Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 08:25   #21
Da, da... 3 dana nakon što sam ih ja kupila
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:29   #22
Sad sam skužila; akcija 2+1 se odnosi isključivo na Algoritmova izdanja
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:29   #23
Pročitala sam prva dva dijela, treći uzimam nakon što prođem ispit za 2 tjedna.

1. dio mi je na početku išao sporije, dok nisam pohvatala sve one likove, ali tamo od 150. str. do kraja sam pročitala u jednu večer.
1. dio mi je bio napetiji i malčice zanimljiviji od 2. ali i njega sam isto jako brzo pročitala. Ali zato mi je 2. dio bolji zbog toga što ima puno više o Lisbeth i njenom životu. Ona me oduševila, pogotovo u 2. dijelu (što je sve radila s novcima, sise, njen stan).
Kraj me razočarao samo zbog toga što je naprasito završio kad ju je spasio, a mene zanima jesu opet bili zajedno i sl.
Mikael mi je baš drag, onako pomalo naivan, zavodnik.

Kao što rekoh 3. dio uskoro uzimam i baš se radujem.

I još nešto, ljubavni trokut.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:36   #24
Najgore je to sto je trilogija prisilno postala trilogija posto si je covjek skromno zacrtao da ce Millennium serijal imati 10 knjiga. Umro je pisuci cetvrtu knjigu...steta.
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:34   #25
Mislim da je treblo biti pet knjiga. U Larssonovom računalu je nakon smrti pronađena nedovršena peta knjiga. Postoji mogućnost da ju neko drugi završi ali problem su nedovršeni imovinsko-pravni odnosi između nevjenčane supruge s jedne strane te oca i brata Stiega Larssona s druge strane.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 21:23   #26
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Mislim da je treblo biti pet knjiga. U Larssonovom računalu je nakon smrti pronađena nedovršena peta knjiga. Postoji mogućnost da ju neko drugi završi ali problem su nedovršeni imovinsko-pravni odnosi između nevjenčane supruge s jedne strane te oca i brata Stiega Larssona s druge strane.
Ne, to je bila cetvrta knjiga, bila je 2/3 gotova. Za petu je postojao samo kratki sinopsis osnovne radnje. Da je bar bila peta, to znaci da bi vidjeli cetvrtu, ovako nista. Sluzbena stranica kaze da je trebalo biti deset knjiga u totalu.
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:17   #27
Quote:
ShirleyTemple kaže: Pogledaj post
Na prijedlog člana ....

Dakle, svi vi koji ste čitali/čitate jednu od njegovih knjiga i koji ste se toliko jako navukli na brilijantno fantastičnu Lisbeth Salander i malo manje fantastičnog Mikaela Blomkvista evo mjesto di ih možete dizati u nebesa i liječiti svoju zaluđenost ....


Moji utisci u summi summarum: radnja odlična, likovi fantastični, zgodne natruhe inteligentnog humora. . Ali to mi knjigu ne čini manje fantastičnom
Potpisujem gotovo sve, mene jedino malo smeta što je lik Lisbeth pomalo fantastičan, mislim, nešto kao James Bond, meci frcaju, štoviše, zabijaju se u nju, i niš', ona sve preživi. A ima jedva 35 kg. Al' dobro.

Treći dio nisam pročitala jer si guštam za godišnji. I stalno ljudima oko sebe nudim da im posudim prva dva, i nitko neće. Haaaalooo!

Quote:
carrie23 kaže: Pogledaj post
nećete vjerovat, još nisam nijedan dio pročitala! nisam si do sad mogla priuštit kupnju tih knjiga, uvijek su pale neke jeftinije al više ne mogu čekat! od iduće plaće ću ih nekako počet kupovat! jedva čekam!!!!!!!!!!!!!!!!!
O jadna, evo, da si moja frendica, ja bih ti posudila.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:30   #28
Ja sam upravo zavrsila trecu knjigu i sad kriziram.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 21:58   #29
ja sam zapela na 150toj strani treće. u međuvremenu sam pročitala 4 druge knjige.
neznam. budem danas malo. možda. nedami se nekak.
sva sreća da sam kupila knjigu pa imam vremena.

al u totalu, prva mi je daleko najbolja, u drugoj mi je nekak lagana radnja, tek onih 20 strana pred kraj se nekaj događa zanimljivo.
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 22:24   #30
Namjestila sam se poput Mikaela: sendvič, kava, cigare, jango radio i Forum i di ćeš bolje. Sve tri Larssonove knjige su mi odlične, druga je ipak najbolja a treća postaje dobra kao idruga kada se Lisabeth probudi iz kome i kreće... Sve mi drži vodu i sve mi je vrlo vjerojatno, ipak je Larsson u privatnom životu bio aktivis i na meti. Samo mi jedna stvar nije jasna iz prve knjige: podrum za zlostavljanje, kako se mogao sagraditi takav podrum a da nitko nije skužio, radnici prijavili? Nije to baš neki bezazleni sado-mazo podrumčić?!
ve-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 18:18   #31
Quote:
ve-ra kaže: Pogledaj post
Namjestila sam se poput Mikaela: sendvič, kava, cigare, jango radio i Forum i di ćeš bolje. Sve tri Larssonove knjige su mi odlične, druga je ipak najbolja a treća postaje dobra kao idruga kada se Lisabeth probudi iz kome i kreće... Sve mi drži vodu i sve mi je vrlo vjerojatno, ipak je Larsson u privatnom životu bio aktivis i na meti. Samo mi jedna stvar nije jasna iz prve knjige: podrum za zlostavljanje, kako se mogao sagraditi takav podrum a da nitko nije skužio, radnici prijavili? Nije to baš neki bezazleni sado-mazo podrumčić?!
nemoj stavljat spojlere!!
ja baš pročitala drugi dio, a jučer mi teta u knjižnisi rekla da je lista čekanja za treći dio poduža..očito moram kupiti, makar je knjiga bezobrazno skupa
na ebayu sve tri knjige dođu 15 funti tak mi i treba kad ne volim čitat na engleskom.
i da, meni je drugi dio bolji od prvog. nekak mi je osobniji, sve se bojim što će se još saznati o lisbeth.
pogledala sam i prvi film, svaka preporuka malo su neki dijelovi izmjenjeni, ali film je odličan. sad si baš skidam drugi i treći dio.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 00:48   #32
Čini mi se u petak se s Jutarnjim može kupiti 1. dio za 3 kune
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 09:11   #33
3kn

sumnjam u to ali ajd vidjet cemo
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 19:23   #34
Jel možete vi koji držite te 3 knjige već mjesec-dva ih vratiti u knjižnice?
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:05   #35
Zanimalo me dali su knjige zaokružene cijeline svaka za sebe ili sve tri tvore jednu cijelinu što se priče tiče(kao Gospodar prstenoca naprimjer).Pitam to jer već neko vrijeme na polici u knjižnici stoji drugi dio,ali s obzirom da nisam pročitao prvi dio,nisam siguran dali da je počnem čitati ili ne,nebih da ispadne da se spomene nešto iz prvog dijela pa da mi to uništi faktor iznenađenja.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:32   #36
U principu su zaokružene u smislu da svaka ima svoju glavnu priču koja ima početak i kraj. Međutim, likovi su isti i prati ih jedna šira priča (u prvoj liniji vezana uz prošlost glavne junakinje Lisbeth Salander).

Da bi se bolje razumio način funkcioniranja dotične junakinje, bolje je početi od prve knjige. Još važnije, u drugoj se usput spominju stvari koje ti odaju rasplet prve knjige pa si nemoj kvariti gušt.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:04   #37
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
U principu su zaokružene u smislu da svaka ima svoju glavnu priču koja ima početak i kraj. Međutim, likovi su isti i prati ih jedna šira priča (u prvoj liniji vezana uz prošlost glavne junakinje Lisbeth Salander).

Da bi se bolje razumio način funkcioniranja dotične junakinje, bolje je početi od prve knjige. Još važnije, u drugoj se usput spominju stvari koje ti odaju rasplet prve knjige pa si nemoj kvariti gušt.
Hvala na savjetu.Mislim da ći konačno početi i ja čitati te romane,da vidim zbog čega su tako popularni.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:19   #38
Procitala knjizurinu "Muškarci koji mrze žene" od 570 stranica i bilo mi je strava zao kad sam ju zavrsila. Sad se bacam na druge dvije knjige, al se bojim i da cu njih prebrzo pročitati.

Odličan ženski lik u knjizi, skroz neuobičajen
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 19:53   #39
ono za 3 kn sa jutarnjim je navlakuša.
za te pare dobiješ samo isječak iz knjige, mislim da poglavlje ili dva. trebate bolje pročitati reklamu za to.

a kaj se tiče filma, pobogu zašto raditi američku verziju ako postoji neka druga jednako dobra?
ti mutavi amerikanci moraju imat prste u svemu...
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 20:30   #40
sad je bila reklama na teveu i kazu prvi dio za tri kune

no vidjet cemo sutra
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.