Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 23:59   #1
Molim za pomoc...

Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...
puppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:13   #2
MOguće da su ti popucale kapilare od naprezanja.Ali ja bih otišla doktoru.

To nije za zezat

Ali bilo bi dobro da probaš prehranu promijeniti,više jesti stvari od kojihj e stolica mekša...(npr.šljive...)

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:16   #3
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
MOguće da su ti popucale kapilare od naprezanja.Ali ja bih otišla doktoru.

To nije za zezat

Ali bilo bi dobro da probaš prehranu promijeniti,više jesti stvari od kojihj e stolica mekša...(npr.šljive...)

Prije toga sam jela šljive, mama me natjerala, ne bi li imala stolicu. Molim Boga da je od naprezanja...

Hvala !!
puppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:25   #4
Quote:
puppet kaže: Pogledaj post
Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...


Ne treba odmah trčkarat doktoru ni praviti paniku...
Popij lijepo čaj od kamilice da ti malo razmekša stolicu, pripazi malo na prehrambene navike, znači ne čvrstu hranu - što tečnije i bit će sve ok, bude li ti se učestalo ponavljalo krvarenje ili pogoršanje u nekom drugom smislu posjeti doktora svakako.
libzibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:44   #5
nitko ne voli doktore, ali odi kod doktora. i papaj acidofilnog mlijeka, kefira...
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:48   #6
mislim da je ovo za zdravlje...
ali ne mora biti nista, moguce da si se noktom zagrebala negdje pored pa nisi ni skuzila... o koliko krvi pricamo?
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 01:13   #7
Kupi donat Mg i pij ga svaki dan na taste najmanje 2 dl toplog(sto god mozes vise da bude vruc)A mozes i vise od 2 dl u pocetku!I konstantno ga pij.Pij i onda kad ti se regulise jos neko vrijeme!Pomaze,nevjerojatno koliko!
Ja sam ko cura imala strasnih problema i hemoroide zbog tog,a kad sam zatrudnila bio me strah od hemoroida.Cjelu trudnocu ujutro sam pila vruc donat ni h od hemoroida nisam imala!Regulisala se stolica i vise nepijem!
I najbolje u donatu je to sto se nemozes navuc na to i ovisit o njemu.Probaj!Sretno!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 02:16   #8
Quote:
puppet kaže: Pogledaj post
Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...

Ne trebaš paničariti, ali ni shvatiti olako probleme koje imaš. Sama imam problem s crijevima i iz vlastitog iskustva ti kažem pođi kod doktora. Nitko ne voli ići kod doktora ali ako moraš birati neugodu ili riskiranje zdravlja pa i života, mislim da si s 15 god dovoljno odrasla da shvatiš što je prioritet.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 02:34   #9
Quote:
puppet kaže: Pogledaj post
Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...
Sve je ok, dragi ti je malo promašio rupicu.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 02:55   #10
Ako ti je stolica jako tvrda onda je mozda doslo do blagog ostecenja debelog crijeva, kao zagrebotine, vjerovatno na samom izlazu.
Ipak, bilo bi najpametnije otici doktoru.

Ja sam imala problem sa izuzetno rijetkom stolicom (1-2 puta mjesecno, u boljim mjesecima i 3 puta ) koja je onda bila dosta zabetonirana i odlazak na wc je za mene bio bolan. Znalo je biti i blagih krvarenja nakon svega, a ja sam imala utisak da vagon teretnog voza pokusava izaci kroz moj analni otvor.
Drzanje za radijator uz wc solju je bio uobicajena pojava, dok bih se naprezala da izbacim to cudo iz sebe.
Nakon uspjesnog boravka u wc-u van sam izlazila sa 2 cm uzim strukom sigurno, mada nikad nisam mjerila...

Ni Dulkoleks mi nije pomagao. Rijetka kafa od koje bi svi trcali prema wc-u nije pomagala. Kompot od sljiva - nista.
Problem sam rijesila svakodnevnom zabavom - grickam sjemenke suncokreta...100 grama dnevno (nekad i vise iz cistog zadovoljstva)...Otkad sam se na njih navukla idem skoro pa svaki dan u wc i sad ih grickam i zato sto ih volim i zbog toga sto su me rijesile velikih muka.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:10   #11
Quote:
puppet kaže: Pogledaj post
Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...
imala sam slicne probleme u tvojim godinama...nakon 3-4 dana sam isla na wc.ali sad je sve u normali jer je uspostavilo da imam problema sa stitnjacom i da mi je zbog toga usporen metabolizam...jedi hranu koja je lakse probavljiva i cesce jedi jusnato.ali da odi doktoru jer tko zna sto je to...nemoras se bojati za rak,premlada si jos...
neznam dal pijes kavu,ali i to pomaze.
meni se nekada jako cesto zna dogoditi da imam zatvor kada sam na moru,kad promijenim klimu..ali najgore mi je kada sam s nekim drugim na moru i kada higijenski uvijeti nisu dobri,to je onda psihicki...ja prosle godine na moru kod frendice nisam mogla na wc bez laksativa,bilo mi je grozno,nadam se da to neces dozivjeti ali sad je hvala bogu sve super...posavjetuj se s mamom ali nemoj joj rec za krv jer to vjerojatno su kapilare popucale...jedino ako osjecas neke bolove i tako
__________________
Kako oblikovati potpise
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:24   #12
Quote:
puppet kaže: Pogledaj post
Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:39   #13
Ako je crna crna krv onda je krvarenje iz gornjeg dijela probavnog trakta i to je znak za paniku. Ako je svijetle boje vrlo vjerojatno je sluznica ili hemeroid u pitanju. Ako se ponavlja krvarenje i nakon stabilizacije probave i normalno formiranog fecesa javi se liječniku.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:30   #14
Quote:
puppet kaže: Pogledaj post
Zdravo !
Ja sam nova na forumu, imam 15 godina i veliki problem. Rijetko imam stolicu, a kad je imam veoma je čvrsta. Prije sat vremena sam obavila veliku nuždu i nakon nje pojavila se krv iz guze...uplašila sam se, ali je ubrzo nestala. Našla sam na netu nešto o raku debelog crijeva i piše da je jedan od simptoma raka debelog crijeva krvarenje nakon velike nužde.

Ne znam sta da radim...mami ne smijem reci, jer ona ce me odmah doktoru vuci, a to mrzim. Molim Vas pomozite...
šta god bilo odi čim prije kod doktora,ali čim prije...
iva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 04:14   #15
Tvrda stolica je izazvala te povrede. Ovdje se sigurno ne radi o nekom malignom oboljenju debelog crijeva,

Drugi problem je rijetko obavljanje velike nužde.
Ono može biti posljedica više toga. Usporena probava može biti posljedica endogenog faktora poput hipotireoze, tj slabog rada štitnjače. S tim u vezi dolazi i čitav niz drugih simptoma,
a nakon postavljene dojagnoze relativno se lako liječi.
Dakle trebala bi posjetiti doktora zbog zatvora (usporene probave), pa će te on poslati na daljne petrage (vađenje krvi).

Nadalje, prehrana siromašna vlaknima isto je kriva za rijetko obavljanje nužde, a nije ni zdrava.
Zato bi trebala jesti što više sirovog voća i povrća, integralni kruh, žitarice, mahunarke... a što manje kolača, općenito proizvoda od bijelog brašna, mesa, salama, slatkiša... Treba piti i dosta tekućine, najbolje vode.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.