Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 20:18   #1
Hedonizam? Sebičnost? Emancipacija? Nešto drugo?

Pokušat ću pokrenut raspravu na jednu temu o kojoj nekih godinu dana razmišljam budući oko sebe vidim takvo ponašanje.

Čini li se vama da sve manje ljudi se odlučuje na veći korak u ozbiljnoj vezi? Govorim o ljudima u kasnim 20-im odnosno ranim 30-im.

Žene nemojte me napast, ali imam dojam teško prihvaćate korak više (zajednički zivot, brak - zajednicu - što god, zasnivanje obitelji).

Je li to zbog toga da ljudi žele produljit mladost? Argument da se dulje živi, je okej, ali zapravo kad pogledaš produljila se starost, a ne mladost!

Nisu li upravo kasne 20-e i rane 30-e pogodne za zasnivanje obitelji?

Jesmo li postali sebični? Dijelimo li sve manje svoje benefite koje ostavarujemo u odnosu, poslu itd.?

Ne bi htio ispast konzervativan ili nešto...ali eto, malo razmišljanja, pa da čujem?
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:19   #2
Danas ljudi imaju izbora.

The End.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:22   #3
Mnogi mladi ce djecu raditi, ali ne u najsiromasnijoj republici unutar EU - a.

The end.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:22   #4
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Danas ljudi imaju izbora.

The End.
To je to.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:25   #5
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Mnogi mladi ce djecu raditi, ali ne u najsiromasnijoj republici unutar EU - a.

The end.
Mislio sam na situaciju kad osobe imaju dobar posao, sređenu egzistenciju...sigurno ih poznajemo....kad biraju mačke ili pse umjesto djece
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:26   #6
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Danas ljudi imaju izbora.

The End.
Na koji izbor misliš? Ako možeš ukratko objasnit...
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:27   #7
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na situaciju kad osobe imaju dobar posao, sređenu egzistenciju...sigurno ih poznajemo....kad biraju mačke ili pse umjesto djece


Vidi, prestiž.

To što netko bira mačku ili psa umjesto djece nije tvoja briga ukoliko to nije žena koju želiš oploditi.

Zašto bi netko mijenjao usrane pelene ako umjesto toga može putovati, intelektualno se razvijati i biti sretan sam ili u dvoje?

Prvo ti meni objasni to. Onda možemo dalje.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:30   #8
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post


Vidi, prestiž.

To što netko bira mačku ili psa umjesto djece nije tvoja briga ukoliko to nije žena koju želiš oploditi.

Zašto bi netko mijenjao usrane pelene ako umjesto toga može putovati, intelektualno se razvijati i biti sretan sam ili u dvoje?

Prvo ti meni objasni to. Onda možemo dalje.
Izrazito cijenim tvoje mišljenje, ali da nije bilo usranih pelena ne bi ovdje pisala i sad se intelektualno razvijala....

samo pitam, interesira me...

Razumijem da jedan dio ljudi koji su u nekom smislu izvanserijski - da im tako nešto nije potrebno, ali nekako mi se čini da život ima smisla ako se nastavi....ili?
Nismo svi Isaac Newton, Krleža, Tesla...
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:32   #9
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Izrazito cijenim tvoje mišljenje, ali da nije bilo usranih pelena ne bi ovdje pisala i sad se intelektualno razvijala....
Zbog toga jer je moja baba imala petero djece moram i ja?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:32   #10
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
ali nekako mi se čini da život ima smisla ako se nastavi....ili?
Što tebe točno muči?
Fali ti netko za rasplod?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:35   #11
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Što tebe točno muči?
Fali ti netko za rasplod?
Neee...općenito pitam, često vidim i čujem slične situacije oko sebe, vidim da je sve češća pojava.....

i daj molim te..RASPLOD....ispada ko da je to striktno mehanička stvar bez osjećaja i povezanosti....
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:37   #12
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Zbog toga jer je moja baba imala petero djece moram i ja?
Zašto se sve shvaća kao napad? Pišite vaše mišljenje, da čujem dublje razmišljanje o temi...

Mislim da je itekako relevantna...
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:37   #13
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na situaciju kad osobe imaju dobar posao, sređenu egzistenciju...sigurno ih poznajemo....kad biraju mačke ili pse umjesto djece
Ne bitno, osobno ja ne bi htio da mi djeca odrastaju u ovakvom ozracju kakvo je tu, bez obzira zaradivao milijardu eura mjesecno ili nula. Vjerujem da nisam jedini.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:37   #14
Naravno da se teže odlučuju na takav korak, jer dok pogledaju oko sebe,
vide samo koliko se ljudi tako zajebalo, pa se ne žele i oni.
Teško je danas naći ženu s kojom možeš ući u brak ili zajednički život,
a da prema njoj nemaš neke sumnje. Žalosno, ali je tako.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:40   #15
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Naravno da se teže odlučuju na takav korak, jer dok pogledaju oko sebe,
vide samo koliko se ljudi tako zajebalo, pa se ne žele i oni.
Teško je danas naći ženu s kojom možeš ući u brak ili zajednički život,
a da prema njoj nemaš neke sumnje. Žalosno, ali je tako.
sve su nas zeznule društvene mreže
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:44   #16
Osobno ne bih baš rekao da nekolicina puno ima izbora, nego se jednostavno nisu uparili. Nemali broj ekipe u mojoj okolini se uparili između 25 i 32-3. Neki i dvaput

Nekad je to bilo pod mus, kao da sa 30 godina život prestaje(ili 25).

Što se tiče potomstva, da nitko ne može diktirati parovima, ali na razini društva, to je loše. Osobno imam želju jednog dana imati ženu i potomstvo, ali ne pod svaku cijenu. Zbog toga me brinu godine(i ženama i muškarcima biološki sat otkucava. Muškima nešto manje, ali teško je vjerovati da ću sa 45 uhvatiti neku koja bude imala 28).Rekao bih da se ne tako davno nije razmišljalo na taj način.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:50   #17
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
sve su nas zeznule društvene mreže
Hahah... bome i jesu.

Dok se sjetim negdje 2006. pa tražiš broj mobitela od cure iz škole,
i onda cijelo popodne smišljaš SMS. a tad su koštali haha

Nit youtube-a, nit fejsa, instagrama.... predivno vrijeme. Mnogo manje briga nego danas.

Ja sam recimo, prejaka riječ bi bila odjebo, hmmm, prekinuo sam to što je bilo, mislim nije ništa ozb, ali mislim da bi bili skupa po svim činjenicama, jer cura ima 1500+ frendova na fejsu, sve slike public, instagram..bla bla....
Meni se ona sviđa, moguće čak i ja njoj, po svemu sudeći, ali bolje je
za mene samoga, što sam prekinuo cuge i druženja vikendom u gradu, sad smo samo na bok bok, a njoj očito nije jasno zašto sam se udaljio, a moguće da si misli da sam debil

Ne treba meni cura s takvim fejs i instagram profilom, ja to nebi izdržao. Previše ona uleta tu dobiva, vjerovatno bi završilo da se viđamo 1-2 mjeseca, ja se u to vrijeme zaljubim jer mi se ona stvarno sviđa, no naletio bi bolji, kao što uvijek naleti, ona sretna ide dalje, a ja doma pod dekom.
Ne hvala, bilo jednom, ne ponovilo se.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:52   #18
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Osobno ne bih baš rekao da nekolicina puno ima izbora, nego se jednostavno nisu uparili. Nemali broj ekipe u mojoj okolini se uparili između 25 i 32-3. Neki i dvaput

Nekad je to bilo pod mus, kao da sa 30 godina život prestaje(ili 25).

Što se tiče potomstva, da nitko ne može diktirati parovima, ali na razini društva, to je loše. Osobno imam želju jednog dana imati ženu i potomstvo, ali ne pod svaku cijenu. Zbog toga me brinu godine(i ženama i muškarcima biološki sat otkucava. Muškima nešto manje, ali teško je vjerovati da ću sa 45 uhvatiti neku koja bude imala 28).Rekao bih da se ne tako davno nije razmišljalo na taj način.
slažem se s tobom skroz....

I mene zanima kako to da se nekako situacija okrenula. Razumijem da netko želi biti freelancer, ali nekako mi logika i statistika govori da ipak je to manjina ljudi....sad mi se čini da se taj postotak svakim danom povećava...
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:55   #19
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Hahah... bome i jesu.

Dok se sjetim negdje 2006. pa tražiš broj mobitela od cure iz škole,
i onda cijelo popodne smišljaš SMS. a tad su koštali haha

Nit youtube-a, nit fejsa, instagrama.... predivno vrijeme. Mnogo manje briga nego danas.

Ja sam recimo, prejaka riječ bi bila odjebo, hmmm, prekinuo sam to što je bilo, mislim nije ništa ozb, ali mislim da bi bili skupa po svim činjenicama, jer cura ima 1500+ frendova na fejsu, sve slike public, instagram..bla bla....
Meni se ona sviđa, moguće čak i ja njoj, po svemu sudeći, ali bolje je
za mene samoga, što sam prekinuo cuge i druženja vikendom u gradu, sad smo samo na bok bok, a njoj očito nije jasno zašto sam se udaljio, a moguće da si misli da sam debil

Ne treba meni cura s takvim fejs i instagram profilom, ja to nebi izdržao. Previše ona uleta tu dobiva, vjerovatno bi završilo da se viđamo 1-2 mjeseca, ja se u to vrijeme zaljubim jer mi se ona stvarno sviđa, no naletio bi bolji, kao što uvijek naleti, ona sretna ide dalje, a ja doma pod dekom.
Ne hvala, bilo jednom, ne ponovilo se.

Da, taj se problem često događa, svjedočio sam i ja u nekoliko sličnih situacija. Previše je glume...Ljudi su počeli živjeti uloge, umjesto da žive svoj život. Koliko god volim kapitalizam i pravo izbora, toliko je sve postalo potrošno, jeftino i neiskreno.

Najgore je da ne možeš takvoj curi to zamjerit jer ispadaš posesivan i ljubomoran, ali kako možeš biti siguran da je riječ o "čistoj" situaciji....
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:01   #20
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Da, taj se problem često događa, svjedočio sam i ja u nekoliko sličnih situacija. Previše je glume...Ljudi su počeli živjeti uloge, umjesto da žive svoj život. Koliko god volim kapitalizam i pravo izbora, toliko je sve postalo potrošno, jeftino i neiskreno.

Najgore je da ne možeš takvoj curi to zamjerit jer ispadaš posesivan i ljubomoran, ali kako možeš biti siguran da je riječ o "čistoj" situaciji....
Točno to.

Daj zamisli, s dva prijatelja sam na ručku, oni su stariji od mene 10-15godina, imaju ženu i djecu, ovaj jedan nema djecu pardon.
I tako nešt pričamo, pa ja kažem da ja vjerujem u ljubav
"Ti si budala" je bio njihov odgovor na to.
Reko pa šta, zar je tako teško naći nekog, ko će te voljet, neće te varat....itd itd
- "Seks je precijenjen" kaže. "Ja ne mislim da mene moja žena vara, ali se ne bi iznenadio da me prevari. to je sasvim normalno u današnje vrijeme, to ne znači da ona ne voli mene i djecu??!? Kako mi odemo na nogomet, tako možda ona ode na fuk"

Rekao sam da je to meni ne pojmljivo razmišljanje, i krenuli smo na sportske teme, tamo se ipak više slažemo. Prestrašno.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.