Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 11:04   #81
ja ne bih preporučila uopće kupanje,i inače kažu da se psi ne kupaju do četvrtog mjeseca.ja sam svog uzela u sedmom mjesecu prošle godine i imao je dva mjeseca ,i kao ja mislila možda da mu je vruće i da ga malo rashladim pa sam ga isto okupala i to bez šampona,više kao da ga samo smočim,i imali smo problema jer se bebač prehladio,skužila jer je često piškio i bilo bi malo krvi,tako da moj savjet je nemoj ga još kupati dok malo ne ojača,možda samo onom tekućinom za suho pranje
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:46   #82
Neka izdrži do 4-og mjeseca, a onda kupanac. Već će biti uveliko vruće (8. mjesec), tak da nebi uopće trebalo bit problema sa prehladom. (Ali ću ga ipak, za svaki slučaj, držati unutra dok se ne posuši skroz).
dark life is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:20   #83
U međuvremenu ga privikavaj na češljanje, na taj češ ga način također održavati čistim!
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:59   #84
Hvala, buba, na savjetu!
dark life is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 00:03   #85
Vrli sam ti savjet dala!
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 12:19   #86
ako baš jako smrdi uzmi u dm-u one maramice za dlaku pa ga s time malo obriši ili ima u pet shopovima puderi za suho pranje pa može i s time da ga malo naprašiš i dobro isčetkaš.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:56   #87
jednako je dobro premazati ga mješavinom vode i jabučnog octa.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 15:00   #88
E to je radio naš uzgajivač i mi smo svog znali tako očistiti.
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 15:32   #89
ja svoje kupam svakih 14 dana i nikad se nisu razoblili zbog toga...samo dobro isfenirati..
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 17:42   #90
Talking smrad

pozdrav ... eto moj problem lezi u strasnom smradu samojeda inace po prirodi poznatog kao izuzetno cist pas sto on i je samo smrdi ....
mama forsira da se cesto pere, nije mi problem pruziti otpor s obzirom na to da je pas moj ali kako smrdi popustila sam, sada mislim da sam samo pogorsala stvar... od ljeta smo ga okupali cca 4 puta.... zadnji pokusaj sa samponom za saboreu po preporuci veterinara.

ugl. zanima me ovaj savijet o kupanju psa sa jabucnim otcom, ima logike, znam da je inace dobar za dlaku ...a pesonja stvarno jako smrdi .... mi cemo u svakom slucaju probati .... inace podrzavam sto vise ' prirodnih ' metoda.

....ako nama upali a nadam se da hoce, mislim da ne trebate vise traziti sampone jer sumljam da ima gori slucaj smara od ovoga... e da a sto se tice sampona za pse i ljude, za pse su malo blazi ali svode se na isto, zasto se proizvode ?? eh sve je to zarada.

sto se tice zmazanih sapica, iskreno poludim kada procitam postove fobicnih cistunaca koji svaki dan kupaju peseke ... ljudi kupite si macke !!!
kako mi rijesavamo problem.... pesek je naucen da ceka u hodniku dok mu se ne operu sapice, u lavoru sa obicnom vodom tek toliko da se ispere blato izmedu jastucica nakon cega osusimo i pobrisemo ostatak blata suhim rucnikom ... uz to, jednostavno za 30-tak kuna osisate repise oko i izmedu jastucica, podignete zastavice na nogicama i eventualno malo skratiti dugu dlaku na trbuhu... moj pes ima dlake za poludit i nemam nikakvog problema sa blatom tako da .....

ljudi pozdrav, cujemo se, volite svoje peseke
devilicious boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:00   #91
@devilicious boo:
Da li je veterinar imao barem neke teorije koji bi mogao biti razlog smrada ili je samo dao sampon?
Da li je radio ikakve pretrage?

Jer mozes ti kratkorocno rjesavati smrad - no ono sto ga uzrokuje pranjem neces rijesiti ako je nesto sto treba lijeciti/mijenjati prehranu i ostale stvari (posto ocito razlog nije u necistoci ).

Cesto pranje samponima nikako ne preporucam - razlog si dosad uvidjela i sama vjerojatno .

"Kupanje" sa jabucnim octom mozes svakako probati ... za dlaku je super i ne steti nimalo (ne skida zastitni sloj), pa ga se moze koristiti cesto bez problema.

Samponi za pse se ipak razlikuju od onih za ljude - psi imaju veci neutralni pH (7), pa ni najblazi/neutralni ljudski samponi nisu pogodni za njih (jer su neutralni za ljude i imaju vrijednost pH 5,5, daleko od neceg pogodnog za pse ).
Barem su meni tako vetovi objasnili i svugdje sam naisla na to isto objasnjenje i cini mi se sasvim logicno .

Pranje sapica nakon povratka iz SVAKE setnje sa samponom isto smatram malo pretjeranim .
Ja svojoj isperem sa vodom i dobro obrisem isto, a nekad samo prodem vlaznom maramicom ili suhom - ovisi o kolicini necistoce koju je skupila vani.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:53   #92
Tornjak

Da li je uputno psa često prati šamponima?
renatam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:28   #93
ako je kvalitetan (od prilike kolko para tolko muzike) nema zapreke da ga kupaš koliko često treba (dobro ne sad opet svaki dan )
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 14:40   #94
ja samu pet centru kupio šampon na biljnojbazi i mogu ga prati svakih najviše mjesec dana, ali to mi je rekao veterinar najviše...ali sam kupio u pet shopu pjenu za suho pranje tako kad počme smrditi samo ga s tim napjeniš i miriše bolje nego sa šamponom, vrhunska stvar, možese koristiti svakih par dana!
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 23:06   #95
Quote:
renatam kaže: Pogledaj post
Da li je uputno psa često prati šamponima?
Ja svog psa kupam svaka 2 - 2 i pol mjeseca. Nije dobro prečesto kupati psa. I naravno treba imati kvalitetan šampon i regenerator za pse. Za lakše raščešljavanje, sjaj i njegu pseće dlake kupila sam Black out šampon i regenerator i jako sam zadovoljna. Malo više koštaju, ali stvarno se isplate.
__________________
Though we're far apart You're always in my heart
dirty diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:31   #96
All systems sampon

Kupila sam All Systems sapon, fino sam ga i platila, ali izgleda da Carliju ne odgovara. Od kada sam ga pocela kupati sa ovim samponom, poceo je bas da smrdi, a nakon sto ga okupam sutradan ima kao perut, pojavi mu se bijela pasina.
Ali najgore mi je sto nakon 3 dana pocne da smrdi.

Da se mi razumijemo, svaki pas ima svoj miris, on sada postaje odrastao, pa mu se i miris mjenja, ali ovo mi djeluje malo prejako.

Za All system -s sam cula da su najbolji, njemu ne odgovaraju, ima li ko da mi preporuci neki drugi sampon?
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:34   #97
plivačica se češe a nema buhe

Mi imamo sada problem. Maša mi se češe ko luda. Bijela je pretežno pa bi se buhe već vidjele. Tražila sam, ali nije riječ o njima. E sad; ona je strastvena plivačica pa se kupala i u moru i u rijeci plus smo svaki vikend u nekoj prirodi. No, isperemo je obavezno vodom poslije, naravno, bez šampona. Mislite da je to zbog vode, silnih trava, cvejtanja i podivljale prirode jer nema ni crvenila, niti ikakvih promjena na koži....jel imao neko slično iskustvo, kako ste ga riješili?
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:42   #98
Ja imam havanezera i perem ga 1 mjesečno a šapice mu samo obrišem btw ima 3,5 mj i onda spava ko beba
Ajvi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 16:06   #99
Quote:
*Lotta* kaže: Pogledaj post
Mi imamo sada problem. Maša mi se češe ko luda. Bijela je pretežno pa bi se buhe već vidjele. Tražila sam, ali nije riječ o njima. E sad; ona je strastvena plivačica pa se kupala i u moru i u rijeci plus smo svaki vikend u nekoj prirodi. No, isperemo je obavezno vodom poslije, naravno, bez šampona. Mislite da je to zbog vode, silnih trava, cvejtanja i podivljale prirode jer nema ni crvenila, niti ikakvih promjena na koži....jel imao neko slično iskustvo, kako ste ga riješili?
Može biti i od analke i od soli u vodi ili od alergije na neku hranu i svašta...

Zato postoje školovani ljudi zvani veterinari koji bi trebali moći postaviti ispravnu dijagnozu.

I još - pas koji je zdrav i živi u dobrim higijenskim uvjetima, jede kvalitetnu hranu i nema problema s metabolizmom niti analkama nema razloga smrditi. Imam doma 4 mačke i 4 psa a prošlo ih je kroz moju kuću pedesetak i NITKO nije smrdio. Kupaju se jednom godišnje ili ako se uvale u strvinu.

Dlaka se treba održavati češljanjem, četkanjem, trimanjem ili sl. a mogu se prati samo šape / noge ako je vani baš blatno ili prljavo.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:12   #100
Lina Lena napisala sam da psa ispirem vodom samo ako treba, tj. radi morske soli. Ne kupam ga doma često - osim ako je u pitanju valjanje u nešto. Ima ona neki svoj miris - čak mi super miriše. Jede samo royal i ništa drugo jer joj ne odgovara. Znam kako se pas održava jerbo imam i 13-godišnju kujicu. Nije riječ o analkama i ne da mi se više radi svake gluposti trčati veterinarki jer smo se imali prije razloga i prečesto s njom viđati. Sama mi je veterinarka jednom rekla da je priroda podivljala i da sve cvjeta i kad ne treba cvjetati i da sve više pasa ima simptome buha a nisu buhe nego reakcija kože na xy travku i sl. Zato sam se i obratila da vidim mogu li joj to ublažiti na neki način (a da nije držanje u kući) i je li netko imao sličan problem sa psom. Ona je očito osjetljivka jer je imala i kao štene (još je bebonja) demodikozu, a s druge strane ne mogu je držati u kući i ne voditi u prirodu.
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.