Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2012., 18:02   #741
Bok, svi koji čekate informacije vezano za Ministarstvo financija: ovdje vam je link za stranicu ministarstva pa tamo provjerite jeste li na popisu za testiranje za idući tjedan. Testiranje se održava 5. i 6. 07. u Ministarstvu.

http://www.mfin.hr/adminmax/docs/OBA...JA%20RADNO.pdf

Sretno svima

Zadnje uređivanje credica : 29.06.2012. at 18:12.
credica is offline  
Old 29.06.2012., 18:08   #742
Hvala.

Na popisu sam.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Old 29.06.2012., 23:30   #743
Što se tiče radnog staža pogledajte one tablice na stranici hzz-a. Ako netko nema ni dana radnog staža onda poslodavac ne mora plaćati apsolutno ništa (odnosno država plaća stipendiju od 1600 kuna plus doprinose za mirovinsko) no ako ima evidentiranog radnog staža do godine dana onda na to i poslodavac mora plaćati doprinose za zdravstveno ak sam dobro skužio.

Što se testiranja u ministarstvu financija tiče sretno svima. Ja sam na popisu no ne dolazim s obzirom da sam u međuvremenu našo firmu koja me primila na stručno usavršavanje Tak da jedan konkurent manje heh
gylco is offline  
Old 30.06.2012., 15:39   #744
koliko ljudi primaju? 240 kandidata za MF.... majko mila
Tozy is offline  
Old 30.06.2012., 16:48   #745
Mislim da primaju 30 ljudi. Ovisi na koja si se mjesta prijavio. Za neka mjesta traže 1 osobu, a za druga 6-7.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Old 01.07.2012., 19:07   #746
Lorraine, ima godišnji, 4 tjedna... po zakonu o radu, pravo na njega ostvaruješ nakon 6 mjeseci...

ono sto mene zanima, ako mi može netko odgovoriti, tko ima iskustva s tim, tko nama odobrava godišnji? naš poslodavac ili zavod za zapošljavanje?? jel mi trebamo neko rjesenje dobiti za to ili je sve samo u dogovoru sa poslodavcem i mentorom?
miss selfridge is offline  
Old 01.07.2012., 20:00   #747
Miss selfridge, hvala. I mislila sam da mora biti bar koji tjedan slobodno s obzirom na "plaću".
Lorraine is offline  
Old 01.07.2012., 20:40   #748
Question

hm..kako smo svi u sl kaši imam pitanje; što kada nađem mentora? koja je procedura? u hzz su mi rekli da moram nazvati i provjeriti da li ta osoba može biti mentor, e sad što dalje?? koji dokumeti osim ovih navedenih, gdje to nosim, kakav je ovo program, te bjanko zadužnice?? znam da nemam 29 i da sam skoro 8 mj na zavodu ali nitko me nikada nije niti zvao niti info o ničemu pa..i ovo za mentora sam pukim slučajem saznala pa.. help!
ilex.aquifolium is offline  
Old 02.07.2012., 11:53   #749
kolko dugo traje testiranje za ured predsjednika?
malimrav85 is offline  
Old 02.07.2012., 13:59   #750
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
kolko dugo traje testiranje za ured predsjednika?
2 i pol sata
credica is offline  
Old 02.07.2012., 14:39   #751
Quote:
ilex.aquifolium kaže: Pogledaj post
hm..kako smo svi u sl kaši imam pitanje; što kada nađem mentora? koja je procedura? u hzz su mi rekli da moram nazvati i provjeriti da li ta osoba može biti mentor, e sad što dalje?? koji dokumeti osim ovih navedenih, gdje to nosim, kakav je ovo program, te bjanko zadužnice?? znam da nemam 29 i da sam skoro 8 mj na zavodu ali nitko me nikada nije niti zvao niti info o ničemu pa..i ovo za mentora sam pukim slučajem saznala pa.. help!
Kad nađeš osobu koja ti može/želi biti mentor (jer tebe neće nitko kontaktirati i ponuditi ti sam od sebe takav način zaposlenja) odeš u Zavod i pokupiš onaj obrazac za stručno osposobljavanje (ili ga isprintaš sa stranica Zavoda ), popuniš ga i prikupiš potrebnu dokumentaciju (onih 5, 6 stavki koje se nalaze na poleđini Zahtjeva - to sve prikuplja poslodavac) i predaš sve skupa u područni Zavod i čekaš odgovor.

Možeš početi raditi i prije nego se sve to realizira ukoliko sve bude u redu (jer prikupljanje dokumentacije i toga traje oko mjesec dana), no sve ovisi o dogovoru s poslodavcem (ovi sa Zavoda kontaktiraju poslodavca i daju mu zeleno svjetlo).

Onda čekaš obavijest o pozitivnoj ocjeni Zavoda koja stiže poštom tvom poslodavcu i imaš 8 dana vremena za novu papirologiju. Skupljaš 4 stavke (preslika tekućeg računa, preslika ugovora s poslodavcem, prijava na mirovinsko i zdravstveno) i to onda nosiš zajedno s tom obavijesti u područni Zavod. Zatim, čekaš poziv od Zavoda kroz sljedećih nekoliko dana na potpis ugovora konačnog; poslodavca i Zavoda i tebe i Zavoda i tek tada nosiš ovjerene zadužnice tamo, ti ovjeravaš na 50 000 kn, poslodavac na 10 000 kn (plaćaš ovjeru kod bilježnika 125 kn), potpisujete ugovor i to je to.
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 02.07.2012., 15:11   #752
Quote:
daisy boo kaže: Pogledaj post
Kad nađeš osobu koja ti može/želi biti mentor (jer tebe neće nitko kontaktirati i ponuditi ti sam od sebe takav način zaposlenja) odeš u Zavod i pokupiš onaj obrazac za stručno osposobljavanje (ili ga isprintaš sa stranica Zavoda ), popuniš ga i prikupiš potrebnu dokumentaciju (onih 5, 6 stavki koje se nalaze na poleđini Zahtjeva - to sve prikuplja poslodavac) i predaš sve skupa u područni Zavod i čekaš odgovor.

Možeš početi raditi i prije nego se sve to realizira ukoliko sve bude u redu (jer prikupljanje dokumentacije i toga traje oko mjesec dana), no sve ovisi o dogovoru s poslodavcem (ovi sa Zavoda kontaktiraju poslodavca i daju mu zeleno svjetlo).

Onda čekaš obavijest o pozitivnoj ocjeni Zavoda koja stiže poštom tvom poslodavcu i imaš 8 dana vremena za novu papirologiju. Skupljaš 4 stavke (preslika tekućeg računa, preslika ugovora s poslodavcem, prijava na mirovinsko i zdravstveno) i to onda nosiš zajedno s tom obavijesti u područni Zavod. Zatim, čekaš poziv od Zavoda kroz sljedećih nekoliko dana na potpis ugovora konačnog; poslodavca i Zavoda i tebe i Zavoda i tek tada nosiš ovjerene zadužnice tamo, ti ovjeravaš na 50 000 kn, poslodavac na 10 000 kn (plaćaš ovjeru kod bilježnika 125 kn), potpisujete ugovor i to je to.
uuu procedura i papirologija..nije problem imam mentora no on radi u savjetodavnoj službi što znači sve papire o poslodavcu moram tražiti od glavnog i odgovornog a to bi u mom slučaju bio pročelnik županije za poljoprivredu!?
ilex.aquifolium is offline  
Old 02.07.2012., 17:12   #753
Quote:
ilex.aquifolium kaže: Pogledaj post
uuu procedura i papirologija..nije problem imam mentora no on radi u savjetodavnoj službi što znači sve papire o poslodavcu moram tražiti od glavnog i odgovornog a to bi u mom slučaju bio pročelnik županije za poljoprivredu!?
Pa da, papirologije ima kao da se radi o ne znam čemu, strašno.

Hm, najbolje da se savjetuješ s potencijalnim mentorom što i kako, ali da, od glavnog i odgovornog...

Sretno
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 04.07.2012., 10:42   #754
vidim da dosta vas ovdje pise o ovjeravanju zaduznica,to je po starom zakonu ali po novom zakonu je cak i kaznjivo,tako da nemorate ovjeravat nikakve zaduznice, a ako ce vas poslodavac to trazit slobodno se pozovite na novi zakon ili se obratite svojim savjetnicima sa hzz-a,neka posalju inspekciju...to znam iz provjerenih izvora..tako da samim time nema ni nikakvog vraćanja novaca u slučaju da odete prije isteka godine dana
ssanjo is offline  
Old 04.07.2012., 13:17   #755
Testiranje za Ured predsjednika: test se ispunjava grafitnom olovkom.
malimrav85 is offline  
Old 05.07.2012., 11:24   #756
Jel zna netko što je s natječajem za Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, završio je početkom 6. mj.?
credica is offline  
Old 05.07.2012., 11:54   #757
Ja sam dobio poziv za petak.
malimrav85 is offline  
Old 05.07.2012., 12:06   #758
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio poziv za petak.

Pa kad su te zvali? To je poziv za testiranje ili razgovor? Šta su ti rekli?
Jel ima nad i za nas ostale?

Ja pokušavam zadnji par dana saznati što je s tim, poslala sam par mailova ali nitko ne odgovara.
credica is offline  
Old 05.07.2012., 12:46   #759
Razgovor, mailom su se javili.
malimrav85 is offline  
Old 05.07.2012., 13:13   #760
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Razgovor, mailom su se javili.
Hvala ti...ja čekam i nadam se...
credica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.