Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 22:52   #1
Retinoidi

Cure, molila bih za pomoć.....
Jel netko od vas koristio Retin A kremicu? Dermatologica mi je prepisala Reitin A 0,025%, no u ljekarni su mi rekli da se više ne proizvodi, nego samo od 0,05%, pa sam uzela..Koristim je 5 dana...malo isuši kožu...ali danas mi se počelo nešto dešavati sa kožim..jako me svrbi, najviše područje oko nosa....mogla bih noktima očerupati kožu...nimalo ugodan feeling. A i počeli su mi nicati novi prištevi...
Ne znam jel to sve normalno....Rečeno mi je da će se kao nuspojave pojaviti ljuskanje kože i ljuskice....i da u vrijeme korištenja kreme nema šminkanja....

Molim one koji su koristiti da mi malo pomognu..Hvala!
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 19:05   #2
Exclamation

Ja to nisam koristila ali mi se čini da ti to uopće ne odgovara. Pogledaj si malo recepte na prirodnoj kozmetici. Mislim da bi ti jedno obično bazno ulje jojobe puno više pomoglo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 19:54   #3
Quote:
Nina-01 kaže:
Cure, molila bih za pomoć.....
Jel netko od vas koristio Retin A kremicu? Dermatologica mi je prepisala Reitin A 0,025%, no u ljekarni su mi rekli da se više ne proizvodi, nego samo od 0,05%, pa sam uzela..Koristim je 5 dana...malo isuši kožu...ali danas mi se počelo nešto dešavati sa kožim..jako me svrbi, najviše područje oko nosa....mogla bih noktima očerupati kožu...nimalo ugodan feeling. A i počeli su mi nicati novi prištevi...
Ne znam jel to sve normalno....Rečeno mi je da će se kao nuspojave pojaviti ljuskanje kože i ljuskice....i da u vrijeme korištenja kreme nema šminkanja....

Molim one koji su koristiti da mi malo pomognu..Hvala!
ja.
i radila sam u dermatoloskoj klinici gdje smo to cesto davali pacijentima za bore oko ociju.toga tolko malo moras koristiti jer da u protivnom ti se koza spali takoreci..ali retin-a je za bore oko ociju.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:28   #4
Ali ja ne koristim Retin A zbog bora, nego zbog masne kože....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:15   #5
Ja sam koristila baš tu kremu, ali ne za prištiče po licu nego za prištiće po leđima i mogu reći da mi je krema fantastično pomogla. Ista stvar mi se dogodila, nakon par dana svakodnevne upotrebe, koža mi se počela ljuštiti i strahovito me svrbiti pa mi je onda doktorica rekla da ju ne upotrebljavam svaki dan nego svaki drugi ili čak i rjeđe ako će me i dalje iritirati. Prištića sam se u potpunosti riješila i već sam par godina bez prištića.
mademoiselle_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 16:37   #6
Tko proizvodi kremu Retin A i da li se može dobiti u ljekarni bez recepta?

Davno sam išla kod kozmetičarke na tretmane s ampulama vitamina A. Prodiranje u kožu je peklo ko sam vrag, ali su rezultati bili fantastični, bolje od tretmana glikolnom. Bilo bi super kad bih mogla nabaviti tu kremicu. Cure, molim pomoć
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:46   #7
sad mi nije ništa jasno. Afrodita kaže da je r-a super za bore oko očiju, a cure se tuže da im se zgulila i isušila koža...na koji način to onda uopće djeluje?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:07   #8
Quote:
dinjo kaže: Pogledaj post
Tko proizvodi kremu Retin A i da li se može dobiti u ljekarni bez recepta?

Davno sam išla kod kozmetičarke na tretmane s ampulama vitamina A. Prodiranje u kožu je peklo ko sam vrag, ali su rezultati bili fantastični, bolje od tretmana glikolnom. Bilo bi super kad bih mogla nabaviti tu kremicu. Cure, molim pomoć
Ja sam koristila kremu RETIN-A 0,05 %, ali ne ni za akne, ni za bore…imala sam problema sa kožom (na rukama, nadlaktice) prošlo ljeto, nakon sunčanja sam se ogulila i dobila fleke po rukama, pa mi je dermatologica preporučila tu kremu. Krema je dosta jaka, nakon 2-3 tjedna korištenja počela mi se koža dosta crvenjeti i ljuštiti (ali valjda tako mora biti), uglaavnom sad je sve ok i više nemam fleke. Koliko se sjećam nije potreban nikakav recept za nju, jedno sam morala čekati u ljekarni jer ih nemaju na zalihi nego naručuju po potrebi . Cijena je oko 80-90 kuna, nezam točno. Što se tiče proizvođača, kutiju sam bacila ali ovo piše na kremi:
Hersteller:CILAG AG, Schaffhausen/Schweiz, CILAG AG 96
Zullasungsinhaber: JANSSEN-CILAG PHARMA, 1239 WIEN (neznam njemački, ali valjda je to proizvođač)
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:36   #9
Ta krema je, kao što je već rečeno, dosta jaka pa je potrebno uvijek stavljati jako tanki sloj, a ako se pojavi ljuštenje i iritacija, onda se ne upotrebljava svaki dan, nego svaki drugi ili čak i rjeđe. Za prištiće i akne fantastično pomaže. Ja sam ju kupila u privatnoj ljekarni bez recepta, ali to je bilo prije nekih 5 godina. Sad sam čula da se u ljekarni Kuharić može naručiti. Vjerojatno i u nekim drugim privatnim ljekarnama.
mademoiselle_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 11:00   #10
Arges jel možeš reći koja je razlika između Avene Yesthal i Avene Eluage krema i ako si probala obje da usporediš?
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:23   #11
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Arges jel možeš reći koja je razlika između Avene Yesthal i Avene Eluage krema i ako si probala obje da usporediš?
Yes, probala sam i Ystheal i svidjelo mi se. Glavna razlika je u tome što Eluage osim retinaldehyda sadrži i hijaluronsku kiselinu ali nigdje ne navode postotak retinaldehyda na njoj (ili sam ja ćorava), pogledat ću opet kad dođem doma. Postotak retinaldehyda u Ystheal-u je 0,025% i nema hijaluronske kiseline, a više je emulzijasta od Eluage, ako dovoljno hidratiziraš, fino zagladi lice. Kasnije ću probati i Diacneal. Ono zbog čega dajem veliki plus Eluage-u je to što pravilnim nanošenjem "podiže" kožu na prijelazu brade prema obrazima (kad nam godinice malo objese obraščiće). Jedino mi je malo "blaga" po pitanju retinola. Štogod tko rekao, drastičnije i dugotrajnije rezultate možemo dobiti jedino retinolima, zato sam se bacila na njih i sve verzije prije nego pređem na Retin A, ipak mi je malo prerano za njega.
Arges is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:28   #12
Meni je ova Yesthal odlična ali također malo preslaba, znači mogu preko nje staviti nekaj hidratantno?
I koja ima više retinola? A kad se koristi Retin A, mislim s koliko godina?
Sory na toliko pitanja
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:19   #13
Ja ću na jesen početi s retinolom navečer.

Sad me strah reakcije jer počinje ljeto i sunce a ja sam već imala alergiju ove godine
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:29   #14
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Ja ću na jesen početi s retinolom navečer.

Sad me strah reakcije jer počinje ljeto i sunce a ja sam već imala alergiju ove godine
Koju ćeš koristiti? Ja se Diacneala tak bojim
jednom mi je skurio bradu
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:48   #15
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Meni je ova Yesthal odlična ali također malo preslaba, znači mogu preko nje staviti nekaj hidratantno?
I koja ima više retinola? A kad se koristi Retin A, mislim s koliko godina?
Sory na toliko pitanja
Nema frke, što se retinola tiče, rado podijelim svoja iskustva jer koliko su god djelotvorni, toliko se možemo i skuriti s njima ako ne pazimo. Ne znam koja ima više retinola jer na Eluage ne piše postotak, to ću još probati provjeriti. Što se jačine tiče, tu su mi negdje, ali Eluage dobro djeluje na opuštenu kožu.
Možeš preko Ystheal staviti hidrataciju, na sve s retinolima je to i poželjno, nekih sat vremena nakon nanošenja kreme, s ovim blažim kremama može i duže.
Retin A ti je fantastična stvar, ali jaaaaaako se mora paziti s njom. Može se početi koristiti već kod prvih bora, ali muka s njim je poprilična pa je bolje početi s blažim kremama, negdje od blizu četrdesete nadalje Retin A bi bio dobar izbor, u stvari najbolji.Ali uz tešku disciplinu i pažnju!
Arges is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:52   #16
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Ja ću na jesen početi s retinolom navečer.

Sad me strah reakcije jer počinje ljeto i sunce a ja sam već imala alergiju ove godine
I ja sam planirala na jesen, ali nisam mogla odoljeti, a i htjela sam očistiti mrlje od prištića, tj. mehaničkog djelovanja mojih noktiju po prištićima
Arges is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:56   #17
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Koju ćeš koristiti? Ja se Diacneala tak bojim
jednom mi je skurio bradu
Ne znam još

Možda bi retinoli trebali posebnu temu

I xena je imala super postova na serumima...

Gledala sam na eBayu ima baš retinolskih kremica tipa ova:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT

I Roc navodno ima dobre kremice s retinolima...

Ystheal sam testirala prije koju godinu kad mi retinoli nisu bili ni na kraj pameti - i nije mi se svidjela - nije me spržila ali se nije ni upijala u lice - kao maska je stala na mom licu...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:57   #18
Quote:
Arges kaže: Pogledaj post
I ja sam planirala na jesen, ali nisam mogla odoljeti, a i htjela sam očistiti mrlje od prištića, tj. mehaničkog djelovanja mojih noktiju po prištićima
Arges koliko ti imaš godina

Joj trebali bi u potpis staviti Skura (34) quote
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:34   #19
Retinoli

Postovi sa preparatima koje sadrže retinol su razbacani na serumima, sve o njezi lica, kremama oko očiju, trebamo novu temu...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:04   #20
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Arges koliko ti imaš godina

Joj trebali bi u potpis staviti Skura (34) quote


Kliko sam skužila, vršnjakinje smo ... ove godine 34 na jesen...
Arges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.