Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.05.2009., 11:29   #1
Molim za pomoć! Postporođajna depresija

Dragi forumasi,
Obracam vam se za pomoc jer vise ne znam kako da se izvucem iz more u koju sam zapala nakon rodenja sincica prije 4 mjeseca.

Prva dijagnoza je bila postnatalna depresija s obzirom da mi je to prva depresija u zivotu, a desila se nakon poroda, no razliciti su psihijatri kasnije donosili i razlicite zakljucke kad je moja bolest u pitanju.

U osnovi je strah, opsjednutost astrologijom. Zvuci cudno, ludo? To svi iz moje okoline misle no za mene je to realnost.

U natalnim kartama muza i djece pronasla sam, nazalost, razvod, raspadanje porodice, probleme sa djecom...Kad sam tek to procitala uplasilo me ali nisam u to istinski povjerovala no crvic sumnje je poceo da me nagriza i pocela sam istrazivati (ovdje moram naglasiti da sam magistar u svojoj struci i da se nikada nisam bavila primitivnim gatkama i slicnim stvarima).
Na moje istinsko zaprepastenje otkrila sam da tu, ne da ima neceg, nego da se stvari istinski podudaraju. Npr. u natalnoj karti mog tate stoji da ce poginuti i to da ce mu stradati glava, da ce njegovo drugo dijete takoder poginuti na taj nacin, to je moja polusestra, troje djece, dva braka, izuzetan uspjeh u karijeri...Sest ljudi koje poznajem a koji su se razveli u natalnim kartama imaju znakove razvoda, bolesti od kojih ljudi boluju...

Kako da prestanem u to vjerovati? Dala bih sad ne znam sto da mogu to zaboraviti? Ima li nacina?

Isla sam kod dr. Legac u Zagreb ali mi je problem sto su njene hipnoterapije skupe a ja jos nisam iz Zagreba...

Postoji li neko ko mi moze pomoci? Zbog moje sestogodisnje curice i malog sincica moram ozdraviti.
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.