Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 22:29   #1
Lasersko uklanjanje dlaka

imam pitanje, zbog povecanog hormona testosterona, imam pojacanu dlakavost na licu i tijelu...
i sada, odlucila bih se za uklanjanje tih dlaka s lica ali laserom...
pa ako bi mi netko mogao znati reci koliko traje postupak, i da li te dlacice nestaju zauvijek ili???
te ako mi netko moze preporuciti neki kozm., salon u Splitu gdje to rade ? hvala
Megy is offline  
Old 23.02.2007., 17:08   #2
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
imam pitanje, zbog povecanog hormona testosterona, imam pojacanu dlakavost na licu i tijelu...
i sada, odlucila bih se za uklanjanje tih dlaka s lica ali laserom...
pa ako bi mi netko mogao znati reci koliko traje postupak, i da li te dlacice nestaju zauvijek ili???
te ako mi netko moze preporuciti neki kozm., salon u Splitu gdje to rade ? hvala
Ne nestaju zauvijek, traje par godina, ovisno od osobe do osobe, ali nikad ti se neće dlake vratit u potpunosti. Trebat će ti oko 5 tretmana za lice, s tim da ih prvo moraš obrijati. laser uklanja 70% dlaka, ne 100%. Pij hormone i čaj od mente!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Old 23.02.2007., 19:07   #3
kakve hormone? i ja imam povišen testosteron i te odvratne dlake (koje čupam pincetom al mi dr. nikad nije dal nikakvu terapiju
fatmama is offline  
Old 24.02.2007., 23:54   #4
hormone koji se nalaze u antibebi pilulama. barem je tak kod mene bilo, poludili mi hormoni početkom puberteta pa mi je ginekologica rekla da uzmem antibebi pilule i da će mi se i dlakavost smanjit (iako ja nisam imala ozbiljnijih problema). i stvarno je tak bilo.. ja sam pila prvo Diane koje su jake a s vremenom me spustila na Jasmin koje su slabe..
hella is offline  
Old 25.02.2007., 18:54   #5
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
kakve hormone? i ja imam povišen testosteron i te odvratne dlake (koje čupam pincetom al mi dr. nikad nije dal nikakvu terapiju
Pa ak imaš višak testosterona, čudno je kaj nisi dobila nikakvu terapiju? Odi dermatologu i ginekologu!
Kristina19 is offline  
Old 25.02.2007., 21:20   #6
ama baš nikakvu terapiju!! nebi kontacepciju jer želimo još jedno dijete
fatmama is offline  
Old 25.02.2007., 23:41   #7
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
ama baš nikakvu terapiju!! nebi kontacepciju jer želimo još jedno dijete
Meni je endokrinolog odmah dao terapiju! Pa kod kojeg si doktora išla? I niš nije reagirao na poremećaj hormona?
Kristina19 is offline  
Old 26.02.2007., 19:05   #8
pa rekal mi je de smršavim i da se bu sve porihtalo
fatmama is offline  
Old 26.02.2007., 19:28   #9
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
pa rekal mi je de smršavim i da se bu sve porihtalo
Da da... Sve se bojim!
Gle, ak fakat imaš viška kila, to je prvi korak, da smršaviš. Ali ne znam jel imaš PCOS možda? To uvijek preporučuju ali hormonalni poremećaj se (uglavnom) neće sam od sebe popraviti. Ja nemam viška kila (realno gledajući, mogla bi smršaviti 2-3kg pa bi imala "savršenu" kilažu).

Meni je odmah dao Diane pa ćemo vidjeti. Jesi bila kod endokrinologa?
Kristina19 is offline  
Old 28.03.2007., 22:40   #10
moja frendica je bila na uklanjanju.to traje brijem nekoliko tretmana. na prvom joj je tijekom uklanjanja doktor uključio nekakvo hlađenje i poslje toga je 3 mjeseca bila na terapijama s injekcijama jer je dobila upalu neku.rekla je kak je glupa bila da jebeš dlake i nikad više!
flečka is offline  
Old 29.03.2007., 10:01   #11
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
imam pitanje, zbog povecanog hormona testosterona, imam pojacanu dlakavost na licu i tijelu...
i sada, odlucila bih se za uklanjanje tih dlaka s lica ali laserom...
pa ako bi mi netko mogao znati reci koliko traje postupak, i da li te dlacice nestaju zauvijek ili???
te ako mi netko moze preporuciti neki kozm., salon u Splitu gdje to rade ? hvala
Ja sam bila, pocela prije godinu i pol, znaci do sad 9 tretmana i trebat ce mi jos jedna jer ima jos par dlacica, ove koje su uklonjene na pocetku jos nisu izrasle.
Uvijek ti kazu da ti treba izmedju 4-6 tretmana, ali to je uglavnom za tanje dlacice jer moje su na nekim mjestima bile zadebljale pa ih se bilo tesko rijesiti.
Nadam se da cu biti mirna bar nekoliko godina, a ako koja i izraste uvijek mogu otici na elektroepliaciju koja ih trajno unistava, ali se preporucuje za manja podrucja jer se tretira dlacica po dlacica pa je jako zahtjevno.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Old 29.03.2007., 11:28   #12
Quote:
Megy kaže: Pogledaj post
imam pitanje, zbog povecanog hormona testosterona, imam pojacanu dlakavost na licu i tijelu...
i sada, odlucila bih se za uklanjanje tih dlaka s lica ali laserom...

hvala
ako s ene varam da bi mogla ic na tu lasersku depilaciju dlambe moraju biti tamne. ne pali aktivnost sa svijetlima. al to se jos raspitaj
LFT is offline  
Old 29.03.2007., 22:07   #13
koliko kosta tretman...jel se to naplacuje po centimetrima/metrima kvadratnim koze ili po cemu? ja imam tamne guste dlake, sa jakim korijenom. jel dlake kad se izdepiliraju moraju izrasti da budu oštrije ili svjeze obrijane?
nerealizirana_cura is offline  
Old 31.03.2007., 20:28   #14
Rasprava o laserima traje već dva mjeseca u ženskom kutku.
ANTI is offline  
Old 31.03.2007., 20:35   #15
Greška. Na kozmetici.
ANTI is offline  
Old 13.06.2007., 19:46   #16
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
kakve hormone? i ja imam povišen testosteron i te odvratne dlake (koje čupam pincetom al mi dr. nikad nije dal nikakvu terapiju
Kak su ti ustanovili da imaš povišen testosteron?
smucek is offline  
Old 14.06.2007., 01:46   #17
a jbg, svi odmah na hormone. jel' ima koja od vas kojoj se stanje trajno normaliziralo nakon prestanka uzimanja istih? mislim...ako cura ima dovoljnu kolicinu, recimo, estrogena, nije li onda jos opasnije dodatno uzimati isti? sorry, nije da trivijaliziram, imam i ja problema, ali ti hormoncici se precesto uzimaju zdravo za gotovo, cure ih piju i ako nemaju neke ozbiljne tegobe sto je ravno kockanju. primijetila sam da se svako malo na zenskom kutku javljaju curicki kojima je glavno pitanje ne kakve rizike nosi uzimanje hormona, vec kol'ko ce im narasti cice i stalno se iscudjavaju ak' im ne narastu, imam dojam da neke mole boga da im se dijagnosticira pcos il' da se pocnu seksat' samo da bi im natekle cice i da bi im se ''procistio ten''. a kad prestanu, onda opet pi*darije i stalno one spike ''danas je manja koncentracija...pilule nove generacije...itd.'' don't take it personal, stig'o mi je pms (hormoni ).
*jezebel* is offline  
Old 14.06.2007., 12:51   #18
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
. Pij hormone i čaj od mente!
ovo mi je novost? zar čaj od mente usporava rast dlaka ili (dao bog)smanjuje dlakavost?
Splenda is offline  
Old 14.06.2007., 14:12   #19
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
ovo mi je novost? zar čaj od mente usporava rast dlaka ili (dao bog)smanjuje dlakavost?
http://www.drbriffa.com/blog/2007/02...p-hairy-women/ navodno. evo mali clanak.

a za pcos - manje carbs!
*jezebel* is offline  
Old 14.06.2007., 17:34   #20
eh i mene ovo zanima, ubija me ovaj problem s dlakama, a ja ga bas imam... citala sam negdje (probacu potrazit i stavit link) da su najpogodnije osobe za lasersku depilaciju svijetle puti i tamnih dlaka, te da one sa tamnijom kozom, kao i crvenim pigmentom nisu uopste pogodne jer sav taj laserski postupak ima nekakve veze sa melaninom, nisam bas skontala kako i zasto, al eto.
mozda je glupo pitat za cijenu jer sve zavisi od povrsine koja se radi, al da neko kaze ako ih ima koji su radili , okvirno cijenu koliko kosta odredjeni dio , npr. bikini zona.
frincika is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.