Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 20:50   #21
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Sve pet, vidim da te zamaram... nije mi bila namjera, ali neću više. Izvini... ne volim kad rasprava krene u "tenzije" sa bilo kime
Ma ne zamaras nego sam na tv cuo Hilary Clinton kako je rekla da joj je muka i da je umorna od necega u svezi D Thrumpa, upravo kad sam pisao post, pa rek'o ajd da to napisem.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:27   #22
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ma ne zamaras nego sam na tv cuo Hilary Clinton kako je rekla da joj je muka i da je umorna od necega u svezi D Thrumpa, upravo kad sam pisao post, pa rek'o ajd da to napisem.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:49   #23
Lipa barka... a i šoldi je tribalo za nju...

Najzanimljivija mi je ovdje poslovna konstrukcija... javno privatno partnerstvo na američki način.

Ark Encounter

Inače, kao turistička atrakcija ne izgleda loše, moram priznati.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:02   #24
indoktrinacija djece

Odvratni reklamni pothvat, da se indoktriniraju djeca s kreacionističkom mržnjom i prezirom prema svoj znanosti u korist Boga svoje biblijske sekte.

Nikako "simpatičan projekt" sa zgodnim sličicama i bajkovitim prikazima ljudi skupa s dinosaurima.

Sramota koju treba ismijavat u svakoj prigodi.

Quote:
The Freedom From Religion Foundation, an organization that advocates for the separation of church and state, sent letters to over 1,000 public school districts in Kentucky, Tennessee, Ohio, Indiana and West Virginia warning them not to organize field trips to the Ark Encounter, arguing that such trips would "expose children to religious proselytizing in violation of the constitutional separation of church and state."
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:23   #25
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

Okud tolika ne trpeljivost ako su ateisti sekularisti?
Nije li dobro da se znanstvena otkrica prezentiraju siroj javnosti bez obzira na sto upucivala?
Ako nije dobro znaci li to da su kreacionisticki doktori znanosti gluplji i ne skolovaniji od najglupljeg ateista?
Ne bih rekao nego je to zapravo vrsta politike koja kroz znanost propagira svoju ideologiju, isto cine kreacionisti i ateisti, i cemu buna ako smo sekularno drustvo?
Genijalan muzej, kao i prvi koji su ranije napravili. Dar od Boga.

Tu ima od 4:50 min. mladi primjerci dinosaura u Noinoj Arci: https://www.youtube.com/watch?v=qTbuyASYu3U

I ovdje ima o mladim dinosaurima u Noinoj Arci od 23:58 min. https://www.youtube.com/watch?v=hGMuOxqpoLQ
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 02.11.2016. at 23:02.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:26   #26
Pa ajd, nek i kršćanski fundamentalisti imaju svoje veselje.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:01   #27
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Pa ajd, nek i kršćanski fundamentalisti imaju svoje veselje.
Pa da, a ne da samo evolucionistički i ateistički fundamentalisti imaju svoja vjerska veselja (muzeje evolucije).
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:10   #28
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Nisam mislila omalovažavati nikoga, mislila sam samo na ovu temu da znanstvenici imaju više znanja, iskustva.... a ne da su znanstvenici kao ljudi pametniji od vjernika.... Ali dobro, zločesta sam i u pravu si . Sad možeš "likovati"
Svakom klonu prije il kasnije dođe kraj. Prvo a drugo :

što fali obliku Noine arke, pa neće valjda bit u obliku piramide ()
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:50   #29
Thumbs up Muzej krapinskih neandertalaca

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Pa ajd, nek i kršćanski fundamentalisti imaju svoje veselje.
Lako za njih. Nema im spasa....

Ali oni truju umove svoje i tuđe djece s tom nazadnošću. Već se vode borbe oko toga mogu li američke škole slati djecu na izlete tamo.

Djeci je to vjerojatno cool, ali podle li pozadine svega toga cirkusa ....

(Kinezi negdje trljaju ruke i ulažu velike novce u obrazovanje, a ne kreacionističke gluparije)

***

Srećom, Hrvatska ima Muzej krapinskih neandertalaca, pa škole idu tamo masovno, da djeca nauče istinu, a ne kljukaju se lažima kreacionističkih bibliolatara.



Na opći bijes kreacionista i raznih klerikalnih udruga.

I ovih par kreacionista, kojih je sve više na ovom forumu, koji su potpuno istisnuli normalne vjernike.

Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
mladi primjerci dinosaura u Noinoj Arci

"Dinosauri da su živjeli s ljudima prije cca. 6 tisuća godina ili MANJE."

Koliko neobrazovan moraš bit da tako nešto progutaš?

Kreacionistički ideolozi nisu nimalo blesavi niti neuki, nego itekako izučeni da kuju svoje sofisterije i proizvode materijal za neuke, a pare i slavu za sebe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 00:18   #30
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali oni truju umove svoje i tuđe djece s tom nazadnošću. Već se vode borbe oko toga mogu li američke škole slati djecu na izlete tamo.

Srećom, Hrvatska ima Muzej krapinskih neandertalaca, pa škole idu tamo masovno, da djeca nauče istinu, a ne kljukaju se lažima kreacionističkih bibliolatara.
Znači, Krapina svijetu nudi neanderstalsko a Ameri nude slijepe čovječje ribice koje u svojim podzemnim jezerima nikad vidjeli.

? istini se uči
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 01:16   #31
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znači, Krapina svijetu nudi neanderstalsko a Ameri nude slijepe čovječje ribice koje u svojim podzemnim jezerima nikad vidjeli.

? istini se uči
Tako nekako.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 07:14   #32
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odvratni reklamni pothvat, da se indoktriniraju djeca s kreacionističkom mržnjom i prezirom prema svoj znanosti u korist Boga svoje biblijske sekte.

Nikako "simpatičan projekt" sa zgodnim sličicama i bajkovitim prikazima ljudi skupa s dinosaurima.

Sramota koju treba ismijavat u svakoj prigodi.
Odvratni reklamni pothvat su ti evo muzeji jer je dokazano da ni jedan od majmuna ili neandretalac nije nikakav predak covjeka.
Znaju to i evolucionisti.
Danas ti ni ateisti masu puta ne vjeruju u te evo nego u neki oblik panteizma, te evo se propagira samo zato jer je najzgodnija opozicija biblijskom kreacionizmu, jer ostalo zvuci preridikulno.
Te evo je odavno zastarjela i provaljena, nema nikakvih fosila ni nista izuzev par raskrinkanih podvala i svjesno krivo tumacenih fosila.
Tako da, ako i ateisti bas ne vjeruju u te evo, a to znam iz osobnog iskustva, koja vam je svrha jambranja?
Jer je kreacionizam doleko potkovaniji nego to evolucionisti lazu.
Da imaju prikladniju opoziciju biblijskom kreacionizmu odmah bi na nju preslo i ovih nesto "znanstvanika" placenika, trkeljatora sa dokumentaraca.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 08:39   #33
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Lako za njih. Nema im spasa....

Ali oni truju umove svoje i tuđe djece s tom nazadnošću. Već se vode borbe oko toga mogu li američke škole slati djecu na izlete tamo.

Djeci je to vjerojatno cool, ali podle li pozadine svega toga cirkusa ....

(Kinezi negdje trljaju ruke i ulažu velike novce u obrazovanje, a ne kreacionističke gluparije)

***

Srećom, Hrvatska ima Muzej krapinskih neandertalaca, pa škole idu tamo masovno, da djeca nauče istinu, a ne kljukaju se lažima kreacionističkih bibliolatara.
Srećom da ima primjera gdje se postav krapinskog muzeja usput koristi i kao temelj za kritiku evolucionističkih tumačenja i pogrešnih i znanstveno neutemeljenih prikaza postavljenih u krapinskom muzeju. Kad je taj krapinski hram evolucionističke vjere već tu, tada ga neki usput koriste za kritiku samog krapinskog muzeja i evolucionističkih tumačenja (ovo je provjerena informacija o više takvih primjera). Tako da krapinski muzej zapravo nikoga od djece ne obrazuje, a kreacioniste ne uznemirava niti zastrašuje, već nama kreacionistima zapravo dobro dođe kao najbliži materijal za obradu teme krivih prikaza i evolucionističkih krivih tumačenja prisutnih u krapinskom muzeju.

Kad smo kod krapinskog muzeja, tu od 34:50 min. videa sa promocije knjige svećenika don Kaćunka, Elvis Duspara stoji pored autora krapinskog muzeja evolucije Jakova Radovčića (sijedi gospodin slijeva Duspari) i nudi novce za nepobitan i neupitan znanstveni dokaz makro-evolucije https://www.youtube.com/watch?v=H1qTAoVdMP4.
U raspravi pred popriličnom skupinom svjedoka Radovčić nije uspio Duspari dati niti jedna stvarni dokaz makro - evolucije, svaki argument mu je Duspara pred tim svjedocima pobio i usput zastupao Young Earth kreacionistička tumačenja, tako da je Radovčić naočigled potonuo i njegovi vlastiti prijatelji su mu na kraju debate u lice rekli: "Jakove, ovo što govori Elvis više drži vodu od ovoga što ti govoriš." Radovčić je na kraju pred tim svjedocima rekao: "Ja volim kreacioniste, ja se slažem s Elvisom, samo se ne slažem oko datiranja (tj. starosti fosilnih nalaza)." Na kraju se Radovčić čak slikao s Dusparom, a pri fotografiranju je Radovčić u ruci nasmiješen držao primjerak kreacionističkog časopisa Nacija i to baš onaj broj Nacije u kojemu se kritizira evolucionističko tumačenje Neandertalaca.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 03.11.2016. at 09:11.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 09:29   #34
Thumbs up

Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Srećom da ima primjera gdje se postav krapinskog muzeja usput koristi i kao temelj za kritiku evolucionističkih tumačenja i pogrešnih i znanstveno neutemeljenih prikaza postavljenih u krapinskom muzeju. Kad je taj krapinski hram evolucionističke vjere već tu, tada ga neki usput koriste za kritiku samog krapinskog muzeja i evolucionističkih tumačenja (ovo je provjerena informacija o više takvih primjera). Tako da krapinski muzej zapravo nikoga od djece ne obrazuje, a kreacioniste ne uznemirava niti zastrašuje, već nama kreacionistima zapravo dobro dođe kao najbliži materijal za obradu teme krivih prikaza i evolucionističkih krivih tumačenja prisutnih u krapinskom muzeju.

Kad smo kod krapinskog muzeja, tu od 34:50 min. videa sa promocije knjige svećenika don Kaćunka, Elvis Duspara stoji pored autora krapinskog muzeja evolucije Jakova Radovčića (sijedi gospodin slijeva Duspari) i nudi novce za nepobitan i neupitan znanstveni dokaz makro-evolucije https://www.youtube.com/watch?v=H1qTAoVdMP4.
U raspravi pred popriličnom skupinom svjedoka Radovčić nije uspio Duspari dati niti jedna stvarni dokaz makro - evolucije, svaki argument mu je Duspara pred tim svjedocima pobio i usput zastupao Young Earth kreacionistička tumačenja, tako da je Radovčić naočigled potonuo i njegovi vlastiti prijatelji su mu na kraju debate u lice rekli: "Jakove, ovo što govori Elvis više drži vodu od ovoga što ti govoriš." Radovčić je na kraju pred tim svjedocima rekao: "Ja volim kreacioniste, ja se slažem s Elvisom, samo se ne slažem oko datiranja (tj. starosti fosilnih nalaza)." Na kraju se Radovčić čak slikao s Dusparom, a pri fotografiranju je Radovčić u ruci nasmiješen držao primjerak kreacionističkog časopisa Nacija i to baš onaj broj Nacije u kojemu se kritizira evolucionističko tumačenje Neandertalaca.
Tako je to u stvarnom svijetu, lako je online ne utemeljeno pljuvati i lagati, u stvarnom svijetu je sasvim druga prica.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 09:50   #35
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Kreacionistički prevaranti su vrlo načitani, inteligentni, lukavi, neki imaju i službene diplome (većina ipak "diplome" iz kamp prikolica-fakulteta), da mogu zavarat i obmanut razne naivce.


Btw, lijepo projekt, neka djeca znaju pravu istinu nastanka svemira i svijeta.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:40   #36
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
U raspravi pred popriličnom skupinom svjedoka Radovčić nije uspio Duspari dati niti jedna stvarni dokaz makro - evolucije, svaki argument mu je Duspara pred tim svjedocima pobio i usput zastupao Young Earth kreacionistička tumačenja, tako da je Radovčić naočigled potonuo i njegovi vlastiti prijatelji su mu na kraju debate u lice rekli: "Jakove,
(cut)
Ne vjerujem ništa na riječ što galame kreacionisti, jer su se toliko puta ulovili u lažima i podvalama, koji sve izokrenu u svojoj zaljubljenosti u "savršeno nepogrješivu Bibliju" (a hrpa brutalnih besmislica ako se plasira kao bukvalno vrijedna danas).

Pretpostavljam da je Radovčić znajući da ima posla sa psihički nestabilnom osobom, na rubu mentalne bolesti... bio "tolerantan" na njegove budalaštine i vjersko-sektašku galamu i propagandu. Osm toga, tu se našao da hvali na sva usta onoga ridikula Kačunka, što govorio i o njemu dosta... Kakogod, njegova žestoka katolička vjera mu nije prepreka da zagovara i podupire teoriju evolucije.

S kreacionistima mu nema smisla nikakva rasprava, jer samo pozajmljuje svoj ugled nekom ridikulu, samim svojim prisustvom.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:52   #37
Question

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
...
"Dinosauri da su živjeli s ljudima prije cca. 6 tisuća godina ili MANJE."

Koliko neobrazovan moraš bit da tako nešto progutaš?

Kreacionistički ideolozi nisu nimalo blesavi niti neuki, nego itekako izučeni da kuju svoje sofisterije i proizvode materijal za neuke..

http://nacija.hr/2016/07/14/ugljik-1...zapravo-mladi/
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:16   #38
https://youtu.be/Mk1owD9y1hc
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:47   #39
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Svakom klonu prije il kasnije dođe kraj. Prvo a drugo :

što fali obliku Noine arke, pa neće valjda bit u obliku piramide ()
Ne razmem ovo za klon ?
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 13:08   #40
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem ništa na riječ što galame kreacionisti, jer su se toliko puta ulovili u lažima i podvalama, koji sve izokrenu u svojoj zaljubljenosti u "savršeno nepogrješivu Bibliju" (a hrpa brutalnih besmislica ako se plasira kao bukvalno vrijedna danas).

Pretpostavljam da je Radovčić znajući da ima posla sa psihički nestabilnom osobom, na rubu mentalne bolesti... bio "tolerantan" na njegove budalaštine i vjersko-sektašku galamu i propagandu. Osm toga, tu se našao da hvali na sva usta onoga ridikula Kačunka, što govorio i o njemu dosta...
Što god mislio i (ne)vjerovao, i dalje ostaje činjenica da pred prilično brojnim svjedocima, koji su dobrim dijelom Radovčićevi prijatelji, u raspravi Radovčić nije uspio Duspari dati niti jedna stvarni dokaz makro - evolucije, svaki argument mu je Duspara pred tim svjedocima pobio i usput zastupao Young Earth kreacionistička tumačenja, tako da je Radovčić naočigled potonuo i njegovi vlastiti prijatelji su mu na kraju debate u lice rekli: "Jakove, ovo što govori Elvis više drži vodu od ovoga što ti govoriš." Radovčić je na kraju pred tim svjedocima doslovno ovo rekao: "Ja volim kreacioniste, ja se slažem s Elvisom, samo se ne slažem oko datiranja (tj. starosti fosilnih nalaza)." Na kraju se Radovčić čak slikao s Dusparom, a pri fotografiranju je Radovčić u ruci nasmiješen držao primjerak kreacionističkog časopisa Nacija i to baš onaj broj Nacije u kojemu se kritizira evolucionističko tumačenje Neandertalaca.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.