Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 08:51   #161
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Žalosno da prvi put čuješ za to. Ipak bi neke osnovne stvari morao znati prije nego si se prijavio ovdje. Čini se da ćeš jako puno naučiti ovdje. Pitanje je jesi li spreman za to.
Da,ovde 3-4 forumasa znaju nesto (narocito o Srbima) sto ostatak planete Zemlje ne zna,pa bolje neka se (svako) pripremi na te predivne bisere mudrosti i neprocenjivog znanja....
Zrakomlatski is offline  
Old 21.08.2017., 09:06   #162
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Da,ovde 3-4 forumasa znaju nesto (narocito o Srbima) sto ostatak planete Zemlje ne zna,pa bolje neka se (svako) pripremi na te predivne bisere mudrosti i neprocenjivog znanja....
Ma svi to znaju osim vas tamo, kao da živite u informacijskoj blokadi.
Tako vas je lako poklopiti, a vi se onda otužno koprcate niječući činjenice.
Kexx is offline  
Old 21.08.2017., 10:10   #163
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ma svi to znaju osim vas tamo, kao da živite u informacijskoj blokadi.
Tako vas je lako poklopiti, a vi se onda otužno koprcate niječući činjenice.
Manemoj,niko na ovom svetu sem vas dvojice-trojce ovde na forumu nije cuo za:

1. "srpsku veru"

2. "autonomiju SPC u 19 veku"

3."Srbiju kao pobednicu u WWI samo na papiru"

4. "Srbe koji gotovo da nikada nisu ni postojali u Srbiji,nego su bili manjina u gomili drugih naroda"

5. "Srbe koji gotovo nisu ni ucestvovali u kosovskoj bitci,nego su to bili Hrvati i Albanci"

6. "Tesla i Novak Djokovic su Hrvati":klap:

i slicne bisere mudrosti i znanja...


Sa takvim budalastinama mozete da "poklopite" svaku naciju,jer svako kada tako nesto procita prvo mu padne na pamet "WTF,na cemu su ovi?"

Zadnje uređivanje Zrakomlatski : 21.08.2017. at 10:23.
Zrakomlatski is offline  
Old 21.08.2017., 10:27   #164
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Uopće ti se nisam obratio, ali kada već tražiš komentar, ponekad (kao što će se vidjeti u nastavku) tvoji zaključci su zaista zasnovani na nekom iracionalnom brojanju
Moj komentar si citirao. Pogledaj malo bolje.

Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Ne postoji nikakav dokaz o tome da su Porfirogenetovi Hrvati došli iz Bavarske ili Poljske. Zapravo, cijeli apsurd kod lociranja domovine Bijelih Hrvata i Bijelih Srba u DAI je u činjenici kako opis da su Hrvati došli s one strane Bavarske (Bagibareja) zapravo odgovara lužičkim Srbima tj. Bijelim Srbima, dok da su Srbi (Zahumlje) došli sa svojim plemenom od rijeke Visle i zvali su se Litciki zapravo odgovara poljskim Hrvatima tj. Bijelim Hrvatima.
Pogledaj razliku u količini informacija, barem na wikipediji, koju možeš dobiti u vezi "Bijele Srbije" i Bijele Hrvatske onda dodatno uzmi u obzir činjenicu da je o Bijeloj Hrvatskoj napisana cijela knjiga. Neke stvari se jednostavno ne mogu izjednačavati, na veliku žalost i muku zajednice Jugofila kojima je izjednačavanje svega i svačega u vezi Srba i Hrvata omiljeni sport.

Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Tvoje fantazije i negiranje srpkoga porijekla ide do krajnjih granica jer dokazi koju ukazuju za jedne istovremeno ukazuju i za druge isto, ako ne onda slično, što nastojiš negirati tako što jednima (Srbima) negiraš etnogenezu pomoću razno-raznih teorija kako su zapravo potomci velikoga naroda Hrvata. Nije zanimljivo niti zabavno čitati tvoje načrtanije.
A ako se misliš taktički Srbima uvlačiti u dupe, onda imaj na umu da se njima od tvoje vlaške teorije diže kosa na glavi.

Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Kao prvo, Neretljani kao pleme nisu nikada postojali, to je izmišljotina i glupost. Kao drugo, Hrvati nisu bili homogeni narod, nego pleme tj. plemena. Kao treće, Hrvati su bili pleme jer se kao takvima i navode; Nestor described how many East Slavic tribes of "...the Polyanians, the Derevlians, the Severians, the Radimichians, and the Croats lived at peace"; a multitude of Varangians, Slavs, Chuds, Krivichians, Merians, Polyanians, Severians, Derevlians, Radimichians, Croats, Dulebians, and Tivercians, who are pagans. All these tribes are known as Great Scythia by the Greeks. Ako su Severjani bili narod, onda se ne bi spominjali među Seven Slavic tribes koje su pokorili Bulgari, tj. ne radi se o sedam slavenskih plemena već naroda. Kao četvrto, da su Hrvati bili veliki narod (umjesto jedinstvenog plemena ili plemenske konfederacije) koji se naselio u puste krajeve ili pokorio šaku starosjedioca ne bi im trebalo toliko vremena da se počnu spominjati u povijesnim izvorima, ili umjesto njih spominju neki Guduščani i Timočani. Ako su Bijeli Hrvati bili narod, onda su sva zapadna i istočna slavenska plemena uz koje se navode i uz koje su živjeli bili također narodi, ali ne samo to, nego takvom logikom ispada da su sva keltska ili germanska plemena također bili narodi
Od kuda Nestor zna razliku između plemena i naroda? On je pisao imena kako ih je čuo. Isto kao i Einhard. A Hrvati nisu djelili vizitke naokolo pa da su svi znali da su tamo. Zašto ni jedan izvor ne spominje Hrvate u Lužici i Karantaniji, a sva sila toponima svjedoči da su bili tamo? Svi trube o Slavenima, a ni jedno drvo nije nazvano po njima. Ne možeš BUKVALNO interpretirati rečenice starih pisaca. U vezi DAI Srba pročitaj Grafenauera, PDF je dostupan for free.

Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Khm... prije dolaska Bijelih Hrvata i Bijelih Srba na ove prostore su već došli Slaveni s Avarima, koji su vjerojatno bili i mnogobrojniji od kasnije hrvatske ili srpske elite, tj. usuđuješ se pretpostaviti kako nisu ostavili ikakav trag na etnogenezu kasnijeg hrvatskog ili srpskog naroda? Mislim tvoji argument o zastupljenosti R1a ili I2a podgrane među Hrvatima je istovremeno protuargument, ali si valjda toliko slijep u svojem svehrvatskom bunilu da si nesposoban kritički razmišljati.
Je li ti možda poznaš genetiku Avaro-Slavena da možeš tako kategorički negirati statistiku iz znanstvenog rada?

Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Nisam nikada koristio buniku, ali sada barem znam što se ljudima priviđa
Mislim da bi ti trebao koji puta malo stati na loptu.
Liudewitus is offline  
Old 21.08.2017., 12:31   #165
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Manemoj,niko na ovom svetu sem vas dvojice-trojce ovde na forumu nije cuo za:

1. "srpsku veru"

2. "autonomiju SPC u 19 veku"

3."Srbiju kao pobednicu u WWI samo na papiru"

4. "Srbe koji gotovo da nikada nisu ni postojali u Srbiji,nego su bili manjina u gomili drugih naroda"

5. "Srbe koji gotovo nisu ni ucestvovali u kosovskoj bitci,nego su to bili Hrvati i Albanci"

6. "Tesla i Novak Djokovic su Hrvati":klap:

i slicne bisere mudrosti i znanja...


Sa takvim budalastinama mozete da "poklopite" svaku naciju,jer svako kada tako nesto procita prvo mu padne na pamet "WTF,na cemu su ovi?"
Jesi li autističan ili što?
Kexx is offline  
Old 21.08.2017., 13:32   #166
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Jesi li autističan ili što?
Nisam,a na cemu ste vi?
Zrakomlatski is offline  
Old 21.08.2017., 13:47   #167
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Nisam,a na cemu ste vi?
Trenutno na stolici.
Kexx is offline  
Old 21.08.2017., 20:38   #168
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Moj komentar si citirao. Pogledaj malo bolje.
Tvoj komentar sam citirao i replicirao mu ispod moga komentara koji nije bio upućen tebi.

Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Je li ti možda poznaš genetiku Avaro-Slavena da možeš tako kategorički negirati statistiku iz znanstvenog rada?
Je li ti možda poznaješ genetiku ostalih slavenskih plemena da ih tako kategorički negiraš iz narativa te statistike?
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Old 21.08.2017., 21:56   #169
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Tvoj komentar sam citirao i replicirao mu ispod moga komentara koji nije bio upućen tebi.
Ok, razumio sam da obojici repliraš, ali sve ok.

Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Je li ti možda poznaješ genetiku ostalih slavenskih plemena da ih tako kategorički negiraš iz narativa te statistike? :bo nk:
Nikako ne negiram postojanje plemena i njihovo bogatstvo imena. No plemenska imena su u pravilu egzonimi, dodijeljeni prema lokalnoj geografiji, a Hrvati nisu dobili ime po rijeci ili pokrajini gdje su živjeli, već su ime nosili sa sobom.

Quote:
A high diversity of haplogroups was observed in the overall Croatian sample, and all typical European Y chromosome haplogroups with corresponding clinal patterns were observed. Three distinct genetic signals were identifiable in the Croatian paternal gene pool - I2a1b-M423, R1a1a1b1a*-M558, and E1b1b1a1b1a-V13 haplogroups.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...22876/abstract

Kod R1a imamo dominantnu granu M558. Uzorci skupljeni na sjeveru Hrvatske ne odstupaju od onih na obali. Druga manjinska grupa, M458, također je ravnomjerno raspoređena po Hrvatskoj. Ne negiram "ostala slavenska plemena", posebno ne Avaro-Slavene, ali statistika današnje hrvatske populacije ih jednostavno ne vidi.

Zadnje uređivanje Liudewitus : 21.08.2017. at 22:45.
Liudewitus is offline  
Old 21.08.2017., 22:34   #170
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Kod R1a imamo dominantnu granu M558. Uzorci skupljeni na sjeveru Hrvatske ne odudaraju od onih na obali. Druga manjinska grupa, M458, također je ravnomjerno raspoređena po Hrvatskoj. Ne negiram "ostala slavenska plemena", posebno ne Avaro-Slavene, ali statistika današnje hrvatske populacije ih jednostavno ne vidi.
Kako ih možeš vidjeti ili ne vidjeti kada niti nemaš referentnu točku? U slučaju Sorba i Srba smo maloprije donijeli konkretan zaključak, ali to isto nije moguće kod Bijelih Hrvata i Hrvata jer nemamo DNA analizu barem potomaka tih Bijelih Hrvata od Češke, Poljske do/ili Ukrajine, samim tim ne možeš reći kako statistika današnje hrvatske populacije ne vidi ostala slavenska plemena
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Old 21.08.2017., 22:44   #171
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Kako ih možeš vidjeti ili ne vidjeti kada niti nemaš referentnu točku? U slučaju Sorba i Srba smo maloprije donijeli konkretan zaključak, ali to isto nije moguće kod Bijelih Hrvata i Hrvata jer nemamo DNA analizu barem potomaka tih Bijelih Hrvata od Češke, Poljske do/ili Ukrajine, samim tim ne možeš reći kako statistika današnje hrvatske populacije ne vidi ostala slavenska plemena :bo nk:
Vidim da se ne razumijemo pa ću još jednom pokušati objasniti. Hrvatski R1a uzorak je homogen, što znači da je veća vjerojatnost da je došao iz jedne populacije nego iz dvje i više. Nema oštre podjele između Panonije i Dalmacije.

Naš većinski R1a klaster, M558, kolokvijalno se zove karpatsko-dalmatinski. Ime mu govori sve.

Malo smo otišli u off topic.
Liudewitus is offline  
Old 21.08.2017., 22:48   #172
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Odlomak iz Teslinog dnevnika:

"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“

https://hr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla
OK. Dakle bio je Hrvat. To smo riješili.

A pravoslavac nikako nije bio nego ateist, jer se grozio da mora postati pravoslavni pop, što je očekivao njegov otac. Radije bi Tesla Draganić umro nego bio pop, a družio se s okorjelim ateistom Mark Twainom, nikad Boga ne spominje u svojim spisima itd.

Hrvat ateist.

Nacionalnost ionako ne možeš nekome nametat s analizom krvi i DNK, nego se radi o osobnom poistovjećenju/odluci/osjećaju pripadnosti.
Nepoznati is offline  
Old 21.08.2017., 23:00   #173
Ako sam dobro razumio, greška koju je napravio srpski sajt Poreklo prilikom određivanja Tesline haplogrupe je u tome da je jedan od Kalinića uzeo prezime Tesla, a oni su predstavili njegovu haplogrupu kao Teslinu. Ako je to isti rod Kalinića koji se spominje u dnevniku onda je I2a Din-S pripada njegovom djedu s majčine strane.
Liudewitus is offline  
Old 22.08.2017., 01:33   #174
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Moji zaključci nisu nimalo tendenciozni jer se zasnivaju na brojkama.
Ne, tvoji zaključci su odraz tvojh želja.I nemoj više ponavljati gluposti. Previše je.
bubica74 is offline  
Old 22.08.2017., 01:57   #175
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Ne, tvoji zaključci su odraz tvojh želja.I nemoj više ponavljati gluposti. Previše je.
Kvalifikacijama se možemo do sutra nabacivati, ali što se time postiže?
Liudewitus is offline  
Old 22.08.2017., 02:19   #176
Tesla se sam ponosio srpskim rodom i hrvatskom domovinom.

Meni je tako svejedno što je on bio hrvatski Srbin, to uopće ne bi trebao biti predmet rasprave, već ono što je postigao kao znanstvenik.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 22.08.2017., 02:24   #177
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Tesla se sam ponosio srpskim rodom i hrvatskom domovinom.

Meni je tako svejedno što je on bio hrvatski Srbin, to uopće ne bi trebao biti predmet rasprave, već ono što je postigao kao znanstvenik.
Ok, ali pogledaj naslov teme.
Liudewitus is offline  
Old 22.08.2017., 02:50   #178
Pogledao sam...
Bio je Srbin koji je rođen u Hrvatskoj, a radio je u Americi.
Svaka od te 3 države može prisvajati njegova djela, ali čemu
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 24.08.2017., 18:14   #179
korado korlević je u jednoj od njegovih zadnjih "explora" iznio kako je tesla imao averziju prema ovim našim prostorima, sramio se svog porjekla i sam sebe predstavljao isključivo kao amerikanca
babunovich is offline  
Old 24.08.2017., 18:37   #180
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Bio je Srbin
Mi ovdje ipak iznosimo neke dokaze.
Liudewitus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.