvikavanja, već je bolestan i nosić mu je bio toliko zacepljen da nije mogao sikiti. Sada može, ali ne traži.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 12:06   #1840
Moja isto sisa prije spavanja. Najcesce samo navecer, a vikendima i popodne prije spavanja. Ima godinu i pol skoro i ja sam rekla da mi je to plafon, al cini se da nema jos naznaka da je kraj.
Idem i ja tu linijom manjeg otpora. Ona odma pokazuje, ja joj dam, malo posisa i zaspi ko pokosena. Kad joj ne dam krene urlikat. A meni se to ne da slusat.
Nemam pojma kako cu to ukinuti sad se vec skroz navika na to “tjesenje” prije spavanja i ja ne znam kako napravit rez.
Inace kroz dan, u dnevnim aktivnosima joj sisa ne padne na pamet.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.