Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2015., 14:26   #81
Multipor se prodaje i u Bauhausu, sudeći po ovom njihovom letku: http://media.bahag.com/assets/catalo...tml#/37/zoomed

Osobno sam otišao do Bauhausa u Splitu i Multipor je složen vani na parkingu, cijena (po letku, ali i cijeni na artiklu) je 129,90 kn po paket (1,5m2) za 5cm debljine, pa ispada da je kvadrat 87 kn, dok ljepilo košta 200 Kn po vreći.

Nisam sada računao, ali sa ljepilom, vjerovatno cijena po kvadratu ispada oko 150 kn/m2, po meni prihvatljivo
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 16:04   #82
ak mi moderator dozvoli raspravu o cijenama,pretprošle godine je cijena bila na eurpskom tržištu cca 60 eura za 5 cm, bez ljepila, dakle zaključak je da cijene padaju povećanom potražnjom i konkurencijom (ipak prije 2,5 godine)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 16:27   #83
To je pretpostavljam bilo za veće pakiranje, a ne cijena po kvadratu ?

Zadnje uređivanje Majstor : 14.04.2015. at 20:06. Reason: Skraćivanje quotanja
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:24   #84
da po m2, sjetio sam se bilo je to na bauen forumu (60 eura x7,5 =450 kn/m2)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 14:51   #85
Dali će se između multipora i vanjskog zida stvarati gljivice budući da je paropropustan,budući da kada se radi unutarnja izolacija od kamene vune ili stiropora i knaufa (koji je paropropustan) iza knaufa obavezno mora ići paronepropusna folija da se nebi stvarale gljivice u samoj izolaciji?
cukelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 22:59   #86
mislim da neće, ali bilo bi potrebno načiniti i dijagram difuzije vodene pare
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 09:44   #87
Mislim da se postavljanje ljepila na ploču u punoj površini (kao što se nanosi na pločice) upravo i radi zbog toga da nema sloja zraka između Multipor ploča i postojećeg zida, pa time nema ni stvaranja gljivica ?

Čak je navedeno da se zid tratira nekim fungicidom u slučaju gljivica, a prije postavljanja ploča
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:37   #88
Da li postoji neko drugo ljepilokoje se moze staviti umjesto tog njihovog jer imam osjecaj da samo deru s cjenom?!
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 17:08   #89
Jaranka. zašto ne koristiti drugo ljepilo, jer prema fizikalno. kemijskim svojstvima sva su polimercementna, a za tvoj zahvat koji si navodila i upotreba poliuretanske niskoekspanzijske pjene -može
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 21:42   #90
Kako u sobi na jednom zidu nakon nekoliko višegodišnjih intervencija zbog prodiranja vlage izvana (varikinom, Cersesitom...) kompletnog skidanja stare boje, gletanja, pa nove Jupol Golda, boje protiv plijesni i raznih kombinacija plijesan se uvijek vraćala odlučili smo staviti toplinsku izolaciju iznutra.
Opet se skida stara boja, pa će ići impregnacija, ljepilo i stirodur, mrežica, gletanje i jupol gold.
Nisam baš puno informacija pronašao o stiroduru, ima netko kakav komentar oko ovog?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 22:39   #91
stirodur ne, multipor da i ako imaš vremena prošeći na aerowall tehnici, i knauf ima slične proizvode

Zadnje uređivanje kanjar : 18.09.2015. at 23:36.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 08:25   #92
Može pojašnjenje zašto ne stirodur?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 09:16   #93
- zbog paronepropusnosti- vidi "dijagram difuzije vodene pare"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 10:04   #94
Odradio sam dječju sobu sa Multiporom ima već par mjeseci, ali nikako da sjednem i natipkam nešto o tome.

Problem su pravile gljivice po zidovima na 1 katu, a kako je izvanka kamen (vace) i bez ikakve izolacije sa unutrašnje strane (malta 3-4cm stara 30-tak godina), onda sam mogao intervenirati samo unutra i čitajući po netu odlučio sam se za Multipor od 5cm, jer ne volim šuplji zvuk Knaufa (imam ga u prizemlju u jednoj prostoriji), a računao sam i sa tim da Multipor mogu i sam staviti iako nikad prije nisam radio ni sa Ytongom i sl., niti moj posao sa kojim se bavim nema nikakve veze sa građevinom, doduše nešto sam radio sa maltom, pomagao pri postavljanju Knaufa, pa sam računao da ću se snaći ...


Kupljeno u Bauhausu u Splitu 5cm, prodaje se kao paket za 1.5m2.


Multipor ljepilo, poprilično skupo, preporuča se za ljepljenje ploča na zid i za stavljanje mrežice poslije, što sam ja i napravio.


Ovako se to nekako nanosi, iako možda treba gleter sa dužim zupcima, ali za Multipor ploče od 5cm valjda će držati dovoljno dobro, za strop već ne bih garantirao.


Ovako izgleda jedan složeni zid, s tim da sam u toj početnoj fazi dosta štedio na materijalu pa sam iskorištavao i vrlo male komade, što je bio stvarno veliki gubitak vremena, jer nisam imao dovoljno ploča, a u Baumaxu nisu znali kada će im doći nova pošiljka. Ove komade uz sam vrh sam još morao zarezati ukoso jer se tu plafon spušta. U toku radova su dobili novu pošiljku, pa sam se razbacivao sa cijelim komadima.


Bočni pogled, označio sam ih sa brojevima za svaki slučaj, da se ne zeznem pri ljepljenju.


Ovdje se vidi da sam skinuo kamenu klupicu, koju sam poslije zamjenio sa širom.


Detalj spoja ploča sa kamenim zidom, stvarno sam htio da zazor bude što manji i mislim da sam uspio, baš sam bio ponosan na sebe, ove skale inače vode na terasu koja je dobro toplinski izolirana prije 6-7g sa slojem hidroizolacije, 4cm stirodur, 5cm estrih i onda pločice, i nikad više nisam vidio gljivice na plafonu.


Detalj složenog zida prije postavljanja mrežice.


Nanošenje Multipor ljepila prije postavljanja velikog komada mrežice, uff tu sam se malo zanio, ali mi je OK ispalo, no ne preporučam bez određenog iskustva u tome, sigurnije je stavljati manje komade mrežice, pa preklapati.


To bi bilo to, samo da napomenem, da su Mutipor ploče izuzetno lagane (vjerovatno i plivaju na vodi), ali isto tako i izuzetno krhke i mrve se čudo jedno, pa mi se znalo desiti da sam otvorio naizgled nedirnuti paket u kojemu su na kraju sve ploče (5kom čini mi se) bile polomljene na istom mjestu, očito je bio neki pritisak ili je nekom ispalo. Ploče se lijepe samo na stranu zida, ali ne i između sebe da bi zadržale površinsku paropropusnost, isto tako ukoliko se poslije lijepe pločice na zid, onda se smiju staviti samo do polovice visine, opet radi te funkcije paropropusnosti !!!

Ovo je prvi put da sam radio išta slično, prvi put da sam koristio zupčasti gleter, ali mislim da je sasvim dobro ispalo, možda su spojevi mogli bit i malo precizniji, ali za prvi put sam zadovoljan. Nisam stavljao red ploča i na plafon iako je tako opisano da bi se izbjegao toplinski most, jer je plafon kako sam već napisao izoliran dobro sa vanjske strane, pa ...

Isto tako sam za rezanje Multipor ploča našao jednu pilu u Baumaxu tipa šegac, ali sa kombinacijom extra finih zubi na vrhovima (1cm širine zupci) zubaca, nisam do sada vidio takvu pilu, ali sam imao osjećaj da će biti OK i bila je, a one pile za Ytong ne uzimajte ni slučajno, bolje onda pila za željezo koliko je materijal krhak.

Tiple treba tražiti za porobeton i to je bio mali problem, ali nisam imao ništa preteško za vješati po zidu, tako da ...

Zidove je trebalo vjerovatno i izgletati, ali nisam više imao živce za to (nikad i nisam imao za gletanje), tako da je gore išao Yupol Gold i to je to.

Mislim da me 1m2 (Multipor ljepilo + 5cm Multipor ploče + Mrežica utopljena u Multipor ljepilo) izašlo cca 160 - 170kn. Na to ide još i gletanje (nisam gletao sebi) i pituravanje.


Evo malo korisnih linkova:

http://www.ytong.hr/hr/content/ytong_multipor.php

http://www.ytong.hr/hr/docs/Multipor...a_ugradnju.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=2eVa29cKC30

https://www.youtube.com/watch?v=E7oNYFGlCA4

Zadnje uređivanje pskaro : 19.09.2015. at 10:49.
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 10:08   #95
Evo ja sam koristio Multipor, vidjet ćemo šta će vrijeme pokazati, ali imam dobar osjećaj, evo ovdje sam nešto natipkao o tome, ima i slika : https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post55560988
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 10:36   #96
Nikako stirodur, mada niti jedna izolacija iznutra nije neko bajno rijesenje
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 10:42   #97
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Nikako stirodur, mada niti jedna izolacija iznutra nije neko bajno rijesenje
Naravno, najbolje je izvanka, ja sam tako terasu izolirao i nikad više glivice nisam vidio na plafonu, ali sam zbog vanjskih kamenih zidova (kamene vace cca 25cm + 3-4cm malta iznutra), "morao" koristiti Multipor ploče, a čitajući po netu, na kraju su možda i najbolji materijal u takvom slučaju, pogotovo ako netko ne voli šuplji zvuk knaufa

Mislim da me 1m2 (Multipor ljepilo + 5cm Multipor ploče + Mrežica utopljena u Multipor ljepilo) izašlo cca 160 - 170kn. Na to ide još i gletanje (nisam gletao sebi) i pituravanje

Ne znam koliko bi izašao 1m2 knaufa sa nekom termoizolacijom tipa kamena vuna i sl. ?
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 11:42   #98
isto ali bi propišala mufa po rubovima
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 12:06   #99
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
isto ali bi propišala mufa po rubovima
Ma da, a i tko zna šta se događa ispod sa vremenom

Kako vama Kanjar igleda ova moja sam svoj majstor izvedba, na šta da ubuduće pazim (imam još jedan vanjski zid u drugoj sobi odraditi), pa da znam za ubuduće
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 13:35   #100
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Nikako stirodur, mada niti jedna izolacija iznutra nije neko bajno rijesenje
Koliko sam čitao, stirodur je tvrđa verzija stiropora, nešto suplja te manje propušta vlagu/vodu.
Ovdje je problem što sam u zgradi, nema para za obnovu vanjske fasade a dojadilo je svake godine bojati zid. Provjetrava se.
Međutim po zimi se unatoč zračenju unutarnji dio vanjskog zida vlaži i dolazi plijesan.

Prema komentarima ljudi koji su ugradili, preporučen mi je taj stirodur.
No ja osobno ne vidim zašto ga ne staviti. On ne propušta vlagu a po mojoj logici trebam spriječiti da mi izvana dolazi vlaga unutra. Na njega se stavi malo gleta/mrežica, nova boja i po mojoj logici bi trebalo biti nakon toga bez plijesni i bolje.
Multipor jer je zračiniji? Ali kakve logike ima, onda opet kroz multipor dolazi plijesan/vlaga izvana sa zida i onda opet preko multipora dolazi plijesan na boju?


Ili neka netko objasni što bi umjesto stirodura i zašto trebalo staviti?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.