Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2006., 21:59   #81
hej curke!ja sam dosta dugo pila diane 35 i bila sam dosta zadovoljna
Mislim,istina je,one su relativno jake,al ja sam ih pila više radi cista na jajnicima koje su mi stvarale koma probleme s tenom(ne tipa neke potkožne prave akne,već više mitaseri koji bi se palili).Ugl,diane su mi nevjerovatno očistile lice(doduše,treba se čekat kojih 3-4mj.da počnu djelovat)da je to bila ludnica Da znam,poslala bi vam slike prije-poslije..Ugl,najveći je problem u tome šta kad ih prestaneš pit,za par mjeseci(kad valjda prestanu djelovat) se ten vrati na staro.Dakle,to je fakat savršena stvar za ten-al samo dok ih piješ..čim se skineš Tak da kak ih trenutno ne pijem,ten mi je koma i ne vidim rješenje..nemrem ih pit cijeli život
I naravno,nezaobilazna popratna pojava-par kila gore!Al fakat možda 2-3kg.
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 19:10   #82
p.s.
pijem diane,a nemam kutiju i upute kod sebe pa zato pitam..
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 16:19   #83
ja sam ih prestala pit

prekinula sam sa dečkom...

moram priznat da mi je nakon godinu i pol do došlo ko olakšanje,već mi je bilo muka od njih. al kad si nađem sljedećeg (dečka) ću ih opet počet pit. i dalje su one meni za duge veze najbolja kontracepcija...

jedino mi je glupo kaj sad imam 2 pune kutije diane (dakle za 6mj). sva sreća da je rok trajanja do 6.mj 2009. e ak si do tad ne nađem novog komada-
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 21:39   #84
moj problem ....pijem diane već recimo 8 godina s pauzama i bez pauza...razlog cista i ten...u meduvremenu sam se i zdebljala i očistila ten, i opet smršavila, pa grozno smršavila, pa oprištavila...i na kraju sve ok...i tako godinama ...dok eto prije tjedan dana nisam primjetila (dok još pijem tablu pilula) krv i to desetak kapljica u 3 dana ...dal je netko možda imao sličnih problema.u panici sam..uskoro odoh ginekologu i nadam se da je sve ok...čujem i da uglavnom hvalite yasmin pa mislim da ću s diana (koje su užasno jake) preći na yasmine...ako je sve uredu tamo dolje...pa cure držite mi fige...e ako netko zna još koje dobre pilule koje nisu jake a sprečavaju pojavu prištiča neka mi jave...hvala
 
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 12:16   #85
evo, da i ja velim nešto

pijem par mjeseci diane i meni je menga i sve ono s cicama i s ličekom ko na uputstvima na upotrebu. a kosa mi se preporodila. sve po špagici. nemam baš nikakvih problema. a inače su me doktori liječili od svih mogućih bolesti i na kraju mi ginić kaže da bacim sve te dijagnoze u smeće, da mi je problem u hormonima. sad sam opet lijepa i vesela
Aricija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:18   #86
Quote:
kemik kaže:
ajd mrvicak hvaljenja, jajnici krasni, divni, policisticnosti ni u tragovima...

sad mi doktor rekao da prestanem s Dianama, iako su mi bile OK, da bi ipak probali s necim sto ima manje hormona, a prvo bez ikakvih pilula. mislim, ne treba mi u smislu kontracepcije
Čekaj, ne kužim Jajnici, super, Diane bile OK, sad je ovo moj zaključak - dakle i faca ti je ok.. Ne treba ti za kontracepciju... Pa kaj će ti onda??
Ili si cinična cijelo vrijeme..?
Btw. meni su diane napravile ogromnu promjenu nakon 6mj, a znam curke koje piju dvije godine pa niš
__________________
zelenbrijeg kaže:
SASVIM PODNOŠLJIVA I LIJEPA lakoća postojanja otkriva se na dnu svake propasti - samo ako joj to dopustimo.
didach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 16:18   #87
Quote:
didach kaže:
Čekaj, ne kužim Jajnici, super, Diane bile OK, sad je ovo moj zaključak - dakle i faca ti je ok.. Ne treba ti za kontracepciju... Pa kaj će ti onda??
Ili si cinična cijelo vrijeme..?
Btw. meni su diane napravile ogromnu promjenu nakon 6mj, a znam curke koje piju dvije godine pa niš
naravno da ne kuzis, kad sam ja lose objasnila. Ko da mi fale dvije recenice u gornjem postu, sad naknadno citam svoj post i ne vjerujem!

Ja sam pilule pocela pit zbog policisticnih jajnika i potpuno spickanog ciklusa (odn. kontinuiranog krvarenja od 3 mjeseca).
sad ih pijem skoro punu godinu dana, jajnici su OK, i sad me gine skida s pilula na 3 mjeseca, da vidimo hocu li "uloviti" prirodan ciklus, i nadamo se da hocu. Ako da, nema pilula. Ako ne, onda idemo na neke s manje hormona od Diane.

a sto se tice cinizma - nisam cinicna cijelo vrijeme, ponekad sam i glupa, kao naprimjer kad sam slala pretodni post
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 08:54   #88
Quote:
didach kaže:
Stediril-m su bile prve koje sam pila. Prve pa preslabe, curila cijeli mjesec... bljah Dobila stediril-d. Dakle to je bila ljepota curenje trajalo svaki mjesec 2,5 do 3 dana, a potrosila bih po pol paketa uložaka - fina ušteda Nisam se udebljala, makar kasnije kad sam se skinula me oprala depresija, ali to ne vežem baš za pilule, više za promjene koje su mi se tada desile u životu. A kupovala sam ih u Slo - tam su bile puno jeftinije
ista stvar kod mene, samo sto sam ja prije stedirilka pila cilest,triqilar,diane pa je bila pauza 1,5 god. i onda dobila stediril zbog neredovitog curenja
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 12:23   #89
sa diana na yasmin

počela sam piti yasminke ...evo 5. dan i sinoć nesanica, vrtoglavica, slabost, mučnina u želucu....prije toga negdje 7 g. pila diane...mislila sam da ni neću osjetiti promjenu pilula budući da su dijane puno jače.....valjda će nuspojave proći....
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 11:51   #90
Quote:
buhica24 kaže:
počela sam piti yasminke ...evo 5. dan i sinoć nesanica, vrtoglavica, slabost, mučnina u želucu....prije toga negdje 7 g. pila diane...mislila sam da ni neću osjetiti promjenu pilula budući da su dijane puno jače.....valjda će nuspojave proći....
to zato kaj su slabije. ja kad sam na diane prešla sam mjesec dana bila u komi. Prva menga je bila užas živi, a onda se sve smirilo.
__________________
zelenbrijeg kaže:
SASVIM PODNOŠLJIVA I LIJEPA lakoća postojanja otkriva se na dnu svake propasti - samo ako joj to dopustimo.
didach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 01:35   #91
Quote:
ayrin kaže:
Diane dobivam na recept i ne moram nista placat dok sam ove prije placala.
hmm.... pa i ja sam sve pilule uvijek dobivala prek recepta pa sam ih svejedno plaćala

pin_up is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 01:41   #92
vjerojatno ih onda pije iz nekih drugih razloga [PCOS] pa zato ne placa.
jer diane nisu primarno kontracepcijske pilule.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 21:32   #93
[QUOTE=pin_up]hmm.... pa i ja sam sve pilule uvijek dobivala prek recepta pa sam ih svejedno plaćala
Dal ides kod ginica privatno il prek socijala? Ja idem kod ginica u dom zdravlja,od prvog dana mi diane daje na recept,sad kad sam bila zadnji put dao mi je dozu za 6mj...Moja frendica isto dobiva diane prek recepta...
Ne kuzim u cem je fora
ayrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 20:12   #94
Quote:
Crimson Petal kaže:
vjerojatno ih onda pije iz nekih drugih razloga [PCOS] pa zato ne placa.
jer diane nisu primarno kontracepcijske pilule.

Ne znam kojim slučajem, ali znam par cura iz Virovitice koje sve od reda piju Diane i to na recept a nije nikakva hormonska terapija u pitanju.
S jednom sam pričala osobno i mislila da ima nekih problema, kad kaže da ih pije godinama (gin.propisao) i kako ih niti ne plaća te da ima valjda tromjesečni recept.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 20:49   #95
pozdrav svima,nova sam...evo kupila sam novu kutiju pilula i dok citam sve one nuspojave hvata me panika...sad cu pocet piti yasmin,zanima me koje su najcesce nuspojave i koliko su stvarno opasne?! zar cu stvarno dobit ugruske krvi i mozdani udar?? i rak dojke?
pila sam prije diane,naravno udebljala sam se 5 kg,sto mi je previse..ali nist mi drugo nije bilo. a sad me ovih strah.
znam,znam..sigurno ima odgovora ovdje,al neda mi se sve citati i pregledavati,pa jedan kratki odgovorčić iskusnih..please

pozdraF
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:36   #96
Quote:
Elektra kaže:
Ne znam kojim slučajem, ali znam par cura iz Virovitice koje sve od reda piju Diane i to na recept a nije nikakva hormonska terapija u pitanju.
S jednom sam pričala osobno i mislila da ima nekih problema, kad kaže da ih pije godinama (gin.propisao) i kako ih niti ne plaća te da ima valjda tromjesečni recept.
Ma kakve Diane, ja bih smjesta promijenila gin. da mi ih daju za kontracepciju!

Sada uopće i ne piše na njima da su pilule za kontracepciju nego
"dražeje za liječenje znakova androgenizacije u žena",
točno tako,
a tek pri kraju svojstava, malim slovima da "tijekom terapije neće doći do ovulacije..."
Prije 10 god sam ih uzimala i nije pisalo tako, nego ka i na Cilestu i ostalim.
Ne znam kad su prominili ali znam da ih čak ni internisti-endokrinolozi više često ne propisuju, radije Cilest i sl. dok su im ginekolozi skloniji. A uostalom, mislim da o hormonalnim poremećajima ovi prvi više znaju.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 22:31   #97
Quote:
crnka st kaže:
Nemojte pit Dijana 35,nisu dobre
diane nisu kontracepcijske pilule nego lijek za androgenizaciju koji, između ostalog, sprečava ovulaciju pa ima i kontraceptivan učinak.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:41   #98
Quote:
alexxx kaže:
diane nisu kontracepcijske pilule nego lijek za androgenizaciju koji, između ostalog, sprečava ovulaciju pa ima i kontraceptivan učinak.
Neka one nisu za kontracepcije al ja znam dosta cura i žena koje ih godinama pije samo za kontracepciju!!
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 12:40   #99
Quote:
tonim kaže:
Pa poradi na tome da se navlaži.
na tome se radi intenzivno ali nema sanse.
prije mi je cura pila diane zobg problema sa cistama, i one su bile super, nije bilo nikakvih posljedica, a sad kad je presla na yasmin jednostavno je suha i suha.
nadam se da ce to proc nakon prve kutije.........
gaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 19:56   #100
dobro pitanje, to i mene isto zanima....
jer su i mene isprepadali sa tim kad sam počela pit diane : moja tetka od strine kuma itd itd, ostala trudna i pila pilule. iako ja mislim da je u pitanju ljudski faktor - zaboravi se uzet pilula jedanput, dvaput i eto trudnoće, al me interesira ima li neki konkretan primjer...iz prve ruke.
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.