Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 12:21   #7161
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Ma verbali su bili van pameti.
mene zabrinjava (...blagorečeno) to što su mi verbali na cbtu bili čist fajn. dakle sve mi je bilo jasno, dvoumio sam se u cca 2 zadatka, ostalo sam, jeli, riješio "lako". to me brine,da nisam imao osjećaj da su pitanja teška (možda dosadne teme).
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Old 18.01.2013., 12:34   #7162
U tom slučaju bi imalo smisla zatražiti reviziju rezultata. Greške su uvijek moguće - sjetimo se koliko smo čekali rezultate za prevoditelje zbog "tehničkih poteškoća". Pa su onda pobrkali naslove tablica u popisu rezultata. Pa onda corrigendum za AD... Ništa ne možeš izgubiti ako zatražiš da netko još jednom prođe kroz tvoj test i verificira je li dobro ocijenjen. I tako sva komunikacija ide online.
amarkulin is offline  
Old 18.01.2013., 12:48   #7163
Amarkulin ti dobro kaže. Ja sam imala osjećaj kakvi su mi verbali - i fulala sam u procjeni za nekih dva boda. Odnosno rezultat mi je bio između moje najoptimističnije i najpesimističnije procjene. Pitaj za svaki slučaj. Šanse jesu male, no ipak.... šanse su isto tako male da za toliko fulaš u procjeni.
FIRST is offline  
Old 18.01.2013., 13:02   #7164
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Da nije i suntze u sličnom šoku, pa nas zato nije upoznao sa svojim rezultatima?
nije
suntze is offline  
Old 18.01.2013., 13:04   #7165
Quote:
Analkin kaže: Pogledaj post
Ja sam bio jucer na testiranju ENG+GER, nisam stigao napisati izvjestaj jer sam imao dodatnih obaveza. Samo da napomenem, ja nisam studirao jezike vec elektrotehniku i njemacki jezik mi je dosta slab, pravo je cudo sto sam prosao CBT.
Test na engleskom je bio o situaciji u Rusiji dok je Putin bio premijer, a Medvedev predsjednik, zapravo je cijeli tekst bio proziman pitanjima treba li EU vise promatrati razvoj situacije u Rusiji i njihov utjecaj na nove clanice EU koje su prije bile dio Sovjetskog saveza. Tekst je imao 40 redaka i mogu vam reci da mi je 100 minuta bilo taman, ostalo mi je samo par minuta za provjeru.

Test na njemackom je bio o presudi Saveznog ustavnog suda SR Njemacke vezanu uz Lisabonski sporazum i o tome kako EU nije jedan narod vec skupina naroda itd. Tekst je imao 37 redaka i katastrofa sam napisao, jedva sam uspio preko pola teksta prevest.
Trenutacno se ne mogu vise sjetiti, pitajte me jos nesto i probat cu odgovoriti najbolje sto znam.

Sretno svima!
malo me zabrinuo sadrzaj tekstova. racunala sam na opcenite teme vezane uz funkcioniranje EU-a, a kad ono nije na odmet ni poznavanje politickih situacija u pojedinim zemljama clanicama pa i sire... uhhhh

hvala na izvjestaju!
viskoza is offline  
Old 18.01.2013., 14:12   #7166
Quote:
Analkin kaže: Pogledaj post
Ja sam bio jucer na testiranju ENG+GER, nisam stigao napisati izvjestaj jer sam imao dodatnih obaveza. Samo da napomenem, ja nisam studirao jezike vec elektrotehniku i njemacki jezik mi je dosta slab, pravo je cudo sto sam prosao CBT.
Test na engleskom je bio o situaciji u Rusiji dok je Putin bio premijer, a Medvedev predsjednik, zapravo je cijeli tekst bio proziman pitanjima treba li EU vise promatrati razvoj situacije u Rusiji i njihov utjecaj na nove clanice EU koje su prije bile dio Sovjetskog saveza. Tekst je imao 40 redaka i mogu vam reci da mi je 100 minuta bilo taman, ostalo mi je samo par minuta za provjeru.

Test na njemackom je bio o presudi Saveznog ustavnog suda SR Njemacke vezanu uz Lisabonski sporazum i o tome kako EU nije jedan narod vec skupina naroda itd. Tekst je imao 37 redaka i katastrofa sam napisao, jedva sam uspio preko pola teksta prevest.
Trenutacno se ne mogu vise sjetiti, pitajte me jos nesto i probat cu odgovoriti najbolje sto znam.

Sretno svima!
Najljepša hvala na izvještaju, Analkin! Dobro je vidjeti da su tekstovi sadržajem i dužinom manje-više u okviru onoga što se moglo očekivati s obzirom na primjere. Mene najviše brine da ne puknu nešto s nekakvom stručnijom terminologijom, a to sad kaj malo šaraju po društveno-političkim prilikama nekako ćemo probavit. Ako ti je vrijeme bilo na knap, znači da se radi o težim tekstovima koji baš i nisu a walk in the park...
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 18.01.2013., 15:36   #7167
Amarkuli, računaj i na mene. Naravno ako upadnem u drugi krug.
:-)
Playingdevil is offline  
Old 18.01.2013., 21:27   #7168
Ja sam dobila informaciju opet od još jedne osobe za pad AD5 CBT-a, isto pad zbog verbala - neznam da li išta znači za statistiku, ali eto. osoba je prevoditelj koja definitivno zna engleski. Tako da vjerujem da je mnoge verbal zeznuo.

Zadnje uređivanje FIRST : 18.01.2013. at 22:38.
FIRST is offline  
Old 18.01.2013., 22:23   #7169
Evo i mojih rezutata za statistiku:
Test a) Verbal reasoning: 10/20 (pass mark: 10)
Test b) Numerical reasoning: 4/10
Test c) Abstract reasoning: 6/10
Total for tests b) and c): 10/20 (aggregate pass mark: 10)
Test d) Situational Judgement Test: 33.5/40 (pass mark: 24)

Total: 53.5/80

Verbalni definitivno najtezi...
Nista, idemo dalje. Bit ce tih natjecaja jos hrpa...
Sophie 30 is offline  
Old 19.01.2013., 10:01   #7170
Quote:
PolarBear kaže: Pogledaj post
mene zabrinjava (...blagorečeno) to što su mi verbali na cbtu bili čist fajn. dakle sve mi je bilo jasno, dvoumio sam se u cca 2 zadatka, ostalo sam, jeli, riješio "lako". to me brine,da nisam imao osjećaj da su pitanja teška (možda dosadne teme).


da, zatraži ponovni pregled. što možeš izgubit..
frks is offline  
Old 19.01.2013., 16:34   #7171
Imam samo Filipovićev engl-hr rječnik. Je li on ok ili bih ipak trebao nešto modernije nabaviti?
Hamanu is offline  
Old 19.01.2013., 16:39   #7172
Quote:
The rebels in Mali are a mixed bag of Islamic extremists, drugs and arms traffickers and Touareg separatists.
mješana torba?


malo za smijeh u nedjelju
__________________
EPSO zadaci
journey is offline  
Old 19.01.2013., 19:48   #7173
Ošamućeni podočnjaci.
amarkulin is offline  
Old 20.01.2013., 01:11   #7174
Telice, što uopće provjeravaju u rječnicima na ispitu? Recimo da ponesem rječnik koji ima kratko poglavlje o gramatici uključeno, neće valjda gnjaviti? Nije da ću imat vremena proučavat konjunktiv preterita, niti sam ponio tesarus ili ostalo navedeno u pravilima.
Rainalcar is offline  
Old 20.01.2013., 10:20   #7175
izvjestaj s prijevoda u subotu (ENG, TAL):
engleski cini mi se 39 redaka, iskoristila sam svih 100 min, na kraju sam bila relativno zadovoljna ali tekst definitivno nije bas lak, stilisticki gledano. trebalo mi je dosta vremena da smislim neki ok izraz za neke dijelove.
znanje talijanskog mi nije na razini engleskog, dosta je losije, a ocekivala sam prijevode iste tezine. srecom tekst na talijanskom je bio puno puno laksi, ostalo mi je na kraju 30 min kad nisam vise znala sto bih, pa sam jos 15 min pregledavala i onda predala.

Zadnje uređivanje Tilda2 : 20.01.2013. at 11:26.
Tilda2 is offline  
Old 20.01.2013., 11:01   #7176
Tilda, nisam siguran da je dobra ideja javno objavljivati koji su tekstovi bili na testiranju...
amarkulin is offline  
Old 20.01.2013., 11:22   #7177
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Tilda, nisam siguran da je dobra ideja javno objavljivati koji su tekstovi bili na testiranju...
Slažem se, makni to ak još možeš, nikad se ne zna...
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 20.01.2013., 11:28   #7178
evo, izbrisano. da, i ja sam se prvo pitala smijem li objaviti, ali mi se nekako cinilo da zasto ne, mislim tekstovi su iz novina, a i nije da ce se ponovno pojaviti isti tekstovi. ali evo, za svaki slucaj izbrisano...
Tilda2 is offline  
Old 20.01.2013., 11:56   #7179
Quote:
Tilda2 kaže: Pogledaj post
evo, izbrisano. da, i ja sam se prvo pitala smijem li objaviti, ali mi se nekako cinilo da zasto ne, mislim tekstovi su iz novina, a i nije da ce se ponovno pojaviti isti tekstovi. ali evo, za svaki slucaj izbrisano...
Ne smije se jer u uputama izričito stoji:
Quote:
It is strictly forbidden to make copies of test content and to remove it from the test centre. All test content remains the property of EPSO. Consequently, it is forbidden to divulge test content to the public.
E, sad, hoće li tko ić provjeravat linkove po forumu, to je drugo pitanje
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 20.01.2013., 13:20   #7180
Ne mora nitko provjeravati sve forume po Europi, to će za njega odraditi Herr Gugl.

Zadnje uređivanje amarkulin : 20.01.2013. at 13:44.
amarkulin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.