Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 11:04   #441
Quote:
bruker kaže: Pogledaj post
cijena ti ovisi koliko unaprijed kupiš, imaš od 39 eura do 158.
najeftinije iz rvacke ti je 49 eura ako kupiš kod tete hž-u.
ako kupiš kod deutsche bahna (www.bahn.com) cijena ti je 39 eura plus 2,5 eura poštanskih troškova dostave karte jer online ticket nije moguć iz hrvatske.
najkraće putovanje traje 12 ak sati i ono je bez presjedanja. to su ti dva vagona DB-a koje se u villachu spoje na još njih 6 koje dolaze i klagenfurta. ide ujutro u 7 i 20. ili tako nešto. ima timetable opet na bahn.com.

e sad da li se isplati?
da ima neki LCC za Hahn iz zagreba definitvno ne, a kako nema onda je tu li-la.
imaš iz osijeka i zadra za frankfurt hahn ryanair a karte su ti sad oko 10 eura za neke termine. osnovna. bez prtljage, tj, samo handbagagge do 10 kila i da imaš mastercard prepaid.
od aerodoroma hahn do frankfurta vozi bus 1 i 45 h i karta košta 12 eura.
do zadra ti je karta 13 eura + 4 eura do aerodroma. elem to je negdi oko 39 eura, a putovanje traje cca 8 sati sa svim presjedanjima.

zaključak je da trebaš gledat za određeni datum i vlak i avion i planirat. ja sam ti sve napisao o čemu trebaš vodit računa.

Hvala puno na objašnjenju svega!!
Ali skupooooo znam da sad fulavam temu ali jel ima koja jeftinija opcija za koju znaš?
__________________
''Sometimes people build walls not to keep others out, but to see who cares enough to break them down...''
dljilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:14   #442
ne može jeftinije od ovog što sam ti napisao, ovo je bilo mukotrpno mjesečno istraživanje.
vlak nema jeftiiniji, a s ryanom u startu imaš karta za avion + 12 eura + koliko si već udaljena od aerodroma u osijeku ili zadru.
to u najejeftinijoj varijanti izadje 30 ak eura. i to ako ryan daje karte po 3 eura, a imaš i pravo na studentske ili druge popuste za bus ili vlak do osijeka ili zadra.
ako ufatiš to onda to i preporučam, vlak je ipak prevelik tramak. ryanom možeš doć ako ti se sve poklopi za 8-9 sati do frankfurt hauptbahnhofa.

eto, trebao sam ti naplatit ovo svoje mukotrpno istraživanje

nekad i lufthansa(croatia airlines) daje akcije iz zagreba bez tramaka(za 3-4 sata si tamo) za 128 eura povratna al to treba ubost.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:32   #443
Lufthansa ima akciju po 99 EUR za povratnu, kad je ima.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:34   #444
jel? ja tu nikad nisam uspio uhvatit. znam da je bila, ova od 138 je puno češća.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:42   #445
Ovisi o sreći junačkoj, a vjerojatno je treba kupit 2-3-4 mjeseca prije...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:43   #446
Quote:
bruker kaže: Pogledaj post
ne može jeftinije od ovog što sam ti napisao, ovo je bilo mukotrpno mjesečno istraživanje.
vlak nema jeftiiniji, a s ryanom u startu imaš karta za avion + 12 eura + koliko si već udaljena od aerodroma u osijeku ili zadru.
to u najejeftinijoj varijanti izadje 30 ak eura. i to ako ryan daje karte po 3 eura, a imaš i pravo na studentske ili druge popuste za bus ili vlak do osijeka ili zadra.
ako ufatiš to onda to i preporučam, vlak je ipak prevelik tramak. ryanom možeš doć ako ti se sve poklopi za 8-9 sati do frankfurt hauptbahnhofa.

eto, trebao sam ti naplatit ovo svoje mukotrpno istraživanje

nekad i lufthansa(croatia airlines) daje akcije iz zagreba bez tramaka(za 3-4 sata si tamo) za 128 eura povratna al to treba ubost.
svaka čast! na pomoći i na istraživanju!
sad gledam ryan i stvarno su jeftini,to je najjeftinija varijanta...
uglavnom,puno si pomogao!
nadam se da ćemo se snač...
__________________
''Sometimes people build walls not to keep others out, but to see who cares enough to break them down...''
dljilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:24   #447
e... da pitam i ovdje...
vlak od splita do novog sada...
tu negdje sam vidio da ima ploče-sarajevo-beograd... zna li netko koliko dodje povratna karta za to??? =)
ima li neka opcija ovakva??? od splita do tamo??? ima netko koju informaciju vise??? =)
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:35   #448
Quote:
dmestar kaže: Pogledaj post
e... da pitam i ovdje...
vlak od splita do novog sada...
tu negdje sam vidio da ima ploče-sarajevo-beograd... zna li netko koliko dodje povratna karta za to??? =)
ima li neka opcija ovakva??? od splita do tamo??? ima netko koju informaciju vise??? =)
ne znam za vlak. imaš bus kreće u 22:00 dolazi u Beograd u 09:30. Nazovi kolodvor u Splitu i pitaj koliko je karta
ili u 20:00 polazak pa dođeš u 08:30 u Novi Sad
-xxx- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:46   #449
ma to san vidija... dodje 560kn povratna karta do novog sada... 517 do beograda... tako da je bash novi sad ipak bolja opcija...
ali gledam ima li slucajno koja jeftinija opcija...
jos mi najdraze sta taj do beograda sta ide bus - na internetu zapravo pise da je povratna 420... i imas besplatno jos do novog sada... kad dodjen doli na kolodvor... a ona me gleda blido - kao: ne postoji sta takvo...
a super... da je bila ta opcija 420kn - odmaaa... sad gledam ima li sta bolje...
svejedno hvala...
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 17:49   #450
evo za vlak do Beograda

http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?art=573&sec=53

naravno, može se uz presjed u Zagrebu i drugačije
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:23   #451
je je... al' mi ne pasu dani... vech san vidija... al' ide samo jedan put tjedno...
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:32   #452
pa neće ti kosa otpast s glave od presjeda u Zagrebu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:41   #453
Kako funkaju vlakovi u Sjevernoj Italiji?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:48   #454
Da se prebacim na ovu temu...ona je za avione...

Našao sam Zurich-Salzburg za 50CHF preko dana, što nije puno...sad me zanima Salzburg-Zagreb, da li postoji neka jeftina veza? Zna li netko, ja sam tražio, ali bezuspješno

Ovaj Zagreb je svakim danom sve veća i veća vukojebina što se tiče prijevoza i (jeftine)povezanosti s Europom, bar da je za te cijene neka kvaliteta, pa ajde...

I kladim se da ne postoji ništa jeftino od Salzburga što dodatno potvrđuje tezu o vukojebini?
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:53   #455
www.bahn.com

tu traži. mislim da ima za 29 eura. a tako kaže croatia express na http://www.croatia-express.com/hr/zeljeznicke-karte

ima par vlakova na toj relaciji, to su ovi iz minkena a svi prodju kroz salzburg.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 22:11   #456
e ljudi... vidio sam da do osijeka ima povratna karta (iz splita) za nesto vise od 300kn... sa popustom za studente... da li je to tocna informacija??? (nasao sam na njihovim stranicama to (stranicama hž-a)...
ima li tko iskustva tu???
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:49   #457
bok ljudi! zanima me koliko je povratna karta zg-budimpešta! na netu nema cjenika. puno hvala!
Lolala* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:49   #458
220 kuna,vlak krece u 5 ujutro iz zg, a povratni iz budimpeste je u 17

imas na hz stranicama u posebnim ponudama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:50   #459
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
220 KUNA
fina cijena
Lolala* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:05   #460
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Našao sam Zurich-Salzburg za 50CHF preko dana, što nije puno...sad me zanima Salzburg-Zagreb, da li postoji neka jeftina veza? Zna li netko, ja sam tražio, ali bezuspješno
probaj autobusom
nazovi autobusni pitaj koliko je karta u jednom smjeru, ima u 14 polazak 23 dolazak u Zg
-xxx- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.