Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2005., 10:50   #61
tomić

Quote:
autumn kaže:
nedavno sam se interesirala za njegovu knjigu "volite se, ljudožderi"... pa bi mi baš koristilo da mi netko kaže kakva je jer bih je možda kupila
sastavljena od niza knjižica sa stihovima, aforizmima, fotografijama...

imam je


ka i sve smojine
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 16:25   #62
e bravo. ti si moja žena.
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 09:32   #63
Quote:
kosta vujic kaže:
izgleda da ivana vishe nije u lektiri za puchkoshkolce
Zbog čega, pobogu?
Ivana je klasik.

On topic:
Ne mogu vjerovat da neko ne zna ko je Smoje.
__________________
Sjebalo mi potpis.
Nesta mi haiku.
Seren vam se na forum.:rigo:
Krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:50   #64
Refresh

Kopala sam nesto po starim temama po Knjizevnosti i tek sad vidjela ovo. Samo zelim reci da je Miljenko Smoje isao sa mnom u osnovnu skolu. Eto. Mozda i je pirotehnicar
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 15:12   #65
miljenko smoje je ono najbolje i najplemenitije sta je split ima
najjaca mi je baza iz jedne od njegovih knjiga di gleda gole zenske na nudistickoj plazi pa se misli: e da mi je bit sunce pa da vas mogu sve opalit

ili kad isto na nud. plazi lezi potrbuske i kopa naftnu busotinu
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 11:13   #66
meni je odlicna i ona cicina knjiga, us&a, sa smojom u glavnoj ulozi.
Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 20:00   #67
Smoje je mali Marinko, ačula sam i za Tomu Bebića.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 17:04   #68
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Refresh

Kopala sam nesto po starim temama po Knjizevnosti i tek sad vidjela ovo. Samo zelim reci da je Miljenko Smoje isao sa mnom u osnovnu skolu. Eto. Mozda i je pirotehnicar
a ja tek sad vidila ovo..

mega
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 03:42   #69
Pročitala san (p)oveći dio Smojinog, jelte, opusa, i sasvim je neupitno da znam tko je on, ALI ne znan tko je Ona.
Nigdi ne mogu nać. Koliko se puta ženija, koliko je dice napravia, di su mu žene i dica, ovo ono, želin znati SVE.
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:53   #70
Politika nam na pdf-u Književnost ne treba, hvala na pitanju. Pogotovo kad ju se uvodi na ovakav klevetnički način. Dobre sam volje pa sam samo obrisao postove, a ukoliko netko nastavi u istom tonu, bit će propisno nagrađen. Hvala na pažnji.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 20:26   #71
Cahit i IscoAlalrcon, posljednje upozorenje. Nećemo nastaviti s takvom retorikom. Rasprava može, ali pristojna, bez ad hominema.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:24   #72
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Cahit i IscoAlalrcon, posljednje upozorenje. Nećemo nastaviti s takvom retorikom. Rasprava može, ali pristojna, bez ad hominema.
Kakva je to pristojna rasparava, gdje se ne smije pisati o cinjenicama koje je covjek iz naslova teme pisao tijekom svojeg zivota?

Kao da na temi o Krlezi nije dozvoljeo pisati o strukturama tijekom poslednjih godina Austro Ugarske?
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:44   #73
Daj neke dokaze za te tvoje tvrdnje, jer ovako sve ostaje na rekla-kazala. Npr., kažeš da je Smoje samoprozvani četnik. Daj mi da vidim crno na bijelo gdje je on to napisao, gdje za sebe kaže "ja sam četnik". Ukoliko to ne možeš napraviti, onda se radi o kleveti. A to ovdje nećemo trpiti.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:34   #74
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Daj neke dokaze za te tvoje tvrdnje, jer ovako sve ostaje na rekla-kazala. Npr., kažeš da je Smoje samoprozvani četnik. Daj mi da vidim crno na bijelo gdje je on to napisao, gdje za sebe kaže "ja sam četnik". Ukoliko to ne možeš napraviti, onda se radi o kleveti. A to ovdje nećemo trpiti.
Znači ako sam dobro razumio, vi tražite od mene da skeniram članke u kojima je veličao Slobodana Miloševića, zbor na Gazimestanu, 1990 u ljeto kad je napsiao da zbog sidanja crvene zvijezde iz klupskog grba vise nikad nece doci na Hajdukovu utakmicu, clanke gdje u Beogradu 1994 priča da će se kad tad zvijezda vratiti u Hajdukov grb, clanke iz 1985 gdje Torcidu proziva za ustaštvo, skenirati sudski zapis kad cinkari splitskog taksistu zbog križa na retrovizoru automobila, clanke iz ožujka 1990 traži od vlasti da uhapse Tudjmana?

Ili podastrijeti dokaze da je Velo Misto povijesni falsifikat? Pa dovoljno je vidjeti rezultate bilo kojih izbora u Splitu izmedju 2 svjetska rata, na kojima pobjedjuje, u seriji od Splićana tolliko omraženi HSS.

Poveznica gdje se može puno toga naći o pollitičkoj sceni grada Splita u vremenu izmedju dva svjestaka rata, analize potkrepljene brojkama file:///C:/Users/Marijan/Downloads/HZ_2_2013_MBuljan.pdf .

A s druge strane imamo Smojetovu seriju, gdje ispada da u Splitu komunisti imaju plebsticarnu podršku.

Zadnje uređivanje IscoAlarcon : 20.04.2016. at 10:04.
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:54   #75
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Znači ako sam dobro razumio, vi tražite od mene da skeniram članke u kojima je veličao Slobodana Miloševića, zbor na Gazimestanu, 1990 u ljeto kad je napsiao da zbog sidanja crvene zvijezde iz klupskog grba vise nikad nece doci na Hajdukovu utakmicu, clanke gdje u Beogradu 1994 priča da će se kad tad zvijezda vratiti u Hajdukov grb, clanke iz 1985 gdje Torcidu proziva za ustaštvo, skenirati sudski zapis kad cinkari splitskog taksistu zbog križa na retrovizoru automobila, clanke iz ožujka 1990 traži od vlasti da uhapse Tudjmana?

Ili podastrijeti dokaze da je Velo Misto povijesni falsifikat? Pa dovoljno je vidjeti rezultate bilo kojih izbora u Splitu izmedju 2 svjetska rata, na kojima pobjedjuje, u seriji od Splićana tolliko omraženi HSS.

Poveznica gdje se može puno toga naći o pollitičkoj sceni grada Splita u vremenu izmedju dva svjestaka rata, analize potkrepljene brojkama file:///C:/Users/Marijan/Downloads/HZ_2_2013_MBuljan.pdf .

A s druge strane imamo Smojetovu seriju, gdje ispada da u Splitu komunisti imaju plebsticarnu podršku.
Pa zašto ne?
Ako si već tako dobro upućen onda znaš di si našao sve te podatke. A i izvori su ti valjda dostupni.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:05   #76
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post

Kakva je to pristojna rasparava, gdje se ne smije pisati o cinjenicama koje je covjek iz naslova teme pisao tijekom svojeg zivota?

Kao da na temi o Krlezi nije dozvoljeo pisati o strukturama tijekom poslednjih godina Austro Ugarske?
Ovdje se piše o umjetničkom aspektu književnog djela. Uzmi malo u ruke "Teoriju književnosti". Evo da ti pomognem:

"Nove kritičare, shvaćene u užem smislu, zanima prije svega analiza teksta književnog djela i takva ocjena književnih vrijednosti koja se temelji isključivo na književnim vrijednostima zapaženim u tekstu, a ne na onim vrijednostima za koje se pretpostavlja da postoje u djelu na osnovi biografskih podataka o autoru ili na osnovi analize njegovih idejnih stavova, odnosno njegova pogleda na svijet."

(Milivoj Solar: "Teorija književnosti", str. 217-218)
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:04   #77
Eto, Dlapek i Shain (uz Solarovu pomoć) su ti sve rekli bolje nego što bih ja sam to mogao.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.