Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 19:59   #1
Question Bijele točkice na noktima

Prije par dana mojoj bebi koja ima godinu dana pojavile su se na 3-4 nokta bijele točkice, na svakom noktu po jedna. Šta je to? Zna li netko zasto se pojave i kako da nestanu? Da li je to znak da joj fali nekih vitamina?
milky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 20:54   #2
imaju to i odrasli... u biti vitamina, da... kalcija mislim

ko će ga znat... nije to neka bolest..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 21:24   #3
je, ja ih imam cijeli zivot, a mlijeko pijem na hektolitre
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 21:28   #4
pijem i ja.. a nekad se znaju pojavit


samo neka je raznolika prehrana i sve ok, bude vitamina.... te crtice nisu problem
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:05   #5
Quote:
milky kaže: Pogledaj post
Prije par dana mojoj bebi koja ima godinu dana pojavile su se na 3-4 nokta bijele točkice, na svakom noktu po jedna. Šta je to? Zna li netko zasto se pojave i kako da nestanu? Da li je to znak da joj fali nekih vitamina?
to je u pravilu nedostatak vitamina B kompleksa , ali nikako ne uzimajte nikakve preparate bez konzultacije sa lijecnikom. ( kod vitamina B komp. cesto se javlja pojacana glad )...
... moze biti cak i nedostatak vitamina D ( on potice organizam da bolje iskoristava fosfat i klcij iz hrane)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:23   #6
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
to je u pravilu nedostatak vitamina B kompleksa , ali nikako ne uzimajte nikakve preparate bez konzultacije sa lijecnikom. ( kod vitamina B komp. cesto se javlja pojacana glad )...
... moze biti cak i nedostatak vitamina D ( on potice organizam da bolje iskoristava fosfat i kalcij iz hrane)
Podizem 10 godina staru temu

Kako rijesiti ovaj problem?
Dijete (20 mj.) jede raznovrsno (ok, mozda uvik moze bolje), i ima te tockice/crtice po noktima.
Dojila sam ju do 1.rodjendana, sad jede jogurt skoro svako jutro, navecer ili mlijecni namaz ili kakao.

Koje namirnice pojacati da dobije vise vitamina B?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 10:49   #7
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Podizem 10 godina staru temu

Kako rijesiti ovaj problem?
Dijete (20 mj.) jede raznovrsno (ok, mozda uvik moze bolje), i ima te tockice/crtice po noktima.
Dojila sam ju do 1.rodjendana, sad jede jogurt skoro svako jutro, navecer ili mlijecni namaz ili kakao.

Koje namirnice pojacati da dobije vise vitamina B?
B vitamin se ne zadrzava u organizmu vec se mora obnavljati na dnevoj razini pa vjerojatno ne unese dovoljno. Ja sam kao mala dugo imala te bijele crtice. A jela sam raznoliko. Valjda je jos nesto poremeceno. U rizi ima b vitamina, lisnatom povrcu, raznom vocu,kvascu...mlijeku, jetrici
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:31   #8
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
B vitamin se ne zadrzava u organizmu vec se mora obnavljati na dnevoj razini pa vjerojatno ne unese dovoljno. Ja sam kao mala dugo imala te bijele crtice. A jela sam raznoliko. Valjda je jos nesto poremeceno. U rizi ima b vitamina, lisnatom povrcu, raznom vocu,kvascu...mlijeku, jetrici
Hvala ti.
Ovako kad gledam, stvarno sve i svasta jede, ali nastojat cu da bude jos raznovrsnije
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.