Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 11:52   #41
odlična knjiga, zanimljiva konstanto, Glokta mi se najviše sviđa
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:54   #42
Počeo sam čitati Krivnja oštrice. Nakon 100 stranica mogu reći da mi je knjiga predobra, a siguran sam da će biti još bolja + ostale knjige iz trilogije.
Drago mi je što nijedan od glavnih likova nije neki klinac od 15 godina. Mislio sam da će ovo više biti kao LOTR(znači bez brutalnih scena) ali već na početku ima poprilično brutalnih događaja.
Naslovnica je prekrasna jer je ista kao iz original knjige. Šteta što nema mape u knjizi, ali našao sam na netu.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 12:53   #43
Čitaj i dalje, nečeš požaliti. Trilogija mu je vrh. Uz Martina i Eriksona, Abercrombie mi je definitivno najbolji noviji fantasy pisac. A i za razliku od ove dvojice, zna napisati knjige bez 100 glavnih i 1000 sporednih likova.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 01:13   #44
Nakon te knjige, savjetujem ti knjigu The Heroes ....Union vs. North - Bayaz vs Black Dow

knjiga prati Beck-a, Calder-a, Crawa i Finree. Meni jako jako dobra, još nisam pročitao do kraja, ali se isplati...legendarne scene s Black Dow-om, Bayaz lud kao i obično, Craw mi se omilio kao i Devetka
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:08   #45
Pročitala trilogiju. Ništa posebno.
Završila sam jedino zato što trenutno nisam imala ništa na "to read" listi.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 14:41   #46
Mene je trilogija oduševila.

Osvojio me humor i način na koji izvrće fantasy klišeje.

A Logen mi je jedan od najdražih likova ikad.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 10:49   #47
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Mene je trilogija oduševila.

Osvojio me humor i način na koji izvrće fantasy klišeje.

A Logen mi je jedan od najdražih likova ikad.
Pročitaj "The Heroes". Možeš gledati na njega kao na nastavak, likovi se pojavljuju tamo su:

Bayaz
Black Dow
Craw - meni jedan od fav likova
Prince Calder
Beck
Bremer Van Gorst

nažalost, ne pojavljuje se Logen (makar ga se često spominje), a ovdje knjiga prati 3 dana rat između Unije i North....ja sam stvarno uživao čitajući

Jučer sam naručio "Red Country" (tvrdi uvez, cca 150kn, preko ebaya) u kojem se vraća Logen
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:04   #48
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Pročitaj "The Heroes". Možeš gledati na njega kao na nastavak, likovi se pojavljuju tamo su:

Bayaz
Black Dow
Craw - meni jedan od fav likova
Prince Calder
Beck
Bremer Van Gorst

nažalost, ne pojavljuje se Logen (makar ga se često spominje), a ovdje knjiga prati 3 dana rat između Unije i North....ja sam stvarno uživao čitajući

Jučer sam naručio "Red Country" (tvrdi uvez, cca 150kn, preko ebaya) u kojem se vraća Logen
Hvala na preporuci.

Ma jako radi bi ja još čitala i svijetu Prvog zakona, a i puno drugih fantasyja, ne samo onih prevedenih kod nas (najčešće od Algoritma), ali postoji problem - a to nije taj da ne znam engleski, nego dostupnost.

Nema toga u knjižnici (upravo sam provjerila), a kako Algoritam nije preveo, jedino mi preostaje kupnja - a to si baš ne mogu priuštit, da kupim sve fantasy knjige na engleskom koje želim pročitat, bankrotirala bi. :P

A knjižnice ponekad uzimaju trilogije i djela i s više nastavka, a ne nabave prvi dio, ili preskoče drugi itd. Ili ga netko posudi pa ne vrati, možda ih zato nemaju. :P I na kraju uglavnom čitam ono prevedeno, jer do toga je najlaške mi doć.

Tako da ću pričekat da se možda Algoritam smiluje i prevede knjige, ili knjižnica ih nabavi.

A tebe moram zamolit da dojmove iz te knjige u kojoj se Logen vraća, kad pročitaš - čula sam za nju i baš sam znatiželjna.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:34   #49
Jbga, da si iz Pule možda bih ti i posudio The Heroes

danas mi je došao mail da su poslali i da čekam nekih 14-17 radnih dana, tako da vjerujem da ću do kraja ovog mjeseca pročitati knjigu pa javim dojmove, baš me zanima
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:02   #50
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Jbga, da si iz Pule možda bih ti i posudio The Heroes

danas mi je došao mail da su poslali i da čekam nekih 14-17 radnih dana, tako da vjerujem da ću do kraja ovog mjeseca pročitati knjigu pa javim dojmove, baš me zanima
Hehe, nisam iz Pule, ali nisam ni jako daleko. :P
Samo sto sam trenutno u Zg...

Ali hvala svejedno.

Mozda knjiznice u Zg nabave nesto od Abercrombia na engleskom.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:14   #51
Pitaj ih, on trenutačno osim trilogije ima Red Country, Best Served Cold i The Heroes. Jedina knjiga koja me baš nekako ne privlači jest Best Served Cold, ali vjerojatno i nju budem kupio čisto da imam sve u kolekciji onda
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 01:19   #52
ako netko ima pdf izdanje na HR bio bih jako zahvalan
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 15:25   #53
Pročitao sam prvu knjigu. Baš je zakon! Jedna od boljih chaptera mi je kad pred kraj knjige Logen poludi, i opet postane krvava devetka. A umro sam od smijeha kad je Bayaz izašao iz kade gol i sredio situaciju hahaha.

Sutra počinje super akcija u algoritmu. Kupiš 5 a platiš 2 knjige. Tako da ću si uzeti drugi i treći dio.

@ X-plosiv
Pročitao bih ostale knjige, ali kad ih još nisu preveli.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 15:50   #54
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
@ X-plosiv
Pročitao bih ostale knjige, ali kad ih još nisu preveli.
Iskreno ne vjerujem da će ih prevesti...možda kada postane još malo popularniji ili ako bude neka enkranizacija knjiga...

Meni je "Red Country" shippan 2.2., tako da vjerujem da će za nekih 2 tjedna doći ovdje, vjerojatno i prije jer je iz Engleske, a ne Kine
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:55   #55
Ja vjerujem da hoće. Trenutno im je u pripremi "Najukusnija ako se posluži hladna"
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:46   #56
E to sam razmišljao da kupim, ali nekako me ta Styria ne privlači baš, ja sam više za north, zato sam i tako uživao kada sam čitao The Heroes
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:14   #57
Imam dva pitanja

1) Još nije izdana Best Served Cold, tj Najukusnija ako se posluži hladna (preved je doslovan, ali puuuno bolje zvuči na engleskom ) u prijevodu Algoritma?

Vidim na stranicama Algoritma, već piše i cijena, i ne piše da je u pripremi.. Ali piše da nije raspoloživo.

2) Čitala sam trilogiju Prvi zakon.
Da li se treba pročitati Best Served Cold prije Heroesa, ili mogu odmah Heroes, s obzirom da su to standalone romani?
I mene više zanima sjever.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:29   #58
Meni su ovi iz Algoritma rekli da im je u pripremi i da će izaći ove godine.

Počeo sam čitati drugu knjigu. Cucak, Trodrvaš, Mrki, Crni Dow, Tul Duru su predobri. Obožavam njihove chaptere
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 01:02   #59
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Da li se treba pročitati Best Served Cold prije Heroesa, ili mogu odmah Heroes, s obzirom da su to standalone romani?
I mene više zanima sjever.
Slobodno kreni na Heroes, nisu povezane knjige, makar je Shivers i u The Heroes
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 23:50   #60
Počeo sam čitati Red Country, i na 200 stranici sam...moram reći da uživam u Logenovim trenucima
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.