Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 22:02   #21
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom skroz....

I mene zanima kako to da se nekako situacija okrenula. Razumijem da netko želi biti freelancer, ali nekako mi logika i statistika govori da ipak je to manjina ljudi....sad mi se čini da se taj postotak svakim danom povećava...
Prokletstvo izbora i slobode
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:03   #22
Da... Znam jednog tipa kojem se sviđa moja prijateljica, ali on je izjavio da mu je sad super, sređuje svoju kućicu i uživa. Vjerujem da mu je super to što može mijenjati žene, putovati, izlaziti... hedonizam. Nije da bi ga ona sputavala u putovanjima, izlascima nego eto... ne želi se čovjek vezati za jednu. Pih, tek mu je 30 i neka... ima vremena.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:10   #23
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Da... Znam jednog tipa kojem se sviđa moja prijateljica, ali on je izjavio da mu je sad super, sređuje svoju kućicu i uživa. Vjerujem da mu je super to što može mijenjati žene, putovati, izlaziti... hedonizam. Nije da bi ga ona sputavala u putovanjima, izlascima nego eto... ne želi se čovjek vezati za jednu. Pih, tek mu je 30 i neka... ima vremena.
bilo bi ljepše sređivat kuću s nekim....ovako ostane prazna...ajde možda se popuni...
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:12   #24
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
bilo bi ljepše sređivat kuću s nekim....ovako ostane prazna...ajde možda se popuni...
Hoće, kad se još malo nauživa i ispuca.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:12   #25
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Točno to.

Daj zamisli, s dva prijatelja sam na ručku, oni su stariji od mene 10-15godina, imaju ženu i djecu, ovaj jedan nema djecu pardon.
I tako nešt pričamo, pa ja kažem da ja vjerujem u ljubav
"Ti si budala" je bio njihov odgovor na to.
Reko pa šta, zar je tako teško naći nekog, ko će te voljet, neće te varat....itd itd
- "Seks je precijenjen" kaže. "Ja ne mislim da mene moja žena vara, ali se ne bi iznenadio da me prevari. to je sasvim normalno u današnje vrijeme, to ne znači da ona ne voli mene i djecu??!? Kako mi odemo na nogomet, tako možda ona ode na fuk"

Rekao sam da je to meni ne pojmljivo razmišljanje, i krenuli smo na sportske teme, tamo se ipak više slažemo. Prestrašno.


fkt prestrašno, ali vjerojatno im je tako lakše.....

a vidi, ne možeš utjecati na prevaru i neiskren odnos, bilo kako se ponašao....

nekad si prema partneru ko da čitaš neki udžbenik iz ponašanja u vezi pa sve jedno ostaneš kratkih rukava
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:19   #26
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Zašto se sve shvaća kao napad? Pišite vaše mišljenje, da čujem dublje razmišljanje o temi...

Mislim da je itekako relevantna...
Objasni zasto je "imam dijete jer je moja majka imala mene?" relevantno?
Ona je imala izbor, imat ili ne, isto koliko ga imam ja sad.


Produzivanje loze je takoder samo mantra. Znanstveno gledano, nakon X generacija tvoji potomci imaju toliko zajednickog kao ja i ti. Nije mi neki jak razlog.

S porastom kvalitete edukacije, ljudi vide sve manje razloga za imanje djece.

Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Teško je danas naći ženu s kojom možeš ući u brak ili zajednički život,
a da prema njoj nemaš neke sumnje. Žalosno, ali je tako.
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Najgore je da ne možeš takvoj curi to zamjerit jer ispadaš posesivan i ljubomoran, ali kako možeš biti siguran da je riječ o "čistoj" situaciji....

Opet te zene krive...

Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Hahah... bome i jesu.

Dok se sjetim negdje 2006. pa tražiš broj mobitela od cure iz škole,
i onda cijelo popodne smišljaš SMS. a tad su koštali haha

Nit youtube-a, nit fejsa, instagrama.... predivno vrijeme. Mnogo manje briga nego danas.
Tvojom logikom, probaj se sjetit i dalje u prolost, WW1, WW2, 91... imali su manje briga od nas danas, ovisnika o Youtube-u i fejsu. Zavidim im.

Fejs je kriv! Dolje fejs!! Kill it with fire!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:22   #27
Pa ljudi vise ne zele trpit sranja. Doduse i brzo odustaju jer imaju otvoreno puno opcija, znaju da ce kad tad, jako brzo netko novi naletit i vise im se neda tratit vrijeme na nekog tko kompromis uvijek baca 70/30, 80/20% u svoju korist. Bez razumijevanja, postivanja, kompromisa i empatije ne meze nista opstat kako veza, tako ni prijateljstvo. Ljudi se danas gledaju kao stvari. Brzo ce doc netko bolji i kad ti dosadi zamijenit ces ga jos boljim i jbg. Zato i ima toliko depresije, sranja, nezadovoljstva i sl.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:23   #28
Ne mogu se sjetit tih vremena, jer ih nisam proživio
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:27   #29
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Pa ljudi vise ne zele trpit sranja. Doduse i brzo odustaju jer imaju otvoreno puno opcija, znaju da ce kad tad, jako brzo netko novi naletit i vise im se neda tratit vrijeme na nekog tko kompromis uvijek baca 70/30, 80/20% u svoju korist. Bez razumijevanja, postivanja, kompromisa i empatije ne meze nista opstat kako veza, tako ni prijateljstvo. Ljudi se danas gledaju kao stvari. Brzo ce doc netko bolji i kad ti dosadi zamijenit ces ga jos boljim i jbg. Zato i ima toliko depresije, sranja, nezadovoljstva i sl.
Slažem se.

ali zašto ti onda netko govori kako si "najbolji" "nikad mi nije bilo tako ko s tobom" "ne želim da ovo prestane"...a onda se useru dok postaviš pitanje više razine....
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:33   #30
Zbog nervoznog ispada o usranim pelenama prognoziram da će autor izdržati još najviše stranicu-dvije, a onda će na površinu isplivati priča o izumiranju obitelji, demografiji i dobrim starim tradicionalnim vremenima.

Ljudi su ekonomski u stanju živjeti i neupareni, više nema obveze ni očekivanja dobivanja većeg broja djece...

Zašto bi to ikoga smetalo?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:34   #31
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Slažem se.

ali zašto ti onda netko govori kako si "najbolji" "nikad mi nije bilo tako ko s tobom" "ne želim da ovo prestane"...a onda se useru dok postaviš pitanje više razine....
Ako si htio postaviti temu o sebi, postavi. Pričajmo o pravom problemu.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:41   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zbog nervoznog ispada o usranim pelenama prognoziram da će autor izdržati još najviše stranicu-dvije, a onda će na površinu isplivati priča o izumiranju obitelji, demografiji i dobrim starim tradicionalnim vremenima.

Ljudi su ekonomski u stanju živjeti i neupareni, više nema obveze ni očekivanja dobivanja većeg broja djece...

Zašto bi to ikoga smetalo?
neće

ali nije li dovoljno već naš mirovinski sustav opterećen???
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:43   #33
@pr3stig3 zato jer ti ponekad ljudi govore ono sto ti zelis cuti ( ili barem misle da ti to zelis cuti ) i am that type of person. I onda jebg.

Ne znam, mislim da jednostavno ljudi u isto "vrijeme" znaju i ne znaju sta zele. I onda prevagne nekako uvijek onaj dio ( da to mi se ne svida, zivcira me ) i nastave dalje. Danas se jako malo ljudi bori za nekog, zasto ? Hmm pa opcije ima ih puno di god odes. Jer ti se cijeli zivot govori bori se za skolu, da upises bolji fax, bori se na faksu da ga zavrsis da nades bolji i placeniji posao da si kupis sve ono sto ti mediji i drustvo namecu kao "srecu", ali kada dode red boriti se za nekog voljenog, da znas nemoj biti picka, papak ima drugih. Tu se ne treba boriti. Ironican ti je zivot jako kad malo dublje promislis.

Mislim kad nema smisla onda okej odes, ali da ti ne pricam iz kakvih sve razloga su ljudi iz mog zivota prekidali sa curama/deckima ono apsurdno smijesne stvari da prvo mislis kao zajebancija za 1. april dok ne shvatis da druga strana vodi fakat ozbiljan razgovor samo si ti promasio tok dogadaja i brijes da je zajebancija. Jbg, ljudi su postali jako cudni i jako teski.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:59   #34
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Žene nemojte me napast, ali imam dojam teško prihvaćate korak više (zajednički zivot, brak - zajednicu - što god, zasnivanje obitelji).
Koja te to odbila? Nama možeš ispričati.
Ti si htio brak, djecu, kućicu u cvijeću, a ona putovati, visiti s frendicama, šopingirati?

Ono što je nekome korak više često drugoj osobi predstavlja korak niže. Ili korak naprijed/nazad je bolja analogija. Prvi put čujem za viši korak. Mislio si na višu razinu valjda.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:40   #35
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Čini li se vama da sve manje ljudi se odlučuje na veći korak u ozbiljnoj vezi? Govorim o ljudima u kasnim 20-im odnosno ranim 30-im.
Ne, čini mi se da je suprotno. Zbog loše financijske situacije sve se više ljudi odlučuje na zajednički život kako bi smanjilo životne troškove.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:03   #36
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Hahah... bome i jesu.

Dok se sjetim negdje 2006. pa tražiš broj mobitela od cure iz škole,
i onda cijelo popodne smišljaš SMS. a tad su koštali haha

Nit youtube-a, nit fejsa, instagrama.... predivno vrijeme. Mnogo manje briga nego danas.

Ja sam recimo, prejaka riječ bi bila odjebo, hmmm, prekinuo sam to što je bilo, mislim nije ništa ozb, ali mislim da bi bili skupa po svim činjenicama, jer cura ima 1500+ frendova na fejsu, sve slike public, instagram..bla bla....
Meni se ona sviđa, moguće čak i ja njoj, po svemu sudeći, ali bolje je
za mene samoga, što sam prekinuo cuge i druženja vikendom u gradu, sad smo samo na bok bok, a njoj očito nije jasno zašto sam se udaljio, a moguće da si misli da sam debil

Ne treba meni cura s takvim fejs i instagram profilom, ja to nebi izdržao. Previše ona uleta tu dobiva, vjerovatno bi završilo da se viđamo 1-2 mjeseca, ja se u to vrijeme zaljubim jer mi se ona stvarno sviđa, no naletio bi bolji, kao što uvijek naleti, ona sretna ide dalje, a ja doma pod dekom.
Ne hvala, bilo jednom, ne ponovilo se.
Evo iskreno, ako ti je 2006. doseg bio SMS, onda mi je jasno zašto ti toliko brige zadaje razni fejzbuci i instagram i

Nikad nije bilo ljepše živjeti nego danas. Samo što ćeš iz bunara dostupne edukacije, povezanosti, komunikacije i sl. radije zagrebati po dnu i orijentirati se na neke narcisoidna ljude koji se naslikava ju po društvenim mrežama.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:08   #37
Nisam ja shvatio da je problem fejs, nego 2000 prijatelja, koje ima radi lajkova. Slična stvar na Instagramu, jebote, na svim dating stranicama ženske peraju instać linkove. Njega brine zamjenjivosti, ne sam FB.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:15   #38
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nisam ja shvatio da je problem fejs, nego 2000 prijatelja, koje ima radi lajkova. Slična stvar na Instagramu, jebote, na svim dating stranicama ženske peraju instać linkove. Njega brine zamjenjivosti, ne sam FB.
Započeo je post s tvrdnjom kako je bilo manje brige kad nje bilo tih vražjih posla

Ne možeš s 32 godine pisati instać

Od društvenih mreža možeš i živjeti. Možda su te vaše odabranice zapravo vrlo poduzetne
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:22   #39
Ja nemam odabranicu a nemam još ni 32

Ne mogu reći da mi je privlačno da je prijatelja ekstreman broj, ili pratitelja na instaGRAMU(), ali ne vidim u tome ugrozu, nego pretjerani značaj pažnje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:23   #40
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Nikad nije bilo ljepše živjeti nego danas. Samo što ćeš iz bunara dostupne edukacije, povezanosti, komunikacije i sl. radije zagrebati po dnu i orijentirati se na neke narcisoidna ljude koji se naslikava ju po društvenim mrežama.



Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nisam ja shvatio da je problem fejs, nego 2000 prijatelja, koje ima radi lajkova. Slična stvar na Instagramu, jebote, na svim dating stranicama ženske peraju instać linkove. Njega brine zamjenjivosti, ne sam FB.
Ovo ti je isto ko da tvrdis da su svi ljudi bolesni jer se u bolnici nalaze vecinom.. bolesni. Instagram je iskljucivo slikovna platforma, nekak mi je logicno da privlaci upravo publiku koja se/voli slikat.

Uostalom, Instagram se ne koristi iskljucivo od zena u svrhu skupljanja lajkova.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.