Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 15:43   #5341
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Dobro,a kako Vam se isplati kupovati strane dionice?Pogotovo diojice u SAdu,s kojim koliko znam nema dogovora o sprecavanju dvostrukog oporezivanja? Koliki porez i ostale provizije pltite kad prodajete strane dionice?
Provizija nema veće od 10 dolara za nas sitne (a da ne govorim da je većinom manja ili jednaka 5 dolara). Provizija velikima i nije problem.
Porez se dvaput plati jedino na dividendu.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 16.02.2018., 17:30   #5342
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
@aljehin
Otiđi na stranicu zabe i pročitaj što te zanima.
Ako nešto ne piše pošalji im mail, a još bolje je da pročitaš malo više ne temi "dobar broker za američke dionice" pa ćeš naći dosta povoljnijih opcija.
Isto ti ne bi bilo loše da malo proguglaš
Taman posla da ću ići gledat stranicu ZABAe.
Zanimalo me kako pljačkaju raju za dva klika.

Min. 30$ za nešto što je 10 puta jednostavnije od ovog mog posta.
Da ne pričamo da vas deru i po konverziji.
Jednom sam izgubio kod njih dobru lovu jer je neka pička telefonski nalog za prodaju (market order) pustila 2 sata kasnije. Na ZSE.
Ali to je bilo prije fejsbuka i ajfona.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 17.02.2018., 12:44   #5343
Nije ni PBZ ništa bolji ako ne gori koliko čujem,ali sjećam se kad sam prije 5-6 godina pokušao preko PBZ prebaciti novce kod IB.Dok se još nije moglo internetom.
Prvo,službenica ne zna ako to smije,niti ne zna kako,zove šeficu koja isto nema pojma,šefica zove tog njihovog brokera,čekam da završe i sad pazite ovo:šefica kaže da se vani mogu kupovati dionice SAMO preko tog PBZ brokera!
Odgovorio joj da sam već prije slao novce preko Splitske banke(iako ni to nije išlo glatko)a ova mi kaže da se to kod njih ne može.
I šta da radim,vidim sa kim imam posla,pokupim se,zovem prijateljicu u ZABI koja je i inače prilično sposobna obavimo to bez problema.
torente33 is offline  
Old 17.02.2018., 12:50   #5344
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Dobro,a kako Vam se isplati kupovati strane dionice?Pogotovo diojice u SAdu,s kojim koliko znam nema dogovora o sprecavanju dvostrukog oporezivanja? Koliki porez i ostale provizije pltite kad prodajete strane dionice?
Isplati se,mnogo je povoljnije nego da kupujem na ZSE recimo,najvažnije od svega likvidnosti i prilika NIKAD ne nedostaje,nema opravdanje,ako ne znaš zaraditi sam si kriv i odi doma,a ne kao na ZSE čekati dovijeka da se dogodi neko čudo koje će pokrenuti burzu.
torente33 is offline  
Old 18.02.2018., 20:46   #5345
Pa ja kupujem dividenduse, pa mi je svejedno. Nize od ovog nema di, a 5% godisnje je ok. Nek se kiseli.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 20.02.2018., 14:12   #5346
E da mi je ćaća barem stavio lovu u ovu da se kiseli još tamo od sedamdesetpete....



Since 1975, the shares are up 34,000%.
Clorox said it’s raising its quarterly dividend by 14% to 96 cents per share. That gives them a 3% yield based on yesterday’s close. They’ve raised their dividend every year since 1977.

Al beš ovo...švabe su švabe...
torente33 is offline  
Old 21.02.2018., 00:03   #5347
NYSE i Nasdaq u minusu, ali AMAT i KWEB suvereno u plusu.

__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 21.02.2018., 11:07   #5348
Eto jos jedan potop na zse. Ovo je bas komedija od situacije... nemos vjerovat da ce i sada radije razjebat sve nego se dogovorit
__________________
bok
markotros is offline  
Old 21.02.2018., 12:18   #5349
Gdje ti vidiš potop?

-0.58%

To jedva da je u minusu.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 21.02.2018., 13:14   #5350
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Gdje ti vidiš potop?

-0.58%

To jedva da je u minusu.
pa ako je BRUTALAN rast 7% u 20 dana onda je pad od 0,6% u 12 sati POTOP

barem bi to tebi trebalo bit jasno koji baratas s takvim izrazima...
Al vidices tek sutra kad se zacrveni postenski cijel ZSE. ovo danas je tek uvertira...
livada2 is offline  
Old 21.02.2018., 13:52   #5351
Gledajte kolega livada.

Vi samo pišete nekakve gluposti i dječje črkčkarije koje nemaju ikakvog smisla.

Niti to ima veze s investicijama, niti s nekim savjetom ili znanjem.

Ja sam vas htio malo podučiti o dionicama i investiranju, upozoriti na neke stvari da baš ne izgubite sve u prvoj godini investiranja, ali ne pomaže.

A i dosadni ste.

Morat ću vas staviti na ignor listu.

Žao mi je.

NHF
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 21.02.2018., 14:20   #5352
Ali idemo mi na posao , a to su dionice.

Za one koji nisi sigurni gdje gledati i što, najbolje vam je uzeti QQQ.

Tu ne možete promašiti jer je to fond koji prati Nasdaq, i to samo najkvalitetnije firme, a Nasdaq ide puno više nego što je sad i to u vrlo brzom roku.

Ovo nije preporuka niti savjet nego samo mišljenje.
__________________
Brutalni prinosi ahead !
Crni Petar is offline  
Old 21.02.2018., 16:21   #5353
Ne razumijem zašto RIVP stagnira, tj, pada u zadnje vrijeme. Nikako se ne kužim u investiranje, ali želim vratiti svoj novac u njih, imao sam RIVP preko KORFa, ali to sam sve prodao kada sam morao, dok su bile na 23kn.

Ugl, pratim RIVP iz daleka, laički, i koliko vidim oni su kupili ponešto konkurencije iz Makarske itd, odobren im je kredit iz OTP, znači nešto fino kuhaju. Ali cijena i dalje pada(što meni odgovara, jer ću vjv kupovati), je li to zbog skepticizma zbog onih nekakvih odgođenih investicija, ili se čeka sjednica nadzornog odbora? Nešto treće?
KonaCoffee is offline  
Old 21.02.2018., 17:19   #5354
Druze ZSE je nelikvidna i to igra veliku ulogu.
Isto treba uzeti u obzir da je RIVP dosta narastao zadnjih godina, a pored ovih razloga postoje i neki drugi razlozi koje je tesko objasniti.
mendi is offline  
Old 22.02.2018., 16:22   #5355
https://www.zaba.hr/home/zb-trader-global#pan2

Po ovoj tablici da li to znači da je RAZRED 1 za trgovanje na američkoj burzi, minimalan ulog 30 dolara i provizija 0,05 centi po dionici??
justicija is offline  
Old 22.02.2018., 16:49   #5356
Quote:
justicija kaže: Pogledaj post
https://www.zaba.hr/home/zb-trader-global#pan2

Po ovoj tablici da li to znači da je RAZRED 1 za trgovanje na američkoj burzi, minimalan ulog 30 dolara i provizija 0,05 centi po dionici??
To znaći da će ti transakciju naplatiti 0,05$ po dionici ili 30$ min.

Recimo da kupuješ FB za 10 000 usd,trenutna cijena 179.80$,to ti je oko 55 dionica,za to platiš 2.75$ provizije -kupovinu,e sad pošto je to njima malo zaokružit će ti na 30$.
Kod stranog brokera toga nema,točnije da sad ja kupim 55 dionica FB to bi me koštalo 1$.
torente33 is offline  
Old 22.02.2018., 17:45   #5357
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
To znaći da će ti transakciju naplatiti 0,05$ po dionici ili 30$ min.

Recimo da kupuješ FB za 10 000 usd,trenutna cijena 179.80$,to ti je oko 55 dionica,za to platiš 2.75$ provizije -kupovinu,e sad pošto je to njima malo zaokružit će ti na 30$.
Kod stranog brokera toga nema,točnije da sad ja kupim 55 dionica FB to bi me koštalo 1$.
Znači ja mogu npr uplatiti sebi 60 dolara na devizni, za kupovinu mi skine 30 i mogu uzeti dionica u vrijednosti 30 dolara??
justicija is offline  
Old 22.02.2018., 22:20   #5358
Quote:
justicija kaže: Pogledaj post
Znači ja mogu npr uplatiti sebi 60 dolara na devizni, za kupovinu mi skine 30 i mogu uzeti dionica u vrijednosti 30 dolara??
Da, zato se nikako ne isplati trgovati sa tako malim iznosima.

Inace zaba i ostali brokeri od banaka su preskupi, pa ih u vecini slucajeva treba izbjegavati
mendi is offline  
Old 23.02.2018., 12:01   #5359
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
Ali idemo mi na posao , a to su dionice.
Pa kako je ovo moguce? pa ovdje su neki tvrdili da su dionice pouzdane i siguran nacin zarade sa REGULATIVOM. a tamo neki tweet srusi u ponor sve...kako?
Pa nisu dionice tamo neke kriptovalute koje nitko ne nadgleda i radi ko sta hoce? Ajde crni petre sad ti meni objasni kak jedan tweet srusi wall street?
https://www.jutarnji.hr/life/tehnolo...enner/7063329/

i daj zamisi sto ce bit s dionicama kad se pojavi jos jedan TWEET
livada2 is offline  
Old 23.02.2018., 14:07   #5360
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Pa kako je ovo moguce? pa ovdje su neki tvrdili da su dionice pouzdane i siguran nacin zarade sa REGULATIVOM. a tamo neki tweet srusi u ponor sve...kako?
Pa nisu dionice tamo neke kriptovalute koje nitko ne nadgleda i radi ko sta hoce? Ajde crni petre sad ti meni objasni kak jedan tweet srusi wall street?
https://www.jutarnji.hr/life/tehnolo...enner/7063329/

i daj zamisi sto ce bit s dionicama kad se pojavi jos jedan TWEET
Nadam se da si sarkastičan.Ili očekuješ da SEC zabrani tweetanje?Ili u prevodu slobodu govora?
torente33 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.