Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2009., 21:45   #61
Quote:
stiliana kaže: Pogledaj post
Skit što je? Čekaj, čuo si za narod Skita, skitski način ratovanja?
Cnaiur jest Sclyvendi, ali oni su, I guess, inspirirani Skitima. Kao nepobjedivi trli brli...
Izgleda da sam zaboravio.
Nisam baš jučer čitao to.
Imam novi nick.
Cort0 Maltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 17:29   #62
Eo neki dan na brzinu prelistah zavrsni dio trilogije... je'l itko citao?

SPOILER

SPOILER

SPOILER

SPOILER


Pitanje imam - jel se ono Cnaiur zvaljeka sa mrtvom Serwe???

Odnosno, kao, to nije Serve vec jedna od onih bestija bez lica, pa je uzela lice od Serwe..?




Inace, dosao sam do zakljucka (hehe, ja sam donio zakljucak ) da mu je stil pisanja, opisi i naracija, malo naporan

Ne znam... recenice mi nemaju tecnost...
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 17:48   #63
Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
SPOILER (označi kursorom pa se vidi tekst)

Odnosno, kao, to nije Serve vec jedna od onih bestija bez lica, pa je uzela lice od Serwe..?
Da, Cnaiur urs Skötha je lud. LUD!!!! Toliko lud da se žvaljaka s Tekne skin-spyem
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 17:49   #64
BTW meni je Scott potpisao moje knjige na Sferakonu
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 16:43   #65
Ono, totalno mi je svejedno.

Totalno.

Bas me briga.

What do I care.

Mrmlj, mrmlj...
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 19:59   #66
pročitao prvi dio nove trilogije o Aspektu-Caru. i dalj zanimljivo, i dalje mislim da bi moglo još puno bolje. zamjerke?

SPOILERI!
Kellhus je i dalje iritantno nadmoćan. zapravo, sad je to i više nego prije. i iritantan i nadmoćan.

Akka je postao čangrizavi stari prdonja. minus za karizmu, veliki plus za twist, iako je bilo očekivano.

ono putovanje kroz rudnike toliko evocira Tolkienovu Moriju da sam na momente gotovo zaboravio koju knjigu čitam s druge strane, dolje su neki prejebeni akcijski momenti. konačno koljačina protiv Srankova

Esmi je postala precendrava. ipak, vrlo dobro karakteriziran lik. možda i ponajbolje u knjizi.

mali Kelmomas pili živce samim svojim pojavljivanjem u knjizi - nevjerojatna kopija Culkinovog dobrog sina. nepotrebno i iritantno

lik Kapetana je totalni klišej. ipak, ima nekog šarma.

radnja je dosta fragmentirana, što je vrlo zanimljivo - razbija monotonost i ponegdje prisiljava čitatelja da se koncentrira.


imam jedno pitanje: nije li Mimara (Esmina prva kći) bila mrtva (a ne prodana u roblje) u prvoj trilogiji?
ja bi se zakleo da je bilo tako
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:43   #67
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
pročitao prvi dio nove trilogije o Aspektu-Caru. i dalj zanimljivo, i dalje mislim da bi moglo još puno bolje. zamjerke?
prvo
to nije nova trilogija
to je četvrti nastavak
al bi glupo zvučalo četvrti nastavak trilogije pa eto
klišejizirana radnja, stvarno se nekad zamisliš koju knjigu čitaš
blizanci su jadno odrađeni, moglo se puno puno puno puno bolje
kao i obično ne sviđa mi se knjiga al nije bilo ništ drugo novo pa ajde
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:35   #68
Seljacka analiza

Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
u biti, ja mislim da bi Kellhus pobijedio čak i Čaka Norisa
Ispravak, ne bi ga pobijedio, nego bi po drugim ljudima nevidljivom trzaju trinaeste trepavice njegovog lijevog oka prokuzio njegove najdublje strahove i emocije, i onda odrzao jedan tako besmislen i naporan filozofski govor u kojem zapravo nije rekao nista nego je israo tolko sranja da ne bi stalo ni u sleper, ko ona zenska iz nove love, al ajde, on bi upotrijebio big words pa bi to izgledalo pametno. I onda bi Čak skuzio da je Kellhus gospodar svemira, iako se to iz govora nemoze skuzit, jer kao sto rekoh, israo je samo hrpu gluposti.

Da krenem na recenzije

Prva knjiga me izivcirala, prvo zbog tog nekakvog stila pisanja, neko je rekao sekspirijanskog, i stvarno neznam sta mu je to trebalo, valda da njegova filozofska laprdanja dobe na tezini stajaznam .
Drugo, kroz cijelu knjigu samo putuju, putuju i putuju...
Trece, kad god nesto zasteka, Kellhus upotrijebi svoj "shining beam of clarity govor" i tim rjesi svaku situaciju.
Cetvrto, vecina likova su pickice
Peto, naravno, stvarno previse filozofiranja

Nakon prve knjige nisam mislio da cu krenut na drugu, no jednog prevruceg ljetnog popodneva neki me vrag nagno da odem u knjiznicu, i tamo ugledah ratnika proroka

Knjiga je cista suprotnost prvoj

Nekako mi se cini da stil pisanja nije toliko arhaican, bat mejbi its đst mi . Konacno pocinje ozbiljna radnja, velika imena na okupu i stvari se konacno pocinju pokretat, a radnja je cak toliko dobra da skrene paznju sa vec spomenutih iritantnih filozofskih laprdanja, a to je jako tesko . Da ne zaboravim i mejđ fajt u knjiznici i Achamianov bijeg, najbolji MOAR trenutci knjige i jedini trenutci kad Achamian nije bio pickica ko ostali likovi. Kellhus je i dalje iritantan, ali vateva, knjiga jednostavno jebe mamu i procitao sam ju u jednom dahu.

Dakle zakljucak
Kad procitam trecu knjigu
__________________
To be a rock and not to roll...
Nabildani_crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:51   #69
Tako mi je drago da nietzscheanski ubermensch Kellhus ne iritira samo mene... na polovici sam druge knjige, i tako bi voljela da dobije po p...
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:05   #70
Definitivno ne iritira samo tebe.Ja sam pročitao sve što je do sada izašlo,i koliko god mi je u početku bio naj-naj,toliko mi se sad gadi i zaista bi da ga sad u ovoj novoj trilogiji netko dobro spusti na zemlju...a po svemu sudeći,tako će i bit.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:23   #71
I usput,to JE nova trilogija,unatoč nečijim mišljenjima.Prva je Princ Ničega a ova je Aspekt-Car.Iako su nerazdvojno povezane i glavni cilj je još uvijek uništenje Ne-Boga,nova trilogija ipak ima skroz drugačiji pristup tome od prve,a i primarni ciljevi jednog od glavnih ako ne i glavnog lika su se skroz preokrenuli.Dok u prva tri djela usmjerava svoje napore u raskrinkavanje agenata Savjeta,a porijeko Kellhusa mu tek onako prolazi mislima,u Rasudnom oku Achamian kreće na gotovo samoubilačku misiju otkrivanja nekih spisa u kojima leži tajna Kellhusovog reda.Postoje i gore stvari od smrti,a živjeti u Kellhusovom "mentalnom" ropstvu je po njegovom mišljenju,jedna od njih.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:24   #72
Da, upravo je nevjerovatno koliko je Kellhus ograničen - zahvaljujući svom porijeklu i treningu on bi, barem se meni čini, morao posumnjati u sebe i svoju "svrhu" i svoj "cilj" kojih se drži ko pijan plota i za koje nadmeno koristi druge.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:30   #73
Njegova "svrha" kako je ti nazivaš,je ista ona koju smo vidjeli kod nekih ljudi iz naše tužne prošlosti i koliko god da mi se gadi,moramo i ja i ti priznati da je to nešto što je ...kako bih rekao,urođeno našoj otužnoj vrsti,ljudska narav...a to se ne preispituje.Vladati nad drugima je u manjoj ili većoj mjeri želja i osobina svakog ljudskog bića.U svakom slučaju,možda i nešto dobro proizađe iz toga...valjda.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 09:42   #74
Možda zato toliko volimo Achamiana.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:28   #75
Aha,upravo zato!
Meni je inaće Bakker zaista dobar autor iako bi neke stvari mogle biti i puno bolje...kao recimo,njegovi ženski likovi;to su ili neke pomalo bezumne,hm...kad moram reći,glupače kao Serwe ili su to pak beskarakterne...opet glupače poput Esmi,unatoč tome što je zaista inteligentna.Smeta mi što kod njega nema ženskih likova tipa Catriane iz Tigane ili možda čak Catelyn Stark iz Leda i Vatre...takav tip,ako me kužiš...to su žene koje nitko ne uzima zdravo za gotovo.Mislim,ne želim ja sada reći da je on zadrti,maloumni šovinist ali opet...smeta mi.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:28   #76
Quote:
Wotan kaže: Pogledaj post
Mislim,ne želim ja sada reći da je on zadrti,maloumni šovinist ali opet...smeta mi.
Pa tako djeluje...
No, onda vidim posvetu djevojci na početku svake knjige i pitam se.
On prikazuje muški, primitivni i šovinistički svijet. Možda je samo cinik.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 18:39   #77
Da,ruku na srce,kad bi malo razmislili o svemu pa kada bi pokušali rekonstruirati "ondašnji" svijet,pretpostavljam da to sa ženama i bi bilo tako...kao ono u stilu:ti si žena i ti samo budi lijepa,koji će ti k.... pamet.
Ma šalim se...uglavnom,vrlo je vjerojatno da je ovo što ti kažeš točno za većinu ljudi,osim možda za one okorjele feministkinje koje su ga popljuvale zbog takvih stvari,no ne znam jesi li čitala zadnju knjigu koja je izašla ali čini mi se da je i njemo malko to dosadilo pa je Esminu prvu kćer osmislio prilično dobro i slojevito i što je najbolje od svega,nije niti glupa ni nesposobna sama se pobrinuti za sebe iako se instiktivno drži Akke kad zagusti.Sviđa mi se to,daje malo boje i raznolikosti.Dobivaš uvid kako to izgleda kroz oči jedne djevojke uhvačene u vrtlog događanja i k tome još čarobnice.
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 10:09   #78
A gle, na kraju krajeva ne štedi ni muškarce u svom prikazu - ispada da su svi svinje koje se povode samo za svojim seksualnim nagonima (ako ćemo u krajnost), što bi značilo da nisu puno inteligentniji od žena.

Moram priznati da mi se od likova jako sviđa Proyas. Rastrgan između duboke vjere (Akka bi to nazvao fanatizmom) i suštinske dobrote koja u njemu budi sumnju u dogmu. Koliko god grešaka bio napravio, u prve dvije knjige (dokle sam stigla) on mi se činio kao jedini od "velikih" koji je zaslužio biti vođa.

Nisam još pročitala zadnju knjigu. Ali hvala na malom spojleru, čini mi se da će mi se sviđati.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 13:29   #79
Jao...koja sam ja budala,sorry.Nisam ti mislio pokvariti knjigu...zanijeo sam se pa mi izletilo...

Da,istina je to što kažeš,i meni je Proyas jedan od boljih likova i to baš zato što to kod njega nije fanatizam već prava istinska vjera koja otvara mjesta i sumnji i preispitivanju ali unatoč tome je i dalje jaka.Znaš ono,on vjeruje ali ne dopušta da mu ta ista vjera diktira moralne smjernice...no,u svakom slučaju,samo čitaj.

Meni je dakako definitivno najdraži lik Cnaiür,zbog snage i inteligencije.Izvana pravi onaj stereotip barbarskog ratnika sa snagom petorice(sa 44 godine???)a iznutra,ajme majko...svega i svačega
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:11   #80
Ne brini, nisi mi ništa pokvario, bio je samo mali spojler.

Je, Cnaiür je definitivno faca, iako lud. Dosta sam vremena bila zbunjena vezano uz njega jer nije bilo jasno što se to točno dogodilo s njegovim ocem, tko ga je ubio, kakav je on to točno odnos imao sa Kellhusovim ocem, jel ima homoerotične sklonosti ili ne... prvo sam zaključila da je to krivnja Bakkera kao pisca (ta nejasnoća), ali zapravo je stvar u Cnaiürovoj psihičkoj bolesti, to jest prikazu njegove svijesti.
I nije 44 godine tako puno.

I drag mi je Xinemus. Čini mi se, to jest nadam se, da će se njegov lik razviti na vrlo zanimljiv način u trećoj i daljnjim knjigama.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.