Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 12:50   #2501
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi dobio nikakvo poboljšanje. Proizvođači zvučnika znaju što rade i neće staviti skupu žicu tamo gdje ona ne treba.
Točno, slažem se s tim, no da te pitam - misliš li da su KEFu stavili taj kablić zato što je riječ o jeftinoj, masovno proizvedenoj kutiji, sa slabo specificiranim driverima i još slabijom kutijom (plastična prednja ploča) ili stoga što općenito smatraju da se, jednom kad su odredili tip skretnice, ne trebaju zamarati specifikacijom dijelova od koje je ona izrađena (a koje su kablovi za ožićenje, jasno, sastavni dio)?
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:22   #2502
Quote:
ibanezfrelon kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!
Možda ima netko kakav savjet za mene. Složio bi si neki pristojan setup za slušanje glazbe. Nije mi bitno spajanje sa tv-om, tv ne gledam nikad. Bitno mi je da imam mogućnost bluetooth i/ili usb konekcije, radio nije naodmet.
Gledam ove kombinacije i sviđa mi se 202-d sa zensor3 kombo, ali bi volio imati opciju ubaciti sub jednog dana. Što bi vi napravili? Buget cca 3500kn
Negdje sam u onoj hi fi temi linkao sliku unutrašnjosti te Yamahice, ili njenog prethodnika. Otprilke kao kod onih starih plastičnih linija - 90 % zraka.

Na drugom forumu je isto bila rasprava o tim malim Yamahama, i zaključak je bio da osnovni modeli Onkyo 9010 i Pioneer A10/30 pojačala izgledaju puno ozbiljnije, kad se pogleda unutarnja topologija. To bi trebalo obećavati ozbiljniji zvuk.

Cijenom su tu negdje ali ni Onkyo ni Pioneer nemaju ni bluetooth ni USB, ali Onkyo ima digitalne ulaze pa možeš spojit komp ili preko optike ili kupiš neki jeftini konverter.
Ili uzmeš RPi sa hifi karticom pa rješiš taj i sve ostale probleme, još puno kvalitetnije.

Dali zvučnici su sigurno dobar izbor, a ako moraš stisnut budžet, slobodno pogledaj Spector seriju, koja je dobila EISA nagradu, i čini mi se da je mogla biti i dio Zensor serije da joj je finiš luksuzniji (kao Zensoru).
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:04   #2503
Quote:
Lagonda kaže: Pogledaj post
Ok, pitanje za kablove. Al ne trolam.
Ako se toliko pretjeruje na trosenje kablova za zvucnike, kako onda utjecu zice koje su unutar samog zvucnika? Mislim, tamo bas i nisu neki kablovi od 1000 EUR-a. A i nisu bome veliki. Po zdravoj logici stvari stavaljati nesto tri puta vece, skuplje i tak, ima li smisla? Odn zanima me sto se desava kad signal iz super kabla dodje do zvucnika, sto onda dalje pa sve do membrane?
Molim da ovo ne predje u pametovanje nego me zaista zanima to. Svi znamo vjecitu borbu oko hife i sva ona pametovanja. Istina je negdje na sredini.
Pametno pitanje. Dosta proizvođača stavlja telefonske kabele u svoje zvučnike. Netko je spomenuo ProAc. Evo primjera tweakanja: http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=2712
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:38   #2504
Quote:
Lagonda kaže: Pogledaj post
Ok, pitanje za kablove. Al ne trolam.
Ako se toliko pretjeruje na trosenje kablova za zvucnike, kako onda utjecu zice koje su unutar samog zvucnika? Mislim, tamo bas i nisu neki kablovi od 1000 EUR-a. A i nisu bome veliki. Po zdravoj logici stvari stavaljati nesto tri puta vece, skuplje i tak, ima li smisla? Odn zanima me sto se desava kad signal iz super kabla dodje do zvucnika, sto onda dalje pa sve do membrane?
Molim da ovo ne predje u pametovanje nego me zaista zanima to. Svi znamo vjecitu borbu oko hife i sva ona pametovanja. Istina je negdje na sredini.
Nije ti dobra logika. Ima smisla stavljati kvalitetnije kablove izvan zvučnika iz jednostavnog razloga što su ovi dugi a unutar zvučnika vrlo kratki kabli. Kužiš?

Lako je prenijeti zvuk na kratke udaljenosti. Puno zahtjevnije je na dulje.
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 05:35   #2505
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Nije ti dobra logika. Ima smisla stavljati kvalitetnije kablove izvan zvučnika iz jednostavnog razloga što su ovi dugi a unutar zvučnika vrlo kratki kabli. Kužiš?

Lako je prenijeti zvuk na kratke udaljenosti. Puno zahtjevnije je na dulje.
apsolutno točno, kao i kod svakog kabela u konačnici...
gubitak uvijek postoji i ovisi o dužini/presjeku, a koliko znam kabel koji nema apsolutno nikakvog gubitaka još nije izmišljen.

No sad baš da ogromnu razliku čini 2 metra kabela, a da baš nikakvu ne čini 20 cm kabela zvuči kao prilična besmislica...
Apsolutno stoji da je problem 20-30-50 metara kabela i ogromna je to razlika u odnosu na metar kabela, no sasvim sigurno nije ista kao 2 m vs 20 cm...
Na kraju krajeva debelo prije da je gubitak u te dve situacije 20 cm ili 2m prilično sličan...
jer ionak prije da buš ogromnu većinu gubitka imal na samim spojevima (spoj na početku i spoj na kraju tog kabela) nego u tak kratkim kabelima...

Osim toga pazi sad, čini mi se da je bilo govora na ovoj temi o onim nekakvim bi-wire zvučnicima i nekakvim pozlaćenim brikama/rađenju brike između priključka A i B,
dakle radi se o kabelu koji je kraći od 10 cm...i tu je eto opet bitno, a unutar zvučnika nije...

I da bitno je čak i u tih 10 cm, al nije bitan kabel nego je bitan sami spoj
Jer kabeli obično ako su dobro dimenzionirani čak i nisu problematični sami po sebi, da uvijek imaš neke gubitke u kabelu, al pod obavezno su daleko najveći gubici i problemi na samim spojevima.
Recimo u samim instalacijama baš nikad nebuš videl probleme tipa da kabel izgori od preopterećenja u sredini kabela, a da su krajevi kabela i spojevi istog ok,
jer pod obavezno isti gori na spojevima ne u sredini kabela nego na spojevima i u onih nekih prvih 10-20 cm od samog spoja naravno zato kaj se spoj grije i onda ti ode kvragu i kabel uz sami taj spoj...
I da točno je da kratke relacije bez problema izdrži i puno manja kvadratura od one koja je potrebna za određenu struju,
samo kaj i dalje imaš problem sa spojevima koji će opet otič kvragu neovisno o samom presjeku kabela, a kvaka 22 je u tome da što je manja kvadratura kabela to je lošiji i spoj

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 18.02.2018. at 05:45.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 06:45   #2506
Quote:
Lagonda kaže: Pogledaj post
Ok, pitanje za kablove. Al ne trolam.
Ako se toliko pretjeruje na trosenje kablova za zvucnike, kako onda utjecu zice koje su unutar samog zvucnika? Mislim, tamo bas i nisu neki kablovi od 1000 EUR-a. ... Istina je negdje na sredini.
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ja ne bi ni u ludilu otvarao zvucnike i mijenjao nesto u njima.
Bas je to razlog zasto uvijek isprobam (ako je ikako moguce) ono sta kupujem, ako je ikako moguce u mojem sistemu.
Da li je u zvucniku zica od nocne lampe ili kabel s dalekovoda uopce me ne zanima.
Nomisto tako ako ne trolas citaj sta sam napisao.

Kada imas sistem (nebitno koji) uzmes na probu kablove u vrijednosti cca 5% vrijednosti cijeloga sistema.

...a sta je u zvucniku, pojacalu, zidu...?!
Sta te briga?
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi dobio nikakvo poboljšanje. Proizvođači zvučnika znaju što rade i neće staviti skupu žicu tamo gdje ona ne treba.
Quote:
jean luc kaže: Pogledaj post
Točno, slažem se s tim, no da te pitam - misliš li da su KEFu stavili taj kablić zato što je riječ o jeftinoj, masovno proizvedenoj kutiji,...?
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Nije ti dobra logika. Ima smisla stavljati kvalitetnije kablove izvan zvučnika iz jednostavnog razloga što su ovi dugi a unutar zvučnika vrlo kratki kabli. Kužiš?

Lako je prenijeti zvuk na kratke udaljenosti. Puno zahtjevnije je na dulje.
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Odgovor na to pitanje je da svi objektivni ABX testovi pokazuju kako nema nikakvih razlika u zvucnickim kablovima ako su ispravnog presjeka. Isto vrijedi i za 2m strujnih kablova. Pravi odgovor je da je vecina placebo i dobar marketinski trik. Vrlo nepopularan odgovor ovdje koji izaziva puno poruge i ismijavanja.
Mislim da je ovdje napisano puno zabluda, no ima i djelomično točnih...
Prva da samo kabel van komponente utječe na zvuk. Nije istina jer ako u nekoj komponenti imaš 50 spojeva sigurno da će oni više degradirati zvuk nego jedan kabel. Mislim na pojačalo, DAC, CD-player itd...)
U zvučnicima su kabeli puno jeftiniji nego što hifisti kupuju za spajanje zvučnika i pojačala. Zato što su unutar zvučnika kratki kabeli? Ha ha... pa meni su unutar zvučnika žice bar jednako dugačke kao i onih 2 i pol metra do pojačala. I još gore od svega, to nije jedna žica nego je 5 žica unutra, 4 do svakog drivera i još jedna od skretnice do terminala. I sigurno da tih 5 žica unutar zvučnika bar jednako utječu na zvuk kao i zvučnički kabel do pojačala. Angelbyu kaže da ga nije briga. Treblo bi ga biti briga ako misli da kabel utječe na zvuk.
Proizvođači zvučnika znaju što rade pa stavljaju jeftine žice ? Ne nego štede na onome što malo utječe na zvuk. a kad stave skupu žicu onda to masno naplate.
Otvoriti tvornički zvučnik nije problem, puno puta sam to radio, popravljao (pa i prepravljao) skretnice i mijenjao žice. Isto kao što mnogi (neki više neki manje) vjeruju u utjecaj kabela izvan komponente, pa čak i onih kratkih jumpera od 10-tak cm, tako i zvučnički kabeli unutar zvučnika utječu na zvuk i sigurno da bi prije kupovine nekog vrhunskog kabela (Olif npr.) od par tisuća eura trebao preispitati kakve su žice unutar zvučnika jer trošiti tolike novce za spajanje sa pojačalom nema puno smisla ako su unutar zvučnika žice 10 pa i više puta jeftinije. Ako je nekima veliki zvučni dobitak kupovina vrhunskog kabela, sigurno bi bar jednako toliki dobitak (a za očekivati je i puno veći) mogli dobiti da se riješe najslabije karike, u ovom slučaju su to unutarnji kabeli u zvučniku. A koliko se to sve stvarno čuje, to je već druga priča... jer mnogima je estetski dojam skupog kabela dovoljan da čuju ono što žele čuti... a ono što ne vide, nije ih briga bez obzira što bi malim ulaganjem mogli dobiti puno više nego bogatstvom na srebrnim i tko zna kakvim žicama.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 07:58   #2507
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ijako se svasta nade, ali ako uzmes zvucnik od 100 eura, u njemu sigurno da nece biti zica koje kostaju 100 e po metru duznom, ali ako uzmes zvucnik od 10000 e sigurno neces u njemu naci zicice od 10e po metru duznom.
Naravno da nećeš, bit će debelo, ali debelooooo jeftinije od toga...
Žice od 1,5 mm2 pa skroz do 35mm2 su osjetno jeftinije od tih 10eura/metar
u svim tim ekstremno skupim audio kabelima sasvim sigurno nije skupa žica...
Ono kaj može koštat je dizajn i izgled, sama izrada pletenja u neznam ti kakvim pletenicama uz bog te pitaj kakve proračune, kvalitetna izolacija, kvalitetni konektori, naziv branda i priča...
Sama žica sasvim sigurno košta drek na šibici i ona je zanemarivi dio u cijeni...

A ma koliko koštao neki zvučnik moš si mislit kak je unutar njega nekakva dizajnirana žica i kaj ti ja znam kaj,
čak ni unutarnji spojevi ziher nisu ništ posebno, nego je vjerojatno u pitanju najobičnija vulgaris žica eventualno 1,5mm2 zalotana najobičnijim cinom...

U cijeloj toj priči je sasvim sigurno vanjski konektor za spajanje tog zvučnika (pa čak i na onom zvučniku od 100eura) debelo ali debelo skuplji nego sve žice unutar bilo kojeg zvučnika....
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:46   #2508
Ok
Ajmo s druge strane.
Mislim naravno da proizvodaci u zvucnike ugraduju optimalni omjer perfomansi i cijene.
E sad...vec sam sreo ljude koji se kunu u DIY podizanja perfomansi, skracivanja kabela u uredajima itd.
No sta stvarno neko ozbiljno misli da ce na tako jednostavan nacin, da ne kazem nestrucan cujno unaprijediti zvuk proizvoda jedne korporacije koja ima na 100 tine ljudi zaposlenih bas za razvoj i proizvodnju tog proizvoda?

A sad vanjske zice su ono sta se moze promijeniti i unaprijediti zvuk legalno.
Dakle bez uttjecaja na garanciju i balans kupljenoga proizvoda.

I smisao je kupovine brendiranih proizvoda da su identicni od prvog do zadnjeg, iste kvalittete.
Zato se i kupuje brend.

Pa sta mislis da su u neki zvucnik ugradili mega skupe zvucnicke jedinice pa spojili nekim megajeftinim kablicem?

Treba ipak imati na umu kakav je to proizvod, premium ili kineski za mase...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:58   #2509
Sve štima ali,
Zvucnicki kabel izvan kabineta zbog svoje duljine više degradira zvuk od kratke žice unutar kabineta.
I naravno, spojevi mogu dosta doprinijeti, ali unutar kabineta su lemovi, a izvan kabineta kontakti.
Jasno je što je osjetljivije...
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:11   #2510
Unutar kabineta su i jaka magnetska polja, a žice često nisu pošteđene toga.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:21   #2511
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Unutar kabineta su i jaka magnetska polja, a žice često nisu pošteđene toga.
Istina. Čuo sam i priču da su ljudi znali naknadno dampirati unutrašnjost zvučnika bitumenskim pločama, koje su isparavale i s vremenom pojele membrane drivera.

Puno uzročno posljedičnih veza ima, koje nisu vidljive odprve.
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:53   #2512
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ok
Ajmo s druge strane.
Mislim naravno da proizvodaci u zvucnike ugraduju optimalni omjer perfomansi i cijene.
E sad...vec sam sreo ljude koji se kunu u DIY podizanja perfomansi, skracivanja kabela u uredajima itd.
No sta stvarno neko ozbiljno misli da ce na tako jednostavan nacin, da ne kazem nestrucan cujno unaprijediti zvuk proizvoda jedne korporacije koja ima na 100 tine ljudi zaposlenih bas za razvoj i proizvodnju tog proizvoda?
Pa sta mislis da su u neki zvucnik ugradili mega skupe zvucnicke jedinice pa spojili nekim megajeftinim kablicem?

Treba ipak imati na umu kakav je to proizvod, premium ili kineski za mase...
Ni u tvojim cremonicama (ako ih nisi prodao) nisu žice koje koštaju 1000 pa ni 100 eura/metar. A pun je forum onih koji se kunu da žica od 2000eura puno poravlja zvuk u odnosu na neku "bijednu" od 500eura/metar.
Stotine ljudi koje razvijaju neki proizvod su ograničeni cijenom dijelova i vremenom potrošenim za izradu. Njihov osnovni zadatak je kako nešto napraviti povoljnije i brže. Osnovno pravilo kapitalizma: štednja da bi profit bio što veći. Tek u bezobrazno visokim besklasnim proizvodima možeš očekivati beskompromisnu kvalitetu svih dijelova. Tako da uz malo truda gotovo svaki tvornički proizvod može biti bolji. Nisam jednom rastavljao tvornički zvučnik (brendirani pa i solidno skupi) kod kojeg sam vrlo lako i vrlo jeftino poprilično popravio zvuk. Zato jer na svakih 100kn uloženih u DIY nadogradnju dobiješ promjene koje tvornički naplate bar deset puta više.

Quote:
jean luc kaže: Pogledaj post
Istina. Čuo sam i priču da su ljudi znali naknadno dampirati unutrašnjost zvučnika bitumenskim pločama, koje su isparavale i s vremenom pojele membrane drivera.

Puno uzročno posljedičnih veza ima, koje nisu vidljive odprve.
Zanimljivo kako ja to nikad nisam čuo. A neki moji zvučnici i nakon 25 godina bez obzira na unutarnje dampiranje još rade bez promjena.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:03   #2513
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post

Zanimljivo kako ja to nikad nisam čuo. A neki moji zvučnici i nakon 25 godina bez obzira na unutarnje dampiranje još rade bez promjena.
Ima jedna tema na diyAudio.hr o restoriranju mislim baš Dynaudio kita sa kraja 80-tih, čovjek sve fotkao.

Pošto kupio - po to prodao, no nije mi neuvjerljiva priča.
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:35   #2514
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ni u tvojim cremonicama (ako ih nisi prodao) nisu žice koje koštaju 1000 pa ni 100 eura/metar. A pun je forum onih koji se kunu da žica od 2000eura puno poravlja zvuk u odnosu na neku "bijednu" od 500eura/metar.
Stotine ljudi koje razvijaju neki proizvod su ograničeni cijenom dijelova i vremenom potrošenim za izradu. Njihov osnovni zadatak je kako nešto napraviti povoljnije i brže. Osnovno pravilo kapitalizma: štednja da bi profit bio što veći. Tek u bezobrazno visokim besklasnim proizvodima možeš očekivati beskompromisnu kvalitetu svih dijelova. Tako da uz malo truda gotovo svaki tvornički proizvod može biti bolji. Nisam jednom rastavljao tvornički zvučnik (brendirani pa i solidno skupi) kod kojeg sam vrlo lako i vrlo jeftino poprilično popravio zvuk. Zato jer na svakih 100kn uloženih u DIY nadogradnju dobiješ promjene koje tvornički naplate bar deset puta više.



Zanimljivo kako ja to nikad nisam čuo. A neki moji zvučnici i nakon 25 godina bez obzira na unutarnje dampiranje još rade bez promjena.
Tutek
Sve to meni jasno, ali...
Cinjenica da je Serlin slavan konstruktor??
Je
Cinjenica da su Sonusi jako dobri zvucnici?
Je
E pa pretpostaviti vcu da jedan takav konstruktor zvucnika, koji je napravio umjetnicka djela...nece riskirati sve zbog ustede na zicici.
Dakle zicice u njima su optimalne jer su xxx dobro zvucece kutijice.

Dakle optimum.

I ne zaboravimo, najlosiji proizvod Sonus Fabera je audiofilski uradak.
A Cremonice su radene na vrhuncu slave dok je zvuk bio bitan

Vec u M varijanti krenulo se sa frekvencijama i hiper razlucljivosti.
A Toy, Liuto, Venere...e to su Made in Kina...

Na mobitelu.
Cini se da sam nasao bubrege.

Evo to su Cremonice unuttra.

http://888-audio.com/2015/09/22897
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:39   #2515
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Sve štima ali,
Zvucnicki kabel izvan kabineta zbog svoje duljine više degradira zvuk od kratke žice unutar kabineta.
I naravno, spojevi mogu dosta doprinijeti, ali unutar kabineta su lemovi, a izvan kabineta kontakti.
Jasno je što je osjetljivije...
The DC resistance of a typical 8-ohm speaker system is about 7 ohms. This resistance is due to the wire in the woofer voice coil. It may be a total shock to some people to know that a typical 8-ohm four layer woofer voice coil contains about 120 feet of number 28 solid copper wire. This wire is all in the circuit with the speaker system hookup wire. It's also much longer than a normal run of hookup wire from the amplifier to the speaker. Even a mid range speaker can have about 30 feet of number 33 solid copper wire and a tweeter can have 20 feet of number 35 solid copper wire

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:52   #2516
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Tutek
Sve to meni jasno, ali...
Cinjenica da je Serlin slavan konstruktor??
Je
Cinjenica da su Sonusi jako dobri zvucnici?
Je
E pa pretpostaviti vcu da jedan takav konstruktor zvucnika, koji je napravio umjetnicka djela...nece riskirati sve zbog ustede na zicici.
Dakle zicice u njima su optimalne jer su xxx dobro zvucece kutijice.

Dakle optimum.
Dakle optimum, upravo ta riječ optimum sve govori. Nakon nekog iznosa nema smisla kupovati skuplje kabele jer je doprinos zvuku tako malen da se i ne primjeti. A taj iznos nije u tisućama kuna, prije će biti da optimalnih kabela ima i za manje od 100kn/m. Sve ostalo je na granici detekcije savršenog ljudskog uha. A malo tko od nas ima svršen sluh i (ne više od) 20 godina
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:36   #2517
Za konektore je bitno da površina bude barem 10x veća od presjeka. I kvalitetna pozlata je također bitna. Zlato kao takvo ne stvara okside pa je spoj vremenski stabilan.
A sad kako izvesti kvalitetan konektor je stvar konstrukcije, odnosno kvalitete konstrukcijskog rješenja.
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:37   #2518
Balans iliti optimum i jos treba neku sinergijicu (nije bas nezanemarivo)
Smisla ima isprobati i ako dolazi do poboljsanja zvuka, uvijek se isplati.

Koliko ti vrijede tvoji zvucnici?
Koliko se sjecam podosta.
Sada ces degradirati sistem jer si odlucio da je 100 kn najbolje sta ces staviti u sistem?

Uopce ne kuzim gdje je problem.
Ako imas priliku isprobaj par kabela, cisto zbog sebe.
Bio i ja kao i ti.
Tek nakon nekih 10tak dana sve sjelo na svoje mjesto.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:14   #2519
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi dobio nikakvo poboljšanje. Proizvođači zvučnika znaju što rade i neće staviti skupu žicu tamo gdje ona ne treba.
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Nije ti dobra logika. Ima smisla stavljati kvalitetnije kablove izvan zvučnika iz jednostavnog razloga što su ovi dugi a unutar zvučnika vrlo kratki kabli. Kužiš?

Lako je prenijeti zvuk na kratke udaljenosti. Puno zahtjevnije je na dulje.

Potpisujem, oboje !
Sve jasno rečeno, bez mudrolija !

Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Sve štima ali,
Zvucnicki kabel izvan kabineta zbog svoje duljine više degradira zvuk od kratke žice unutar kabineta.
I naravno, spojevi mogu dosta doprinijeti, ali unutar kabineta su lemovi, a izvan kabineta kontakti.
Jasno je što je osjetljivije...
Kolega, u načelu (malo slovo u ) i jedno i drugo je osjetljivo !
Znaš dobro na što mislim (lem -"hladan", lem -nekvalitetan, spoj-labav, spoj -oksidiran, dodirna veličina površine spoja, prelazni otpori spojeva...itd)

PS.
Ustroj zvučnika (kabinet, ukrućenje i dampng istog, driveri, skretnica i ukupno interno ožičenje je jedan par rukava i zasebna cjelina.
Cilj je napraviti što kvalitetniji zvuk uz što manje ulaganja !!!!!

Iza zvučničkih terminala počinje druga priča.

Isto je tako i sa internim ožičenjam izvora zvuka i amplifikacije, naspram analognih (pa i nekih digitalnih) kabela koji te iste komponente povezuju.

Ima tu još podosta detalja, a ima i priča o dužini zvučničkih kabela, gdje neki trvrde da i nije baš (baš uvijek) najbolji što kraći zvučnički kabel....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:26   #2520
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
A koliko se to sve stvarno čuje, to je već druga priča... jer mnogima je estetski dojam skupog kabela dovoljan da čuju ono što žele čuti... a ono što ne vide, nije ih briga bez obzira što bi malim ulaganjem mogli dobiti puno više nego bogatstvom na srebrnim i tko zna kakvim žicama.
Ta druga prica se provjerava objektivnim abx testovima pa ne znam zasto si mene citirao



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.