Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 11:26   #1021
Quote:
martinao kaže: Pogledaj post
A joj...pa kak tak! Valjda ce nam se muke isplatit uskoro!
Ja cekam danasnju betu,u subotu je bila 106...
- Možda se mrva ipak izbori i na kraju bude sve ok. Vibriram na najjače za taj scenarij!!

Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
i tako ... moja saga se nastavlja.
17dc - folikul 14, nije se mako s mjesta od petka
Baš čudno da nije ništa narastao.. Kad je iduća fm ?

Ja prijavljujem negativnu betu.
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:52   #1022
Snow Fairy Još davno mi je dr. rekla da su moji jajnici mikrocistični. nije PCOS, ali kao na nekoj granici. Prvi puta sam na klomićima super reagirala, tri puta poslije ništa. Bila sam dva puta na Femari, ali sam dosta krvarila oko 10dc ... što je jedna od nuspojava, pa se endo stanji i sranje... tako da idem odguliti ovaj AIH kad bude ... kad dođe do O ..kakve takve pa u 12. na IVF.

Evill Angell Kad prije već beta? .... žao mi je. što dalje?
U srijedu opet na FM ... da vidimo jel mrdnuo. Čitala sam da brazilski oraščići pomažu kod rasta folikula i kvalitete js... ja ih jedem već pet dana po 2-3 dnevno i eto... ni makac. Sve je to sra... da prostiš, ako ne ide ne ide...
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:36   #1023
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
- Možda se mrva ipak izbori i na kraju bude sve ok. Vibriram na najjače za taj scenarij!!



Baš čudno da nije ništa narastao.. Kad je iduća fm ?

Ja prijavljujem negativnu betu.
Danas beta 173!
Vjeruj mi ja bi radije negativnu betu nego ovo zadnja 2tj!
Ti imas opet iduci mj novi pokusaj,a ja ako je vanvatericna nemogu iduca 3mj nista radit ni pokusavat! Tako da bolje i nula nego ova neizvjesnost!
Ima jos pokusaja,mora bit kad-tad svima!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:01   #1024
Ja sam malo zbunjena ako mi može netko odgovoriti jer vidim da su svi koristili kod stimulativne inseminacije klomifene, a ja to nisam. prirodnu inseminaciju sam preskočila jer sam imala slab endometrij i imam slabe jajne rezerve, pa je doktor rekao da ćemo ići u stimulativni postupak , i propisao estrofem za debljanje ensdometrija (što sam dobro reagirala)i dufaston za izazivanje menstruacije (to sada pijem) i kad dobije menstruaciju da se javim sestri da dobijem menopur? jel ima tko s time iskustva? čemu služi uopće taj menopur? i onda da dođem na folikulometriju,

hvala na odgovorima
__________________
-IT'S A BEAUTIFUL DAY-
LAVICA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:10   #1025
Quote:
martinao kaže: Pogledaj post
Danas beta 173!
Vjeruj mi ja bi radije negativnu betu nego ovo zadnja 2tj!
Ti imas opet iduci mj novi pokusaj,a ja ako je vanvatericna nemogu iduca 3mj nista radit ni pokusavat! Tako da bolje i nula nego ova neizvjesnost!
Ima jos pokusaja,mora bit kad-tad svima!
Zašto misliš da je vanmternična? Jel dr kaj govore?
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:15   #1026
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post

Evill Angell Kad prije već beta? .... žao mi je. što dalje?
Trebala sam u srijedu na betu (14 dana nakon aih), ali nema smisla da 3x dnevno stavljam utriće , jer sam osjećala da ništa od postupka.. Jbg..
Ako nastavljam priču u Petrovoj slijedi histeroskopija i još 2 pokušaja aih..
Ali vrijeme je za konzultacije privatno, možda već ovaj tjedan pa ćemo vidjet.
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:31   #1027
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je vanmternična? Jel dr kaj govore?
14 dana mi prate betu,i nikako nije pravilan rast! Cak je imala i pad veliki! Pa ponovo rast! Svakih 48h trebala bi se duplat,a meni je prije 14dana beta bila 13 a sad je 173!
Ne kazu skoro nista,jer nisu ni sami pametni,kazu da po svim pravilima i knjigama vec je ili trebalo samo otic,ili me zabolit kad bi puklo ili bi trebala normalno rast beta! Tako da i njih 10 nemoze reci 2 pametne recenice!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:44   #1028
martina, poznanicu su nakon takvih nalaza slali na kiretažu. Moguće da se nešto primilo i otišlo za vrijeme menge, ali ne do kraja i sad od nekud dolazi ta beta

Kod vanmaterične kažu da beta raste normalno ili jače, nisam čula da bi bila ovakva

Drži se
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:02   #1029
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
martina, poznanicu su nakon takvih nalaza slali na kiretažu. Moguće da se nešto primilo i otišlo za vrijeme menge, ali ne do kraja i sad od nekud dolazi ta beta

Kod vanmaterične kažu da beta raste normalno ili jače, nisam čula da bi bila ovakva

Drži se
Nije nista tipicno za normalnu, a nije ni za vanmatericnu! Nemogu me bzvz otvarat jer s tom betom nece nista naci! A vec sam 2x imala laparaskopiju jer imam endometriozu! Pa me nezele bzvz opet operirat!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:05   #1030
Ajoj baš ti nije lako I već si dugo u bolnici jel da?

Jesi bila na uzv, koliki ti je endometrij?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:34   #1031
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ajoj baš ti nije lako I već si dugo u bolnici jel da?

Jesi bila na uzv, koliki ti je endometrij?
U bolnici sam 2tj vec! Bila sam 2x na uzv,i samo su mi rekli da se nista ne vidi,osim malo tekucine u maternici koja je inace znak vanmatericne ali isto tako i ne mora bit!
Prije AIH-A endometrij je bio 8 mislim,to je bio 10dc!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:36   #1032
Propali ciklus, nema O ... tj. ako i bude nešto ali u principu je dr. rekla da ne vidi ništa, ništa ne raste, ne mrda...
Objasnila mi je ono što već i sama znam - da je moj jedini problem O ... odnosno izazivanje iste. Klomifeni ne djeluju ni pišljivog boba, pa onda idući ciklus idem opet s femarom pa za 12. mjesec neki IVF smo dogovorili pa ćemo vidit...
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:53   #1033
Cure, ja sam odradila prvu inseminaciju i nisam previše optimistična pa me zanima kako često radite inseminacije (uz klomifen/ovitrelle)- da li svaki mjesec ili pauzirate?
Just2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 23:11   #1034
Quote:
Just2 kaže: Pogledaj post
Cure, ja sam odradila prvu inseminaciju i nisam previše optimistična pa me zanima kako često radite inseminacije (uz klomifen/ovitrelle)- da li svaki mjesec ili pauzirate?
Ja sam pauzirala jedan ciklus između ...
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 07:39   #1035
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
Propali ciklus, nema O ... tj. ako i bude nešto ali u principu je dr. rekla da ne vidi ništa, ništa ne raste, ne mrda...
Objasnila mi je ono što već i sama znam - da je moj jedini problem O ... odnosno izazivanje iste. Klomifeni ne djeluju ni pišljivog boba, pa onda idući ciklus idem opet s femarom pa za 12. mjesec neki IVF smo dogovorili pa ćemo vidit...
Mozda i bolje za tebe IVF,ovaj AIH je samo odugovlacenje ako ne ide!

Kod mene beta jucer sa 170 na 260!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 08:33   #1036
Quote:
martinao kaže: Pogledaj post
Mozda i bolje za tebe IVF,ovaj AIH je samo odugovlacenje ako ne ide!

Kod mene beta jucer sa 170 na 260!
ooooo pa možda, .. hm, i nije to loše ili? šta kažu doktori za betu?

Što se tiče AIH i svega. Doktorice ne odustaju od AIH zbog cijele moje'dijagnoze'. Imam 32 godine (za njih je to mlado), imam prohodne jajovode i normo spermio ... problem je postići ovulaciju. I onda one misle, ma samo nam malo fali ... idemo to još jednom njima za 'ljubav' a u 12. na IVF
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 09:17   #1037
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
ooooo pa možda, .. hm, i nije to loše ili? šta kažu doktori za betu?

Što se tiče AIH i svega. Doktorice ne odustaju od AIH zbog cijele moje'dijagnoze'. Imam 32 godine (za njih je to mlado), imam prohodne jajovode i normo spermio ... problem je postići ovulaciju. I onda one misle, ma samo nam malo fali ... idemo to još jednom njima za 'ljubav' a u 12. na IVF
Oni kazu samo strpljenje! Imali su jedan takav slucaj gdje je na kraju ispala normalna trudnoca pa se oni nadaju!
Ja se puno ne nadam da se nebi jako razocarala!
Iako oni kazu da zasto su mi uopce u osijeku radili aih kad sam ja vec 2x operirala endometriozu i trebala sm odma na IVF! Kad ovo sve prode idem u Os pa cu im to prenjet! Bas me zanima dali ce poslusat,jer oni moraju prvo ispucat par pokusaja Aih,da mogu opravdat drzavi zasto se radi IVF!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 09:29   #1038
Quote:
Just2 kaže: Pogledaj post
Cure, ja sam odradila prvu inseminaciju i nisam previše optimistična pa me zanima kako često radite inseminacije (uz klomifen/ovitrelle)- da li svaki mjesec ili pauzirate?
Ja sam pauzirala jer mi je znala ostati cista nakon klomifena.
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:30   #1039
Quote:
martinao kaže: Pogledaj post
Oni kazu samo strpljenje! Imali su jedan takav slucaj gdje je na kraju ispala normalna trudnoca pa se oni nadaju!
Ja se puno ne nadam da se nebi jako razocarala!
Iako oni kazu da zasto su mi uopce u osijeku radili aih kad sam ja vec 2x operirala endometriozu i trebala sm odma na IVF! Kad ovo sve prode idem u Os pa cu im to prenjet! Bas me zanima dali ce poslusat,jer oni moraju prvo ispucat par pokusaja Aih,da mogu opravdat drzavi zasto se radi IVF!
da, oni će prvo maksimalno ispucati jeftiniji postupak, da bi mogli državi opravdati složeniji i skuplji. To je meni jasno, samo do tad ja poludim
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:32   #1040
Quote:
martinao kaže: Pogledaj post
Oni kazu samo strpljenje! Imali su jedan takav slucaj gdje je na kraju ispala normalna trudnoca pa se oni nadaju!
Ja se puno ne nadam da se nebi jako razocarala!
Iako oni kazu da zasto su mi uopce u osijeku radili aih kad sam ja vec 2x operirala endometriozu i trebala sm odma na IVF! Kad ovo sve prode idem u Os pa cu im to prenjet! Bas me zanima dali ce poslusat,jer oni moraju prvo ispucat par pokusaja Aih,da mogu opravdat drzavi zasto se radi IVF!
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
da, oni će prvo maksimalno ispucati jeftiniji postupak, da bi mogli državi opravdati složeniji i skuplji. To je meni jasno, samo do tad ja poludim
Cure ne moraju oni ništa, imate pravo odbiti daljnje inseminacije.
Ja sam nakon dvije odbila (s tim da je prva bila dobitna, ali je trudnoća izgubljena). Rekla sam da više ne želim na inseminacije i bok, išla sam na ivf. U državnoj bolnici.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.