Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 12:27   #761
bug, mozda da probas ovo: http://www.bubzbeauty.com/bubbi-like...mask-ever.html
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:18   #762
Quote:
BlackCandy kaže: Pogledaj post
med nije komedogen
super. ali probat cu i sa jogurtom sad kad sam vidila ovaj clanak gore.
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:21   #763
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
jel vam se čini da bi ovo bilo ok nekome sa suhom kožom?

http://www.iherb.com/Andalou-Natural...oz-50-ml/39589
ja je imam a suho dehidrirana sam, ok je, nista posebno, moram se brzo natrackati kremom nakon nje
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 07:36   #764
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan radila piling od griza i meda: bas mi je bilo fino lice poslije. drzala sam je par minuta masirajuci po licu. jedino ne znam koliko je med komadogen - mozda drugi put pokusam sa grizom i jogurtom.

i spremam se probat zelatinu + mlijeko (za ciscenje lica). na taj recept sam isto naisla ovdje na forumu.
Neznam bas sto znaci komadogen ?
Ali meni inace lice lose reagira na med. Cula sam da je antibakterijski, ali mislim da sam od njega dobila lisaj na licu. Obicno jedno vrijeme sam stavljala med na lice i uvjek bi me cesalo lice iza njega, ali racunala sam kao zdravo je. Jedno 2 mjeseca mi je lice bilo cisti uzaš od toga. Tek se nakon ta 2 mjeseca oporavilo.

Cula sam da ovi kupovni med nije dobar jer da stavljaju svasta u njega (mozda je do toga). Kupovala sam bagremov med.
Mozda bi bilo bolje domaci uzet ako mozete. Ali ja vise nebi ni domaci med probala stavit na lice, neda mi se riskirat.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 07:40   #765
Quote:
monama kaže: Pogledaj post
znači jogurt namažem?
možda se i odvažim.
inače imam mentalnu blokadu prema tim kućnim receptima. ne znam zašto
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:00   #766
recept je:
1 dessert spoon of natural yogurt
1 dessert spoon of oatmeal

ova cura se inace i umiva sa zobenima, njen recept je pravi hit na makeupalley.
oatmeal na tom portalu ima visu ocjenu od mnogih high end proizvoda.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:23   #767
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Neznam bas sto znaci komadogen ?
znaci da zacepljuje pore. Ja sam stavila neki Alnaturin šumski med - to je jedino sta je bilo doma. Rijetko cu radit taj piling, pa ce valjda bit OK.
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 14:47   #768
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
znači jogurt namažem?
možda se i odvažim.
inače imam mentalnu blokadu prema tim kućnim receptima. ne znam zašto
ja sam ti kao mala izgorila na suncu po leđima i ramenima i sjećam se da sam ležala na krevetu i jaukala od bolova, a baka mi je namazala čvrsti jogurt na leđa i tako sam ležala jedno pola sata
nestale su opekotine i crvenilo se saniralo...a stvarno sam bila zacaklila....grozno..

jogurt je to sve izvukao vani
jošse za opekotine koriste oblozi od kvasine ali to ne bi stavljala na lice i zato navijam za čvrsti jogurt
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 17:14   #769
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
znaci da zacepljuje pore. Ja sam stavila neki Alnaturin šumski med - to je jedino sta je bilo doma. Rijetko cu radit taj piling, pa ce valjda bit OK.
Aha, hvala. ... Vecini ljudi lice ne reagira lose na med. On je preporucljiv i za osjetljivu kozu. Ja sam iznimka sta se tice toga.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 17:38   #770
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Neznam bas sto znaci komadogen ?
KomEdogen, btw. Često ćeš nailazit na taj izraz na ovom podforumu.

Ja imam neku averziju od stavljanja meda na lice.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 07:23   #771
Quote:
dalcosters kaže: Pogledaj post
ja sam ti kao mala izgorila na suncu po leđima i ramenima i sjećam se da sam ležala na krevetu i jaukala od bolova, a baka mi je namazala čvrsti jogurt na leđa i tako sam ležala jedno pola sata
nestale su opekotine i crvenilo se saniralo...a stvarno sam bila zacaklila....grozno..

jogurt je to sve izvukao vani
jošse za opekotine koriste oblozi od kvasine ali to ne bi stavljala na lice i zato navijam za čvrsti jogurt
ja sam isto namazala jogurt po potkoljenicama jednom kad sam izgorila, al to su doslovno bile opekotine jer nisam mogla satajati na nogama od bolova - nakon što sam ga stavila sve što se sjećam bio je miris ukiseljenog jogurta. bljaaaaak
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 09:03   #772
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
ja sam isto namazala jogurt po potkoljenicama jednom kad sam izgorila, al to su doslovno bile opekotine jer nisam mogla satajati na nogama od bolova - nakon što sam ga stavila sve što se sjećam bio je miris ukiseljenog jogurta. bljaaaaak

briga te za miris....glavno da rješi problem
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 13:36   #773
ova maska je super: http://lifepressmagazin.com/lepota-2...irodnim-putem/

samo treba uzeti 1/4 recepta, jer se od ove napisane količine dobije previše maske.
ja se čak razmišljam da počnem kombinirati jogurt/kefir sa zelenom glinom... i malo limuna... to ustvari dođe ko krema sa onim voćnim i mliječnim kiselinama.

koristiti dva puta tjedno i jako brzo će se rezultati vidjeti.
Raštika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:24   #774
Question

Moze mi itko reci koliko kada vi stavljate maske na lice (mislim prije nego sto operete kosu ili nakon pranja kose ili...) i koliko cesto?
Belieber13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:27   #775
Quote:
Belieber13 kaže: Pogledaj post
Moze mi itko reci koliko kada vi stavljate maske na lice (mislim prije nego sto operete kosu ili nakon pranja kose ili...) i koliko cesto?
ja prije
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:32   #776
Quote:
Belieber13 kaže: Pogledaj post
Moze mi itko reci koliko kada vi stavljate maske na lice (mislim prije nego sto operete kosu ili nakon pranja kose ili...) i koliko cesto?
nakon pranja kose taman mi se lice napari u tušu pa da maska bolje djeluje, stavljam ih ovisno o stanju kože i o kojoj se maski radi (kiseline 1x tjedno, glina 2x tjedno). Ako koristim masku s kiselinama, taj tjedan ne radim s glinom
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:40   #777
Quote:
anoda kaže: Pogledaj post
nakon pranja kose taman mi se lice napari u tušu pa da maska bolje djeluje, stavljam ih ovisno o stanju kože i o kojoj se maski radi (kiseline 1x tjedno, glina 2x tjedno). Ako koristim masku s kiselinama, taj tjedan ne radim s glinom
ovaj princip itekako ima smisla, ali meni se ne da to stavljati nakon pranja kose, ja ju koristim prije.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 22:05   #778
Quote:
Belieber13 kaže: Pogledaj post
Moze mi itko reci koliko kada vi stavljate maske na lice (mislim prije nego sto operete kosu ili nakon pranja kose ili...) i koliko cesto?
Ja prije i onda sve pod tušem isperem (baš sam lijenčina)
Koliko često, to ovisi o tome kakvu kožu imaš i za što masku koristiš. Moja koža je ok, tako da je meni dovoljno 1x tjedno.

Općenito: ako se radi o maski za hidrataciju ili za hranjenje kože onda možeš stavljati koliko god često želiš.
Ako je koža masna i sl. onda radiš masku za čišćenje lica 2xtjedno.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 23:32   #779
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ovaj princip itekako ima smisla, ali meni se ne da to stavljati nakon pranja kose, ja ju koristim prije.
Stvar navike i možda kose imam dugu kosu pa ju omotam ručnikom i masku na lice. kosa se taman "ocijedi", a maska posuši.

Sent from my HTC using Tapatalk!
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 23:50   #780
Quote:
anoda kaže: Pogledaj post
Stvar navike i možda kose imam dugu kosu pa ju omotam ručnikom i masku na lice. kosa se taman "ocijedi", a maska posuši.

Sent from my HTC using Tapatalk!
da, stvar navike, mogla bi pokušati tako, maska bi tako trebala bolje djelovati.
i ako duže ostavim ručnik na kosi, više će mi se ocijediti i imat ću manje posla sa sušenjem
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.