Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2010., 22:15   #341
meni su leukociti povišeni cijelu trudnoću i kažu da je to normalno
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:57   #342
Quote:
tini kaže: Pogledaj post
hvala cure inače kaj se tekućine tiče, oduvijek pijem od 2-3 l vode na dan tak da mi to nije problem, moram probati i s brusnicom, jel bolji čaj ili sok?
Caj jer ima vecu koncentraciju prave brusnice, ima u DM.u dobar.
Puno vode da puno piskis i to ti je to.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 23:55   #343
Quote:
tini kaže: Pogledaj post
cure bok, evo danas sam se tek uključila u forum i ovo mi je prvi post
ugl. u 8. tjednu sam trudnoće i nalaz urina mi je loš, piše da imam mnogo bakterija, nešto pločastog epitela i leukocita 5-10, a ref. intervali su 0-2. DR. sam naručena za tjedan dana. Zanima me je li neka od vas imala slične nalaze i kak je to riješila
meni se neki dan vratio nalaz urina pun bakterija a veli mm da je to tocno kurila bi 50, ugl ponovili su nalaz i ispala je eserihija od svega navedenog
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:34   #344
cure, imam pitanje - riješila se ešerihije antibioticima, ali sad u urinokultiru imam morganella morganii 10 na 4. i enterococcus 10 na 4.

ginekolog mi nije dao nikakve lijekove nego samo da pijem puno tekućine da se to ispire. pa vas sad pitam ima li kakav preparat kojim ste rješavale ovakav slučaj.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:55   #345
Bok cure,
hitno trebam odgovor

U urinu imam dosta bakterija i kaže dr. da moram napraviti urinokulturu s antibiogramom.

Zbog nekih logističkih problema (more, godišnji...) mi je bitno znati otprilike koliko dugo se čeka nalaz?
pretpostavljam da to nije isti dan gotovo kao običan nalaz urina?

Hvala
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:34   #346
Dalacin vaginalna krema

Kao što naslov kaže, propisana mi je ta krema za vaginalnu uporabu.
Jel kome još propisana? Jel sigurna u trudnoći?

Na uputama baš i ne piše da je 100% za trudnice...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:37   #347
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, propisana mi je ta krema za vaginalnu uporabu.
Jel kome još propisana? Jel sigurna u trudnoći?

Na uputama baš i ne piše da je 100% za trudnice...
Evo, ja sam upravo zavrsila sa 7-dnevnom kurom zbog gardnerelle. Bila sam isto sva uplasena i skepticna jer sam u prvom tromjesecju, ali me ginica uvjerila da je krema skroz sigurna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:40   #348
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, propisana mi je ta krema za vaginalnu uporabu.
Jel kome još propisana? Jel sigurna u trudnoći?

Na uputama baš i ne piše da je 100% za trudnice...
meni ju je prof propisao kao mjeru predostroznosti ali me je sve cohalo od nje pa je rekao da ne moram vise....ali ona se cesto daje trudnicama...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:41   #349
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Bok cure,
hitno trebam odgovor

U urinu imam dosta bakterija i kaže dr. da moram napraviti urinokulturu s antibiogramom.

Zbog nekih logističkih problema (more, godišnji...) mi je bitno znati otprilike koliko dugo se čeka nalaz?
pretpostavljam da to nije isti dan gotovo kao običan nalaz urina?

Hvala
u breyeru drugi dan obicno....malo duze ak se nes iz nje uzgoji....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:44   #350
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
cure, imam pitanje - riješila se ešerihije antibioticima, ali sad u urinokultiru imam morganella morganii 10 na 4. i enterococcus 10 na 4.

ginekolog mi nije dao nikakve lijekove nego samo da pijem puno tekućine da se to ispire. pa vas sad pitam ima li kakav preparat kojim ste rješavale ovakav slučaj.
biotta sokovi od brusnica , brusnica i uvin caj....iako ce svi skociti na uvin caj ja sam ga pila eto u bolnici i nisam dobila trudove...mada su meni bolji biotta sokovi
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:46   #351
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam upravo zavrsila sa 7-dnevnom kurom zbog gardnerelle. Bila sam isto sva uplasena i skepticna jer sam u prvom tromjesecju, ali me ginica uvjerila da je krema skroz sigurna.
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
meni ju je prof propisao kao mjeru predostroznosti ali me je sve cohalo od nje pa je rekao da ne moram vise....ali ona se cesto daje trudnicama...
hvala cure!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 00:40   #352
evo i ja sma dobila nalaz urina..Sve je unutar granica,jedino mi pise za bakterije da ih ima: "nesto"...

Je li to indikacija za daljnje pretrage o kojim se bakterijama radi ili se taj nalaz vodi kao uredan?
__________________
baby burza
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 10:12   #353
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
U urinu imam dosta bakterija i kaže dr. da moram napraviti urinokulturu s antibiogramom.

Zbog nekih logističkih problema (more, godišnji...) mi je bitno znati otprilike koliko dugo se čeka nalaz?
pretpostavljam da to nije isti dan gotovo kao običan nalaz urina?
Ja u ponedjeljak nosila, a u srijedu ujutro je bio gotov nalaz.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:42   #354
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
evo i ja sma dobila nalaz urina..Sve je unutar granica,jedino mi pise za bakterije da ih ima: "nesto"...

Je li to indikacija za daljnje pretrage o kojim se bakterijama radi ili se taj nalaz vodi kao uredan?
Ne mora značiti da ćeš išta dalje morati poduzimati. I ja sam u prvom nalazu isto imala "nešto" malo bakterija ali sam samo trebala piti puuno vode i jela sam brusnice.
Slijedeći nalaz bio sterilan. Ne brini
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:43   #355
Bol pri mokrenju :(

Drage moje trudnice molim Vas za savjet!

Trudna sam 13 tjedana. Unazad dva dana osjećam kod mokrenja neku tupu bol,
nema peckanja pri mokrenju , ništa takvoga, samo ta neka nelagoda i tupa bol.
Ne svaki puta, ali često!

Malo sam čitala po netu i navodi se kako se može raditi o bakterijama u trudnoći.

Kod ginicha uredno dajem urin ( rekao sve OK) pa urinokultura, i tu je rekao sve OK.

Naručena sam kod njega za sljedeći mj u 7 mj, ali vidim morati ću prije.

Da li ste vi možda u trudnoći imali kakav takav problem?
ne škodi pitati i ovdje za savjet i iskustva iz prve ruke
avene is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:46   #356
ne moraš kod ginekologa zbog upale mjehura, ako si kod socijalnog gin. sigurno će ti biti brže i lakše doć na red kod doktora opće prakse
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:46   #357
Meni se to nije desilo za vrijeme trudnoce, ali dvaput sam osjetila ovo sto opisujes i oba puta je bilo rijec o upali mjehura, a jednom cak i upali bubrega. Urinoinfekti su cesti u trudnoci i moraju se lijeciti. Odi na urinokulturu ponovno (mozda u neki dr.labos, jer im rezultati znaju varirati), uputnicu ti moze dati i dr.opce prakse jer ovo nije nuzno ginekoloski problem
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:51   #358
ako budeš čekala stanje će ti se još više pogoršati,ja sam čekala pa plakala noćima jer sam imal osjećaj da STALNO moram piškitnajgori osjećaj u mm životu, najgora upala u životu.ne kažem da će tebi bit al bolje otić na vrijeme.idi di misliš da ćeš prije doć na red!a do tad pij puno čaja od brusnice,tablete od brusnice i tekućine!a imaš i sok 100%tni od brucnice meni je dosta pomogao!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:58   #359
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
evo i ja sma dobila nalaz urina..Sve je unutar granica,jedino mi pise za bakterije da ih ima: "nesto"...

Je li to indikacija za daljnje pretrage o kojim se bakterijama radi ili se taj nalaz vodi kao uredan?
Može biti da je samo kontaminiran uzorak i vjerojatno nije ništa. Kod mene je redovno pisalo "bakterija masu"
Ali obzirom da si T, nije loše napraviti urinokulturu bar dva puta u T, za svaki slučaj
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:00   #360
mozda ti beba sjedi na mjehuru
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.