Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 20:42   #1
Srednja građevinska

dali neko ima iskustva sa srednjom građevinskom? molim vas da mi kažete nesto o toj skoli... dali ima puno tehnickog crtanja, dali su predmeti teski?
kanio sam ici u vukovar u tu srednju, dali je neko isao u vukovar u tu skolu?
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:08   #2
Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
dali neko ima iskustva sa srednjom građevinskom? molim vas da mi kažete nesto o toj skoli... dali ima puno tehnickog crtanja, dali su predmeti teski?
kanio sam ici u vukovar u tu srednju, dali je neko isao u vukovar u tu skolu?
Nisam iz Vukovara, ali idem za gradj. teh. u svom gradu
Meni nije tesko.
Ako te to stvarno zanima i ako ces uciti, onda ti nece biti tesko.
Naravno da imas puno crtanja, pa to je glavno

Naravno, sve zavisi od profesora do profesora kako ce predavati, koliko ce davati da crtate.
Mi smo u prvoj godini morali tusirati (rapidografom) jedan rad, a ona generacija iza nas je vise radova tusirala-tako da, profesori su razliciti.

Sto vise budete crtali, to je bolje za vas, jer cete bolje i lakse nauciti.
Najbolje ti je da nakon sto napravis zadacu, provjezbas to jos malo, tako da ti bolje "sjedne"

Edit: Fiziku i matematiku smatraj strukom, jer to ti je bitno. Sto spominjes u mehanici, ima ti veze s ta 2 premeta.
Sto bolje svladas gradivo prvog razreda, poslije ce ti biti lakse
I struka se ne streba, ona se treba razumjeti i kuziti
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.

Zadnje uređivanje garfield01 : 10.10.2008. at 21:12. Reason: dopuna
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:18   #3
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Nisam iz Vukovara, ali idem za gradj. teh. u svom gradu
Meni nije tesko.
Ako te to stvarno zanima i ako ces uciti, onda ti nece biti tesko.
Naravno da imas puno crtanja, pa to je glavno

Naravno, sve zavisi od profesora do profesora kako ce predavati, koliko ce davati da crtate.
Mi smo u prvoj godini morali tusirati (rapidografom) jedan rad, a ona generacija iza nas je vise radova tusirala-tako da, profesori su razliciti.

Sto vise budete crtali, to je bolje za vas, jer cete bolje i lakse nauciti.
Najbolje ti je da nakon sto napravis zadacu, provjezbas to jos malo, tako da ti bolje "sjedne"

Edit: Fiziku i matematiku smatraj strukom, jer to ti je bitno. Sto spominjes u mehanici, ima ti veze s ta 2 premeta.
Sto bolje svladas gradivo prvog razreda, poslije ce ti biti lakse
I struka se ne streba, ona se treba razumjeti i kuziti
jesu li ti crtezi teski?... predpostavljam da se gleda cetvrtina milimetra... sta se naprimjer crta?...ja sad gnjavim ali moram razmislajt sta cu upisat... sorry
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:47   #4
Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
jesu li ti crtezi teski?... predpostavljam da se gleda cetvrtina milimetra... sta se naprimjer crta?...ja sad gnjavim ali moram razmislajt sta cu upisat... sorry
Hehe, pa ono...

Ti si sad osmi razred, pretpostavljam, cim razmisljas o upisu. Pobrini se da imas dobre ocjene iz tehnickog, fizike, matematike, hrvatskog i stranog jezika i da ti zakljucna ocjena bude zadovoljavajuca-da bi mogao upisati to...

Najbitnija knjiga, "Biblija gradjevine", je Konstruktivni elementi zgrada-autor Djuro Peulic. Je da je knjiga velika i teska, ali u njoj imas sve detaljno opisano i naucis sve.

A sad da se gleda cetvrtina milimetra...naravno da moras paziti kada crtas. Ti da u projektu pogrijesis malo, to te puno kosta i ti odgovaras za to.
Moras biti precizan.
Ne plasim te s tom pricom, nije problem crtati ako to zelis.

Crtas sve, ucis sve.
Ucis od kupnje zemljista do postavljanja namjestaja u kuci
Naravno, sve kroz 4 godine.
Ne mogu ti sad nabrajati sta sve crtas, jer crtas sve. Prvo rukom, pa nakon 1-2 godine u AutoCad-u.

Preporucam ti da upises ono sto te stvarno zanima, jer ako upises nesto eto samo da upises onda ce ti svi predmeti biti teski, ucit ces preko volje...

Ok sto se raspitujes, i trebas tako.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 22:22   #5
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Hehe, pa ono...

Ti si sad osmi razred, pretpostavljam, cim razmisljas o upisu. Pobrini se da imas dobre ocjene iz tehnickog, fizike, matematike, hrvatskog i stranog jezika i da ti zakljucna ocjena bude zadovoljavajuca-da bi mogao upisati to...

Najbitnija knjiga, "Biblija gradjevine", je Konstruktivni elementi zgrada-autor Djuro Peulic. Je da je knjiga velika i teska, ali u njoj imas sve detaljno opisano i naucis sve.

A sad da se gleda cetvrtina milimetra...naravno da moras paziti kada crtas. Ti da u projektu pogrijesis malo, to te puno kosta i ti odgovaras za to.
Moras biti precizan.
Ne plasim te s tom pricom, nije problem crtati ako to zelis.

Crtas sve, ucis sve.
Ucis od kupnje zemljista do postavljanja namjestaja u kuci
Naravno, sve kroz 4 godine.
Ne mogu ti sad nabrajati sta sve crtas, jer crtas sve. Prvo rukom, pa nakon 1-2 godine u AutoCad-u.

Preporucam ti da upises ono sto te stvarno zanima, jer ako upises nesto eto samo da upises onda ce ti svi predmeti biti teski, ucit ces preko volje...

Ok sto se raspitujes, i trebas tako.
sta ti mislis... dali ce biti posla kad i ako zavrsim fakultet ili visu građevinsku? kada imas visu ili fakultet kolika je placa otprilike?(valja sve unapred ispitati...hehe)
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 22:29   #6
Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
sta ti mislis... dali ce biti posla kad i ako zavrsim fakultet ili visu građevinsku? kada imas visu ili fakultet kolika je placa otprilike?(valja sve unapred ispitati...hehe)
A imas tu uvijek posla.
Imas posao kao tehnicar, kao inzenjer, kao bilo sta.
Placa ti zavisi i od tvoga znanja i od rada i svega (i samo da jos jednom napomenem-ja se jos uvijek skolujem pa ti ne mogu pricati o placama ).-sto budes pametniji i budes znao primjeniti znanje, dalje ces se progurati

Mi od prvog dana ispitujemo sta cemo moci raditi samo sa srednjom, s faksom, kolike su place (ti ispitujemo jer nas stvarno zanima, a i nekad je "potrebno" izgubiti sat )
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 04:31   #7
Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
sta ti mislis... dali ce biti posla kad i ako zavrsim fakultet ili visu građevinsku? kada imas visu ili fakultet kolika je placa otprilike?(valja sve unapred ispitati...hehe)
Ja sam ti jos davno zavrsio srednju gradevinsku,sad je i studiram. Neces se pokajati ako je upises. Cudi me stvarno zasto se toliko ljudi boji crtanja. U srednjoj se to crtanje uglavnom svodi na shematsko precrtavanje,sto nije bas tako strasno. Sve zavisi o profesorima i njihovim kriterijama.

Sto se tice zaposlenja,svi moji bivsi skolski koji nisu htjeli studirati,su s lakocom nasli posao u toj struci.Poslovode su jako trazeni i tako ce i ostati sve dok se covjecanstvo ne vrati u spilje! O placama se bas i ne govori,ali jedan moj kolega npr. se hvali kako ima (pocetnicku) placu od 6000kn (zg,placen smjestaj i hranu). Radni dan mu se sastoji od izlezavanja u uredu,obilaska gradilista i popisivanju sati i gableca I to ovisi o firmi u kojoj se zaposlis! Pa eto,izaberite ako vam se ta struka svidja,meni je zakon!

EDITvo sto sam naveo se odnosi na gradevinske tehnicare,o mogucnostima sa zavrsenim faksom vam ne mogu jos govoriti jer sam i ja sam na tom putu,ali valja malo mastati
__________________
What the hell is wrong with you???

Zadnje uređivanje Mokro suhi brijac : 11.10.2008. at 04:40.
Mokro suhi brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 13:08   #8
Quote:
Mokro suhi brijac kaže: Pogledaj post
Pa eto,izaberite ako vam se ta struka svidja,meni je zakon!
Ma meni je gradjevina super
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 14:12   #9
ja sam inače sad maturant u Graditeljskoj školi Čakovec...smjer građevinski tehničar visokogradnje....situacija je kod nas ovakva:
-prvu i drugu godinu bila je čistka iz nacrtne...tj..padalo se naveliko..
-tehničko crtanje...zakasniš sa programom....crvena jedinica...i ocjena manje
-svaki mjesec smo dobivali 30 str. iz čitanke za prepisati na tehničkom pismu (slova 3 mm)....SVAKI JEBENI MJESEC OSIM RUJNA!!!
-svaki drugi dan smo nosili u školu ploče za crtanje...
-u trećem...došlo je projektiranje...idejni, glavni i izvedbeni projekt obiteljske kuće....+ obavezna perspektiva na računalu + maketa u mjerilu 1:50 koja me koštala prokletih 600 kn.....
-građevnu mehaniku neću ni spominjati...dobil sam najteži program...neki izlomljeni nosač...sa svim mogućim silama i opterećenjima...i ležajevima....
-organizacija građenja.....morali smo skinuti zakon s neta i NAUČITI!!!
-iz tehnologije betona smo učili napamet europske norme usklađene s našim...u biti obrnuto je...npr...nHRN EN 10080.2005...PA TI NAUČI 120 TAKVIH!!!
ima toga još.....ali poanta nije da se uplašiš, nego da se upišeš u tu školu jer nećeš požaliti.....ja sad već polako pri kraju sam shvatio da mi je to sve jaako dobro došlo......i planiram upisati dalje na visoku...(znam ...kamikaza sam!!)
ako je to ono što te zanima.....nećeš imati problema...

joj....zaboravih pitati......ako ima još neko tko je imao sličnih iskustva...slobodno neka kaže svoje mišljenje.....hehe

i da.....još smo (i još uvijek) trebali raditi programe iz povijesti arhitekture i umjetnosti...pa daj ti crtaj ručno jonske.....korintske...redove stupova...pa biljku akantus....pa sarkofage i grobnice faraona.....neolitske nastambe......atensku akropolu......ko voli nek izvoli!!! hehe
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....

Zadnje uređivanje Duggy : 11.10.2008. at 14:43.
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 15:35   #10
Meni prijatelj ide u građevinsku i govori da je sve lako osim matematike i da se crta pun k.
rainboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 15:46   #11
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
-organizacija građenja.....morali smo skinuti zakon s neta i NAUČITI!!!
Nama diktira najvaznije iz Zakona i zaisujemo.
I svaki sat:"zakon o prostornom uredjenju i gradnji na snazi je od 1.10.2007"-e pa to ne mozes zaboraviti i da hoces

Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
i da.....još smo (i još uvijek) trebali raditi programe iz povijesti arhitekture i umjetnosti...pa daj ti crtaj ručno jonske.....korintske...redove stupova...pa biljku akantus....pa sarkofage i grobnice faraona.....neolitske nastambe......atensku akropolu......ko voli nek izvoli!!! hehe
Mi smo u drugom razredu radili prezentacije, a sad u trecem samo zapisujemo (jer imamo drugog profesora) i gledamo neke slike i filmove.
Hvala Bogu, ne crtamo iz pov. arh nista-zasad

I stalno nam ponavljaju kako smo mi buduci ahitekti... (arhitektonski tehnicar-ne znaci da cemo ici na arhitekturu )
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:11   #12
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
rainboy kaže: Pogledaj post
Meni prijatelj ide u građevinsku i govori da je sve lako osim matematike i da se crta pun k.
da....ali sve ti ovisi u koju on to školu ide....i nažalost, kakvi su profesori...moje profe su svi redom neki ekscentrici...misle da ak su završili npr. arhitekturu da su sad oni novi Calatrave ili Wrighti.....tako da od nas zahtjevaju savršenstvo...
meni osobno matematika i nije neki problem....ni crtanje nije toliko teško, ali ti oduzima dragocjeno vrijeme za učenje....
inače....sadašnji maturanti su zadnja generacija koja ide po starom programu...tako da ovi mlađi sad rade po nešto izmjenjenom programu...tj. imaju neke druge nazive predmeta i imaju nešto više praktične nastave...
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:24   #13
i da....zaboravih pitati....da li crtate u još nekom programu osim AutoCAD-a???.....mi radimo još i u Google SketchUp-u i ArhiCAD-u....
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:27   #14
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
i da....zaboravih pitati....da li crtate u još nekom programu osim AutoCAD-a???.....mi radimo još i u Google SketchUp-u i ArhiCAD-u....
Kog ti pitas?
Mi ucimo AutoCad i pocet cemo crtati u njemu i samo u njemu
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:34   #15
Ja sam sad 3 razz i idem po novom programu...moj smjer je arhitektonski tehnicar... U skoli su najtezi predmeti nosive konstrukcije, matematika i naravno fizika i ako imas iz jednog predmeta 1 imat ces iz sva tri jer su jako povezani.... prve dvije godine se sve crta rucno i sve se tusira, sve zavisi kakvu ces profeseoricu dobit i koliko ce pazit na urednost.... Naravno zeznuta je i nacrtna geometrija.... i osim toga sad je program od 4 god fizike tako da..... Meni je ova skola bila velika zelja i imam srece da mi ide matematika tako da je sve lakse.....
Pozitivna strana ove skole je ta da ce se uvjek trazit gradevinski tehnicari tako da se nemoras brinut ak ne zavrsis fax...
ana-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:42   #16
Quote:
ana-zagreb kaže: Pogledaj post
moj smjer je arhitektonski tehnicar... U skoli su najtezi predmeti nosive konstrukcije, matematika i naravno fizika i ako imas iz jednog predmeta 1 imat ces iz sva tri jer su jako povezani
I moj isto

A jesu ti predmeti povezani, al ne mora znacit da ces imati lose ocjene iz 2 predmeta ako ti jedan ne ide.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:43   #17
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Kog ti pitas?
Mi ucimo AutoCad i pocet cemo crtati u njemu i samo u njemu
Ajoj......"počet ćemo"??????? pa ja crtam u acad-u već od prvog razreda....i vidjet ćeš da koliko god da je to dobar program da ti treba za 3d modeliranje nešto što tvoja grafička na kompu može podržati......jer 3d u acad-u ti sve resurse na kompu "ždere".......a ostale programe kao npr. Google SketchUp komp bez problema podržava.....
inače...nije u nastavnom programu učenje nečeg novog osim acad-a ali na našem satu učenici koji znaju raditi u drugim programima sami drže predavanja......kao npr. ja!! hehe
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:45   #18
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
Ajoj......"počet ćemo"??????? pa ja crtam u acad-u već od prvog razreda....i vidjet ćeš da koliko god da je to dobar program da ti treba za 3d modeliranje nešto što tvoja grafička na kompu može podržati......jer 3d u acad-u ti sve resurse na kompu "ždere".......a ostale programe kao npr. Google SketchUp komp bez problema podržava.....
inače...nije u nastavnom programu učenje nečeg novog osim acad-a ali na našem satu učenici koji znaju raditi u drugim programima sami drže predavanja......kao npr. ja!! hehe
Pa kad mi u trecem pocinjemo s AutoCad-om. Sad kao radimo teoriju-ustvari poceli smo tek raditi dok vecina razreda nije mrdnula guzicom da si nabave knjige
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:51   #19
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
I moj isto

A jesu ti predmeti povezani, al ne mora znacit da ces imati lose ocjene iz 2 predmeta ako ti jedan ne ide.
nemora znacit da ce biti al je gotovo pa nemoguce imati iz recimo nosivih 4 a iz mat jedva 2 ili iz fizz 4 a iz mat 2...
ana-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:53   #20
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Pa kad mi u trecem pocinjemo s AutoCad-om. Sad kao radimo teoriju-ustvari poceli smo tek raditi dok vecina razreda nije mrdnula guzicom da si nabave knjige
sorry....zaboravil sam napomenuti da sam se ja sam sa frendovima..na našu inicijativu, počeo učiti u acad-u....tj. bez profesora....i sad većinom..naša profa daje nama da držimo predavanja....i ak već neko kupuje knjigu nek si onda kupi od ovlaštenih Autodeskovih autora...jesu te knjige malo skuplje, ali su puno kvalitetnije napisane od naših autora...
moj iskren savjet je da nek si ljudi počnu skidati neke druge programe jer će im biti lakše 3d modeliranje......npr..Google SketchUp ima freeware verziju + tutorialsi i može se sve naučiti za cca 1-2 dana...
vjeruj mi na riječ.....u acad-u obiteljsku kuću češ crtati u 3d oko 2 dana..a u SketchUp-u par sati......
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.