Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2010., 16:22   #1
Gusta pjenasta stolica neugodnog mirisa

Evo ovako!
Bebinjo će imati 5 mjeseci za koji dan. Isključivo je dojena beba. Unazad tri tjedna počeo je imati neredovitu stolicu koja je gusta, pjenasta i jako smrdi. Boja je baš kao senf. Do tada je imao normalne stolice dojenog djeteta. Kaka svaki treći dan. Prdi puno i to isto jako smrdi.
Napravili smo analizu stolice na bakterije i sve je ok. Danas sam uzela uzorak da napravimo analizu i na parazite.
Jel imao netko ovakvo iskustvo? Šta to može bit?
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:23   #2
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Evo ovako!
Bebinjo će imati 5 mjeseci za koji dan. Isključivo je dojena beba. Unazad tri tjedna počeo je imati neredovitu stolicu koja je gusta, pjenasta i jako smrdi. Boja je baš kao senf. Do tada je imao normalne stolice dojenog djeteta. Kaka svaki treći dan. Prdi puno i to isto jako smrdi.
Napravili smo analizu stolice na bakterije i sve je ok. Danas sam uzela uzorak da napravimo analizu i na parazite.
Jel imao netko ovakvo iskustvo? Šta to može bit?
mozda nešto ti jedeš što mu smeta
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:58   #3
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Evo ovako!
Bebinjo će imati 5 mjeseci za koji dan. Isključivo je dojena beba. Unazad tri tjedna počeo je imati neredovitu stolicu koja je gusta, pjenasta i jako smrdi. Boja je baš kao senf. Do tada je imao normalne stolice dojenog djeteta. Kaka svaki treći dan. Prdi puno i to isto jako smrdi.
Napravili smo analizu stolice na bakterije i sve je ok. Danas sam uzela uzorak da napravimo analizu i na parazite.
Jel imao netko ovakvo iskustvo? Šta to može bit?
nekako ne vjerujem da su paraziti
jer bi ga trebala svrbiti guza i boljeti..

Meni isto pada na pamet da mu možda nešto smeta što ti jedeš.
Ope pretpostavljam da si ti izbacila alergene namirnice otkad mu je takva stolica..

A mlijeko, piješ li ga?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:04   #4
Al traje već tri tjedna... Šta bi to bilo da ja konstantno jedem što njemu smeta a što do sad nisam jela??? Mlijeko ne pijem uopće.
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:09   #5
A neki sokovi da pijes, naranca ili sl.?
Zubi?
Bijeli luk ili opcenito luk?
Jesi sad na blagdane nesto jelo sto inace ne jedes.. odojak 3 dana.......
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:12   #6
Ne pijem sok od naranče. Prije tri tjedna sam pojela pola kile sušenih brusnica kroz neka tri dana. Imala sam nekih problema s mjehurom. Ali ne znam jel moguće da on to još probavlja????
Sve što jedem je u malim količinama. Jedino margarin jedem svaki dan i to od kad se rodio
Čudno mi je što traje tri tjedna. Znači da mu konstantno nešto smeta. Nije reakcija na nešto što sam pojela pa traje dan-dva i gotovo
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:14   #7
moj sin je znao imati takvu stolicu i po tjedan dana nije kakao, isto
je bio samo na cici.baš je bila kao pasta gusta iskreno oko boje se nisam brinula
samo mi je pedijatar rekao da je normalno da dojena beba kaka 3 put na dan kao i jednom u tjedan dana dok nije tvrda.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:15   #8
3 tjedna?? ja sam mislila 3 dana

pa moguce da je od brusnice ili????Jesi je vidjela u stolici???

Moji twinsi su prije tjedan dana jeli brusnice kod staraca mojih i drugi dan su bili u komadu onako u pempi... Valjda se one kao kukuruz ne probavljaju "normalno" moguce da ga ta muci, iako bas 3 tjedna
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:16   #9
E kad kaka je baš tako. Danas sam gledala. Kao da istiskuješ pastu iz tube. A smrdi jakooooo....
Znam da je normalno da ne kaka i duže vrijeme ako je dojen ali me brine što je to potpuno drugačija stolica nego prije i sad to već dugo traje.
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:17   #10
Moj dečko ima 3 mjeseca i takva nam je isto bila stolica kad je on počeo imati neredovito stolicu svaka 4 dana. Tako i sad kaka 3 dana uzastopno po nekoliko stolica, onda 4 dana ništa i bude nam takva smrdljiva i semfasta stolica taj prvi dan, onda ostala 2-3 dana ok. Isto smo se uplašili ali pedijatar je rekao da je sve ok. Ne znam jesam li što pomogla, nama je tako i valjda će svremenom proći.
Mačuhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:18   #11
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
3 tjedna?? ja sam mislila 3 dana

pa moguce da je od brusnice ili????Jesi je vidjela u stolici???

Moji twinsi su prije tjedan dana jeli brusnice kod staraca mojih i drugi dan su bili u komadu onako u pempi... Valjda se one kao kukuruz ne probavljaju "normalno" moguce da ga ta muci, iako bas 3 tjedna
Ali da ga već tri tjedna jedna namirnica muči???
Viđam i dalje neke sitne crvene točkice u stolici... Kao da sam posula neki prah u stolicu. Nekad ima više toga a nekad manje. Sad smo čak izbacili jednu plišanu crvenu igračku s kojom se volio igrati jer smo došli na ideju da je taj crveni "prah" od toga...
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:21   #12
Quote:
Mačuhica kaže: Pogledaj post
Moj dečko ima 3 mjeseca i takva nam je isto bila stolica kad je on počeo imati neredovito stolicu svaka 4 dana. Tako i sad kaka 3 dana uzastopno po nekoliko stolica, onda 4 dana ništa i bude nam takva smrdljiva i semfasta stolica taj prvi dan, onda ostala 2-3 dana ok. Isto smo se uplašili ali pedijatar je rekao da je sve ok. Ne znam jesam li što pomogla, nama je tako i valjda će svremenom proći.
I o tome sam razmišljala... Da je takva stolica od toga što dugo stoji u crijevima.
Sutra se idemo vagati da vidim jel s težinom sve ok. Nevjerovatno kako me može izluditi govance Već tri tjedna pričam o njegovoj stolici!!!
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:24   #13
A mrvica mala....... Mozda ga stvarno to muci... Reci pedijatru za brusnicu i te tockice.... A plisanac i da proguta koju dlacicu ne vjerujem da bi to tak izgledalo - ali bolje maket, da si ziher.....
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:25   #14
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
E kad kaka je baš tako. Danas sam gledala. Kao da istiskuješ pastu iz tube. A smrdi jakooooo....
Znam da je normalno da ne kaka i duže vrijeme ako je dojen ali me brine što je to potpuno drugačija stolica nego prije i sad to već dugo traje.
da sad si me podsjetila na smrad i koja je to količina bila jer je znalo na sve strane pelene procuriti i kod moga sina nije odmah na početku bila takva
stolica nego isto negdje poslije 3.mjeseca.ako mu to ne smeta što tako dugo ne kaka i nema grčeve onda je ok.

sad vidim da si neke točkice primjetila,da nisu gljivice
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:25   #15
Reći ću sve pedijatru dok obavim još ovo na parazite. U toku je on al ne zna za brusnicu.
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:29   #16
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
da sad si me podsjetila na smrad i koja je to količina bila jer je znalo na sve strane pelene procuriti i kod moga sina nije odmah na početku bila takva
stolica nego isto negdje poslije 3.mjeseca.ako mu to ne smeta što tako dugo ne kaka i nema grčeve onda je ok.

sad vidim da si neke točkice primjetila,da nisu gljivice
I ja sam razmišljala o gljivicama... ma o svemu sam razmišljala!
Ne muči ga ništa posebno. Dobrog je općeg stanja, dobro raspoložen, prducka to nešto smrdljivo ali ga to ne muči posebno
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:45   #17
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
I o tome sam razmišljala... Da je takva stolica od toga što dugo stoji u crijevima.
Sutra se idemo vagati da vidim jel s težinom sve ok. Nevjerovatno kako me može izluditi govance Već tri tjedna pričam o njegovoj stolici!!!
Držite se,biti će sve ok
Mačuhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 18:50   #18
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
I ja sam razmišljala o gljivicama... ma o svemu sam razmišljala!
Ne muči ga ništa posebno. Dobrog je općeg stanja, dobro raspoložen, prducka to nešto smrdljivo ali ga to ne muči posebno
Ako se u ponašanju niš nije promijenilo, ako i dalje djeluje zadovoljno, ja nebi brinula. Pogotovo jer pedijatar zna
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:25   #19
Ako je dijete inače ok, guza nije crvena, nema nekih drugih simptoma ja bi rekla da je sve u redu..

Niko je do sad imao xy različitih stolica (Boja, tekstura, miris )....

Kako rastu tako se mjenja i stolica..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:28   #20
Tako se i ja nadam. Ja po cijele dane pratim jel s njim sve ok. Svakodnevnom detaljnom analizom izolirala sam stolicu kao nešto što odstupa od normale i sad pilam po tome
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.