Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 14:30   #801
danas me prijepodne zvala moja savjetnica da posaljem zamolbu i cv jel je pbz prosirio koga zele uzet za pripravnike
bilo je do sad samo ekonomisti
sada kao mogu i svi sa všs i vss bilo kojeg smjera koliko sam skuzila

ja sam bacc.ing.elektrotehnike, informatika a zvala me da saljem za ovo...
VJEŽBENIKA/ICA NA POSLOVIMA PRODAJE - OSIJEK
...teks o uvjetima ko moze na osposobljavanje...i dole onda stoji

Poslodavac:PBZ CARD društvo s ograničenom odgovornošću za poslovanje kreditnim karticama, putnička agencija

ja ne razumije na sta bi se neko ovdje usavrsavao?
da prodaje preko telefona lepeze usluga pbza il sto?
ima li neko ideju?

posto meni to ne zvuci kao privlacan posao za 1600, i jos da nemam nikakve koristi, tj.da nista ne naucim tokom te godine dana
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 12.07.2012., 16:56   #802
da, to je i meni bilo čudno..kakvo je to stručno osposobljavanje,ako se javljas na telefon ili sam zoves klijente i nudis kartice PBZ-a...pogotovo zato sto se mogu prijaviti ljudi sa bilo kojeg fakulteta i bilo kojeg smjera,pa ne kuzim kako ce se netko koje inženjer elektrotehnike, kemičar,učitelj ili biolog stručno usavršiti radeci u PBZ cardu.???!!pa stručno usavršavanje podrazumijeva valjda usavršavanje u svoj struci,ono što si završio..sta ne?!
ssanjo is offline  
Old 12.07.2012., 17:10   #803
Quote:
ssanjo kaže: Pogledaj post
da, to je i meni bilo čudno..kakvo je to stručno osposobljavanje,ako se javljas na telefon ili sam zoves klijente i nudis kartice PBZ-a...pogotovo zato sto se mogu prijaviti ljudi sa bilo kojeg fakulteta i bilo kojeg smjera,pa ne kuzim kako ce se netko koje inženjer elektrotehnike, kemičar,učitelj ili biolog stručno usavršiti radeci u PBZ cardu.???!!pa stručno usavršavanje podrazumijeva valjda usavršavanje u svoj struci,ono što si završio..sta ne?!
ja nemam pojma
meni je ova na tel rekla da su prosirili kao ko se sve moze i da su njih obavjestili da proberu po zavodu i jave jedno 40-50 osoba da posalju prijavu za to u PBZ

garant im se niko nije ovako javljo , cim su to tako izveli
ne kuzim uopce
aj da radim nesh vezano za struku pa ajd, vako nema smisla bas
cak ni ekonom da to radi a kaoli neko dr struke
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 13.07.2012., 12:42   #804
Danas je na Zavodu za zapošljavanje izašao velik oglas da Ministarstvo obrane zapošljava dosta ljudi za 1600kn.Opet ekonomisti i pravnici ali uzimaju i psihologe,informatičare, upravni smjer...
Sve piše na webu hzz.hr

Ukinuli su uvjet da su godine 25 za srednju i 29 za fakultet za oposobljavanje.Konačno nešto dobro od HZZ-a.

Problem je samo što mnoge firme uopće nisu zainteresirane za ove mjere a neke su odbijene jer su u proteklih godinu dana otpuštale ljude ili su dužni poreznoj upravi.
dragec84 is offline  
Old 13.07.2012., 14:32   #805
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Danas je na Zavodu za zapošljavanje izašao velik oglas da Ministarstvo obrane zapošljava dosta ljudi za 1600kn.Opet ekonomisti i pravnici ali uzimaju i psihologe,informatičare, upravni smjer...
Sve piše na webu hzz.hr

Ukinuli su uvjet da su godine 25 za srednju i 29 za fakultet za oposobljavanje.Konačno nešto dobro od HZZ-a.

Problem je samo što mnoge firme uopće nisu zainteresirane za ove mjere a neke su odbijene jer su u proteklih godinu dana otpuštale ljude ili su dužni poreznoj upravi.

Ministarstvo branitelja, ne obrane...
credica is offline  
Old 13.07.2012., 19:28   #806
Da, krivo sam napisao.Žurba
Kako god bilo dobro je da je sve više natječaja
dragec84 is offline  
Old 14.07.2012., 22:12   #807
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Da, krivo sam napisao.Žurba
Kako god bilo dobro je da je sve više natječaja
ovaj puta bez testiranja.. piše kroz struktuirani intervju se odlučuje
dodoaaa is offline  
Old 16.07.2012., 11:29   #808
Jel zna netko koji se dukument treba priložiti za Min. branitelja kad traže potvrdu o trajanju studija?
pos is offline  
Old 16.07.2012., 12:31   #809
Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje

Da li je itko pozvan na razgovor u Mirovinsko za radno mjesto stručnog suradnika u Odjelu obračuna i isplate mirovinskih primanja i doplatka za djecu?
klif is offline  
Old 16.07.2012., 12:58   #810
Quote:
pos kaže: Pogledaj post
Jel zna netko koji se dukument treba priložiti za Min. branitelja kad traže potvrdu o trajanju studija?
mislim da se to mora na faxu zatražiti

da li ove potvrde o nekažnjavanju moraju biti original ili mogu biti preslike?
jer se na svako mjesto moraju zasebno dokumenti slat
manda23 is offline  
Old 16.07.2012., 13:54   #811
Ja sam u nekoliko firmi bio slao presliku potvrde o nekažnjavanju a ne original i sve je bilo uredu.Isto je bilo i za druge dokumente.Vjeruem da je i sa Ministarstvom isto
dragec84 is offline  
Old 16.07.2012., 14:13   #812
Ako možda netko zna nešto vezano za godišnji

Ovak, teoretski, da mi ugovor počne teći s 1. kolovozom, a firma baš od 1. ide deset dana na godišnji (kolektivni), i znači nikog ne bude. Dal po zakonu, ja kao vježbenik/volonter ili kaj već jesi ovim statusom smijem odnosno moram ostati potpuno sama u firmi i raditi prema njihovim prethodnim uputama ili jednostavno isto ostajem doma, na "godišnjem". Iako se zna da tek nakon šest mjeseci imaš pravo na odmor..
__________________
ursula1000 is offline  
Old 16.07.2012., 16:56   #813
Sumnjam da bi te ostavili potpuno samu u firmi, a s druge strane, gdje to u državnoj firmi idu na kolektivni godišnji?
Lorraine is offline  
Old 16.07.2012., 17:30   #814
može mi netko reć koliko dugo se čeka na prvu isplatu tih 1600 kuna?? čula sam da se na prvu isplatu čeka i po 3 mjeseca!
lorena_ri is offline  
Old 16.07.2012., 17:39   #815
Neee, čekaš do datuma do kojeg se inače isplaćuje, obično početkom mjeseca. Kod mene je to 5-7. u mjesecu.
Lorraine is offline  
Old 16.07.2012., 17:49   #816
ma ja sam tek danas počela raditi preko te mjere! tako da neznam kako se to inače isplaćuje! samo sam čula od jedne cure da je ona prošle god kad je počela čekala na prvu isplatu 3mj! pa zato pitam kako je bilo kod vas??nadam se da neću čekat toliko! 1600kn i još da čekam 3mj !
lorena_ri is offline  
Old 16.07.2012., 18:03   #817
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Sumnjam da bi te ostavili potpuno samu u firmi, a s druge strane, gdje to u državnoj firmi idu na kolektivni godišnji?
Privatna, al najvećim djelom u vlasništvu županije. Al i inače u ovoj mjeri sudjeluju i privatne firme. Dečko radi u jednoj i baš su uzeli osam volontera od koji budu dvoje najboljih sigurno zaposlili.

Kolko sam čula, navodno me budu ostavili samu, al ne znam baš koliko je to po zakonu. Kaj nebi trebal biti mentor uvijek uz tebe? S tim da im već mjesec dana radim puno toga skroz džabe samo iz razloga jer trebam biti sretna da će me uopće uzet, kao idu mi na ruku

Grozno se osjećam, radit za ovu mizeriju nema smisla kad si siguran da te neće kasnije zaposliti jer oni oduvijek vrte takvu besplatnu radnu snagu. S tim da imam staža otprije pa neće biti ni 1600. Hebemti, a još gore je kaj mora biti i dress code. A obleku si mogu od čega kupiti? Za tu lovu trebali bi u pidžamama dolazit..
__________________
ursula1000 is offline  
Old 16.07.2012., 20:00   #818
Quote:
manda23 kaže: Pogledaj post
mislim da se to mora na faxu zatražiti

da li ove potvrde o nekažnjavanju moraju biti original ili mogu biti preslike?
jer se na svako mjesto moraju zasebno dokumenti slat
Ja ću im skopirati index pa vide unutra kad sam počela i kad završila..tko će sad u referadu..prvi put čujem za takvu neku "potvrdu".. :/
Balbala is offline  
Old 17.07.2012., 12:36   #819
Sutra idem na razgovor u mirovinsko u odjel za analizu..šta se može očekivati? što se mora znat??
Balbala is offline  
Old 17.07.2012., 17:26   #820
da li je ntko dobio kakav odogovor nakon za ured predsjednika nakon razgovora s psihologom?
krafnica985 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.