Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2012., 22:30   #21
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
reci da se salis
sarkazam
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
relativno kratko vrijeme prije ovoga vozila jednog seata 1.2 benzinca, ali bio je loš pa sam ga brzo prodala.


Ovo što čitam je zaista pre, preskupo!!! Znači, obratiti pažnju na pumpe goriva.
Hvala ti.

Oprosti, ali ne shvatam ovaj dio sa lancem - koji lanac? Ipak sam žena, ne razumijem se baš.
Stari Seat sa 1.2 motorom se ne može uopće uspoređivati sa Tiguanom. Tiguan nije toliko velik koliko pričaju, nije baš ni sićušan, ali da se s njim po gradu. Trošiti će puno radi mase i gotovo stalnog stani kreni režima vožnje. Lanac što sam ga spomenuo je poveznica između radilice, bregastih osovina (koje reguliraju otvaranje i zatvaranje ventila) a moguće i još nekih sitnica.

U servisu će ti sve pregledatzi, ali ako vlasnik radi u VW-u, pa zna ekipu možda bi bilo dobro provjeru napraviti u nekom nezavisnom servisu.
-stanje turbine
-veliki servis
-stanje kočnica

spominjala se i potrošnja ulja...
Svakako dobro obrati pažnju. Bolje ti je platiti dobar pregled i ostati bez npr 500 kn, nego kupiti nešto što je u komi.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 14.07.2012., 22:53   #22
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
sarkazam
Lako je biti sarkastičan prema ženama na temi o performansama automobila.


Quote:
Svakako dobro obrati pažnju. Bolje ti je platiti dobar pregled i ostati bez npr 500 kn, nego kupiti nešto što je u komi.
Hoću. Hvala na pomoći.
Paradisaea is offline  
Old 15.07.2012., 02:40   #23
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali ne mislim da je previše, prodavac je prvi vlasnik i mislim da ga je također vozio pretežno po gradu.
Edit: a i da nije - čini mi se da je sve do 150t km prihvatljivo - je li?


E to jeste dilema.

Nemam želju za plinom, tako da mi to nije problem.
ma nije dilema, ako je dobar, za te pare mozes uzet bez problema, jer je 20-30tkn ispod trzisne cijene... a sad zasto je ispod te cijene, ja bi se dobro zapitao.

nije tiguan uopce veliki auto da bude da nije za grada, pa mozes ti voziti po gradu i Bentleya, zasto ne... da ce ti dobro trositi, hoce, a sobzirom kakva je cijena, nema veze.... TDI bi ti se vise isplatio samo to ce barem 140-150tkn biti ako je 3 godine star.
sper is offline  
Old 15.07.2012., 09:43   #24
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Lako je biti sarkastičan prema ženama na temi o performansama automobila.



Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Hoću. Hvala na pomoći.
Ma sitnica, nema na čemu
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 15.07.2012., 10:48   #25
Paradisaea, pogledaj cijenu guma za taj auto. Općenito, troškovi će ti biti dosta veći nego do sada...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 15.07.2012., 12:08   #26
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Paradisaea, pogledaj cijenu guma za taj auto. Općenito, troškovi će ti biti dosta veći nego do sada...
Baš sam pogledao cijene kod nas za gume 195/65/15 i 215/60/16.

Ove manje su od oko 360 do 590 kn.

Veće su od 700 do 1150 kn.

Znači, uz najjeftiniju varijantu gume platiš 1400 kn više. Nitko ne misli o tome kad kupuje glomaznog terenca. A ak žena ima para, onda bože moj..nek ga uzme.
Gazda is offline  
Old 15.07.2012., 13:20   #27
Sad sam gledala, guma dimenzije 215/65R16 npr. Goodyear (ljetna) 1080 kn, zimska cca 1200 kn. Dosta su skuplje od guma koje imam na golfu, nemojte mi se smijati, mislim da su dimenzije 195/50R15 (nisam sigurna za širinu).

Održavanje je sigurno skuplje, ali mislim da ako mi bude preskupo vjerojatno bih ga mogla prodati bez većih problema po ovoj cijeni.

Istina, nisam ranije ni razmišljala o ovoj klasi auta, ali ovo se čini kao ponuda koja se teško odbija pod uvjetom da je ispravan, da nema nekih nedostataka i da nije prešao baš previše.
Paradisaea is offline  
Old 15.07.2012., 17:54   #28
To je benzinac? Mislim da Tiguan sa benzincem dosta troši, negdje sam čitao nekakve testove i mislim da to baš nije za grad. Ne ulazim u stanje auta, ali mislim da je razlog toj cijeni što ga se tip pokušava riješiti. Dizeli stari 4 godine se prodaju za 150tkn i više...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 15.07.2012., 18:11   #29
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Istina, nisam ranije ni razmišljala o ovoj klasi auta, ali ovo se čini kao ponuda koja se teško odbija pod uvjetom da je ispravan, da nema nekih nedostataka i da nije prešao baš previše.
Draga danas je puno lakse kupiti rabljeni auto nego ga kvalitetno odrzavat. To si zapamti.

Kad dode rega, osiguranje, servis, pa gume, pakne, nedaj Bože nesto da crkne iznenada i odu troškovi u nebo.

Dobro promisli prije kupnje, jer su mnogi povoljno kupili neki bolji auto i onda kad su poceli problemi poceli su plakat da nemaju para za servisirati to.
ivica_0123 is offline  
Old 15.07.2012., 19:09   #30
Samo jedna opaska: Tiguan i Golf V (rekla si da njega imas?) su auti radjeni na istoj platformi. Tiguan je samo poviseni Golf V.

A evo ti i po mojem uglavnom subjektivnom dojmu usporedba Tiguan vs. Golf VI sa istim motorom (bilo kojim):

plusevi za Tiguana:
* osjecaj moci i lazne sigurnosti za volanom
* lakse penjanje na rubnjake u gradu (i to samo pod uvjetom da gume nisu niskoprofilne)
* to je otprilike to...

minusi za Tiguana:
* Golf VI je ipak noviji, pola generacije moderniji auto
* Golf VI manje trosi
* Golf VI je stabilniji
* Golf VI bolje ide
* Golf VI ima vise mjesta unutra
* Golf VI ima jeftinije odrzavanje (npr. gume)
* Golf VI je lakse voziti u gradu
* Golf VI je sigurniji u sudaru (noviji auto - pogledaj na youtube-u euro ncap testove)
* Golf VI je jeftiniji
mrachni hajduk! is offline  
Old 15.07.2012., 21:46   #31
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post

plusevi za Tiguana:
* osjecaj moci i lazne sigurnosti za volanom
* lakse penjanje na rubnjake u gradu (i to samo pod uvjetom da gume nisu niskoprofilne)
* to je otprilike to...

minusi za Tiguana:
* Golf VI je ipak noviji, pola generacije moderniji auto
* Golf VI manje trosi
* Golf VI je stabilniji
* Golf VI bolje ide
* Golf VI ima vise mjesta unutra
* Golf VI ima jeftinije odrzavanje (npr. gume)
* Golf VI je lakse voziti u gradu
* Golf VI je sigurniji u sudaru (noviji auto - pogledaj na youtube-u euro ncap testove)
* Golf VI je jeftiniji
Zašto je lažna sigurnost plus

Mislim da Tig ima 5 zvjezdica. Nije to neki terenac, nego klasični autić sa malo većim kotačima, i udaljenosti od tla. Čisto OK. Samo treba na druge stvari paziti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 15.07.2012., 23:07   #32
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Zašto je lažna sigurnost plus

Mislim da Tig ima 5 zvjezdica. Nije to neki terenac, nego klasični autić sa malo većim kotačima, i udaljenosti od tla. Čisto OK. Samo treba na druge stvari paziti.
Pa nije plus lazna sigurnost nego osjecaj lazne sigurnosti. Citaj s razumijevanjem. I da, Tiguan ima 5 zvjezdica ali je Golf VI bolje prosao na testu. Ergo - sigurniji je u sudaru. Da ne govorimo o tome da mu je aktivna sigurnost daleko bolja od Tiguanove.
mrachni hajduk! is offline  
Old 15.07.2012., 23:54   #33
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Pa nije plus lazna sigurnost nego osjecaj lazne sigurnosti. Citaj s razumijevanjem. I da, Tiguan ima 5 zvjezdica ali je Golf VI bolje prosao na testu. Ergo - sigurniji je u sudaru. Da ne govorimo o tome da mu je aktivna sigurnost daleko bolja od Tiguanove.
marketing....., uvijek bi rađe bio u suv-u, crossoveru, terencu ili kako god nego u klasičnom osobnom automobilu,uostalom pričam iz iskustva, a kolike su šanse da ti se u stvarnom životu dogode ti "savršeni euroncap uvjeti"....0...0001%, ne treba vjerovati svemu šta piše na papiru
testdriver is offline  
Old 16.07.2012., 00:09   #34
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
marketing....., uvijek bi rađe bio u suv-u, crossoveru, terencu ili kako god nego u klasičnom osobnom automobilu,uostalom pričam iz iskustva, a kolike su šanse da ti se u stvarnom životu dogode ti "savršeni euroncap uvjeti"....0...0001%, ne treba vjerovati svemu šta piše na papiru
Marketing? Aj to malo objasni.

Moram priznati da vecu glupost od ovoga davno nisam procitao.


Nego, ne bi se stel oko ovoga prepucavati i gnjojiti zeni po temi. Ako imas sto za rec o Tiguanu, reci. Ak ne - ckomi.
mrachni hajduk! is offline  
Old 16.07.2012., 01:26   #35
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
Draga danas je puno lakse kupiti rabljeni auto nego ga kvalitetno odrzavat. To si zapamti.

Kad dode rega, osiguranje, servis, pa gume, pakne, nedaj Bože nesto da crkne iznenada i odu troškovi u nebo.

Dobro promisli prije kupnje, jer su mnogi povoljno kupili neki bolji auto i onda kad su poceli problemi poceli su plakat da nemaju para za servisirati to.
To je ono što me najviše muči. Što mi vrijedi sve ako ga nisam u mogućnosti održavati? Malo mi je teško unaprijed to znati - zato sam pitala ovdje.

Opet...ne možeš znati unaprijed kako će se neki konkretni automobil ponašati. Primjer: kad sam kupila svog Golfa IV, provjerila ga u VW servisu - sve sjajno. Nakon 5-6 mjeseci ode mi turbina, platila sam je preko 11 t kuna. Svi ostali troškovi servisiranja bili su mi minorni u odnosu na taj užas.

E, sad, ako će me npr. turbina za Tiguan koštati duplo više - to ne mogu priuštiti, bez obzira na neke eventualne ostale prednosti.

Drugo, sjetimo se problema sa kočnicama na Toyoti prije par godina i svih automobila povučenih iz prodaje - katastrofa. Tu više ne razmišljaš o troškovima nego o samoj (ne)sigurnosti.

U tom smislu sam mislila na Tiguana i iskustva drugih, ima li te neke tvorničke nedostatke i slično. Generalno ne pratim neke novosti oko automobila, važno mi je da imam određenu dozu komfora i sigurnosti i to je to. Zapisala sam ove neke stvari koje su mi savjetovane da na njih obratim pažnju i pokušat ću to, koliko mogu, staviti na papir i vidjeti mogu li to sve ili ne mogu.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 01:34   #36
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Samo jedna opaska: Tiguan i Golf V (rekla si da njega imas?) su auti radjeni na istoj platformi. Tiguan je samo poviseni Golf V.

A evo ti i po mojem uglavnom subjektivnom dojmu usporedba Tiguan vs. Golf VI sa istim motorom (bilo kojim):

plusevi za Tiguana:
* osjecaj moci i lazne sigurnosti za volanom
* lakse penjanje na rubnjake u gradu (i to samo pod uvjetom da gume nisu niskoprofilne)
* to je otprilike to...

minusi za Tiguana:
* Golf VI je ipak noviji, pola generacije moderniji auto
* Golf VI manje trosi
* Golf VI je stabilniji
* Golf VI bolje ide
* Golf VI ima vise mjesta unutra
* Golf VI ima jeftinije odrzavanje (npr. gume)
* Golf VI je lakse voziti u gradu
* Golf VI je sigurniji u sudaru (noviji auto - pogledaj na youtube-u euro ncap testove)
* Golf VI je jeftiniji
Trenutno imam Golfa IV, ali evo pogledaj cijene na oglasima Njuškalo.hr, za Golfa VI - vozilo staro 3 godine cijene su nekih 10 - 15 t kn niže, ali...nekako mi je teško povjerovati da su zaista prešli po 20 - 50 (max 80) t km, nije li?

Bojim se kupovine preko oglasa, mislim da im vraćaju kilometraže unatrag. Pitanje da li takve stvari uopće mogu vidjeti u servisu. Ideja za Tiguana inicijalno je i došla jer taj prijatelj poznaje vlasnika.
Paradisaea is offline  
Old 16.07.2012., 02:43   #37
Quote:
vozilo staro 3 godine cijene su nekih 10 - 15 t kn niže, ali...nekako mi je teško povjerovati da su zaista prešli po 20 - 50 (max 80) t km, nije li?
Moze, a i nemora. Posto je danas kriza, covjek prije 3 godine kad je kupio auto sve je bilo super, sad je ove godine il kad vec nevazno, dobio otkaz i vise auto nemoze placati, i banka mu zaplijeni auto i stavi na prodaju da sebe naplati. (tako sam btw ja vrlo povoljno clia nabavio).


Quote:
Bojim se kupovine preko oglasa, mislim da im vraćaju kilometraže unatrag. Pitanje da li takve stvari uopće mogu vidjeti u servisu.
Ovo vise rade auto kuce nego li privatne osobe. Pored toga auto kuce znaju dobro prikriti tj. pokrpati aute koji su bili u sudarima, pa uredno u oglas napisu "nikad udaren, kao nov" i te spike.

Kilometrazu auta mozes provjeriti u bilo kojoj stanici za tehnički pregled, a neki iskusniji ljudi to vide i po istrosenosti/izlizanosti volana, mjenjača, pedala il sjedala.
Al valjda te prijetelj nece sjebat, naravno ako je ok frend i nije bivsi kojeg si nogirala

Zadnje uređivanje ivica_0123 : 16.07.2012. at 02:49.
ivica_0123 is offline  
Old 16.07.2012., 09:21   #38
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
To je ono što me najviše muči. Što mi vrijedi sve ako ga nisam u mogućnosti održavati? Malo mi je teško unaprijed to znati - zato sam pitala ovdje.

Opet...ne možeš znati unaprijed kako će se neki konkretni automobil ponašati. Primjer: kad sam kupila svog Golfa IV, provjerila ga u VW servisu - sve sjajno. Nakon 5-6 mjeseci ode mi turbina, platila sam je preko 11 t kuna. Svi ostali troškovi servisiranja bili su mi minorni u odnosu na taj užas.

E, sad, ako će me npr. turbina za Tiguan koštati duplo više - to ne mogu priuštiti, bez obzira na neke eventualne ostale prednosti.

Drugo, sjetimo se problema sa kočnicama na Toyoti prije par godina i svih automobila povučenih iz prodaje - katastrofa. Tu više ne razmišljaš o troškovima nego o samoj (ne)sigurnosti.

U tom smislu sam mislila na Tiguana i iskustva drugih, ima li te neke tvorničke nedostatke i slično. Generalno ne pratim neke novosti oko automobila, važno mi je da imam određenu dozu komfora i sigurnosti i to je to. Zapisala sam ove neke stvari koje su mi savjetovane da na njih obratim pažnju i pokušat ću to, koliko mogu, staviti na papir i vidjeti mogu li to sve ili ne mogu.
Ljudi ovdje ne govore o neplaniranim kvarovima, za koje je ista šansa na Tiguanu i Golfu (ista auto kuća, ista mehanika) nego o redovnim troškovima.

Taj Tiguan će ti cuclat litru više od Golfa benzinca. Ak radiš 15k km godišnje, to je 1500 kuna godišnje. Gume (zimske i ljetne) = barem svakih 5 godina 2 seta, dakle tu će ti biti jedno 3000 kn iliti 500 kn godišnje. Servis je za veće modele uvijek skuplji iako sipaju isto ulje i stavljaju iste filtere na njih - dodaj još parsto kn. Kasko (valjda nisi tako glupa da ga ne uzimaš) - još nekoliko stotina kn više.

Istina, ako je od poznatog, kilometraža vjerojatno štima. No, to ti nije prevelika garancija da neće riknut turbina ili već nešto veliko - na VW proizvodima vole riknut baš te skupe stvari.

Odi u salon, pitaj koliko košta servis za novog Tiguana, zbroji sve troškove, pa ćeš vidjeti možeš li si to priuštiti. Kak netko pametno piše na ovom podforumu, ako si ne možeš priuštiti održavanje nekog novog modela, ne možeš ni rabljenog.
Gazda is offline  
Old 16.07.2012., 09:37   #39
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Trenutno imam Golfa IV, ali evo pogledaj cijene na oglasima Njuškalo.hr, za Golfa VI - vozilo staro 3 godine cijene su nekih 10 - 15 t kn niže, ali...nekako mi je teško povjerovati da su zaista prešli po 20 - 50 (max 80) t km, nije li?

Bojim se kupovine preko oglasa, mislim da im vraćaju kilometraže unatrag. Pitanje da li takve stvari uopće mogu vidjeti u servisu. Ideja za Tiguana inicijalno je i došla jer taj prijatelj poznaje vlasnika.
Pa, ja generalno ne bi nikada davao toliki novac za rabljeni auto. Pogledaj sto se tebi dogodilo. A moglo je biti i puno gore. Mogla si npr. naletiti na razbijeni auto koji bi se u iducem sudaru smrskao ko peglica jer mu je sasija vec slaba na kljucnim mjestima. Cak ga ne bi kupovao ni da je auto od poznatog covjeka. Ali, opet, to sam samo ja. Meni nije problem voziti se u novom Hyundaiu za 100k kn umjesto u rabljenom VW-u za isti novac. Sto ljudi, sto cudi.
mrachni hajduk! is offline  
Old 16.07.2012., 09:39   #40
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Može li mi netko tko ima vlastitog iskustva sa Tiguanom ukratko reći što su mu mane, a što prednosti?

Naime, imam povoljnu priliku da ga kupim, ali me zanima da li je preskup za održavanje, da li je na njemu bilo nekih posebnih tvorničkih nedostataka i slično?

Koliko troši (benzin)?

Trenutno imam Golfa IV, starog 11 godina i vrijeme je da ga se riješim. Mislim da to neće biti neki problem, već imam i kupca, ali pitanje je što onda kupiti. Ja volim VW vozila. Nisam ranije razmišljala o Tiguanu dok nisam dobila ovu ponudu.

Bila bih jako zahvalna ako možete sa mnom podijeliti neka svoja iskustva.
nisam primjetio nigdje km od Tiguana?

ako te tako nesto zanima mozda nije za odbaciti Skoda Yeti (bila je na akciji nova cca 120k kn) - pretpostavljam da se radi o istom motoru i manje/vise tehnicki istom autu. Imageom nije kao Tiguan, no imas auto s 0 km i 4 godine garancije.

Takodjer Nissan Juke bi trebao biti oko te cifre (kada sam ga ja gledao 117k kn).

Po meni 15-20% razlike u cijeni vrijedi razlike do novog auta s 0 km.
xls is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.