Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 10:20   #1
Lakša prometna nesreća - pitanje

1) Jučer sam se našla u situaciji kad se skoro u mene bočno zabila ženska koja je dolazila s prilazne trake-
situacija 1


Da smo se "poljubile" na X pretpostavljam da bi krivnja bila isključivo njena jer se prestrojavala, a nije gledala mrtvi kut? Jel da?

2) Da ju izbjegnem, malo sam se pomakla u lijevo (hvala prisebnima u dvije trake lijevo od mene koji su mi to omogućili ) i činjenici da su i njen i moj auto mali pa su se mogli "zgurati" u skoro pa jednoj traci

Dogodila se situacija 2



E, sad mogu reći da sam imala sreće što je svo dobro prošlo. Međutim, što bi bilo da sam zbog njezinog manevra ja udarila u crni auto?

Krivnja je moja, ali da se nije ugurala do toga ne bi došlo Kako se na to onda gleda na osigurasnju/sudu? I što ako crveni auto u tom slučaju jednostavno ode?

3) I zadnja pitanje - što se radi u slučaju manje prometne nesreće kad su oba auta u voznom stanju, pa se moraju maknuti s ceste? Znam da se inače ispunjava onaj obrazac. Kako se to sve rješava u ekspres slučaju?
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 10:39   #2
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Krivnja je moja, ali da se nije ugurala do toga ne bi došlo Kako se na to onda gleda na osigurasnju/sudu? I što ako crveni auto u tom slučaju jednostavno ode?
Krivnja je tvoja i tocka
Crveni ako nije sudjelovao, neka ide....


Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
3) I zadnja pitanje - što se radi u slučaju manje prometne nesreće kad su oba auta u voznom stanju, pa se moraju maknuti s ceste? Znam da se inače ispunjava onaj obrazac. Kako se to sve rješava u ekspres slučaju?
odes s tipom na osiguranje tj na rekonstrukciju, ispunite par papira, priznas da si kriva i odete doma.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 10:50   #3
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Krivnja je tvoja i tocka
Crveni ako nije sudjelovao, neka ide....
Ok, u drugom slučaju A u prvom- crveni auto isključivo?

Znači da je možda bolje pustiti da se zabije u tebe nego pokušati izbjeći?

Quote:
odes s tipom na osiguranje tj na rekonstrukciju, ispunite par papira, priznas da si kriva i odete doma.
Ok, razmijenim podatke i odem na osiguranje- jasno.
Što ako ja nisam kriva, a krivac ili pobjegne ili mi da podatke, a kasnije tvrdi da nema pojma o ničemu
ili se uopće više ne javi?
Ili prvo prizna da je kriv/kriva, a poslije promijeni priču?

Ova potencijalna situacija gdje je netko drugi zeznuo me puno više muči
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 10:57   #4
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Ok, u drugom slučaju A u prvom- crveni auto isključivo?

Znači da je možda bolje pustiti da se zabije u tebe nego pokušati izbjeći?
Ako veceras na kavi ja tebe osamarim nemoj ti osamariti Stellu i reci da sam ja kriv

Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Ok, razmijenim podatke i odem na osiguranje- jasno.
Što ako ja nisam kriva, a krivac ili pobjegne ili mi da podatke, a kasnije tvrdi da nema pojma o ničemu
ili se uopće više ne javi?
Ili prvo prizna da je kriv/kriva, a poslije promijeni priču?
Zato je bolje zvati policiju
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:05   #5
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Ako veceras na kavi ja tebe osamarim nemoj ti osamariti Stellu i reci da sam ja kriv
A ok Jesi slikovit

Quote:
Zato je bolje zvati policiju
Jel se ne plaća onda neka kazna zbog zaustavljanja prometa? Ako su auti ok?

I što točno u slučaju muljže s druge strane - mogu staviti soli na rep ili ima neki način legalnog istjerivanja pravde?

Molim lijepo odgovor, a ne basnu
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:09   #6
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Jel se ne plaća onda neka kazna zbog zaustavljanja prometa? Ako su auti ok?
pa...
nakon sto se puknete () maknete aute i pozoves policiju....
tada kazne nema

Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
I što točno u slučaju muljže s druge strane - mogu staviti soli na rep ili ima neki način legalnog istjerivanja pravde?

Molim lijepo odgovor, a ne basnu
Ako nije bila policija, postoje nacini istjerivanja pravde ali su dugotrajni, kostaju....
ne isplati se....
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:17   #7
Ok, thnx
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:43   #8
ako je neizbježno bolje pustit da te pogodi nego ić delat neke manevre pa pogodit drugog i bit kriv a ovaj odeeeeeeee
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:54   #9
Da, samo je teško,pogotovo ako se dogodi pri većoj brzini prevladati instikt koji te tjera da refleksno pokušaš izbjeći sudar...

Inače,s obzirom koliko se ljudi nasilno uključuje iz prilaznih, mislim da je najbolje usporiti čim vidiš takvu mogućnost i propustiti ga ili otići u drugu traku jer neki ljudi valjda misle da ne smiju stati u prilaznoj traci nego se pošto-poto ubacuju!

Zadnje uređivanje gecmali : 11.12.2008. at 13:00.
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:11   #10
3.ako se dogodi sudar u kojem nisi kriv naj bolje je ako imas svjedoke (obavezno uzeti osobne podatke) po mogucnosti slikati aute prije nego se maknu sa mjesta dogadjaja,ako nema svjedoka ni fotoaparata zvati policiju.
fore kao ;protivnik je priznao, mozes objesiti macku o rep,niti je on kompetentan da prosudi ko je kriv a i poslje trceg gemista se moze predomisliti.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:56   #11
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Da, samo je teško,pogotovo ako se dogodi pri većoj brzini prevladati instikt koji te tjera da refleksno pokušaš izbjeći sudar...

Inače,s obzirom koliko se ljudi nasilno uključuje iz prilaznih, mislim da je najbolje usporiti čim vidiš takvu mogućnost i propustiti ga ili otići u drugu traku jer neki ljudi valjda misle da ne smiju stati u prilaznoj traci nego se pošto-poto ubacuju!
Potpisano,palac gore.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:24   #12
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Inače,s obzirom koliko se ljudi nasilno uključuje iz prilaznih, mislim da je najbolje usporiti čim vidiš takvu mogućnost i propustiti ga ili otići u drugu traku jer neki ljudi valjda misle da ne smiju stati u prilaznoj traci nego se pošto-poto ubacuju!
Također se slažem

Međutim to se dogodilo u kreni-stani koloni, a ova trotračna cesta (Slavonska) bila je puna, pa nema baš smisla prebacivat se iz kolone u kolonu, brzina je na tim dijelovima između 0 i 10. Tako da osim materijalne štete ne bi bilo ništa

Međutim, digla mi je tlak činjenica da sam mogla bezveze lupit auto zbog nekog tko očito ne može istovremeno pušit cigaretu, drukati po radiju ili u što je već piljila tamo i prestrojavati se istovremeno. A bilo je stvarno gusto
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:39   #13
Trebala si stat na semaforu pa joj drmnut šamarelicu!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:54   #14
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
brzina je na tim dijelovima između 0 i 10. Tako da osim materijalne štete ne bi bilo ništa

A bilo je stvarno gusto
meni se to čini kao klasično zagrebačko prestrojavanje/guranje između dvojice tvrdoglavih... prvi se pravi lud kao ništa ne vidi i lagano se ubacuje, a drugi bi/nebi ga pustio, šteta auto ogrebat i ko' će to platit...
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:40   #15
Quote:
suzuki kaže: Pogledaj post
meni se to čini kao klasično zagrebačko prestrojavanje/guranje između dvojice tvrdoglavih... prvi se pravi lud kao ništa ne vidi i lagano se ubacuje, a drugi bi/nebi ga pustio, šteta auto ogrebat i ko' će to platit...
Samo što nije bilo uguravanje između mene i auta ispred, nego uguravanje pored mene
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:54   #16
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
1) Jučer sam se našla u situaciji kad se skoro u mene bočno zabila ženska koja je dolazila s prilazne trake-
situacija 1
...

Da smo se "poljubile" na X pretpostavljam da bi krivnja bila isključivo njena jer se prestrojavala, a nije gledala mrtvi kut? Jel da?

2) Da ju izbjegnem, malo sam se pomakla u lijevo (hvala prisebnima u dvije trake lijevo od mene koji su mi to omogućili ) i činjenici da su i njen i moj auto mali pa su se mogli "zgurati" u skoro pa jednoj traci

Dogodila se situacija 2

...

E, sad mogu reći da sam imala sreće što je svo dobro prošlo. Međutim, što bi bilo da sam zbog njezinog manevra ja udarila u crni auto?

Krivnja je moja, ali da se nije ugurala do toga ne bi došlo Kako se na to onda gleda na osigurasnju/sudu? I što ako crveni auto u tom slučaju jednostavno ode?

3) I zadnja pitanje - što se radi u slučaju manje prometne nesreće kad su oba auta u voznom stanju, pa se moraju maknuti s ceste? Znam da se inače ispunjava onaj obrazac. Kako se to sve rješava u ekspres slučaju?
Ako imaš svjedoke, mislim da bi i u situaciji 2 ovaj drugi mogao biti kriv bar djelomično.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:01   #17
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Ako imaš svjedoke, mislim da bi i u situaciji 2 ovaj drugi mogao biti kriv bar djelomično.
nimalo
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:03   #18
ni najmanje
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:18   #19
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Samo što nije bilo uguravanje između mene i auta ispred, nego uguravanje pored mene



suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:22   #20
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
nimalo
To mi nikako nije jasno jer iz toga proizlazi da je legalno neoprezno se uključiti u promet i prouzročiti sudar.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.